Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) CharlieDrop válasza Flowtation (#6950) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor nem törlődött a régi db. vagy valami nem volt ott kerek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6952) Met


Met
nagyúr

Google Analytics-hez kell google account.
Azzal lehet nyomon követni a kattintásokat? Nekem van de nem hiszem hogy az enyémmel kellene regelni.

Az egyik oldalba be kell rakni Analytics-et plusz még a gombokra is.
Hírlevél megy majd ki és gondolom nézni akarják hogy mennyi érdeklődő volt. Ha jól értem akkor a hírlevélben lesz egy link amire kattintva betölt egy oldal, ennek a lekérését akarják nyomon követni, illetve hogy az ott található linkekre hányan kattintottak.

Esetleg plugint tutorialt tudtok ajánlani? Nem volt még ilyen igénye senkinek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6953) SpaceJam válasza Met (#6952) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem kértek még Analytics-et? :D Wtf. Az tök alap, ahogyan a Google Search Console bekötése is.

Ezt úgy szokás, hogy webfejlesztőként tartasz egy olyan Google accountot, ahova tulajdonként hozzáadogatod azokat az oldalakat, amiket te készítesz, ezzel generálódik oldalanként egy-egy gtag.js, és ezt a leírás szerint hozzáadod az oldalhoz.

De a legegyszerűbb, ha a body részhez hozzáadod a scriptet, ami így néz ki (nyilván az aktuális 10 karakteres azonosítóval XXX helyett):

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-XXXXXXXXXX"></script>
<script>
window.dataLayer = window.dataLayer || [];
function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag('js', new Date());
gtag('config', 'G-XXXXXXXXXX');
</script>

A legtöbb szerkesztőben (pl. Divi, Elementor) ennek külön megvan a dedikált hely. Sima WP-hez hirtelen nem tudok plugint, de létezik rá millió darab. Illetve ajánlom ennek a videónak a végignézését: Google analytics fiók létrehozása és bekötése

A kezelt oldalakhoz az adminon (Tulajdon – felhasználókezelés) hozzáférést tudsz adni egy másik Google accounthoz. Ez utóbbit már az ügyfél adja meg, ők tudják, hogy melyik accal szeretnének az Analytics-re rálátni. Vagy ha te/ők nem szeretnék, hogy a saját accountodon is kezelve legyen a dolog, akkor közvetlenül elkéred ezt az Accountot az ügyféltől, hogy beállíthasd.

A gomb-kattintásos és hírleveles dologhoz már konverziókövetés kell. Ez külön beállítást igényel. Találsz egy rakat tutorialt hozzá, de amíg nem tudjuk, hogy milyen hírlevél-kezelő rendszert használtok, addig fölöslegesen linkelnék bármit is - meg hát ugyanúgy csak Google-találatokkal tudnálak bombázni, mint ahogy te magadat is.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#6954) Met válasza SpaceJam (#6953) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

Nem volt semmi ilyen igény.
Ez meg ez legyen itt aztán annyi. Már annak szoktam örülni ha logot is küldenek meg hogy milyen színek legyenek, képeket és milyen oldalak tetszenek nekik :U

Nem tudom milyen hírlevél-kezelő rendszert használnak, az oldal nevében keresett meg egy (szerintem) külsős, biztos valami marketinges, hogy ezt lehet e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6955) SpaceJam válasza Met (#6954) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Lehetni mindent lehet a megfelelő $$ ellenében...

neszetools.hu ● pc360.hu

(#6956) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Halihó, valamelyikőtök találkozott már azzal, hogy az "update_user_meta" fgv. 0-s user Id-ra nem működik? (A dokumentáció nem említi meg külön, én legalábbis nem láttam.)
Sajnos van olyan scenario az oldalon, amivel bajlódok, hogy nem bejelentkezett felh.-hoz kéne elmenteni egy szöveget, ami amúgy generic.

