Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) FeniX- válasza CharlieDrop (#8250) üzenetére


FeniX-
aktív tag

De ha jól emlékszem, talán a böngészőből is mindent törölni kellett, mert az is folyton cachel-t.

(#8252) sz.j válasza FeniX- (#8249) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban "amatőr kérdés", mert még csak most ismerkedem a blokkszerkesztővel ...
Amúgy ezt hol lehet beállítani, mert én erre (vizuálisan) nem találtam lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8253) cigam válasza sz.j (#8252) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert vizuálisan a táblázatnál nincs ilyesmi. Alakítsd át html blokká, és ott a <td> elemet kell átírni, pl <td width="80%">

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8254) cigam válasza FeniX- (#8251) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Megkérdezném a támogatástól, de órák óta le van halva:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8255) CharlieDrop válasza FeniX- (#8251) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A htaccesst nem cacheli a böngésző

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8256) FeniX- válasza CharlieDrop (#8255) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igen, ez logikus lenne!
Ennek ellenére is emlékszem, hogy nekem a böngésző cache-vel is volt gond, akkor talán nem közvetetten, de mégis.

(#8257) FeniX- válasza sz.j (#8252) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Úgy csinálnám, hogy megnézném, milyen style tartozik hozzá (class vagy id) és utána a téma stílus szerkesztőjében állítanám be külön.

(#8258) sz.j válasza FeniX- (#8257) üzenetére


sz.j
nagyúr

Neked is és cigam fórumtársnak is köszi az infót, de ezek szerint a blokkszerkesztővel sem oldották még meg hogy vizuálisan lehessen táblázatot készíteni/szerkeszteni ...
Marad a html buherálás vagy bővítmény (pl. TablePress) használata ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8259) zeorsdfd válasza cigam (#8237) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A másik talán egyszerűbb, biztosabb és (más szempontból is)ajánlottabb ingyenes megoldás, hogy Cloudflare-ben tiltod le a "támadó" országokat, vagy akár mindent magyart kivéve. Így el se jut a htaccessig a támadó és nem kell IP címekre se vadászni. :B

[ Szerkesztve ]

(#8260) cigam válasza sz.j (#8258) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A reszponzívitás (de szép magyar szó) miatt nem igazán jó megoldás a táblázatok használata. Bezzeg az oszlopok használatakor megadható a szélesség állítása...
Az a baj(?), hogy az asztali gépen, és mobilon is jól olvashatónak kell maradni. Ha hinni lehet a Google statisztikájának, a mi oldalunk látogatóinak 75%-a( :Y ) mobilt használ:

Szóval hiába szeretek desktop-on böngészni, nem magamnak, hanem a látogatóknak készítem az oldalt. Így elsősorban mobilra kell optimalizálni. Ez pedi a táblázatok "halálát" jelenti.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8261) sz.j válasza cigam (#8260) üzenetére


sz.j
nagyúr

A klasszikus szerkesztővel készített oldalunkon lévő táblázat az asztali gépen és mobilon is jól jelenik meg. Link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8262) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

láttam, hogy woocommerce alatt 50 dollár a checkout field editor. a magam részéről inkább belenyúlnék a kódba, van erre esetleg valakinek átfogó cikke, hogy ne kelljen nekem kikeresnem mi-hova van kötve?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8263) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A support szerint " A dokumentumgyökérben elhelyezett .htnginx fájlba lehet az nginx webszerver szabályai szerint a „conf” fájlt elhelyezni."

A tartalma:
location = /xmlrpc.php {
deny all;
}

ellenére, ugyanúgy jönnek a Wordfence ugyanúgy mutatja a próbálkozásokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8264) FeniX- válasza cigam (#8263) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, ha sem a .htaccess sem ez nem akaródzik működni, talán még lehet egy olyan egzotikus eset, hogy a tárhelyszolgáltató másik mappában tárolja a .htaccess és egyéb config fájlokat és nem veszi figyelembe a /.htaccess -t.

(#8265) FeniX- válasza cigam (#8263) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Még egy módja a .htaccess tesztelésének:

Rakj egy invalid sort a fáljba, és ez 500 server error-t kell, hogy adjon, ha megpróbálod újratölteni az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#8266) FeniX- válasza FeniX- (#8265) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Kipróbáltam, nálam működött.

(#8267) gg07


gg07
tag

Előre is elnézést kérek, ha rossz helyen teszem fel a kérdést!
Egy weboldal tulajdonosa tudja monitorozni, hány letöltése volt az adott oldalon lévő videokból. Darabszámra gondolom igen, de úgy hogy látja is hogy konkrétan milyen IP-ről hányszor töltöttek le tartalmat?

