Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Imifej válasza fireman123 (#1350) üzenetére


Imifej
senior tag

Vakut eladod 40 ezerért, és akkor olcsón megúszod. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1352) *Ropi* válasza fireman123 (#1350) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztos, mintha valaki azt mondta volna, hogy onnan töltötte le (persze vaku nélkül). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1353) fireman123 válasza *Ropi* (#1352) üzenetére


fireman123
őstag

:C , ...YN560-hoz van magyar manuálom (először ezt akartam venni D5300-hoz, de mivel csak pár ezer a különbség ezért inkább 568 lesz, hátha cserélek egyszer fejlettebb vázat), ...az mennyire használható esetleg a YN568-hoz? ....gondolom a funkciók egy része hasonló lehet? ...vakum még nincs, csak tervezek venni a közeljövőben, így nem tudom még próbálgatni....

[ Szerkesztve ]

(#1354) Imifej válasza *Ropi* (#1352) üzenetére


Imifej
senior tag

Megnéztem, és tényleg fent vannak a manuálok. Csak olvasni lehet, letölteni nem.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1355) *Ropi* válasza fireman123 (#1353) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kb. mintha egy Trabant kezelésijével akarnál egy Bömöst használni. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1356) fireman123 válasza Imifej (#1354) üzenetére


fireman123
őstag

hol vannak? :( ..én nem találtam

Ropi: :DD

(#1357) fireman123 válasza Imifej (#1354) üzenetére


fireman123
őstag

az Mikrosat app-ban találtad vagy a weboldalukon? ...végignéztem mindkettőt és az istenért sem találok manuált, ...le tudnád írni, hogy merre keressem? :R

(#1358) Imifej válasza fireman123 (#1357) üzenetére


Imifej
senior tag

Mikrosat app-ban
Megnéztem az 568EX-et, de egy másikat adott be. Nem is hasonlított rá. De egyébként csak 5 fajta Yongnuoo cucchoz ír használatit, így kb azonnal le is töröltem. Be kell regisztrálni, hogy lásd őket.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1359) fireman123 válasza Imifej (#1358) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, megpróbálom......

(#1360) fireman123 válasza Imifej (#1358) üzenetére


fireman123
őstag

Sikerült, megtaláltam ;) :K :R

(#1361) fireman123 válasza fireman123 (#1360) üzenetére


fireman123
őstag

A francba ....YN568 mappában a YN685 manuálja van :W , már a Mikrosatban sem lehet bízni :D , ...így sajnos továbbra sincs YN568 manuálom :W

[ Szerkesztve ]

(#1362) Imifej válasza fireman123 (#1361) üzenetére


Imifej
senior tag

Pont ezt írtam én is. De már nem aktuális, mert tönkrement úgy is.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1363) norb27 válasza fireman123 (#1361) üzenetére


norb27
tag

Szia

A youtube-on van jópár bemutató videó a 568as-ról. Nem egy bonyolult szerkezet. Karácsony előtt vettem egyet az ebay-en és ma már szinte becsukott szemmel állítgatom, pedig még hobbi fotósnak sem mondanám magam, kb600képet lőttem eddig dslr-rel...

Ha megengeded a személyes tapasztalatom:
Ez a vaku megváltás a beépített után, viszont ha eltávolítod a váztól...na engem ez a része kezd érdekelni erre önmagában nem igazán jó, a belső vaku fényére villantom(csak egy D3400am van), de már most gondolkodom egy rádiós kioldón meg vakuállványon. A TTL-es része nem is megy így, manuálban használom szinte mindig.
Szóval nekem lehet elég lett volna egy 560-as is.

(#1364) makarszkai


makarszkai
csendes tag

Yongnuo YN600EX-RT II magyar nyelvű használati útmutatót ismer valaki elérhető helyen? Megköszönném... :)

(#1365) josik


josik
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Kaptam egy YN- 468 (canon) vakut. Első vakum, eddig csak az eos 350d saját villanóját használtam. Segítségeteket szeretném kérni. Egyszerűnek tűnik a beállítgatása, de egyenlőre meghaladja a tudásomat. Mikrosat, google nem sokat segített. Valami looser manualt szeretnék kérni. Nem feltétlen magyar, de az lenne az igazi... Ha angol az is tökéletes. Előre is köszi!!

Te is fiam Bluetooth...

