Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Met


Met
nagyúr

Hírlevél küldéshez keresek plugint. Lehet fizetős is de előtte jó lenne kipróbálni.
Amire kellene:
- ügyféladatbázist a wordpressbe importálni
- ügyfeleknek levélküldés
- a levélben egy link ha hozzájárul, kattintásra betölt egy oldal, egy link ha nem járul hozzá, kattintásra betölt egy oldal
- az adatbázisban rögzül hogy igen vagy nemre kattintott, esetleg a nemre kattintók törlődjenek is de az nem baj ezt csak manuális lehet
GDPR-el kapcsolatos dolog, de nem tudom hogy ezt miért wordpress alól akarják intézni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5252) Agostino válasza The DJ (#5250) üzenetére


Agostino
addikt

szia

köszi a visszajelzést. ha lebontok belőle, mi jöhetne szóba? jelszó mögé elrejtem, ez nem gond. aki belép, azt látja majd a felmérést. a felmérés viszont kellene tudjon táblát, likert skála stb és menthető is legyen. utóbbit a ninja elvileg tudja, ha jól értelmezem.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5253) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ismer valaki olyan GALÉRIA PLUGINT, ami hasonlóan működik/viselkedik, mint a Windows mappa rendszere?

Tehát lehet kategóriákat létrehozni, azon belül további alkategóriákat, van előnézeti kép...

shortcode-os cucc nem járható út, nem fogja érteni az ügyfél :/

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#5254) The DJ válasza Jinxb1rd (#5253) üzenetére


The DJ
addikt

A NextGen Gallery tudtommal tudja a mappa hierarchiát: [link]

Ennél egyszerűbben kezelhető, de mégis sokat tudó galéria plugin nem nagyon van.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5255) qqzs


qqzs
őstag

Ha mar galery. Egyedi butorok bemutatasa ot kategoria butoronkent egy foto. Van jobb a portfolioban kezelestol? (egyebkent abban is van tobb szintu kategoria)
Amit nem talaltam meg megoldast - mar lehet regen kerdeztem - hogy a thumbnail oldalon a megjelenes sorrendje fontos, ezt csak ugy tudnank pillanatnyilag hogy sorszamot adunk a nevben nes nev szerint rendezest allitunk be. De ez kesobb problemas mert mivan ha jon egy jelentosebb foto amit elore sorolnank. Valami rejetett sorszamozas kene vagy nem tudom.
Lehet rendezni:
Date
Name
Author
Random
Comment Count
szerint. Lehet hoyg commentcountot is lehetne erre hasznalni vagy authort bar ott gondolom alfabetikus a sorrend a comment count meg numerikus. De az megse jo mert akommenteket szamolja :(
Na az eszmet lefutattam, most jottok ti :)

update: lehet a datum jo erre azt lehet kesobb modositani

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5256) Jinxb1rd válasza The DJ (#5254) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi, nem akartam végignézni az összes plugint, a legtöbbje sajnos faék egyszerű, shortcode beillesztős plugin, de ezzel akkor teszek majd egy próbát.

We are only Stardust...

(#5257) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#5256) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem jó, mert bár nem mondtam, de videót is jó lenne tudnia kezelnie. :(

We are only Stardust...

(#5258) M^xx


M^xx
aktív tag

Üdv Uraim/Hölgyeim

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Cookie gpdr megfelelésre van már valami ingyenes megoldás, ami működik is rendesen? Egy webshopról lenne szó woocommerce megy rajta. Jelenleg a cookiebot-ot használom nagyon jó, de kicsit borsos az ára. :R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5259) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Tud valaki ajánlani wpDiscuz-hoz hasonló comment plugint, ahol lehet csatolmányt (kép, YT video, stb) is feltölteni?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5260) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

A GDPR részével szenvedek épp a weboldalamnak. Megnéztem, hogy az oldalam jelenleg milyen cookie-kat használ. Viszont, hogy milyen kategóriába tartoznak (technikai , marketing stb) azt hol tudom megnézni, hogy rendszerezni tudjam a leírásban?

(#5261) Met válasza Met (#5251) üzenetére


Met
nagyúr

Erre valaki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5262) Dexter68


Dexter68
addikt

Jaj, segítsetek! Volt itt linkelve régebben egy tárhelyről futtatható cucc, ami a wp adatbázisban csinál profi linkcserét, mert a notepades nem jó és szopás van migráláskor, viszont nem találom (nem lehetne az összefoglalóba is?) Köszi előre is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5263) The DJ válasza Dexter68 (#5262) üzenetére


The DJ
addikt

Interconnectit Search & Replace: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5264) Dexter68 válasza The DJ (#5263) üzenetére


Dexter68
addikt

ezazzz, köszönöm :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5265) qqzs


qqzs
őstag

Indulás előtt szeretném az oldalam ellenőrizni. Mikor arról irtok, hogy a google adwords pl letiltott mert szerinte valami kártékony van az oldalon aztán megtaláljatok, arra van valami plugin vagy webszolgáltatás ami átnézi és kidobja a problémás dolgokat?

