Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Taci válasza Fecogame (#5950) üzenetére


Taci
addikt

Ti mennyi időt szoktatok várni a frissítéssel? Van valami forrás, aminek elemzése után azt mondjátok, oké, sokan kipróbálták, úgy tűnik, minden rendben, frissíthetem én is, már nagy eséllyel nem fog galibát okozni?

(#5952) Fecogame válasza Taci (#5951) üzenetére


Fecogame
veterán

Minden update előtt csinálok mentés, így nincs gond, ha valami nem működik frissítés után.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5953) sz.j válasza Taci (#5951) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekünk most nem kellet semmit sem csinálni, mert most automatikusan frissítette az oldalainkat (régebben nem így volt ...)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5954) Fecogame válasza sz.j (#5953) üzenetére


Fecogame
veterán

Main verzókat nem frissít automatikusan, de ilyen kisebb frissítéseket igen.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5955) sz.j válasza Fecogame (#5954) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azért is írtam, hogy "most" ..., tehát "most" nem volt szükség manuális mentésre és magára a manuálisan történő frissítésre sem.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5956) Taci


Taci
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Lenne pár kérdésem, természetesen WordPress-t is érintő témákban.

1) Milyen plugineket használtok? Szolgáltatást bemutató oldalt készítek (még nagyon az elején vagyok...), így csak a legalapvetőbbeket telepíteném. Ezeket látom eddig hasznosnak:
- Yoast SEO
- WP Super Cache
- Autoptimize
- Wordfence Security
- Really Simple SSL
- Google Analytics for WordPress by MonsterInsights
Ti ismeritek/használjátok ezeket? Ha igen, van esetleg valami best practice ezek beállítására, konfigurálására? Napok óta bújom az anyagokat, de minél többet olvasok, annál több kérdésem lesz, mert hol így ajánlják a beállításukat, hol úgy. Ha lenne valami fix összefoglaló anyag, 2019-re optimalizálva, az megkönnyítené sokunk dolgát az információ végeláthatatlan tengerében. :D

2) Milyen tartalmat érdemes robots.txt-be felvenni? Olvasgattam, ott ennyit írtak, és egyelőre ennyi is van beállítva:
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
User-agent: SemrushBot
Disallow: /
User-agent: AhrefsBot
Disallow: /
User-agent: dotbot
Disallow: /

3) Milyen tartalom kerüljön a .htaccess fájlba? Az enyém most így néz ki:
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
# Images
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType image/webp "access plus 1 year"
ExpiresByType image/svg+xml "access plus 1 year"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
# Video
ExpiresByType video/mp4 "access plus 1 year"
ExpiresByType video/mpeg "access plus 1 year"
# CSS, JavaScript
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType text/javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/javascript "access plus 1 month"
# Others
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
</IfModule>
# BEGIN rlrssslReallySimpleSSL rsssl_version[3.2.5]
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTPS} !=on [NC]
#wpmu rewritecond honlap.tld
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^honlap\.tld [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.honlap\.tld
#end wpmu rewritecond honlap.tld
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
</IfModule>
# END rlrssslReallySimpleSSL
# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
# add a trailing slash to /wp-admin
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(wp-(content|admin|includes).*) $2 [L]
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(.*\.php)$ $2 [L]
RewriteRule . index.php [L]
# END WordPress
# Block WordPress xmlrpc.php requests
<Files xmlrpc.php>
Order deny,allow
deny from all
</Files>

Köszönöm!

(#5957) Taci válasza Taci (#5956) üzenetére


Taci
addikt

Én itt találtam ezeket az infókat (nagyrészt):
[link]
[link]
[link]
[link]
Hátha segít másoknak.

(#5958) The DJ válasza Taci (#5956) üzenetére


The DJ
addikt

Minden oldalhoz más pluginek szükségesek, nincs általános lista, hogy ezt és ezt mindenképp használnod kell. Amit lehet meg kell oldani nélkülük és nem kell mindenhez plugint telepíteni, ez azért fontos.

