Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) GZoli7 válasza G48 (#5050) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nálad valami nem kerek. Nekem mindkettő hibátlan.

(#5052) mm89 válasza winery (#4847) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm, próbáltam keresni hasonló telefonokat, ez a mate pont nem jutott eszembe. Megnézzük majd azt is!

(#4848) Balzak83
Redmi note 4 volt csak a médiában meg mix 2.

(#4850) Tonyk
:DDD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#5053) csiziktomi válasza Fulár (#5049) üzenetére


csiziktomi
senior tag

[link]

gondolom ez kell.

(#5054) jUUh


jUUh
Topikgazda

Egy pár hozzászólással feljebb írtam az AUX-os, Mazda 3-as kálváriámról. Az alapvető probléma az, hogy beülök az autóba, aux be, nyomnám telefonról, erre semmi...A telefon játsza le a zenét. Először gondoltam, hogy a kábel megadta magát. Kipróbáltam 3 másik okostelefonnal, és 1 tablettel ugyanazt a kábelt a kocsiba, mindegyik amint bedugom az auxot, kis fejhallgató ikon fent megjelenik, és hibátlan. Utána a telefont teszteltem. 3 fülhallgató, és 1 fejhallgató teljesen jól működött...Ezután mérgembe kölcsönkértem még 2 másik AUX kábelt, és a telefon azért se akarta a jót a qrva kocsiba... Most dobtam fel egy MIUI 10-et, mondom ha már itt vagyok, megnézzük az autót. Bedugom, elsőre jelez a telefon. Ilyen nincs backi... :W :DDD Nagyon úgy néz ki, hogy a Resurrection Remix ROM nem szereti a kis Mazdát, vagy másra gondolni se tudok... :DD De a lényeg: nem hardveres volt a probléma, és valószínűleg megoldódott...Köszi mégegyszer mindenkinek aki próbált segíteni, ötletelni! :R

Samsung Galaxy S23+

(#5055) G48 válasza GZoli7 (#5051) üzenetére


G48
senior tag

Csak hogy mi...? :F

[ Szerkesztve ]

(#5056) jUUh válasza jUUh (#4528) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ugyanez a teszt MIUI 10 8.7.3 Global Developer ( van ilyen? :DDD)-en 115712 pontot dob.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#5057) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ajánlott 5D tempered glass. Teljes felületen tapad, és nincs foltosodás, nincs felfekvés.

Teljesen jó!

üvegfólia védőüveg kijelzővédő

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5058) natë


natë
nagyúr

Azt kell, hogy mondjam, igen jó az utolsó xiaomi.eu kiadás

(#5059) schawo válasza Fulár (#5048) üzenetére


schawo
titán

Ez nem nő. Amíg szét-EQ-zod a hangot, addig a telefon szar dinamikája még tovább romlik a digitális eq-k működési elve miatt. A kompresszor és limiter pedig direktben és közvetlenül rontja le a dinamikát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5060) Fulár válasza csiziktomi (#5053) üzenetére


Fulár
senior tag

Igen!És valahogy így kellene kinézni a végének!
Ez is fontos!A legutolsó sorba illeszd be a szövegrészt!

(#5061) kovacszk


kovacszk
senior tag

Hali! 9.5.6.0 van most a telefonon, bootloader nyitva, magisc-al root-olva. Ma feldobta a 9.5.14.0-át ota. El merjem indítani, gondolom rootolni újra kell, de be bootol-e?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5062) jUUh


jUUh
Topikgazda

Nah, csak nem úszom meg a sz.pást én sem, TWRP-ből felflasheltem egy MIUI 10-es buildet, és visszazárta a bootloaderemet. :((( :C :W Röpke 360 óra és kukázhatom megint ezt a fospermet MIUI-t. :C :W

Samsung Galaxy S23+

(#5063) Carline válasza jUUh (#5054) üzenetére


Carline
őstag

Első RR felrakásánál (június eleje) írtam is, hogy a music centerhez a teló adja a zenét és a jackbe hiába dugtam be az aux kábelt azzal nem ment, csak a telefonon szólt a zene.
MIUI-n és akkor a CrDroidot néztem azon meg ment rendesen.
Ezek szerint azóta nem lett javítva a bug.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#5064) jUUh válasza Carline (#5063) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Igen, úgy látszik nem lett megcsinálva... EZ a bootloaderes viszont nagyon felnyomta az agyam most... :W