(#6957) FeniX- válasza FeniX- (#6956) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Az előzőre találtam workaround-ot.
Másik probléma:
egy osztály fgv.-nyén belül két eltérő $wpdb update lefut, mindegyik után meghívom a "last_query"-t, hogy lássam, hogy pontosan mi futott le.
lokálhost-on phpunit-tal tökéletesen jól működik, a web-en meg ugyanazt a query-t látom mindkét lefuttatott adatbázis művelet után. Az utolsó query (update) nem lép érvényre, ellenben hibát sem kapok, csak - a wp szerint - ugye ugyanz a query fut le 2x és így a második update-nak 0 módosított sora van, azt kapom return-ban. :)

Az mennyire probléma, hogy a wpdb egyszer van definiálva global-ként, és utána egy osztályváltozóban el van mentve?
Bár, szerintem nem az okozza a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#6958) FeniX- válasza FeniX- (#6957) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Na, ez meg jó eséllyel ez lesz:
https://core.trac.wordpress.org/ticket/32315

(#6959) FeniX- válasza FeniX- (#6958) üzenetére


FeniX-
aktív tag

...ééés, valóban ez volt a gond.
Megnöveltem a varchar tábla méretét és - tádáám!

(#6960) anddrew


anddrew
tag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne.

Elkezdtem lefordítani angolra az oldalamat, azonban nem szeretnék minden meglévő tartalmat képekkel együtt ismételten feltölteni, ezzel terhelve és lassítva a betöltési időt...
Tehát az új angol menümnek a linkjeit a meglévő magyar oldalakra szeretném átirányítani, de ezt a wp nem engedi.

Például:
Adott a "Beltéri Festés" című menü, amely a ".../festes" linkre dob, azonban, ha
az új "Interior Painting" menühöz az URL-be beírom a ".../festes", akkor automatikusan korrigálja ".../festes-2" címre.

Mi lehet ebben az esetben a megoldás? Vagy nem kéne aggódnom a lassulás miatt a beépített lazy load miatt? :))

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, és elnézést ha már volt ilyen jellegű kérdés! :R
Andris

π

(#6961) Agostino válasza anddrew (#6960) üzenetére


Agostino
addikt

vannak erre pluginek, például polylang

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6962) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
szükségem lenne tesztelés céljából egy POST request-tel "meglőni" egy oldalt és valahogy látni az oldal által küldött választ (http kód, fejléc)
Van erre valami értelmes tool, vagy curl-lal esetleg javascript ajax-xal kéne csinálnom?
Kisült estére az agyam.
Hali!

(#6963) FeniX- válasza FeniX- (#6962) üzenetére


FeniX-
aktív tag

never mind, megoldottam. :-D

(#6964) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Adott egy teljesen HTML weboldal, de szeretném, hogy WordPress alatt fusson.
Jelenleg csak úgy tudtam megoldani, hogy egy blank template-be HTML-kódként az oldal Wordpress szerkesztőjében belerakom. Elég csúnya így - ellenben működik.

Van jobb (és szebb) megoldás rá, hogy Wordpress .html oldalt futtasson? Tehát ha van mondjuk egy index.html kezdőlapom (külön könyvtárban persze), a Wordpress alapból azt nyissa meg? Esetleg a .htaccess fájlban kell valami be-/átírni?

Köszi!

(#6965) CharlieDrop válasza Taci (#6964) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt nem teljesen értem, a HTML nem kód, hogy futtatni kelljen.
Inkább csináld meg azt a HTML oldalt WP-ben, és akkor az fogja "futtatni"

Amúgy más értelme nincs, ha a HTML kódot amúgy sem akarod bántani

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6966) The DJ válasza Taci (#6964) üzenetére


The DJ
addikt

Integrált be a használd sablonodba, hozz létre egy új page template-et, aminek a tartalma a HTML kódod, ebbe meg ha szükséges be tudod szúrni az alap wp_content-et vagy bármi egyebet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6967) Taci válasza The DJ (#6966) üzenetére


Taci
addikt

Igen, köszi, pont így csinálom most is. Csak így annyira "csúnya" (már amikor szerkesztem, mert a beépített 21-es (Twenty Twenty-One) témánál csináltam az üres template-et, és amikor a HTML blokkot szerkesztem, az csak egy nagyon szűk blokkba engedi beszúrni a tartalmat, ami elég viccesen néz ki :D ) , ezért gondoltam, rákérdezek, hátha van valami "szebb" módja. De végülis működik gond nélkül, szóval akkor nem nézegetem, csak hagyom dolgozni. :)
Köszi!