A Yoast rendben van, ha figyeled is a javaslatait és az alapján írod a tartalmat, a WP Super Cache is maradhat, ha jól be van állítva. Mellé az Autoptimize viszont felesleges teljesen. A WordFence is hasznos, ha optimalizált WAF is van bekapcsolva mellé, a Really Simple SSL viszont teljesen felesleges, ugyanígy az Analytics plugin is. Ha plugin kell az SSL beállításához, akkor ott valami nagyon nem oké, az Analytics kód elhelyezése pedig 1 perces művelet és egy PHP fájlt kell szerkeszteni hozzá a sablonban.

A robots.txt-t én alapesetben nem szoktam babrálni, de azzal sincs gond, amit beleírtál. Pár közismertebb feltérképező botot kitiltottál, de ez nem gond, ha nem használod a szolgáltatásokat, amikhez tartoznak.

A .htaccess-be se kell belenyúlni alapértelmezetten, a sebesség optimalizáláshoz szükséges szabályokat majd beírja magának a plugin, amit használsz erre a célra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5959) Taci válasza The DJ (#5958) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a részletes választ.

ott valami nagyon nem oké
Még most tanulom ezt az egészet, szóval elhiheted, még nagyon sok minden nem oké. :DDD

Az SSL-plugint azért használtam végül, mert ahány helyen csak néztem, hogy kell kézzel beállítani, valami eltérés mindig volt a leírtak között, így arra gondoltam, hátha egy sokat telepített plugin legalább a biztosan megfelelő beállításokat adja.
Mert az oldalon, amit linkeltem, ez volt, ehhez képest viszont csak eltérő infókat találtam:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R=301,L]
(Mint írtam párszor, nekem ez a terület még új, egyelőre tanuló üzemmódban vagyok, szóval ha már tanulok, szeretném jól csinálni, csak nehéz, ha eltérő információk vannak.)

Az Analytics-ot érintő szerkesztést is megcsináltam volna kézzel a PHP fájlban, a nehézséget az adta, hogy Multi Site hálózatról van szó, ahol lesz 20-30 (vagy több) aloldal, és nem akarnám mindegyiknek egyesével szerkesztgetni a fájljait. A plugin pedig automatikusan megcsinálja minden új aloldalra.
Vagy inkább mégis csináljam kézzel, ezzel is megszabadulva egy plugintól?

Köszönöm!

(#5960) Ear001 válasza Taci (#5959) üzenetére


Ear001
addikt

Én az Analitics plugint szeretem, mert az irányítópulton tudom nézni a statisztikáit, és tényleg egy másodperc a beüzemelése.

(#5961) Met


Met
nagyúr

Valakinek van ötlete hogy itt a segítség részen miért ugrik össze a kép alatti táblázat? Alt-ot nyomva rendes szélességre vált.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5962) Taci válasza Met (#5961) üzenetére


Taci
addikt

[kép] 30px
[kép] 50px

(#5963) Met válasza Taci (#5962) üzenetére


Met
nagyúr

Főoldal-Segítség rész, email beállítások és a szélességgel van gond.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5964) vic999 válasza Met (#5963) üzenetére


vic999
csendes tag

Szia,

Add hozzá ezt az egyedi (custom) css-hez (ha csak ez az egyetlen táblázat a cél)
table#supsystic-table-20.supsystic-tables-wrap.table.supsystic-table.stripe{
width: 100%!important;
}

vagy ezt:

table#supsystic-table-20.supsystic-tables-wrap.supsystic-table{
width: 100%!important;
}

[ Szerkesztve ]

(#5965) Met válasza vic999 (#5964) üzenetére


Met
nagyúr

Szia!

Köszi, de egyik sem jó. :(
A többi táblázatnál nem vettem észre hogy elmászott volna.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5966) vic999 válasza Met (#5965) üzenetére


vic999
csendes tag

Nem tudsz adni ideiglenesen hozzáférést? Így mire meglátom, hogy melyik hat rá, lemegy a nap...

