Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) mrrr74 válasza The DJ (#5450) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, ezt nem tudtam

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5452) sz.j


sz.j
nagyúr

Ma reggel ez az e-mail fogadott:

"Új felhasználói regisztráció a honlapon (Axxxxxx-xxxxxxny):
Felhasználónév: upd_author
E-mail cím: upd_author@presaleico.io"

És így néz ki a Felhasználók oldal

Szerintetek mi ez, csak nem feltörték az oldalunkat?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5453) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

WordPresshez szeretnék egy kis segítséget kérni!Olyan plugin vagy módszer kellene , hogy Wordben megszerkesztett és formázott dokumentumom úgy tudjam feltölteni Blogomra hogy az külsőleg formailag megegyezzen a Worben látottal. Milyen módszer van erre? Ha most ha kimásolom és beillesztem egyszerűen egy betűmérettel beömleszti az egészet.

Előre is köszönöm a Segítséget! :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#5454) sz.j válasza sz.j (#5452) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az # 5452-t megtudná valaki válaszolni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5455) mm00 válasza sz.j (#5452) üzenetére


mm00
aktív tag

Feltortek. Par nappal ezelott emlitett gdpr pluginnal tortenhet ez peldaul.

(#5456) mrrr74 válasza sz.j (#5452) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Érdemes egy backupot indítani ha valóban feltörték, plusz ha nincs fent védelem, akkor például a Wordfence Security-t feltenni (az ingyenes is elkapja).
Plusz ez a plugin minden egyes belépésről e-mailt is küld, így elég gyorsan tudsz cselekedni.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5457) Gave válasza GoTReX (#5453) üzenetére


Gave
addikt

Nem érdemes ilyet csinálni.

A sablonnak már van egy CSS-e, amit a Wordből bemásolt szöveg felül fog írni, így habár megtartja a stílusok nagy részét, az oldal mégis jellemzően borzalmasan fog kinézni.

a) Plain text editor
b) Valamilyen Word2Plaintext converter online, ami kitisztítja a Word kódját

Mindkét esetben a kiemeléseket és a fő/alcímeket a WP felületen érdemes rárakni.

(#5458) The DJ válasza sz.j (#5454) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, feltörték. Van fenn esetleg GDPR Cookie Compliance plugin? Annak a sebezhetőségén keresztül törtek fel nemrégiben rengeteg WordPress weboldalt, a Facebook csoport is ettől volt hangos napokig, sokan pánikba estek és rengeteg oldal vált elérhetetlenné emiatt.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5459) sz.j válasza The DJ (#5458) üzenetére


sz.j
nagyúr

Most akkor melyikkel van gond, mert mrrr74 fórumtárs # 5459 hozzászólásban és a megadott linkben is a WP GDPR Compliance lett említve Te pedig a GDPR Cookie Compliance plugint említed?
Vagy esetleg mindkettővel?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5460) Gave válasza sz.j (#5459) üzenetére


Gave
addikt

Érdemes benézni az extension repo, komment részlegére.

(#5461) sz.j válasza Gave (#5460) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam a linkben ajánlott v1.4.3 "biztonsági" verzió volt fent és ez alatt jelent meg az illegális felhasználó ....

Most akkor csak a WP GDPR Compliance-l van gond vagy The DJ által említett GDPR Cookie Copliance bővítménnyel is?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5462) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok,
azt szeretném tőletek kérdezni, hogy ha egy weboldalhoz fel szeretnék használni egy neten talált képet, azt honnan tudom, hogy fel szabad-e?
Meg is venném, ha kell, fizetős oldalon viszont nem találom...
A weboldal a korábban említett dán ismerősnek lesz kinti szerveren és domain-el.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5463) Tapsi válasza spiritex (#5462) üzenetére


Tapsi
addikt

Google képkereső tud ilyet.

(#5464) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

A jövőben szeretnék kicsit megismerkedni a Google Analyticsel. Regisztrációnál elvileg fog majd adni egy azonosítót, amit be kell illeszteni az oldalunkra. Hova kell ezt pontosan beilleszteni? Próbálok pár segédletet keresni,de erre nem térnek ki.

Köszönöm a segítséget! :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#5465) adatfalo válasza GoTReX (#5464) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szia!

