Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) szkorhetz válasza novinyul (#2200) üzenetére


szkorhetz
őstag

Milyen régió?

(#2202) novinyul válasza szkorhetz (#2201) üzenetére


novinyul
veterán

Régebben is Svájc volt beállítva, így most is átraktam. Tegnap át dobtam ma már jött frissítés. Egy próbát megér :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2203) Ferenczi Áko válasza novinyul (#2202) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem ma már a tok is megjön😎

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2204) Pocak89 válasza novinyul (#2200) üzenetére


Pocak89
senior tag

Már itt a következő ROM februári javítással. Az más kérdés hogy OTA-n ténylegesen mikor érkezik meg...

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#2205) novinyul válasza Ferenczi Áko (#2203) üzenetére


novinyul
veterán

Már meg is érkezett :) Meló után megyek érte :)
Pocak89: Érdekes hogy csak februári a security patch, bár lehet hogy ez egy "gyors" javítás.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2206) _pda_


_pda_
tag

Sziasztok,

Szükségem lenne a biztonság miatt egy flip tokra.
Van valahol Bp-en egy normális shop, ahol beszerezhető?
Mindenhol csak kiszállítást látok de csak 2 napom van a beszerzésre.

Köszi

(#2207) novinyul válasza _pda_ (#2206) üzenetére


novinyul
veterán

Nézz rá Speedshop oldalára, vagy Ázsia center, plázákba 100% hogy kapsz rá tokot. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2208) _pda_ válasza novinyul (#2207) üzenetére


_pda_
tag

A Speedshop-ot már néztem, nincs semmijük.
Ázsia centerbe talán holnap beszaladhatok, valahol az emeleten van olyan katracbolt, ahol van tok, ha jól rémlik.

(#2209) duvi válasza _pda_ (#2206) üzenetére


duvi
nagyúr

Alzában holnap átveheted ezt a flip tokot, ha most megrendeled.

[ Szerkesztve ]

(#2210) blondesigner


blondesigner
lelkes újonc

Sziasztok! 13T-nél van sebességben, teljesítményben érezhető különbség a gyárilag 12 GB-os vs. gyárilag 8 GB + 8 GB tárhelyből bővített telefonok között?

Szóval, a 13T 8+8 GB-os verzió pl.: egy teljes értékű 16 GB-os telefonnak felel meg minden szempontból?

Szerk.: A közelségérzékelővel kapcsolatban: ennek a telefonnak nincsen olyan problémája, mint a Note 10 Pro-nak volt, hogy telefonálás közben random-mód felvillant a kijelzője? Ahogy láttam a teszteken, "fizikai" közelségérzékelője van, így, ez a probléma a 13T-nél nincs jelen?

A másik kérdésem, melyik az a magyar telefonos bolt, ahol érdemes megvenni a készüléket, és nem 200.000 Ft és emellett megbízhatóak? Tudom, Árukeresőt nézzem meg - de azzal sem megyek sajnos messzire, mert bennetek jobban bízom, mint a random felhasználók által felpontozott GSM-es véleményezésekben.

[ Szerkesztve ]

(#2211) madmike válasza blondesigner (#2210) üzenetére


madmike
őstag

Szerencsére nincs gond a közelségérzékelővel.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#2212) varmi2 válasza blondesigner (#2210) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hogy felelne meg 16Gb ramos-nak. A háttértár lassabb mint a ram. És a 16Gb telokban a cpu is erősebb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2213) Ferenczi Áko válasza blondesigner (#2210) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mindennapi használatban én egyszer éreztem a különbséget a két telefon között.. 4k videó szerkesztésnél. Ennyi. Pedig nyúztam mindkettőt hetekig..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2214) blondesigner válasza varmi2 (#2212) üzenetére


blondesigner
lelkes újonc

Hogy felelne meg 16Gb ramos-nak.