Samsung Galaxy S23+

(#5065) kszthly válasza jUUh (#5062) üzenetére


kszthly
senior tag

Kínai 10-et raktál rá? Más nem tudja zárni.
Ha igen, akkor sem kell várni, rögtön nyithatod.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5066) batai15 válasza natë (#5058) üzenetére


batai15
félisten

Jól hangzik. Sot? Nekem nem jön be a global..

Tunein nyivakol az amazon miatt is

[ Szerkesztve ]

(#5067) wwenigma válasza jUUh (#5062) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nincs semmi baj a fospermet miui-val.

Jottok itt sebesseggel meg akkuidovel, mert belakas nelkul zero appal meregettek hogy hu de uberkiraly, erdekesmod arrol senki nem beszel hogy a mokolt szarok meg 2 het utan magukba roskadnak. Komolyan, csak hasznaljatok mar egy kicsit azt a fospermetet. Aki meg esz nelkul flashelget, nem 360 orara hanem napra zarnam vissza.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5068) natë válasza batai15 (#5066) üzenetére


natë
nagyúr

Mint a global.

Marad, az indiai "fejlesztők" romjai kalap szarok, az AOSiP kivételével mind a másik koppintása.

(#5069) jUUh válasza kszthly (#5065) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ezt flasheltem, és nem engedi nyitni sehogy sem.

wwenigma: a gyönyörű jelzőt azért aggattam a MIUira, mert eléggé dühös lettem az egész bootloaderes, MIUIs részre. Biztos nagyon jó, tényleg nem arra akartam kilyukadni, hogy használhatatlan, mert egyre jobb, ezt én is aláírom, de számomra egy stock ROM jobb. Az ész nélküli flashelgetést nem tudom miért véled ekkora bűnnek egyébként. :B 360 órát akkor se váratnék senkivel, ha 10 percenként új ROMot akar feltenni. A OnePlus féle megoldás a legjobb. Egyébiránt nem roskadnak magukba azok a mókolt szarok, korántsem. :N

Sajnalom ha kicsit nyersre sikeredett a mondandóm, de most kicsit ideges vagyok ettől a bootloaderes témától. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#5070) Fulár válasza jUUh (#5069) üzenetére


Fulár
senior tag

Légyíves ezt ne vedd magadra vagy bántódj meg!Inkább általánosságban írom!
Én is romolgatok néha és egyébként is mindenkinek a szíve joga mit csinál a telójával de dögöljek meg ha értem,hogy mi a fa** értelme van gyakorlatilag napi szinten cserélgetni a buzi romokat!

(#5071) batai15


batai15
félisten

Miui valóban nem fospermet, elég jó, note 3, note 4, mix 2 is azt használtam, ott a custom romok a miui melett gyengék voltak, itt nem sikerült még miuival nekem meg találni az összhangot

(#5072) kszthly válasza jUUh (#5069) üzenetére


kszthly
senior tag

Biztos, hogy zárva van?
Ez teljesen természetellenes.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5073) wwenigma válasza jUUh (#5069) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha totalisan hasznalhato es problemamentesek lennenek a jelenleg elerheto custom romok, szerintem nem beszelgetnenk semmirol hanem hasznalnad. Viszont azt latom hogy a normalisan mukodo gyari helyett 4percenkent megy fel mas mert mindig van valami...

Masreszt valahol olvastam valamit hogy ki kell torolni a rombol egy file-t es nem zarja vissza a bootloadert, ennek utana kell nezni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5074) G48 válasza kszthly (#5032) üzenetére


G48
senior tag

A telefon ezzel a ROM-mal érkezik, ha pl. az EUStock-on veszi az ember?