(#5967) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Van valami ötletetek arra, hogy web push notificationt küldjön ki egy wordpress weboldal úgy, hogy csak az adatbázisba történik változás?
Értem ez alatt azt, hogy:
Építek egy mikrokontrollert, ami bizonyos időközönként adatot küld a webszervernek, és általam választott táblába rögzít (post_meta, comment, stb). Így létre tudok hozni új bejegyzést a weboldal vezérlőpult használata nélkül, viszont nekem az kéne, hogy erről a mysql adatbázisban történt változásról push üzenetet küldjön!

Ha van bármi tippetek szívesen fogadom! :K

www.adatfalodesign.hu

(#5968) Gave válasza adatfalo (#5967) üzenetére


Gave
addikt

Stored procedure -> Curl -> Trigger

Valószínűleg kell pár extra kört futni vele, hogy ne terhelje le az adatbázist.

(#5969) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Weblapomon szerettem volna php-t frissíteni 5.6-os verzióról mondjuk 7.x-re.

Viszont ha ezt meglépem, akkor eltűnik az összes bejegyzésem tartalma, csak a fejléce marad meg, illetve a bejegyzés dátuma.

Mit lehetne ezzel kezdeni, hogy ne tűnjenek el a bejegyzéseim?

(#5970) The DJ válasza Atomantiii (#5969) üzenetére


The DJ
addikt

PHP 7 kompatibilis sablont és bővítményeket kell használni. Frissíteni kell mindent.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5971) Atomantiii válasza The DJ (#5970) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszönöm a választ.

(#5972) gozso


gozso
senior tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni... van esetleg olyan akinek van tapasztalata a sulinetes domain-ekkel kapcsolatban?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5973) The DJ válasza gozso (#5972) üzenetére


The DJ
addikt

Mi lenne a kérdés velük kapcsolatban?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5974) gozso válasza The DJ (#5973) üzenetére


gozso
senior tag

elöljáróban elmondom, nem vagyok nagyon hozzáértő...
van pár iskola akinek wp alapú a honlapja. feltelepítettem, beállítottam megyeget :)

pár hete (hónapja) iszonyatosan lelassult minden. sok plugin nem használható, amiket szerettem :(

és a frissítéskor ez jelenik meg:
[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5975) The DJ válasza gozso (#5974) üzenetére


The DJ
addikt

Ezeknek a problémáknak nincs köze a domainekhez, az őskövület, elavult PHP verzióval van a gond, amit a szolgáltatód használ a tárhelyen. Napi szinten találkozom ezzel amióta a WordPress megköveteli a minimális 5.6-os PHP verziót és még mindig elképedek azon, hogy milyen katasztrofális helyzetek vannak itthon tárhelyek terén. :( Hihetetlen, hogy mennyien használnak még 5.3-5.4 alapú PHP verziókat, de láttam ennél öregebbet is. És persze nincs lehetőséged változtatni, ők meg nem törődnek vele. A pluginek nem mennek, a WP-t nem tudod frissíteni, szép lassan minden szétesik, jönnek a biztonsági problémák, aztán a feltört weboldalak, a bevétel és forgalom kiesés és sorolhatnám...

Megoldás: Normális tárhelyre költözni. A reggeli kávéd árából megoldható már. Legyen cPanel, lehessen PHP verziót választani, elérhető legyen a 7.x ág, legyen normális support, megbízható szolgáltatás. De lehet boxolni a jelenlegi szolgáltatóval is, kérni kell őket, hogy frissítsék a tárhelyen található PHP verziót 7.x-re minél előbb. Amint ez megtörténik tudni fogod frissíteni a WP-t és az összes bővítmény is életre kel, ami jelenleg nem megy vagy nem telepíthető.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5976) Gave válasza The DJ (#5975) üzenetére


Gave
addikt

A tárhely szolgáltatást is elérte itthon a "nem divat dolgozni" trend. Most már az eddig normálisabbakra is 1-2 hetet várok teljesen alap full specifikus kérdésekre, én zártam a saját ticketem mert meguntam, hogy levegőnek néznek.