Tehát ez a 8 + 8 GB-os "bővítés" (UFS 3.1-ből) egy teljesen haszontalan, teljesítményben észrevehetetlen "parasztvakítás"? Így minek tették bele a telefonokba ezt a lehetőséget? Vagy a játékosoknak értelmetlen, de azoknak, akik mondjuk 5-10 programot futtatnak egyszerre, azoknak kicsit dob a rendszer stabilitásán, sebességén?

(#2215) blondesigner válasza madmike (#2211) üzenetére


blondesigner
lelkes újonc

Ez egy szuper hír! A Note 10 Pro egy rémálom volt a telefonálás közben felvillanó kijelzőjével, úgy, hogy fixen a fejemnél volt a telefon. Vagy lehet túl kicsi a fejem és nem érzékelte... :)

(#2216) varmi2 válasza blondesigner (#2214) üzenetére


varmi2
nagyúr

Windows -ban is van virtuális rám. Tehát van haszna. De egyértelmű hogy a virtuálisan rész az lasabb, mert lasabb a hattértár, mint a ram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2217) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Hogyan tudom megcsinálni hyperosen, hogy a zepp folyamatosan menjen a háttérbe de a fenti értesítősávba ne jelenjen meg.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2218) Carline válasza cyber86 (#2217) üzenetére


Carline
őstag

Aza baj, ha letiltod a Zepp értesítését akkor nem biztos hogy fut a háttérben (pont ezért lett ez a funkciója) és akkor az értesítések órára átadása nem fog működni. Én már hozzászoktam, hogy ott van.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#2219) _pda_ válasza duvi (#2209) üzenetére


_pda_
tag

Köszi, köszi.
Végül ázsia center lett belőle.
2500 egy fekete fliptok és 2k egy fekete TPU tok.

(#2220) pingwin92 válasza Ferenczi Áko (#2213) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Sima 13T-ből volt neked 8 és 12 GB RAM-os is?
Vagy a 8 gigás a sima volt, a 12-es meg a Pro?

(#2221) Ferenczi Áko válasza pingwin92 (#2220) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az utóbbi: 13T 8/256 gb és 13T Pro 12/512GB :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2222) pingwin92 válasza Ferenczi Áko (#2221) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hmm.. Mondjuk blondesignert leginkább a sebesség érdekelte. Bár tény, hogy az is sebesség, hogy egy háttérbe lerakott appot villámgyorsan előszed-e a RAM-ból, vagy kicsit lassabban a virtuális RAM-ból, vagy kezdi elölről az egész megnyitását.

Viszont szerintem ezek között a sebességbeli különbség – még, ha tapasztalható is, – nem tud olyan zavaró lenni. Ebben jobban zavar, amikor "elvész" valami azért, mert bezárta. Pl. egy megkezdett Chess.com-os Puzzle Rush Survival mode-ban, vagy a klasszikus: félig megírt hsz ph!-n.

A13T nem zárogatotta be a háttérben lévő appokat gyakrabban?

Szerk.: Ja, és ez még MIUI 14 volt, ugye? HyperOS-szel nincs tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#2223) Ferenczi Áko válasza pingwin92 (#2222) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igeb, MIUI 14 volt.. le kell tiltani a háttérkorlátozásokat és nem zár be semmit :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2224) dlaj válasza Ferenczi Áko (#2223) üzenetére


dlaj
őstag

Nálam ez az alapbeállítás. Állítsam az "Nincsenek háttérfolyamatok"-ra ahhoz, hogy ne zárjon be semmit?

(#2225) Carline válasza dlaj (#2224) üzenetére


Carline
őstag

Hát az azt csinálja, hogy minden bezár, mert nincsenek háttérfolyamatok.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#2226) szaszy1990


szaszy1990
kezdő

Sziasztok. Hiper OS-frissités után másnak is tűntek el névjegyei,vagy csak a telefonon levőket jeleníti meg? Csak mert nem találtam beállítást,H a simről is megjelenítse.

(#2227) pingwin92 válasza dlaj (#2224) üzenetére


pingwin92
aktív tag

A "nincsenek háttérfolyamatok", pont az ellenkezője. Azt, hogy semmit se zárjon be, csak úgy lehet – elméletben –, hogyha az összes appra egyesével beállítod, hogy "nincs korlátozás".