(#8268) FeniX- válasza gg07 (#8267) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, igen. Ha csak a sima PHP-t vesszük alapul, ott vannak a globális _REQUEST változók, és társaik. Ezek tartalmazzák a kliens oldali kérések részleteit.

Példa link

[ Szerkesztve ]

(#8269) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok
Az elmúlt 3 év iskolai műsorait milyen megbízható weboldalra tudnék feltölteni?
15-20GB méretről lenne szó.
Ja, és ingyenes legyen.

(#8270) sz.j válasza tpeter77 (#8269) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ingyenesből én csak az nhely.hu-t ismerem

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8271) G.F. válasza tpeter77 (#8269) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem tudom mit takar a "műsor", haa videót, akkor youtube...

-gf-

(#8272) zeorsdfd válasza tpeter77 (#8269) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ingyen? Youtube. Mi más?
A netehely ingyenes csomagjába talán egy db 10 perces videót lehet

(#8273) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel

SWIFT PERFORMANCE AI
BLACK FRIDAY 2022Limited Lifetime Deal
Deal ends on 2022.11.30

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8274) sz.j


sz.j
nagyúr

És még egy nagyon jónak tűnő Black Friday ajánlat

Neve Pro Theme

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8275) tpeter77 válasza zeorsdfd (#8272) üzenetére


tpeter77
addikt

Igen, videóról van szó. Pár perces műsortól akár félórás is van.
Gondoltam van alternatíva a youtube helyett, de ha nincs akkor az marad. Köszönöm.

(#8276) G.F. válasza tpeter77 (#8275) üzenetére


G.F.
aktív tag

Természetesen alternatíva több is van: Vimeo, Dailymotion, veed.io, streamable és magyar társaik... [link]

-gf-

(#8277) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a különbség az admin felületen létrehozható kategóriák és oldalak között?

Hogy tudok olyant készíteni, hogy a főoldalon egymás alatt jelenjenek meg a cikkek?

(#8278) cigam válasza timelord1987 (#8277) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A kategórákkal felcímkézheted (kategorizálhatod) a bejegyzéseket. (Híportál esetén, pl. külföld, itthon, helyi, sport, pletyka stb...) Vagyis valamilyen általad meghatározott szempontrendszer szerint csoportosíthatod a bejegyzéseket.

Maga az oldal pedig egy tényleges WEBlap, aminek a tartalma lehet statikus, és dinamikus, hiszen ugyanazokat a lehetőségeket kapod, mint egy bejegyzés esetén. Pl. egy bevezető/köszöntő, egy impresszum, egy GDPR nyilatkozat, de lehet egy téma összefoglaló oldala.

Az hogy a főoldalon hogyan jelennek meg a bejegyzések, az a témától(vagy annak beállításaitól függ).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8279) Dello79


Dello79
aktív tag

Egy nagyon amatőr gyors kérdésem lenne, biztos tudtok segíteni. Létrehoztam egy honlapot, a Galleries menüpontban csináltam galériákat , és most csináltam egy oldalt.. azt hogy tudom beállítani, hogy az adott oldal alatt az összes galéria látszódjon ?

(#8280) zeorsdfd válasza Dello79 (#8279) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem vágom milyen Gallery plugin lehet ez(elég sokféle van), de könnyen lehet, hogy shortcode-ok tartoznak a galériákhoz...csak tedd be a shortcode-okat az oldalra.

(#8281) Dello79 válasza zeorsdfd (#8280) üzenetére


Dello79
aktív tag

köszi

(#8282) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kérnék még egy kis segítséget. Végre megy a Google AdSense, de nem látok sehol reklámot. Egy db volt eddig, oldal váltáskor, egy teljes képernyős. Az AdSense-ben be van kapcsolva, hogy automatikusan helyezzen el raklámokat, de ezek szerint a wp-ben is be kéne állítani. Ehhez kell külön plugin, vagy hogy szokott ez működni? Sima honlapnál a hirdetési kódot meg bannert használtam anno, de itt?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8283) Victoryus válasza Victoryus (#8282) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Úgy látom nagyjából ugyanúgy működik, mint régen. Egyéni html kód widget, és már megy is. Közben rájöttem, hogy megy a reklám blokkoló nálam is :D Automatikusan az oldal legaljára tesz elrejthető reklámot, illetve oldal váltásra teljes képernyőst.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8284) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
A Wordpress php 7.0 verziót jelez, a cpanel-ben 7.4 van beállítva, phpmyadmin is ezt mutatja.
Néztem a public_html-ben és a wordpress telepítési könyvtárában lévő htaccess-t, de nem látok fix beállítást.
Meg tudnátok mondani, mi lehet a gond, hol keresgéljek? (Amúgy a 6.1.1 wordpress-hez mi az ajánlott php verzió? 8.0?)
Köszönöm!

