Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) ztoldy válasza M0RGI (#2025) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szia! 1.03.0.UMFEUXM az utolsó. Ahogy már többször írtuk, a régiók próbálgatásával lehet, hogy beugrik a frissítés. Ha jól emlékszem, akkor az 1.0.2-ről a spanyol régióval frissült 1.0.3-ra.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#2052) karl_fischer válasza ztoldy (#2051) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én hiába váltok bármilyen régióra, ez kínai f*s nem akar frissülni Android 13-ról. Jó nagy átverés ez a négy évnyi főverziós frissítés és öt évnyi biztonsági csomag.

(#2053) Joc24 válasza karl_fischer (#2052) üzenetére


Joc24
tag

Telekomos?

(#2054) AthlonXP válasza szemy94 (#2045) üzenetére


AthlonXP
őstag

Bármilyen töltővel és kábellel próbáltam, nem akart tölteni. :(

#2046ottesz: Lehet, hogy az is okozhatja, az enyém esetében, viszont biztos, hogy nem az volt a gond. Eleve nem engedem soha 15-20% álá merülni az akksit és éjszakára sem szoktam töltőn hagyni a cuccot. 90, vagy ha elfelejtem, akkor 100% közeli töltöttségi szint esetén, veszem le a töltőről a telefont.
Én ezt a hibát, betudom a korának, elvégrer csak egy 5 éves telefonról van már szó, gyári akkuval.

(#2055) AthlonXP válasza kissarga (#2048) üzenetére


AthlonXP
őstag

De ez vicc, hogy így mókolni meg hackelni kell, hogy frissüljön!
Nem mintha bajom lenne vele, de az gáz, hogy gyakorlatilag, december óta nem talál frissítést, holott sokaknak már bőven újabb rendszer van a telóján, pedig ugyan attól a szolgáltatótól vettük. Már kezdem azt hinni, hogy valami nem jó és azért nem frissül. :U :(

(#2056) balwee


balwee
csendes tag

Telekom MIUI TFMIXM 14.0.6.0 verzional nekem sem mukodott a Svájci régióra valtassal frissites, meg mas sem igazabol. Most random rányomtam Chilére és bedobta a Hyperos frissitest, ha valaki gondolja.. Töltöm is .

[ Szerkesztve ]

(#2057) TomPack


TomPack
őstag

Egyébként találni valahol egy összefoglalót arról, hogy pontosan milyen változásokat hozott a HyperOS?

(#2058) AthlonXP válasza balwee (#2056) üzenetére


AthlonXP
őstag

De így gondolom fepakol mindenféle, ottani progit, amire semmi szükség, ezek törölhetőek utána? Illetve, ha visszaváltasz magyar régióra, lesz vajon negatív következménye?... Nem tudom, bármi. :F

(#2059) AthlonXP válasza TomPack (#2057) üzenetére


AthlonXP
őstag

Alza féle: [link]
Youtube féle: [link]

Egyébként úgy emlékszem, hogy hamarosan jelentkezik egy részletesebb bemutató videóval Tech2 Laci is...

(#2060) Joc24 válasza AthlonXP (#2058) üzenetére


Joc24
tag

Igen törölhető, és semmi godot nem okoz a visszaállás Magyarra.

(#2061) cyber86


cyber86
őstag

Hiába váltogatok az eus régiókba akkor se talál frissítést. 13T Pro

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2062) AthlonXP válasza Joc24 (#2060) üzenetére


AthlonXP
őstag

:R Okés.

#2061cyber86: Lehet, pont az a baj. Lásd fentebb, állítsad EU-n kívüli régióra.

(#2063) karl_fischer válasza Joc24 (#2053) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Telekomos.

(#2064) cyber86 válasza AthlonXP (#2062) üzenetére


cyber86
őstag

Próbáltam azt a régiót is de nem működött. Szerintem köze van, hogy más a verzió nálam 14.0.17 nála meg 14.0.6.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2065) AthlonXP válasza cyber86 (#2064) üzenetére


AthlonXP
őstag

Én nem próbáltam még, várok egy kicsit, bár jó lenne már frissíteni, szeretem, ha az aktuális verzió van minden cuccomon, amin lehet szoftvert frissíteni... :U
Pár hetet várok még, hátha lesz valami, ha nem, akkor megpróbálom ezen alternatív módszerekkel frissíteni. Nekem egyébként a 14.0.13. van, december óta. Mindjárt itt az április és semmi frissítést nem talál a rendszer, holott már több verzió is kijött azóta, Telekomosoknak is. :( :((

(#2066) Wrathrash


Wrathrash
csendes tag

Sikerült telekomos 13t pro-ra (14.0.17.0)-ra felvarázsolni átnevezéses módszerrel a hyperos-t (1.0.4.0)

Minden szuperül működik egyelőre, pedig szkeptikusan álltam az egészhez :D

(#2067) karl_fischer válasza Wrathrash (#2066) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mi az az átnevezéses módszer?