(#1366) *Ropi* válasza josik (#1365) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Nem mai csirke az a vaku, reméljük majd egy tulaj beír, ha van neki.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1367) fireman123 válasza makarszkai (#1364) üzenetére


fireman123
őstag

Ha jól emlékszem a Mikrosat appban YN600EX-RT van (II.-t nem láttam), ...persze ha sokban különbözik a II. a másiktól akkor passz......egyiket sem ismerem :B

[ Szerkesztve ]

(#1368) josik válasza *Ropi* (#1366) üzenetére


josik
aktív tag

Valóban nem az. Már pm- ben kaptam, igaz a 468 ll leírása, de akkora különbség talán nincs.

Te is fiam Bluetooth...

(#1370) dualcore válasza fireman123 (#1361) üzenetére


dualcore
őstag

Azt hiszem nekem van hozzá manuálom. Du. meg tudom nézni, és ha van jelzek. Én is azt használok az 5300 hoz.

(#1371) fireman123 válasza dualcore (#1370) üzenetére


fireman123
őstag

nagyon szépen köszönöm :R

(#1372) Gower46


Gower46
újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni Nikon D5300-as gépemhez vakut YN márkában, de fogalmam nincs melyiket.
Tudnátok nekem tanácsot adni?
Inkább egy 560 legyen vagy jobb? Az 560 IV-ben van TTL (van olyan oldal ami azt írja, hogy van, van ami azt, hogy nem)?
Gondolom mivel egyáltalán nem használtam még és nem értek hozzá így a TTL sokat tudna segíteni, úgy hogy manuálisan fogalmam nincs mi a megfelelő beállítás adott helyzetben.

Előre is köszönöm a válaszokat

(#1373) Grga_Pitic válasza Gower46 (#1372) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az 560-as sorozatban nincs TTL. Anélkül ne vegyél vakut, úgyhogy ez kiesik. Yongnuom nincs, úgyhogy ajánlani nem tudok TTL-es verziót, de az offos Godox márkát (szintén kínai) tudom javasolni. Ha kell a teljesítmény és nem számít a méret, akkor a TT685-öt, ha olcsóbb és kisebb kell, akkor a TT350. Simán elég az is a legtöbb szituban, ha meg nagyon kell a fény, ISO feljebb tekerésével lehet kompenzálni.

(#1374) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok!

Az itteni fórum átolvasása után vettem egy yongnuo 685n vakut. Tudnátok küldeni nekem egy magyar használatit? a mikrosz@t oldalról nem sikerült lementni sajnos. Köszi előre is :)

(#1375) fireman123 válasza tindisco (#1374) üzenetére


fireman123
őstag

a mikrosat appból (play áruházból letölthető) tudod lementeni, úgy hogy megnyitod a használatit, majd oldalanként képernyő mentést csinálsz, így képfájként lesz meg, .....az appban a YN568 mappában van a YN685 használatija :)

(#1376) tindisco válasza fireman123 (#1375) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ, így próbáltam én is, de az 5"-os telón azért nem valami jó olvasni. Azt gondoltam, hátha valakinek meg van normális méretű pdf fálj formátumban.

(#1377) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Lehet hogy láma kérdés, de adott egy Yongnuo YN-568EX-III rendszervaku elvileg ez tud master vakuként is funkcionálni, de nekem sehogy nem jön össze. Esetleg kell a vaku menüjében valami plusz dolgot állítani, hogy működjön a master funkció?

Köszi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1378) *Ropi* válasza szmayer1 (#1377) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tud master lenni Nikon rendszerben (FB-on is megkaptad ezt a választ, ahogy láttam: D).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1379) szmayer1 válasza *Ropi* (#1378) üzenetére