(#8285) FeniX- válasza Siriusb (#8284) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Esetleg egy almappában kipróbálhatsz egy sima php_info() fgv. hívást is, hogy az mit ír ki.
Ha nincs projekt-szintű cPanel beállítás, akkor jónak kéne lennie.

(#8286) Siriusb válasza FeniX- (#8285) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm, megnézem így is.

(#8287) Siriusb válasza FeniX- (#8285) üzenetére


Siriusb
veterán

A phpinfo() valóban PHP Version 7.0.33-t ír:
Loaded Configuration File /opt/alt/php70/etc/php.ini
Csak azt tudnám honnan szedi ezt? Fent van a W3 total cache kiegészítő, de ki van kapcsolva, lehet az kavar be?
Múltkor rákerestem az adatbázisban és a fájlok közt is grep-pel a php70 kifejezésre, de nem talált ilyet.

(#8288) CharlieDrop válasza Siriusb (#8287) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csak azt tudnám honnan szedi ezt?

Innen: "Loaded Configuration File /opt/alt/php70/etc/php.ini"

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8289) Siriusb válasza CharlieDrop (#8288) üzenetére


Siriusb
veterán

A cpanel-ben nem ez van beállítva. Lehet csinálok egy aldomain-t és megnézem ott is. Viszont ha ott is jó a php verzió, nekem más ötletem nincs, mint hogy a szolgáltató drótozta be.

(#8290) CharlieDrop válasza Siriusb (#8289) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a gyökér könyvtárban nincs egy php.ini, vagy valami hasonló?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8291) Siriusb válasza CharlieDrop (#8290) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem találtam.

(#8292) cigam válasza Siriusb (#8289) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A szolgáltatót már kérdezted erről az anomáliáról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8293) FeniX- válasza Siriusb (#8287) üzenetére


FeniX-
aktív tag

a szolgáltatónál mikor állítasz php verziót, akkor van sorban jópár ilyen mappa.:
/opt/alt/php73/etc/
/opt/alt/php70/etc/
/opt/alt/php80/etc/

Elvileg minden verzióhoz tartozik egy.

Esetleg megpróbálnám, hogy egy teljesen más verzióra átállok pár percre, és utána vissza.

[ Szerkesztve ]

(#8294) FeniX- válasza Siriusb (#8287) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Nem, ez tuti nem a wp-hez kötődő bármelyik plugin hibája.

(#8295) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Azt hogyan lehet megoldani, hogy egy oldalra a médiatárból csoportosan töltsem fel a médiák linkjeit? Szerződéseket kellene beillesztenem, pdf formátum, de nem kell, hogy preview legyen, csak a link, az is külön oldalon megnyílva.
Lehet ilyet vagy egyesével kellene?
Köszi előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8296) FeniX- válasza Flowtation (#8295) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, egyesével tutira működik, a csoportosat nem néztem.
Kimásolod a fálj URL-jét a médiatárból, majd az oldalon a szövegben a szokásos módszer szerint kijelölöd a link szövegét és a link ikont megnyomva beállítod az URl-t, plusz bekattintod, hogy "megnyitás külön ablakban".

[ Szerkesztve ]

(#8297) Flowtation válasza FeniX- (#8296) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, ez megvolt tegnap. 3 oldalnyi linket kellett így beraknom. Remélhetőleg nem lesz már ilyen, csak 1-1 db. Van pdf embedder is alapból, de az meg megjeleníti magát a doksit, az nem jó úgy.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8298) FeniX- válasza Flowtation (#8297) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Esetleg a szerkesztőben ilyenkor lehet még html kódra váltani és valami shortcode-ot, vagy bármilyen más widgetet használni? Ez csak tipp, nem tudom.

(#8299) Flowtation válasza FeniX- (#8298) üzenetére


Flowtation
őstag

Ezt nem tudom, de gyanítom nem, mert minden pdf-nek más a neve, ezért úgyis át kellene írni. Végülis nem gond, már megcsináltam közben, most már csak cserélni kell ha valami változik.
Viszont lenne még itt egy kérdésem, a többiekhez is:
Van egy nagyobb pdf, aminek bizonyos oldalait kellene csak belinkelni. Erre van mód? Vagy tegyem be egy külön oldalra a szöveget és ahhoz csináljak egy-egy anchort?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8300) sz.j


sz.j
nagyúr

Tudna valaki ajánlani egy olyan bővítményt ami a Google GA4 új statisztikai méréseire való, mert az eddig erre a célra is használt Swift Performance csak a régi (GA3) kóddal működik?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.