(#2068) Wrathrash válasza karl_fischer (#2067) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

[link] ez lenne az alapja

(#2069) karl_fischer válasza Wrathrash (#2068) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszönöm.

(#2070) D013 válasza Wrathrash (#2068) üzenetére


D013
aktív tag

nekem ezzel az a bajom hogy a jelenlegi recovery ROM 14.0.17 nincs letölthető állapotban a link alatt. Máshol sem találtam meg

(#2071) Wrathrash válasza D013 (#2070) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

Frissítés menüben a legújabb frissítéscsomag letöltése

Fontos , hogy miután letöltötte , és elkezdte frissíteni (ezt sajnos nem lehet megszakítani) át kell másolni egy másik mappába a romot ( csak átmásolni, és nem áthelyezni)

(#2072) D013 válasza Wrathrash (#2071) üzenetére


D013
aktív tag

Köszi, hová menti alapból?

(#2073) Wrathrash válasza D013 (#2072) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

Download - downloaded rom mappa

(#2074) kda1


kda1
tag

Sziasztok. A redmi 13 pro jobb mint a xiaomi 13t? A proci miatt kérdezem. Érdemes váltani? Köszönöm szépen

(#2075) D013 válasza kda1 (#2074) üzenetére


D013
aktív tag

Amiben jobb a Redmi:
Gorilla Victus kijelzővédelem
Főkamera: Nagyobb kameraszenzor, de összességében valószínűleg gyengébb képek
100 mah-val nagyobb akksi, ami kb semmit sem jelent
Amiben jobb a 13T:
IP68-as por és vízállóság (a Redmint csak IP54 van)
Jobb fényerejű kijelző, Dolby Vision mellett HDR10+ támogatás, kicsit nagyobb képfrissítés (144hz vs 120hz ez kb nem jelent semmit)
Nagyságrendekkel erősebb processzor-gpu szett. A redmi az középkategória közepe jószándékkal, a Dimensity 8200 Ultra meg kb minden játékot visz high-on magas képfirssítéssel. Ez a napi applikációhasználatban is érződik
Gyorsabb UFS tárhely
Jobb kameraszett, Leica minősítéssel
WIFI 6
Gyanítom hogy jobb sztereó hangszóró - de ebben nem vagyok biztos.

(#2076) kda1 válasza D013 (#2075) üzenetére


kda1
tag

Köszönöm szépen.Akkor nem érdemes váltani ezek szerint.

(#2077) madmike válasza Wrathrash (#2073) üzenetére


madmike
őstag

Telekomos 13t-n nálam nem akar működni ez a módszer.
"Frissítés ellenőrzése sikertelen."

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#2078) Wrathrash válasza madmike (#2077) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

Csak a frissítő alkalmazás segítségével letöltött csomaggal lehet elindítani a updatet, és utána kell átnevezgetni

(#2079) madmike válasza Wrathrash (#2078) üzenetére


madmike
őstag

Azzal szedtem le.
Miután betallózom az updatet mennyi idővel később nevezgessem át őket?
Most amilyen gyorsan csak tudtam átneveztem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#2080) Pocak89 válasza madmike (#2077) üzenetére


Pocak89
senior tag

Nálam sem működött ez a módszer.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#2081) Wrathrash válasza madmike (#2079) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

Leírom pontosan , hogy csináltam:

-Letöltöttem a hyperOS rom-ot, kimásoltam a fő könyvtárba, elneveztem A-nak

-a frissítő alkalmazással letöltettem a legfrissebb csomagot (14.0.17.0 nálam) ,ameddig telepítette kimásoltam a rom zip-et szintén a fő könyvtárba és elneveztem B-nek

- lement a frissítése a 14.0.17.0-nak, restart, utána betallóztam B-t a frissítőbe, és mikor elindult a folyamat,de maga az update még nem, akkor átneveztem a B rom-ot C-nek, és A-t ami a hyper B-nek

- ezután töröltem is C-t teljesen

Elvileg csak úgy működik,ha frissebb biztonsági csomag tartozik az új rom-hoz

(#2082) madmike válasza Wrathrash (#2081) üzenetére


madmike
őstag

Az az érdekes,hogy ha megpróbálom a frissítő által letöltött romot feltenni, akkor is a "Frissítés ellenőrzése sikertelen" üzenetet kapom. Pedig amikor letöltötte, akkor simán telepítette.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#2083) Wrathrash válasza madmike (#2082) üzenetére


Wrathrash
csendes tag

Mondjuk ez így tényleg érdekes, pedig annak legalább jónak kellene lenni minden esetben, ha már semmi mást nem képes elfogadni

(#2084) madmike válasza Wrathrash (#2083) üzenetére


madmike
őstag

Na mindegy. Szerda este tudom nyitni a bootloadert. Utána feldobok egy Hyperost

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#2085) M0RGI válasza ztoldy (#2051) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi! Csak nem értem miért nem frissül simán, amikor karácsony előtt az elsők között kaptam meg a HyperOS-t.
De akkor még várok.