@CharlieDrop: Nem tudom már átírni, HTML-ben van, (bőven) ezer feletti sor már több fájlból összeállítva, összekötve PHP-val, SQL-lel, scroll-ozás közben dinamikusan hozzáadott tartalommal. Ezt a közeljövőben nem fogom tudni újraírni - és még ez sincs kész. Na majd egyszer. :)

(#6968) adatfalo válasza Taci (#6967) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szerintem itt félreértések vannak. Egyedi sablont hozz létre (vagy egészíts ki egy meglévőt), de ne úgy, hogy a vezérlőpult>oldalak>főoldal-t szerkeszted, mert úgy gyakorilatilag tényleg - ahogy írtad is - csak egy kis blokkba (a the_content) részbe tudsz beilleszteni tartalmat.

The DJ és CharlieDrop is arra gondolt, hogy FTP-n létrehozol egy új php file-t ami az egyedi page template-ed lesz.
Ebbe természetesen be tudod írni a Te általad írt HTML kódot, és ha szükséges be tudod húzni php-val a wordpress különböző elemeit.

Itt egy példa videó (végigkattintgattam, sok benne az Arnold Schwarzenegger, de egyébként jónak tűnik :DDD ).

www.adatfalodesign.hu

(#6969) Taci válasza adatfalo (#6968) üzenetére


Taci
addikt

Azt a mindenit! :Y :R :R :R

Ez nekem teljesen új! Az első része megvolt, így csináltam egy teljesen üres template-et. Viszont utána ahogy írod is, ebbe a kis semmi blokkba passzíroztam bele (jelenleg) 750 sort. :DDD :DDD :DDD

(Ráadásul az oldal splash screen-jét elkezdte mindig betölteni, így résen kellett lennem és Esc-pel megszakítani, hogy szerkeszteni tudjam... :DDD Na igen, ennyire vagyok szakmabeli... :B )

Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad ezt az infót és videót (tényleg elég sokat kommunikál Arnie-val :D ), ki is próbáltam egyből, ez így valóban sokkal kulturáltabb megoldás!

Köszönöm! :R

Ha frissül majd a template, ezt a saját készítésű fájlt is piszkálni fogja, vagy csak a saját fájljait frissíti? (Kompletten letörli a mappáját, és az új forrásból behúzza, vagy a mappa megmarad, csak a tartalmát írja felül, így az én fájlomat nem bántja?)
Vagy csináljak egy "gyerek sablont" (hú de rosszul hangzik magyarul. Child theme.)?

[ Szerkesztve ]

(#6970) adatfalo válasza Taci (#6969) üzenetére


adatfalo
senior tag

Igen, sejtettem, hogy ilyesmi a gond :D.

A child theme lesz a jó megoldás.

Valamint ha FTP-n létrehoztad az új page template-et, már a wordpress vezérlőpultjából is tudod szerkeszteni: Vezérlőpult>Megjelenítés>Szerkesztő> és itt kiválasztod a megfelelő file-t.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#6971) Taci válasza adatfalo (#6970) üzenetére


Taci
addikt

Hmm, elő jött egy probléma, jó eséllyel Wordpress-eredetű, hátha tudjátok is rá a megoldást.

Mintha rosszul kezelné a "magasságot" (height). A CSS fájlokban lévő magasságra vonatkozó értékeknél is teljesen bekavarodik (pl. height: calc(100% - 15px); ), illetve JS-ben lévő "magasságkezelésnél" is teljesen elvérzik (pl. scrollHeight = $(document).height(); ).

Ezek mind tökéletesen működnek, ha a "béna" módon illesztem be a kódot, viszont ha a "szép megoldással" (külön sablon template-be), akkor az ehhez kapcsolódó oldalelemek teljességgel szétesnek. Minden más (úgy tűnik) rendben van ezen kívül.

Kipróbáltam másik sablonnal is, ugyanígy rosszul működik.

Így hirtelen most ezt a StackOverflow-bejegyzést találtam, ami szintén ezt a problémát említi:
https://stackoverflow.com/questions/35433385/div-height-100-not-going-along-with-bootstrap-and-wordpress
Van megoldási javaslatuk (!important minden ilyen elemhez), viszont ugye ez csak CSS-t érint, a JS-szkriptjeim így is elvéreznek, plusz nem szeretném az amúgy tökéletesen működő CSS-t emiatt bántani. Akkor inkább maradok a "béna" módszernél.