Mondjuk én csak azt nem értem, hogy miért nem tud egyszerűen fagyasztani appokat. Miért csak olyan van, hogy folyamat, és akkor fut az app, meg fogyaszt, vagy bezárja a gecibe? Pláne így hogy már van VRAM is. Az iOS 4, amiben még nem is volt igazi multitasking, csak bizonyos dolgok tudtak futni a háttérben API-kon keresztül, az tudta ezt. Kiírta az appot a háttértàrra úgy, ahogy volt, azt' visszahozta a megkezdett Angry birds pályát úgy, ahogy volt. Mondjuk lassan, de visszahozta; és nem kellett elölről kezdened.
Vagy, ahogy gépen is az egy hete megnyitott Chrome tabnak is kellhet 1-2 másodperc, mire újra interakcióba tudsz vele lépni, de működik, ahogy kell.

(#2228) dlaj válasza pingwin92 (#2227) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, ezt sejtettem de gondoltam jobb ha megkérdezem. :R

Carline, köszönöm a megerősítést, ezt sejtettem! 👍 :R

(#2229) Class89


Class89
csendes tag

Sziasztok!

Mai nap folyamán boldog tulajdonosa lettem egy Xiaomi 13T-nek (telekom)

MIUI 14, Android 13, illetve 2023.10.01-es biztonsági frissítés.
Perpillanat magyar régióra van állítva a telefon.
Érdemes várnom a frissítésekre, vagy váltsak inkább régiót?

Mik a tapasztalatok Hyper OS-sel kapcsolatban? Jobb, vagy érdemes maradni a MIUI-n?

(#2230) szkorhetz válasza Class89 (#2229) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én legalább 40 régiót kipróbáltam, főleg, amikre írta bárki redditen vagy másik fórumban, hogy megjött neki, de semmi.
Próbálkoztam VPN-nel is, de semmi...

(#2231) Ferenczi Áko válasza szkorhetz (#2230) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem pont a 41. lett volna, hamar feladtad.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2232) Sztyepadzso válasza Ferenczi Áko (#2231) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

🤣

(#2233) dlaj válasza Ferenczi Áko (#2223) üzenetére


dlaj
őstag

Szia! Hol kell letiltani a hátterkorlátozásokat?

(#2234) Ferenczi Áko válasza dlaj (#2233) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Hát.. Már nincs meg a telefon, de vagy a Beállítások/Alkalmazások vagy a Beállítások/Akkumulátor menüpontban..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2235) dlaj válasza Ferenczi Áko (#2234) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#2236) AtomCity


AtomCity
tag

Xiaomi 13T global, Kolumbia régió, 1.0.3.0.UMFMIXM

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#2237) Pocak89 válasza AtomCity (#2236) üzenetére


Pocak89
senior tag

Ohh átlőttem rá egyből fel is dobta nekem is :D

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#2238) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Szemezgetek a 13t Pro-val. Egy Galaxy A52s-t váltana. Mit tudtok mondani a telóról? Valamint érdeklődnék, hogy akció vagy kupon szokott-e lenni a Xiaomi telóknál.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2239) Ferenczi Áko válasza ImACeltic (#2238) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mit szeretnél tudni róla?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2240) Davs válasza Ferenczi Áko (#2239) üzenetére


Davs
tag

En is 13T-re keszulok valtani (redmi 9T-rol) (430e 8/256), de nemtudom eldonteni, hogy megeri-e a felarat a Note 13 Pro 5G-hez kepest (360e 8/256). Uzemidoben lightos hasznalattal kibirja a 2 napot? A note 13 vonzz a 3,5mm-es jack miatt, de a tesztek alapjan annak kevesbe birja az akkuja, mint a 13T.