szmayer1
senior tag

Valóban nem tud, csak Canon rendszeren tudja.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1380) *Ropi* válasza szmayer1 (#1379) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a megerősítést! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1381) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Megvettem életem első rendszervakuját Nikon D5300-hoz (egy YN 568EX III-at) és egyszerűen nem tudom kezelni :B, a legelején az alap ment, azaz feltettem, i-TTL-re állítottam és elvillant rendesen. (egy villanással)
Aztán sajnos valamit elnyomogathattam rajta (de már fogalamam sincs, hogy mit), mert most nem egyet villan hanem 3-at( :B ), és nem igazán tudok állítani semmit sem, hozzáteszem az angollal is hadilábon állok, google translate meg nem igazán érthetően fordít.
A záridőnek nem 1/60-ra kellene állnia ha fent van a vaku? ...mert nálam attól függően váltakozik, hogy milyen megvilágítással rendelkező témát fogok be. (rekesz "A"-ban van)
Tud valaki segíteni, hogy mit csinálok rosszul? ...semmi húkuszpókot nem akarok, csak a vázon lévő vakut i-TTL-ben egyszerűen használni. :((
Sajnos nem nagyon találtam a youtube-n sem tutorialt az 568EX III-ról, csak a korábbi verziókról, de rájöttem, hogy nem azonosak teljesen.

(#1382) fireman123 válasza fireman123 (#1381) üzenetére


fireman123
őstag

Lehet, hogy hibás a vaku? ...a középső tárcsán lévő négy nyíllal jelölt billentyűk megnyomásra sem reagál, ....míg a youtube videók szerint ezekkel lehet állítani az expo kompenzációt, illetve talán a villanás erejét ... :F

(#1383) Imifej válasza fireman123 (#1381) üzenetére


Imifej
senior tag

Ha hármat villan, akkor a stoboszkóp (MULTI) mód van rajta bekapcsolva. Nekem az EXII van, de már hibás, így nem tudom pontosan hogy kell beállítani. Megpróbálom megkeresni a könyvét.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1384) fireman123 válasza Imifej (#1383) üzenetére


fireman123
őstag

Nem, ......i-TTL-en volt, viszont a vázon el volt állítva a vaku mód hosszú szinkronra+vörös szem csökkentésre, ...(szerintem ez még 3 éve így maradt amikor megvettem a vázat és próbálgattam a felugró kis vakuját, amit utána sose használtam....)

(#1385) Imifej válasza fireman123 (#1384) üzenetére


Imifej
senior tag

Akkor most már jó?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1386) fireman123 válasza Imifej (#1385) üzenetére


fireman123
őstag

Igen, most már jó, ....végülis jó volt eddig is, csak azért tűnt úgy hogy nem jó, mert egyrészt az EXII. videó tutorial szerint próbálgattam ennél is az egyes beállításokat, de közben kiderült, hogy az EXII nem teljesen egy forma az EXIII-al, ...és még ráadásul a vázamon is el volt állítva a vaku menü.

(#1387) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valakit aki meg tudna nézni egy YN-560-III-t? Nem kapcsol be.

A Mikrosatban azt mondták, mivel nem tőlük van (igazából nem tudom, én is használtan vettem, nyilván papírok nélkül), ezért már nem tudják vállalni a szervizelést....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1388) *Ropi* válasza updog (#1387) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha lefotózod, szerintem minden erre járó látni fogja. :DDD A viccet félretéve: így hirtelen nem tudok senkit.

- Az akkuk töltöttek? Más akkukkal is próbáltad?
- Az érintkezők érintkeznek, nincsenek elkorrodálva?
- Nem melegszik?
- Nincs furcsa szaga?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1389) updog válasza *Ropi* (#1388) üzenetére


updog
senior tag

Minden opciót próbáltam, minden ok, pár hete használtam gond nélkül. Kb. két éve volt Mikrosatnál, akkor hasonló tünetekkel biztosítékcsere megoldotta. De mivel most fel se vették a munkát, így nem tudom, mi lehet..

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1390) *Ropi* válasza updog (#1389) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, hogy a hőbiztosíték, de lehet hogy nem csak az: azoknak a YN vakuknak szeretett menetzárlatos lenni a gyújtótekercse is, amit nem kapni minden sarki boltban...Megértem, hogy nem vállalják, mert egy-egy darabot felkutatni macerás + jelentős időveszteség, mert az ügyfél általában nem szeretne annyit fizetni a javításért, mint amennyibe kerülne. :N

Szerk.: Vannak olyan darabok, amik néha lassabban kapcsolnak be: próbáltad tovább nyomva tartani a gombot 2 másodpercnél?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1391) updog válasza *Ropi* (#1390) üzenetére


updog
senior tag

Találtam 1-2 helyet ahol elvileg foglalkoznak általános javítással, jövő héten benézek majd, meglátjuk.