De hátha ti tudjátok, mi és miért történik, és főleg hogyan lehet ezt orvosolni, de ha lehet, a Wordpress oldalán.

Köszönöm.

(#6972) CharlieDrop válasza Taci (#6971) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mindennek meg van a helye WP-Ben. A CSsnek
és a jSnek is
ha nem ott használod őket lehet ilyen baj

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6973) Taci válasza CharlieDrop (#6972) üzenetére


Taci
addikt

Az a fura, hogy ahogy nézem, minden más tökéletesen működik.
Néztem cikkeket arról, amit mondtál, kerestem, hogy hol lehetnek ez a fix helyek, de a legtöbb helyen azt találtam, hogy ha a szokott módon van belinkelve a fájl (css, js), akkor rendben lesz.
És mondom, 99,99%-ban rendben is van. Csak az a baj, az nem 100%. :F
Na mindegy, keresgélek meg, szerencsére a csúnya módszerrel is működik, erre meg ráérek rájönni később is. Hátha valakinek majd még lesz ötlete.

(#6974) CharlieDrop válasza Taci (#6973) üzenetére


CharlieDrop
veterán

JS érdemes vagy a function.js-be tenni, vagy ha saját bővítmény, akkor magad linkeled.
css meg vagy a sablon saját CSS, vagy saját bővítményben style.css, vagy saját linkelés

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6975) adatfalo válasza Taci (#6971) üzenetére


adatfalo
senior tag

Mit jelent a bekavarodik? Böngésző consoljában mit látsz? Valami felülírja?

Próbálj meg generálni egy szimpla sablont, minden egyedi CSS és JS nélkül: https://underscores.me/
Lehet így nem lesz minek felülírnia a kódodat, egyébként az assets/js/ és assets/css/
általában így szokták a css és js fileokat tárolni a sablonokban/pluginokban és erre hivatkoznak.

www.adatfalodesign.hu

(#6976) Taci válasza adatfalo (#6975) üzenetére


Taci
addikt

Sajnos ezzel is ugyanaz, ugyanúgy hibásan működik.

Raktam bele pár sor logolást, így a JS-ben pl. látom, hogy melyik rész fut le hibás értékekkel:

const scrollHeight = $(document).height();
    console.log("scrollHeight = " + scrollHeight);
const scrollPos = Math.floor($(window).height() + $(window).scrollTop());
    console.log("scrollPos = " + scrollPos);

Alapból betöltődik 4 elem, ezek egyenként kb. 7-800 pixelt foglalnak el.

Ezeket az értékeket mutatja a konzol a működő (csúnya) változatban (scrollozás után, mert az ezeket tartalmazó függvény csak akkor van meghívva):

scrollHeight = 2806
scrollPos = 654
scrollHeight = 2806
scrollPos = 656
scrollHeight = 2806
scrollPos = 660

Aztán ha eleget scrolloztam, elér egy beállított értéket, tölti a többi elemet.

A nem jól működő módszerrel pedig ugyanezek az értékek:

scrollHeight = 2806
scrollPos = 2807
scrollHeight = 2806
scrollPos = 2812
scrollHeight = 5347
scrollPos = 5358

Itt látszik, hogy a scrollPos változó értéke "száll el", tehát ezzel a számítással van gondja ennél a módszernél:
const scrollPos = Math.floor($(window).height() + $(window).scrollTop());
Ráadásul már egy minimális görgetés után is. Míg a működő változatban elég sokat kell görgetnem le, hogy elérjem a beállított küszöbértéket, ahol aktiválódik az ezeket tartalmazó függvény, a nem működő változatban elég egy picit scrolloznom, máris látom a csúszka méretéből, hogy mint a bolond, minden más elemet is betöltött egyből.