Az analyitics által kapott kódot (akár csak a facebook pixel-ét) a </head> felé közvetlenül érdemes betenni: Megjelenítés->Szerkesztő>header.php

Vagy ha használsz valamilyen SEO plugint, ott általában van lehetőség csak az azonosítót beilleszteni, pl az All in One SEO>Általános beállítások>Google beállítások>Google Analytics ID

www.adatfalodesign.hu

(#5466) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha WordPress-ben mindenféle karaktert szeretnék helyesen megjeleníteni, akkor is az UTF8-as karakterkódolást kell választanom a DB létrehozásakor?

MariaDB alatt lesz létrehozva a DB, ha ez számít valamit :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5467) mm00 válasza Fecogame (#5466) üzenetére


mm00
aktív tag

Ha tényleg minden kell, akkor utf8mb4 és nem lesz problémád.

(#5468) mojmir


mojmir
csendes tag

Sziasztok. Fullkezdő vagyok a témában, ismerősömnek próbálok összepattintani egy honlapot. localhost-on egész szépen működött is, de amint felpakoltam élesre (all-in-one plugin), beütött a krach. látszólag felrakta, de nem látszanak a fájlok az oldalon.

Az lehet esetleg probléma, hogy más wp accountom volt a netre telepített wp-hez rendelve, és más a localhoston? Mert telepítés után kidobott a webes acc-ból, és átváltott a localosra. ott az adminban mutatja a már elkészült oldalakat, de az előnézetek és az éles már nem műxik.

:R Köszi, ha valaki segít! :R

(#5469) The DJ válasza mojmir (#5468) üzenetére


The DJ
addikt

Ezt a leírásomat kövesd és így költöztess: [link]

Valószínűleg nem cseréltél domaint az adatbázisban.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5470) mojmir válasza The DJ (#5469) üzenetére


mojmir
csendes tag

köszi szépen!

(#5471) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Van egy témám ami nem támogatja a video headert és ez alapján szeretném hozzáadni a témához ezt a funkciót:[link] Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? mert nagyon nem akar működni..

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#5472) mm00 válasza Shodan (#5471) üzenetére


mm00
aktív tag

Customizerben megjelenik a videó választó?
Ha nem, akkor nincs berakva:
add_theme_support( 'custom-header', array(
'video' => true,
) );

Ha megjelenik, akkor válassz egy videót. Ha az oldalban nem látszódik, akkor hiányzik a videó "kiíratása". Ezzel tudod kirakni a videót:
the_custom_header_markup();

Én nem probáltam, de a leírás alapján ennyiből kellene állnia.

(#5473) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Azt meg lehetne oldani EZEN az oldalon, hogy a hírek menüpontban a bejegyzésekhez rakott képek ebben a nézetben is megjelenjenek? Mert mostani állapotában csak akkor van kép ha egy konkrét bejegyzésre megyek, a listánál nincs.
ITT azt írják, hogy lehet, a kiválasztott oldalnál be kell állítani, hogy milyen legyen a template. Nekem viszont most úgy van beállítva, hogy a bejegyzések oldalnak a hírek oldal van beállítva. Remélem érthető a gondom...

szerk: azt mi határozza meg, hogy hány karakter jelenik meg ebben a nézetben? Én nem tettem bővebben TAG-et a bejegyzésbe.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5474) mm00 válasza Flowtation (#5473) üzenetére


mm00
aktív tag

Hosszát az excerpt length és a postba rakott read more tag: [link]
<!--more-->

A Featured image-t meg child téma készítése után -> átmásolod a témából a fájlt ami ezt a listát csinálja és a következő kóddal lehet beszúrni a képet:
// without parameter -> Post Thumbnail (as set by theme using set_post_thumbnail_size())
the_post_thumbnail();

the_post_thumbnail('thumbnail'); // Thumbnail (default 150px x 150px max)
the_post_thumbnail('medium'); // Medium resolution (default 300px x 300px max)
the_post_thumbnail('medium_large'); // Medium Large resolution (default 768px x 0px max)
the_post_thumbnail('large'); // Large resolution (default 1024px x 1024px max)
the_post_thumbnail('full'); // Original image resolution (unmodified)

Twentyseventeen témában például: /wp-content/themes/twentyseventeen/template-parts/post/content.php

(#5475) Flowtation válasza mm00 (#5474) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ!
Végül is találtam egy könnyebb megoldást, ha kiemelt képként rakom be akkor megjelenik a listában is, már csak a méretén kellene változtatnom.
Találtam egy ilyen sort a functions.php-ban:
add_image_size( 'featured', 670, 300, true );
add_image_size( 'featured-medium', 230, 230, true );

Ezeken kéne változtatnom, de azt nem tudom, hogy pl. hogyan váltok a featured és featured-medium típusok között?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5476) Shodan válasza mm00 (#5472) üzenetére


Shodan
addikt

Köszönöm, próbálkozok.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#5477) DanD88 válasza Flowtation (#5475) üzenetére


DanD88
tag

Ha hozzáadsz egy új méretet azt utána le is kell generálnod újból az összes képre(pl. regenerate thumbnails plugin).