(#2241) ggeleven válasza Davs (#2240) üzenetére


ggeleven
őstag

Ezek milyen árak? 13T normális helyen 180-200 körül szokott lenni, Note 13 Pro 5G pedig normális helyről 130-150 között mozog.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2242) Davs válasza ggeleven (#2241) üzenetére


Davs
tag

alza.sk - a Xiaomi 13T e honapban akcios - 499 helyett 424 euro

(#2243) ggeleven válasza Davs (#2242) üzenetére


ggeleven
őstag

Jahhogy EUR! Na úgy már más! :) Hacsak nem kell mindenáron a 120 W töltés (Note 13), akkor egyébként jobb a 13T. Note 13 Pro árszintjén van egyébként a Poco X6 Pro is, arra is ránézhetsz. X6 Pronak a 12/512es verziója vonzó lehet ennyiért.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2244) Davs válasza ggeleven (#2243) üzenetére


Davs
tag

Nem a Pro+ -nak van 120W toltese? A sima Pro-nak kevesebb (Btw a Pro+ is akcios 370 euro korul, de az ivelt kijelzo miatt inkabb nem vennem azt)

[ Szerkesztve ]

(#2245) ggeleven válasza Davs (#2244) üzenetére


ggeleven
őstag

Jajj igazad van. Ez a hülye elnezvezési szisztéma megzavart. Nem írtam a "+" jelet mögé, amikor kerestem, de az alza keresője meg azt ajánlotta fel a termékösszehasonlító oldalon és nem néztem meg duplán. Sima Redmi Note 13 Pro 5G-hez képest is megérheti a felárat a 13T, de természetesen nem akarom én beosztani a pénzedet. :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2246) ImACeltic válasza Ferenczi Áko (#2239) üzenetére


ImACeltic
őstag

Akár csak egy vázlatos vélemény is jöhet, pro-kontra.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2247) Ferenczi Áko válasza ImACeltic (#2246) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az A52-ről nem tudok véleményt írni. A 13T Pro-ról igen.. Tömören egy nagyon jó, szerethető telefon. A 120 w-os töltés, a rendszer gyorsasága, kezelhetősége, a kijelző és a a fotók/videók minősége mind hozza a közép-felső kategória szintjét. Nekem egyszer sem sikerült megakasztanom. A 12/512GB-os háttértár is a felső kategória felé hajlik. Nem tudom a Samsunghoz milyen tartozékok voltak, de itt alap a 120 w-os gyorstöltő és a szilikon tok, valamint a kijelzővédő fólia is.
A fotókról annyit, hogy bár nekem a sima 13T képkezelése jobban tetszik, de most agyalok, hogy visszacseréljem a Samsung S23 Ultra telefonomat, mert a Xiaomi 13T/13T Pro képi világa jobban bejön.
Amúgy ha nem fontos a nagy energiaigényű játék, a 4K videók szerkesztése és a 120 w-os töltés, 4K60 fps ésaa 4K videózásban a látószög váltás, akkor én egy sima 13T-t vennék, bár már olyan kicsi a differencia árban, hogy hosszú távon a 13T Pro jobban megéri neked.
Ami nekem hiányozna(bár gondolom az az A52-ben sincsen) a zoom kamera..
Tegnap voltam a Media marktban, ott egy faszinak ugyan ezeket mondtam el, mert láttam, hogy vacillál, meg ismerkedik a Xiaomi telefonokkal :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2248) ImACeltic válasza Ferenczi Áko (#2247) üzenetére


ImACeltic
őstag

A Xiaomi érdekelt csak mert jelenleg A52s-em van, köszönöm!

Nagyon vonzóak a 13T Pro jellemzői. Leginkább a márka váltástól tartok. Át lehet vinni egy az egyben a tartalmakat, alkalmazásokat, jelszavakat, stb Samsungról Xiaomi-ra?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2249) Ferenczi Áko válasza ImACeltic (#2248) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igen. Fiókok, wifi jelszavak, alkalmazások, médiatartalom, és a beállítások egy része is.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2250) M0RGI válasza novinyul (#2200) üzenetére


M0RGI
őstag

Örülj neki, nekem 2023 novemberi. Oprendszer is 1.0.2.0.
Nem vagyok türelmetlen típus, de jöhetne már valami frissítés. 😒

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.