Ugyanitt az első elem magassága nem 7-800 pixel, hanem a tartalmat szépen betölti rá, de az alja teljesen a lap aljáig ér (tehát a 4 elem magassága plusz a térközök és egyéb elemek.)
És amint görgetek, a hibás értékek miatt egyből tölti a többi elemet, ami miatt ennek az első elemnek a magassága megint csak a teljes laphossz lesz.
Itt ha nézem a kódját, azt látom, ha a következő sort a megfelelő css-ből nem használom, akkor normális mérettel jeleníti meg az elemeket:
height: calc(100% - 15px);
Próbáltam ezt a részt kiszedve a CSS-ből betölteni az oldalt, hátha köze van a scrollPos kalkulált értékéhez, de nem, semmi. Ha ezt a(z itt) hibásan működő részt kiszedem belőle, a JS-ben akkor is hibásan kezeli le a dolgot.

Magasság (height) itt is (CSS), magasság ott is (JS).
Más probléma nem nagyon van. (lletve a szebb módszernél nem tölti be a HTML-ben beálíltott favicon-t pl., de ez nem gond, gondolom, így működik, erre kár is karaktert pazarolni.)
De nem a szkriptek vagy a CSS fájlok helye a gond, ez biztos.

Most annak nézek utána, nem-e ezeket a függvényeket ( calc(), Math.floor() ) kezeli rosszul a WP.
Másnál is előjött ez a probléma: pl. itt

[ Szerkesztve ]

(#6977) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, kellene csinálnom egy rendelős oldalt, nem rendes webshop, mert fizetés pl. nem kéne rá. annyi, hogy lenne 10 termék képpel, egy kis infoval és be lehet írni a darabszámot mindegyiknél és elküldeni a rendelést névvel, címmel. aztán emailben érkezne erről egy értesítés nekem. erre milyen plugint (lehet fizetős is) /módszert ajánlanátok? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#6978) CharlieDrop válasza sarasota123 (#6977) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bármelyik form plugin jó lehet. WPforms elég jó

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6979) adatfalo válasza sarasota123 (#6977) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én az ilyesmit általában Woocommerce + Request a Quote pluginnal szoktam megoldani. (Sok ilyen plugin van, ingyenes és fizetős is). Azért építem fel Woocommerce-ben, mert innen jóval könnyebb szintet lépni ha egyszer közvetlen értékesítés is lenne belőle. Egyébként pedig könnyebb managelni a termékeket, valamint egy ilyen "katalógus" oldal simán működhet a háttérben raktárkészlet kezelésként, számlázó rendszerrel is összeköthető, stb.

www.adatfalodesign.hu

(#6980) sarasota123


sarasota123
aktív tag

Sziasztok, az mitől lehet, hogy a woocommerce-el kreált webshopom csak részben magyar? a wordpress-t átállítottam magyarra, a szerverre felraktam a legújabb woocommerce magyar pakkot, és semmi sem változik. [kép] :F

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#6981) The DJ válasza sarasota123 (#6980) üzenetére


The DJ
addikt

Ezek a szekciók a sablonod nyelvi fájljaiból érkeznek (rosszabb esetben PHP-be vannak kódolva), így Loco Translate segítségével fogod tudni magyarítani őket.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6982) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok valaki tudna nekem elementorban segíteni? Csináltam egy oldalt (nem a nyitó) ahol tartalom van és elmentettem (valahogy) s a lényeg, hogy most minden oldalam, akár régi akár új automatikusan ugyanaz. Remélem érthető amit írtam, s hogy valami bagatel dolog. Valami single page post atyaúristen

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6983) SpaceJam válasza gboszi (#6982) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Szerintem kezdd az elején: wpsuli.hu/tanfolyamok
Ingyenes videosorozat Elementor témakörben A-Z-ig.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#6984) gboszi válasza SpaceJam (#6983) üzenetére


gboszi
senior tag

Biztos ne a google-be írjam be a problémámat? :W :W

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6985) CharlieDrop válasza gboszi (#6982) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szia. Ugye nem PHP kódot írtál át? A single-page.php az oldalak “keretprogramja”