Egy WP-t kiszolgálni nem nevezhető már különc igénynek, mondjuk én néha kicsit meredekebbeket szoktam kérni, de azok is olyanok amik külföldön már évek óta sztenderdek... :D

Úgy néz ki aki nem akar lemaradni, de mégis fontos, hogy itthonról szolgálja ki az oldalait, az tanulhat meg fejlesztés mellett VPS-t adminolni sajnos...

Megtehetném, hogy viszek minden ügyfelet Google Cloudra, jó eséllyel ott sem kapok supportot, de effektíven itthon sincs, akkor már legalább a kapacitás olyan amilyen kell.

(#5977) gboszi válasza Gave (#5976) üzenetére


gboszi
senior tag

Én its találtam hardveraprón szolgáltatót. Behúzott, a kedvezmény PH tagoknak :D Azóta van ott vagy 10 tárhelyem domain-em. Max 4-5 órát kellett várnom a válaszra, s volt olyan hogy hajnali 2kor intéztük a dolgokat.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5978) sz.j válasza Gave (#5976) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy látszik, hogy nekem szerencsém van/volt a tárhelyszolgáltatóval. mert laikusként jó párszor írtam nekik, és max pár órán belül részletesen és számomra is érthetően (majdnem hogy szájbarágósan) válaszoltak ...

Ezen túlmenően nagyon sok beállításhoz, így például a PHP-hoz is, szabad hozzáférése/változtatási lehetősége van az usereknek.
Nem reklám, de hátha jól jön valakinek, a mediacenter-ről van szó.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5979) gozso válasza The DJ (#5975) üzenetére


gozso
senior tag

értem, köszönöm!
szerinted érdemes harcolni a KIFU-vel? iskolákról van szó, pénz nem nagyon van :(
ha az általad leírtakat tovább küldöm nekik, fognak valamit csinálni?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5980) The DJ válasza gozso (#5979) üzenetére


The DJ
addikt

Egy próbát mindenképpen megér a dolog. Ezek nem extra kérések, ezek kötelező alap dolgok lennének ma már és egy tárhelyszolgáltatónak kutya kötelessége meglépni az ilyen frissítéseket. Nem is túl bonyolult a folyamat valljuk be őszintén, nem is nagyon lehet mire fogni a halogatását. Próbálni kell kérvényezni náluk a PHP frissítést és remélhetőleg nem lesznek elutasítóak. Ha mégis, akkor nincs mese, költözni kell, ha nem akartok feltört, hibáktól hemzsegő, reklámokkal és csúnyaságokkal telipakolt weboldalakat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5981) Flowtation válasza sz.j (#5978) üzenetére


Flowtation
őstag

+1 a mediacenternek. Egy emailt írtam nekik egyik délután már otthonról kb. fél hatkor, fél nyolckor jött is válasz. Telón is segítőkészek. :K

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5982) Gave válasza sz.j (#5978) üzenetére


Gave
addikt

Valójában a kemény az, hogy sales üzenet volt, tehát még kerestek is volna rajta bőven több domain + tárhely megrendelése volt a cél. Emellett már vittem hozzájuk kb 15 ügyfelet, nem is a prémiumért.

Szerencsére a WP-k alá elég sok a választék, a nagyobb oldalakhoz pedig amúgy is csak VPS-t tudtak felkínálni, ami manapság már szintén nem volt kiemelkedő képességben-árban.

Sajnos erről az jön le, hogy ilyen "beállítjuk és elfelejtjük" kategóriás cég, persze lehet, hogy csak kifogtam a legkevésbé motivált emberüket. :D

Most már mindegy, ezt bukták, nem könyörgök nekik, hogy válaszoljanak a levelemre.
Elégedett voltam velük, de ennyire azért nem jók.