(#5075) kszthly válasza G48 (#5074) üzenetére


kszthly
senior tag

Az enyémen a 9.5.13.0 volt.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5076) jUUh


jUUh
Topikgazda

Fulár:: Egyáltalán nem vettem magamra semmit, senkitől! :B Viszont egyáltalán nem cserélgettem gyakran ezen a telefonon a ROMot. Eddig a MIUIn kívül csak az RR volt fent, ha jól emlékszem.

wwenigma: Sosem mondtam, hogy tökéletesek, de legyünk őszinték, se a custom romok, se a MIUI nem azok. :N Szerintem nem cserélgettem gyakran a romokat egyébként.

kszthly: Igen, a MIUI beállításaiban ( developer options) zártnak írja, CMD-ben is zártnak írja, nyitni se engedi, MI Unlockkal meg 360 órát akar váratni.

Peace! :R

Samsung Galaxy S23+

(#5077) kszthly válasza jUUh (#5076) üzenetére


kszthly
senior tag

Ez nagyon furcsa, ilyenről még nem hallottam. Az XDA-n, a ROM fórumán sem írt ilyet senki.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5078) jUUh válasza kszthly (#5077) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Pedig sajnos ez a szörnyű valóság. :DDD Elképzelhető, hogy a 2 accountos nyitás "eredménye", de lövésem sincs. :O

Samsung Galaxy S23+

(#5079) kszthly válasza jUUh (#5078) üzenetére


kszthly
senior tag

Az lehetséges.
Nekem már évek óta volt engedélyem a nyitásra, nem is kellett várnom egy percet sem.

Bekapcsoláskor a boot logo alján sincs ott az "unlocked"?

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5080) batai15


batai15
félisten

Nekem nem zárta vissza, csak a gyári recovery került vissza. Amúgy global alatt nektek is első helyen van az akku statban az "apps " mint fogyasztó?
Xiaomi eu alá nem kell amúgy gapps?. Mert nekem nem volt első induláskor beállítások varázsló, megse kérdezte melyik appot húzza vissza majd

[ Szerkesztve ]

(#5081) G48


G48
senior tag

Ha menteni akarok TWRP-ben, miket kell menteni hogy vissza bírjam állítani? Ha két v. több ROM között akarok váltani.
Elég számokkal válaszolni. :DD
1: Boot
2: Gyorsítótár
3: Adat
4: Recovery
5: Rendszer
6: Rendszerkép
7: Gyártó (Vendor)
8: Gyártói kép
9: Modem
10: EFS

(#5082) Bivaly26


Bivaly26
tag

Megérkezett a telóhoz a Qualcoom3.0 töltő!Nem tudom de jó adatokat produkál az ampermérőn!De remélem van hozzáértő és elmondja miben jobb a +500-600ma ! :) Bal oldal a gyári töltő érthetően,jobbra a gyors!Fent az ikon is látható hogy gyorstöltés!Ha lesz időm egyszer megmérem mennyi idő alatt megy fel százra egyikkel másikkal!

[ Szerkesztve ]

(#5083) jUUh válasza kszthly (#5079) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nekem is van pár hónapja olyan accountom, amivel elvileg van engedély, de nem jó. Egyébként sajnos nincs ott az unlocked, pedig régen ugye ott figyelt az is... :((

Samsung Galaxy S23+

(#5084) kszthly válasza jUUh (#5083) üzenetére


kszthly
senior tag

Akkor sajnos nincs több ötletem...

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5085) jUUh válasza kszthly (#5084) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Köszi a segítséget! :R

Samsung Galaxy S23+

(#5086) G48 válasza Bivaly26 (#5082) üzenetére


G48
senior tag

Nagyságrendbeli különbség nem lesz. Azt mondják ha rátöltesz pl. 40%-ról, akkor gyorsabb. Az áram mellett a feszültség is nagyobb. Nekem olyan 7,5 V volt átlagosan, kb 2300mA-rel.

(#5087) Pubszon válasza Bivaly26 (#5082) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem sokat mond, nekem van USB-s mérőm, majd azzal mérem meg.
Mert ugye QC3-al nem 5V-ot kap a telefon.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5088) G48 válasza GZoli7 (#5051) üzenetére


G48
senior tag

Töröltem, majd újra másoltam az iGO mappát és elindult.