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6986) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

létre kellene hoznom kb. sos egy oldalt ha megoldható, amely a következőt tudja: beregelek előre száz embert, ez oké. ez a száz ember időről-időre be kell lépjen és változó adatmezőkben adatokat kell, hogy betöltsön illetve ha szeretne határidőig módosítson. tehát belép a user, ott egy form. ide vagy pénzösszegeket ír be, létszámadatokat stb. ha kitöltötte elküldi a formot. időkerettől függően ha akarja, vissza kellene tudnia nyitni a formot és javíthatja. egy form lehet hogy csak öt mezőt tartalmaz, de lehet, hogy százat. bizonyos mezók csak bizonyos adatot engednének: csak szám, csak szöveg, csak egész szám. nekem egy-egy menet végén db-ből csv-be ki kellene exportálnom az adatokat. én egy sima wp + ninja forms kombinációra gondoltam, de nem tudom, hogy a ninja forms képes-e visszanyitni adatot, enged-e módosítást, tud-e userhez rendelni adatokat. van itt aki jobban ismeri és meg tudja erősíteni ezt?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6987) Met


Met
nagyúr

Létezik reklámblokkoló barát popup plugin?
Az elképzelés hogy gombra kattintva felugrik egy ablak kapcsolat űrlappal.
Popup Maker-t próbáltam de már aktiválás után js hibát jelzett a WP.
uBlock origin kikapcsolás után megjavult.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6988) adatfalo válasza Met (#6987) üzenetére


adatfalo
senior tag

Modal néven keress rá ne egyszerűen popupként, mert oldalon belüli div megjelenítést modal-al szokás csinálni és azt nem szokta blokkolni az adblocker.

www.adatfalodesign.hu

(#6989) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Valaki csinált már olyat, hogy a főoldalon bekért egy input mezőben egy szöveget, azt utána megjelenítette több aloldalon?

Nem találok rá semmi épkézláb megoldást.
Woo webáruházba kellene egy olyan, hogy a főoldalon bekér egy szöveget, azt a termékek thumbnail képein megjeleníteni, majd amikor kosárba rakja, akkor oda továbbvinni a szöveget képen megjeleníteni, majd rendeléshez hozzárakni, hogy utána majd egyedi termék legyen belőle.

Agyaltam wp_Session-ön vagy hasonlón, nem tudom jó irány-e.

Köszi a tippeket :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6990) FeniX- válasza CharlieDrop (#6989) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, ezt úgy érted, hogy felhasználónként egyedi? Mert akkor lehet meta adat is.
A session is egy jó ötlet.
Lehet teljesen custom adattábla is. Ha már abban benne van, bárhonnan eléred később.
Ez valami sima shortcode is lehet a téma functions.php fáljlában.
Ha ( főoldal ) {
[shortcode] -> db.
}
és utána a db-ből kiszeded.

(#6991) FeniX- válasza Agostino (#6986) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Sajna egyáltalán nem ismerem a ninja forms-ot.
Valaki?

(#6992) CharlieDrop válasza FeniX- (#6990) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ugye bejön a felhasználó a főoldalra, ha van csak napi 1000 látogató az 1000 sor a db-be. Nem növekedne túl nagyra így az adatbázis?

meg gondolom kellene egy ajax hívás, hogy frissüljön ahogy beírta a termék fotója

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6993) FeniX- válasza CharlieDrop (#6992) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ha leírod a teljes koncepciót, talán jobban megértem, de lehetséges, hogy nem muszáj 1000 külön rekordot csinálni ehhez.
Lehet valami JSON-os adatstruktúrát is csinálni neki, vagy olyasmit, mint amit a wp csinál pl. az options táblájában.
pl:
' { user1:"string1", user2:"string2" ... } és így tovább. Mondjuk 1 rekord lehet a nap 1 órájában belépett felhasználók sora, vagy X óra, amennyi elfér egy VARCHAR mezőben.

Az ajax fgv. hívás sem lehet olyan túl nagy fejtörés, ha az adatszerkezetet kitalálod magadnak, onnantól már egyszerű, és biztosan van rá példa is.

(#6994) FeniX- válasza FeniX- (#6993) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Lehet olyat is, hogy az adatbázisban csak egy fáljnevet tárolsz aznapra, (vagy akár db nélkül) és valamilyen mappában letárolod egy fáljban a cuccot.
De tényleg, talán hatékonyabb valamilyen adatstruktúrába szervezni ezeket az egyszerű stringeket-felhasználó párosokat. (Akár db-vel, vagy anélkül)

(#6995) Gave válasza CharlieDrop (#6989) üzenetére


Gave
addikt

Az első része, a megjelenítés szuper egyszerű.