Azt meg hogy melyik jelenjen meg az oldalon az előző hsz alapján lehet változtatni.

(#5478) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv,

Lejárt az előző évi personal plan és szeretnék újítani, viszont nem találok rá lehetőséget. Ez az oldal fogad. Ötletek?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#5479) Fecogame válasza mm00 (#5467) üzenetére


Fecogame
veterán

És tényleg :)

Így hoztam létre a DB-t parancssorban:

CREATE DATABASE fecogame DEFAULT CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5480) Flowtation válasza DanD88 (#5477) üzenetére


Flowtation
őstag

Az érdekes az, hogy átírtam a featured méretét (csak azt), elmentettem a fájlt, és egyből megváltozott a mérete az oldal frissítése után. Pedig én is olvastam erről a pluginről amit javasolsz...Egyébként végül is az alap beállítás sem rossz, Bár jobb lenne, úgy, hogy kisebb kép, mellette pedig a szöveg, mint egy újságcikkben. De ha nem tudja a sablon/nagyon sok kódolás kell hozzá, akkor egyelőre hanyagolom.

Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5481) DanD88 válasza Flowtation (#5480) üzenetére


DanD88
tag

Le is ellenőrizted hogy pontosan arra a méretre cserélődött amire cserélted?

Ha nincs legenerálva akkora mint amit megszabtál, akkor azthiszem a méretben legközelebbi, arányaiban megegyező képet veszi elő a wp.

Megjelenés szempontjából végül is lehet hogy javított a dolgon, és ha ez volt a fő cél, akkor ok, Az újabb képek meg már le lesznek generálva az új méretre is.

(#5482) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Mit lehet tudni a WP GDPR Compliance bővítményen keresztül történő oldalfeltörést lehetővé tevő hibáról? Elhárították már a hibát?
Mindezt azért kérdezem, mert a neten nem találtam ezzel kapcsolatos konkrét és megbízható infót (amúgy már a 1.4.5 verziónál járnak).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5483) mm00 válasza sz.j (#5482) üzenetére


mm00
aktív tag

Ha publikusan ismert sebezhetősége lenne, akkow wordpress.org-n a plugin directorybol le lenne kapcsolva a plugin amig a fejlesztő ki nem javítja. Mivel elérhető, ezért feltételezem, hogy már javították azt a rést: [link]

(#5484) sz.j válasza mm00 (#5483) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én is láttam, hogy fent van /letölthető a plugin, csak némi megerősítésre lenne szükségem mielőtt újra felraknám az oldalainkra.
Amúgy köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5485) The DJ válasza sz.j (#5484) üzenetére


The DJ
addikt

Javították azonnal.

Az 1.4.3 és az alatta lévő verziók sebezhetők: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5486) sz.j válasza The DJ (#5485) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket :K , ez a infó már megnyugtató.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5487) mrrr74 válasza sz.j (#5486) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Javították, ha teszel fel egy wordfence securityt, az ráadásul azonnal figyelmeztet ha valaki belép adminként az oldaladra. Ezen kívül ha jól tudom, az ellopott jelszavakról/feltört oldalakról adatbázisuk is volt és értesítették az adminokat, hogy azonnal módosítsák a jelszót.

Egy plugin frissítés, előtte (feltört oldal esetén) adatbázis visszaállítás, a jelszó megváltoztatása megoldást jelentett.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5488) sz.j válasza mrrr74 (#5487) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Egy plugin frissítés, előtte (feltört oldal esetén) adatbázis visszaállítás, a jelszó megváltoztatása megoldást jelentett."

Egy eltéréssel ez meg is csináltam. Az eltérés az volt, hogy töröltem a plugint, majd az 1.4.5 verzió megjelenésekor újra felraktam.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5489) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tudom, hogy rengeteg van és keresek is, de szeretnék ajánlást kérni ingyenes sablonra. Egy önkormányzati oldalt kell készítenem. Semmi különleges nem kell, egy jól átlátható, szellős oldalt szeretnének, a lényeg a feltöltött kötelező anyagokon van, de lesznek képes cikkek, eseménybemutatók is. Nekem tetszenek a két oldalsávos oldalak, bár olvastam cikket arról, hogy hogyan kell ilyet utólag megoldani...