(#2086) kissarga válasza madmike (#2084) üzenetére


kissarga
csendes tag

Miért van úgy oda mindenki a Hyperost-ért??? MIUI 14 nem elég? Biztonságosabb??? A fiókokat, bankszámlákat 99%-ban úgy törik fel, hogy ráveszik a usert a jelszavának, helyreállító kódjának kiadására, esetleg telepítenek egy távoli asztal programot. Az emberek 40%-a telefonálásra, maradék +50% FB/Messengerre/bankolásra használja. Van aki programozik, és a telefonján tesztel? Nem hinném. :) Szerintem a ROM cserére csak az EU által korlátozott, de hasznos funkciók miatt van szükség.

(#2087) D013 válasza kissarga (#2086) üzenetére


D013
aktív tag

Mert 4 év szofverfrissítést ígértek.

(#2088) NandiKAA


NandiKAA
csendes tag

Szerintem legtöbb esetben, pl nálam is, a szolgáltató késlelteti valamiért...
Csak nem értem miért, de valszeg balfaszoskodnak az új verzióval.

(#2089) pilóta válasza D013 (#2087) üzenetére


pilóta
nagyúr

És? Letelt vagy mi? :D

Én se raktam még fel. Ami most van, az tökéeltesen működik, miért kockáztassam, hogy az új oprendszer meg bugos valahol? Teszteljék csak le rendesen, majd ha már tuti, akkor felrakom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2090) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv Mindenki,

Az lehetséges, hogy egy vadi új 13T pro úgy merül, mint az előző immáron 2 éves 11T pro? :((
Köszönöm.

(#2091) pilóta válasza Stirbi (#2090) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha jól tartottad a 11T pro-t, akkor annak még tökéletes az akksija. Szóval igen.
Ha esetleg már gatya a 11T akksija, és így merül ugyanannyira a 13T, akkor nem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2092) FJC válasza Stirbi (#2090) üzenetére


FJC
aktív tag

Az mit jelent, hogy"úgy merül"?
Napi 8 óra Bluetooth zene hallgatás, 2-4 óra Youtube, Insta, böngészés. Így 1,5 - 2 napot simán kibír...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#2093) Sztyepadzso válasza FJC (#2092) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Abban az időben, amíg használtam ezt a telefont, ahogy azt eddig az az előttivel tettem(p30 Pro), ugyanazokkal a beállításokkal, addig én 4-5 órás képernyőidőket tudtam belőle kicsikarni, míg a Huawei 7-8(9) órát tudott.
Én azt gondolom, hogy azoknál a tevékenységeknél, amiknél az ember nagyobb fogyasztást, és gyorsabb merülést várna, ott jól muzsikál, ellenben a meglepően sokat fogyaszt magában, ha csak lerakod az asztalra, hogy legyen(legalábbis az én beállításaimmal):
Nálam sok chat alkalmazás fut a háttérben(Sky, messenger, telegram, Viver, whatsapp), a huawei health, google assistant, +1-2 még, okosóra fix BT kapcsolatban, wifi , Mobiladat és GPS mindig bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#2094) ztoldy válasza Sztyepadzso (#2093) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én a sima m13T-nél vettem észre, hogy a készenléti fogyasztás magas. És mintha HyperOS alatt jobban merülne, mint előtte MIUI-n.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#2095) Pocak89 válasza ztoldy (#2094) üzenetére


Pocak89
senior tag

Nekem is tűnik, hogy hyperOS alatt jobban merül amikor használatban van (13T), viszont a készenlétinél nem vettem észre.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#2096) pilóta válasza Pocak89 (#2095) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó tudni! Még egy ok, hogy ne frissítsek még...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2097) FJC válasza Sztyepadzso (#2093) üzenetére


FJC
aktív tag

Ha, nem nyúzom akkor 44-48 órát kibír (kb.: 20% -ig merítve).
Ha nyúzom akkor is simán kibír 24 órát.
13T Pro, Hyper

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#2098) szaszy1990


szaszy1990
kezdő

1 gyors kérdés. Régió változtatasa mit befolyásol?
Úgy értem nekem magyar van választva, de gondolkozom az indonézen,a hangerős téma miatt....
Ezen kívül mi más változik még a telón?🫴
Köszi a választ elólre is

(#2099) Sztyepadzso válasza FJC (#2097) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én a SoT-ről beszélek a 4-5 óra alatt.

Amúgy ezt veled letárgyaltam már január 18.-án.

[ Szerkesztve ]

(#2100) FJC válasza szaszy1990 (#2098) üzenetére


FJC
aktív tag

Én Andorrát választom, ha kell a nagyobb hangerő. Mivel ez is Európa (földrajzilag), nem nagyon látok más különbséget...
Régió váltáskor én nem szoktam újraindítani a telót, mint ahogy egyesek ajánlják.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.