, majd rendeléshez hozzárakni, hogy utána majd egyedi termék legyen belőle.

Ezt biztosan meg sem kísérelném, még a logikusabb fordított sorrendben sem, én a rendelés kezelő adminra kitennék egy gombot, amivel a shop dolgozója ( ha minden feltétele teljesíthető ), tud generálni egyedi terméket, és utána generálni rá egy új megrendelést.

Itt ugye még nagy kérdés lehet (számodra), hogy kell e az egyedi termék, azaz más is rendelheti később ugyanazt? vagy elég lenne hozzá adni termék attribútumokat -> termék variációt -> frissíteni a megrendelést?

Elképzelhető, hogy egyébként van kész megoldás, ha ruhára, dobozra vagy valamilyen elterjedt terméket kell variálni.

(#6996) CharlieDrop válasza Gave (#6995) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Olyat találtam, de a koncepció sajnos kötött.

1. lépés főoldalon bekér egy szöveget, az OK gomb után (vagy még gépelés közben :S)
2. lépés: megjelenik a szöveg a főoldalon az összes termékre helyezve, ezt bonyolítja, hogy minden terméken kicsit máshol van a szöveg
3. lépés: a termék képe alatt/mellett a megrendelem gomba kattintva betölt a termék oldal
4. lépés: itt még esetleg több sorral bővül az egyedi termék dolgai, van olyan amihez fotót is mellékelnek, ezeknek nem kell megjelenni a termékképen, de az első a főoldalon bekért szövegnek igen (illetve ha több kép van a termékről, akkor csak az elsőn).
5 lépés: megrendelés véglegesítése innen már sima ügy, mert már a mostani koncepcióban is van olyan, hogy különböző termékekhez a a rendeléskor különböző sornyi (jellemzően 1-5) extra szöveget kér bele, amiből majd az egyedi termék lesz.

Ettől sajnos eltérni nem tudok. És nem tudom ezt a koncepciót hogy verhetném végig wordpressen...
Egyedi oldalba session változókat használnék az lenne a legegyszerűbb, nem tudom bedrótozzam-e, mert már most is elementorra építettem fel, de amennyire kezd egyedi lenni, kezd értelmetlen lenni ez is. Csak ha jön újabb termék, akkor egyszerűbb ha nem engem kell megkérni, hogy kerüljön fel, hanem valamilyen könnyed módon ki lehet tenni a főoldalra...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6997) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Gondolkodtam Advanced Custom Fields bővítménybe, de igazából nem teljesen erre való. Van elementoros frontend része, de az nem ad át semmit.
Azzal az első két lépést meg tudom csinálni, hogy a főoldalon bekérek egy mezőt és az OK után lefrissíti az oldalt így ki tudok tenni egy mezőt egy képre és olyan, mintha a terméken lenne. De aztán ez nem megy át a megrendelésre.

Ekkor jutottam oda amit FeniX írt, hogy letárolom DB-be, hisz a rendeléshez úgy is ott kell lennie. Csak attól tartok, hogy egy kampánynál rázúdulnak az oldalra több százan egyszerre ott meg azt mondja az adatbázis, hogy kösz feladom....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6998) Met válasza adatfalo (#6988) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, jó lett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6999) FeniX- válasza CharlieDrop (#6996) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Akkor talán érdemes olyan formában csinálni, hogy a termék alap ID-ja a kulcs, és a felhasználó által hozzáadott szöveg megy egy külön adatszerkezetbe.
pl.
termék :
termék_id : 1,
termék_id : 2
termék_user_egyedi :
{ termék:1, { [user_id:1, txt:"szöveg1"], [user_id:2, txt:"szöveg2"],...} },
{ termék:2, { [user_id:1, txt:"szöveg1"], [user_id:2, txt:"szöveg2"],...} }

[ Szerkesztve ]

(#7000) FeniX- válasza FeniX- (#6999) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Jól értem, akkor, hogy ezt úgy kell elképzelni, hogy pl. a felh. megadhatja az " I love budapest" szöveget, ami a megrendeléskor rákerül egy csomó termékre, amit meg fog rendelni.
Pl. bögre, póló, pohár, stb.. ?
Es ettől egyedi a dolog.

Oké, képbe helyeztem magam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.