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5490) Fecogame


Fecogame
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5491) ace05


ace05
senior tag

Most nézem a google analytics statisztikát. Azt tudni kell, hogy a GDPR plugin sebezhetőséget az egyik oldalamon becoptam, Emailt kaptam az új felhasználó regisztrációjáról, azonnal beléptem és töröltem (épp távolsági buszoztam hazafelé). Átnéztem tünetesen az oldalt, de nem találtam semmi nem odavalót. Átnézettem ilyen online keresőkkel is, azok se találtak semmit se. Viszont most láttam olyat a statisztikában, hogy 25 oldalmegtekintésem volt egy olyan oldalon, ami nem is létezett / (h/1682850.html). Ez mit jelenthet ?

(#5492) sz.j válasza ace05 (#5491) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy mit jelent azt nem tudom (gondolom majd megírják a hozzáértők), de ha szeretnéd kiszűrni, akkor itt a megoldás.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5493) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
A sablonos kérdésem megoldódott.
Mostani problémám: Van sok-sok pdf fájl, amit fel kellene töltenem. Ezeket ugye a médiatárba tudom tenni, viszont jó lenne úgy megoldani, hogy mappázható legyen. Én erre találtam egy plugint (filebird), de megkérdezném, hogy van-e ennek valami bevált módja? Olyanokra gondolok, hogy pl. ki lehessen választani, hogy melyik havi pdf kell, tehát ne ömlesztve szerepeljenek az oldalon, ilyesmik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5494) ace05 válasza Flowtation (#5493) üzenetére


ace05
senior tag

Melyik sablont választottad ?

(#5495) Flowtation válasza ace05 (#5494) üzenetére


Flowtation
őstag

a GeneratePress-t. Frankó sablon, jó vele dolgozni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5496) spiritex válasza sz.j (#5492) üzenetére


spiritex
veterán

Nem értek a GA-hez, de szeretnék. Az mit jelent, hogy "kiszűrni"? Mire jó? Arra, hogy ne torzítsa el a statisztikát? Vagy hogy egyáltalán ne is mutassa?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5497) n0k0m_


n0k0m_
tag

Sziasztok!

Régóta keresünk fejlesztőt az alábbira (azt is megköszönöm ha ismertek valakit és kontakt-ot adtok): van egy shoprenter-es webáruházunk, de időközben egy román nyelvű oldalt is akarunk nyitni szinkronizált árukészlettel, így váltanunk kell valamelyik CMS rendszerre. Kinézet változhat, sablon-t megvesszük ha kell. Nagy vonalakban:
1. lépés: magyar nyelvű weboldal:
- termékek átemelése shoprenter-ből
- vatera feed
- optimálizált oldalbetöltési idő
- fizetés Barion (van ingyenes plugin)
- szállítás MPL/postapont (nem kell címirat kitöltés)
- számlázással nem kell összekötni
- cookie/gdpr plugin
- ÁSZF/Adatvédelmi Jutasa.hu -val már intézve

2. lépés: magyar oldal klónozása egy xy.ro domainre
- árukészlet folyamatos szinkronizálása
- fordítással ne kelljen bajlódnunk admin felületről
- 1-2 változtatás (fizetési módok, szállítás stb.)

Számlaképes és elérhető legyél. Fizetés egy összegben, későbbi módosítások/karbantartások óradíjban megegyezés szerint. Tárhelyet/Domain-t megvásároljuk, beállítjuk ha megmondod, hogy honnan legyen.

Kapcsolatfelvételhez inkább email-t írj: n0k0mail kukac gmail pont com

(#5498) spiritex


spiritex
veterán

Csináltam egy oldalt, elkészítettem a sitemap-et a Google XML Sitemaps plugin-nel, de a Google Search Console ezt a hibát írja:

"A webhelytérkép beolvasható, azonban hibákat tartalmaz

Az Ön webhelytérképe HTML oldalnak tűnik. Kérjük, használjon inkább egy támogatott webhelytérkép-formátumot.
Sor: 2"

Mit lehet ezzel kezdeni?

Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5499) Gave válasza spiritex (#5498) üzenetére


Gave
addikt

Mutasd a kimenetet :). Így eléggé bármi lehet.

(#5500) spiritex válasza Gave (#5499) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, itt elérhető.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.