Persze, próbáltam hosszan nyomni, szakaszosan nyomkodni, szidni mint a bokrot, stb :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1392) *Ropi* válasza updog (#1391) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Egy jó tanács: a Fotóparadicsomba ne vidd, mert onnan ismeretségi körömben több cucc rosszabb állapotban került vissza, mint oda! :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1393) updog válasza *Ropi* (#1392) üzenetére


updog
senior tag

Akkor egy kilőve :D Láttam más fotós boltnál is ilyen szolgáltatást, de van maszek villanymérnök ismerős is végső esetre.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1394) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, alkalmas helyen kopogtatok-e... Van egy 568EX II vakum Canon fényképezőgéphez. Mire lenne szükségem, ha szeretném ezt és még egy másik vakut egyszerre működtetni (tárgyfotóhoz). Nem vagyok teljesen tisztában a master/slave/optikai/rádiós fogalmakkal...

Egy gyorstalpaló cikkben a fenti vakummal kapcsolatban azt említik, hogy "A legfontosabb tulajdonsága az YN568EX szériának a HSS gyorsszinkron képessége, illetve az infra alapú Master és Slave funkció, de mint mondtam ezzel mi nem foglalkozunk már, mert elavult."

Köszönöm a segítséget!

(#1395) *Ropi* válasza Soká (#1394) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen a másik vaku?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1396) Soká válasza *Ropi* (#1395) üzenetére


Soká
senior tag

Félreérthető voltam, nincs (még) másik, csak az említett vaku. Innentől jön a kérdés, hogy mi kell(het) még?

[ Szerkesztve ]

(#1397) *Ropi* válasza Soká (#1396) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor a másik vaku és YN622-k. Már, ha a vázad támogatja az FCM-et - mert azt sem írtad, hogy milyen. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1398) Soká válasza *Ropi* (#1397) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm! Feltételezem, hogy egy 2 éves 760D tudja ezt a bizonyos FCM-et. (a kérdés esetleg, hogy az 500D vázam tudja-e? - bár túl nagy jelentősége nincsen)
Szerinted a meglévő 568EX II mellé milyen vakut érdemes még venni?

A kütyük műszaki paramétereinek ismerete sosem volt az erősségem, a vázra rátett egyetlen vakunál többet pedig sosem használtam, ezért vagyok tájékozatlan.

Még egy kérdés: elvesztettem a vakuról ezt a nyomorult kis piros takaró plexit. Ez most befolyásolja érdemben a vaku működését? - mert elsőre nem vettem észre... :)

(#1399) *Ropi* válasza Soká (#1398) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Feltételezem, hogy egy 2 éves 760D tudja ezt a bizonyos FCM-et. (a kérdés esetleg, hogy az 500D vázam tudja-e?"

Mindkettő tudja.

"Szerinted a meglévő 568EX II mellé milyen vakut érdemes még venni?"

Mondjuk egy másik 568EX II-t, mert akkor nem kell még egy vaku kezelését megtanulnod. De mindjárt jönnek a Godox fanok és megmondják a tutit. :D

"Még egy kérdés: elvesztettem a vakuról ezt a nyomorult kis piros takaró plexit. Ez most befolyásolja érdemben a vaku működését? - mert elsőre nem vettem észre... "

Az egy infravörös szűrő, így a vaku saját fénymérését befolyásolja, ha (nem) használod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1400) Soká válasza *Ropi* (#1399) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi-köszi!

Bár logikus a kezelésre vonatkozó praktikus felvetésed, de egyfelől az 568EX II-t sem nagyon tudom kezelni, mert gyakorlatilag csak TTL-ben használom és max a +- gombokkal korrigálok ha kell, igazából fogalmam sincs mi mindent tud még...
De egyébként a II már kifutott szerintem, a III az aktuális és nem lepődnék meg ha nem egészen ugyanaz lenne a kezelése.
A Yongnuo YN-565EX III nem lenne elég? De azért kérdezek, mert nem tudom eldönteni, hogy a mondjuk 7-8ezres különbözet az felesleges spórolás vagy felesleges pénzkidobás?

A Godox most maradjon ki a pakliból, ha nem lenne semmim, akkor valószínűleg azt választanám. Ha esetleg egyszer adódik olyan feladat, amihez mondjuk stúdióvakukra lenne szükségem szoftboxszal, akkor úgyis valami ilyesmit választanék. (tudom, vacak :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.