(#5983) sz.j válasza Gave (#5982) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnálom, hogy így jártál

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5984) sz.j válasza Met (#5904) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán mondanom sem kell, hogy amikor itt téma volt (kb. 2 hónapja) a Kezdőoldal kivételével a weboldalunkat átállítottam egy oszloposra és a jobboldali oszlopból a lényegesnek tartott tartalmat (Rólunk írták, Érdekes és hasznos cikkek) leraktam a láblécbe.
Ennek az "eredménye" az lett, hogy ugyan a látogatok száma kb a régi maradt, de az érdeklődők és a megrendelők száma lényegesen lecsökkent.

Valamivel több mint egy hónap elteltével visszaállítottam a régi kétoszlopos elrendezést, bennük az eredeti tartalommal és szinte azonnal a változtatás előtti számú érdeklődő és megrendelés lett.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5985) Gave válasza sz.j (#5984) üzenetére


Gave
addikt

Elképzelhető, hogy van hozzá köze.

Mobilon a formotok nem teljesen van a helyén:

Fixelhető, ilyesmire:



input[type="text"],
input[type="email"],
textarea {
    max-width: 100%;
    box-sizing: border-box;
    font-size: inherit;
    font-family: inherit;
    font-style: inherit;
    font-weight: inherit;
    padding: .25em;
}
input[type="submit"] {
 padding: .5em;
    width: 180px;
    margin: 1em auto;
    display: block;
    text-transform: uppercase;
}

(#5986) sz.j válasza Gave (#5985) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a figyelmeztetést :K
Gondolom, hogy a style css-be (végére) kell beírni

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5987) Gave válasza sz.j (#5986) üzenetére


Gave
addikt

Kívülről ennyi látszik csak :
wp-content/cache/swift-performance/.../css/866e5a95651510b61b9af53e9ff15ec6.css
: próba szerencse :D

[ Szerkesztve ]

(#5988) sz.j válasza Gave (#5987) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért de ezt nem értem ... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5989) M^xx


M^xx
aktív tag

Üdv fórumtársak!

Van egy jelenleg is működő wordpress oldalam, jelenleg egy virtuális szerverről üzemeltetem kisebb nagyobb sikerrel van rajta woocommerce és elementor oldalépítő ami lényeges. Na most eljött az idő, hogy egy támogatottabb környezetbe újra felépítsem az elejétől az egészet gondolkodtam a költöztetésen, de olcsón azt sem úsznám meg. Így a téli uborkaszezonban inkább az alapoktól újra felépíteném. Szeretnék tanácsot kérni tapasztaltabb fórumtársaktól melyik szolgáltatónál érdemes kopogtatnom tárhely ügyében? A weboldal körülbelül 4-5 Gb jelenleg, de ez nem is fontos, inkább a szolgáltatások és a támogatás érdekelne. A háttérmunkához nem értek van segítségem, de nem akarok mást ezzel terhelni így olyan szolgáltató kell ahol, ha gondom van megoldják. Fontos lenne, hogy a google által biztonságos legyen szóval SSL mindenképp kellene, ez jelenleg is működik https://www.woodstone.hu fontos lenne még, hogy gyors legyen az oldal, nem mint most :DDD szóval szeretnélek kérni titeket, hogy ajánljatok megbízható, segítőkész és a feltételeknek megfelelő tárhely szolgáltatót. :R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5990) Flowtation válasza M^xx (#5989) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Nemrég emlegettük itt páran, én náluk vagyok: mediacenter

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5991) Taci válasza M^xx (#5989) üzenetére


Taci
addikt

Nekem a Versanus-szal van nagyon jó supportos tapasztalatom.
[link]

(#5992) mrrr74 válasza M^xx (#5989) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szia,

Nethely. Volt, hogy este 9 körül próbából hívtam őket, fél 10-ig beszélgettünk és megtaláltuk a megoldást. Telefonon is segítenek, de a ticket nyitásra is gyorsan válaszolnak. Árban is teljesen korrektek, plusz van ingyenes 256MB-os tárhelyük is.