(#5089) juve600 válasza batai15 (#5080) üzenetére


juve600
nagyúr

8.7.3 globalt telepítettél TWRP alól és visszarakta a gyári recoveryt ?
akkor a 8.7.3 is fog OTA frissülni ?
:R

(#5090) schawo válasza G48 (#5086) üzenetére


schawo
titán

Az áram mellett a feszültség is nagyobb
Dehogy. Csak a feszültség a nagyobb gyorstöltőnél, az áram jóval kisebb. Amit a telefon ír ki adat, annak semmi köze a töltőből érkezőhöz, ezt már 3,7V-on, a belső telep feszültségén kell érteni (másik lehetőségként a töltőfeszütségen, 4,2V). Az 1600 és a 2200 is 3,7-4,2V-on számolandó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5091) batai15 válasza juve600 (#5089) üzenetére


batai15
félisten

Nem, 9.5.14 globalt. Nem zárta vissza a blt.
töltés :van mi powerbankom ami úgy qc 3 kompatibilis, elég gyorsan fel tölti a telot

[ Szerkesztve ]

(#5092) G48 válasza schawo (#5090) üzenetére


G48
senior tag

Nekem műszer mérte azokat amit írtam. 7,5V 2000mA körül.

(#5093) schawo válasza G48 (#5092) üzenetére


schawo
titán

15W esetleg, némi erőszakkal mehet, de az nagyon felső limitje ennek a telepnek, hogy károsodás nélkül töltse. E fölé remélem nem engedi a rendszer, mert az már nem fog jót tenni neki. De 7,5V-on akkor se ment 2000 fölé, szerintem inkább alá (~1800). Ilyenkor a telefonod 3800-4000mA-t ír ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5094) Pubszon válasza schawo (#5090) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem 5V-on 1.8A-el tölt.
Gyorstöltővel 12V 1.6A is lehetséges.
Ez a 2 érték az akkunál mérve jelentősen eltér.
Ez a szoftveres mérés közel sem mérvadó. Esetleg csak 5V-on.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5095) G48 válasza schawo (#5093) üzenetére


G48
senior tag

Igen, 1800mA-re beállt. :) Utánna pedig ahogy tölti fel, úgy csökken az áram és a fesz.

[ Szerkesztve ]

(#5096) schawo válasza Pubszon (#5094) üzenetére


schawo
titán

Ez a szoftveres mérés közel sem mérvadó
Minden mérés "szoftveres", hacsak nem régi, analóg mérőd van, mert akkor az valóban nem szoftveres, de az még pontatlanabb :DDD A digitális mérő is úgy működik, hogy egy ic elvégzi a mérést, átadja a mérő szoftverének, az feldolgozza a vezérlőprocesszorával, és kiírja a készülék kijelzőjére. Attól, hogy a telefon elektronikája méri, és adja át a mérési adatokat a telefonban futó szoftvernek, nem lesz pontatlanabb, mint a filléres vacak játékmérők. A szükséges pontosságot a telefon belő mérője is bőven produkálja.

Gyorstöltővel 12V 1.6A is lehetséges.
Az 20W, a töltőáram ilyenkor 4600mA@4,2V. Persze, lehetséges, csak az már nem tesz jót az akkumulátornak, károsítja azt. Remélhetőleg a telefonodon nem csinálja tartósan a töltésvezérlő, legfeljebb pillantokra, amit meg úgyis kisimít a kondi, nem jut el a telefon töltésvezérlőjéig.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5097) natë


natë
nagyúr

Messengerből a light-ot használjatok?

(#5098) wwenigma válasza schawo (#5096) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Note 5 biztos hogy nem, ahhoz több cellás telepek kellenek, ezert latunk csak annyit amennyit gyorstöltésnél, minimalis sebesség-növekedést.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5099) Pubszon válasza schawo (#5096) üzenetére


Pubszon
veterán

Majd összehasonlítom ha megjön és meglátjuk mit tud.
Egy Galaxy S6 Edge töltőjével próbáltam ma, ami 9V 1.67A-t tud és 2100mA-t mutatott. Sajnos nem volt nálam a mérő, hogy mennyi is volt valójában.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5100) ktommy91 válasza natë (#5097) üzenetére


ktommy91
addikt

Én a simple pro-t használom fészbúkozásra.

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.