Közben megnéztem, nettó 3.000ft a költöztetés adatbázissal, tárhellyel, az nem egy hatalmas összeg szerintem és semmit nem kell Neked csinálnod. SSL is a csomagban, PHP beállítási lehetőségek domainenként, most álltak át kb. 1 hete 10Gbites hálózatra. Egy tárhelyen 3-5 domain és a hozzá tartozó weboldalak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5993) sz.j


sz.j
nagyúr

A Google Search Console megint jelzett egy hibát a Bejegyzések" között, nevezetesen azt, hogy "A kattintható elemek túl közel vannak egymáshoz".

A bejegyzési oldalak némi változtatás után a SC- n elindítottam a "Javítás ellenőrzését" és egy idő után ezt a hibajelző oldalt dobta fel.
Pedig a menün kívül minden kattintható elem aránylag messze van egymástól ....

Ez tulajdonképp mi, esetleg még mindig közelinek érzékeli az elemeket egymáshoz? És ha igen akkor hogy lehet a hibát megszüntetni?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5994) Stanlee


Stanlee
őstag

Sziasztok! Tegnap futottam bele abba a problemaba, hogy a wp szerint a max upload filesize 2 MB, amikor php.ini-ben 128-ra van allitva az ertek. a php.ini-t valtoztattam az apache2 meg a php7.2 mappaban is, de semmi hatasa nem volt.

Google baratom azt dobta fel, hogy a .htacess-ben meg a wp-config file-ban is meg lehet valtoztatni ezeket az ertekeket, engem az erdekelne, hogy van-e valami hivatalos doksi, ami leirja, hogy melyik file-ban szereplo ertekeket veszi figyelembe a wp, mert ez a 3-4 helyen valtoztassam meg aztan valamelyik csak hatassal lesz a WP-re megoldas nem igazan jo.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5995) vic999 válasza Stanlee (#5994) üzenetére


vic999
csendes tag

Szia!
Cpaneled nincs? Ha van, és van hozzáférésed, akkor ott a PHP verzió beállításainál tudod ezt módosítani, az a legtutibb. Ha viszont nincs, és korlátozza a szolgáltatód, akkor őket kell megkérni, mert akkor gyakorlatilag hiába írogatod bárhol felül.

(#5996) Stanlee válasza vic999 (#5995) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi. A sajat gepemen van VM-en, friss telepites, szoval nem korlatoz a szolgaltato semmit, mert az en vagyok :-) Pont ezert lenne jo tudni, hogy hol valtoztassam az erteket, mert azt irok at amit akarok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5997) The DJ válasza Stanlee (#5996) üzenetére


The DJ
addikt

A PHP wrapperednek (FPM, CGI) megfelelő php.ini fájlt kell szerkesztened, aztán újraindítani a szolgáltatásokat. Nem elég az upload_max_filesize, kell még mellé egy ugyanilyen értékű post_max_size módosítás is, különben nem fog menni a dolog.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5998) Stanlee válasza The DJ (#5997) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezt az infot is koszonom. Holnap megnezem, akkor lesz megint idom es visszairok, hogy hol kellett allitanom.

A Theme keszitoje 6-8 parameter valtoztatasat javasolja, de nem tudtam oket mar fejbol, amikor kerdeztem, csak ez az egy maradt meg bennem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5999) Flowtation válasza Stanlee (#5998) üzenetére


Flowtation
őstag

Én ezt anno nagy hirtelen pluginnel oldottam meg. Asszem tuxedo big file uploads a neve. Lehet, hogy nem elegáns, de működik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6000) Stanlee


Stanlee
őstag

Sziasztok. A php.ini file-ban volt egy elutes, ezert nem toltotte be az uj ertekeket a rendszer.

A hasznalt php.ini file helyet a

sudo php -i | grep "Loaded Configuration File"
paranccsal kaptam meg terminalban. Szerencsere ezzel a paranccsal ki is irta, hogy melyik soron van a hiba a php.ini-ben.

A vegen a helye meg itt van: /etc/php/7.2/cli/php.ini

Koszi a segitseget!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.