Eladó: GTS450

(#5266) vic999 válasza qqzs (#5265) üzenetére


vic999
csendes tag

Szia!

Bővítmény: Wordfence Security – Firewall & Malware Scan

Illetve online itt tudod ellenőrzni: https://sitecheck.sucuri.net/ és a Google-nél pedig itt: https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search

(#5267) qqzs válasza vic999 (#5266) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, a googlesnel kell hogy mar a search konzolba legyen az oldal?
Ja es meg asebesseg meresre is volt ajanlas ha jol emlekszem ami reszletesen kimtatta mi lassitja az oldalt, arra van otlet?
----------------

mas
ingatlan.com szeru oldalt mivel kezdenetek? helyszinek ertekelese bemutatasa, map nezetre valtassal. Ismer valaki kesz temat amiben minden benne van ilyesmire?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5268) vic999 válasza qqzs (#5267) üzenetére


vic999
csendes tag

Csak beírod a weboldalad címét, és már mutatja is, a Search Console-tól független.

Sebességméréshez (optimalizáláshoz): https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=hu és https://gtmetrix.com/ -t szoktuk használni.

(#5269) qqzs válasza vic999 (#5268) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi. A masik kerdesre is meg van a valasz komplett temak vannak erre csak ugy kell keresni hogy listings vagy directory. Pl a listify a legnepszerubb ha jol latom

Eladó: GTS450

(#5270) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, a következő feladat lenne: Van egy régi wordpresses weboldal, ami helyett lett egy új. A régiből néhány bejegyzést át kéne húzni könnyen-gyorsan, képestül az újba. Van erre valami bolondbiztos megoldás? Kb. olyanra gondolok, hogy nézi-nézi a régit, talál egy bejegyzést, amit át akar menteni, benyom - mondjuk - két gombot, elmormol egy varázsigét, és létrejön egy bejegyzés az új oldalon, magával rántva a képeket is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5271) The DJ válasza Dexter68 (#5270) üzenetére


The DJ
addikt

Ezzel megoldható: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5272) Dexter68 válasza The DJ (#5271) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszi, megnézem :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5273) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, segítségre lenne szükségem, mert sajna nem tudok angolul ...

Az alábbi e-mailt kaptam régebben, de a spammek közé ment és csak most vettem észre, hogy erre szükségem lehet ...
Azzal tisztában vagyok, hogy a Swift Performance pluginra élettartam licencet lehet venni, de a különböző lehetőségeket nem értem pontosan ... :B
Segítenétek?

"Early Access for Swift Performance Lifetime License

We are starting Lifetime License Promotion on 3th September 2018, however as our valued customer, you can get a lifetime license NOW for Swift Performance at discounted price!

Buy Now
Single license
only for $29.99

1 site
Support included
Unlimited Image Optimizer
Regular Updates
Multi license
only for $89.99

4 sites
Support included
Unlimited Image Optimizer
Regular Updates
Developer license
only for $179.99

Unlimited sites
Support included
Unlimited Image Optimizer
Regular Updates

What is Lifetime License
Lifetime license means you only pay a one-time fee, and you will get lifetime updates & support. During the promotion, you can buy a lifetime license and you can use the plugin forever without any additional fee.

Don't Miss!
Early Access Promotion ends on 2. September 2018, or after 250 sales. After Early Access Promotion ends, we are going to sell an additional 1000 licenses for Single($39), Multi($99) and Developer($199)+

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5274) Newboy911


Newboy911
tag

Sziasztok !

Mostani szívásom:
Egy WP oldalt kellet volna migrálni, domain, tárhely különböző.
Kerestem leírást, fileokat ftp-n átnyomtam, adatbázist leírás szerint szintén,
létrehoztam, összeköttem, átírkáltam amit kellett (gondolom), de nem lett jó.
Semmi gond mondom, all in one plugin, tökéletes lesz.
Először 95% -nál utána 99%-nál megállt, semmi hibaüzenet.
Gondoltam beírok ide, hát ha van ötlet.
Még előtte felraktam a Duplicatort és a Migrate Db-t, de az utóbbit
nem engedte bekapcsolni a WP. A hibaüzenetből sikerült kifilózni hogy
PHP hiba lehet, és láss csodát, összehangolás után lefutott a migrálás.
Most nagy az öröm :)

(#5275) qqzs


qqzs
őstag

Volt mar olyan problémátok hogy a responsivitás mindenütt jo csak a Ipad Pro 10.5 portre nezetben nem (lehet az összes retinan de csak ezen tudom kipróbálni. Egyszerű eset 3/4 kep bal oldalt 1/4 szöveg jobb oldalt. Mindenutt mobilon tableten regin ujon a szöveg a kep ala kerül de ezen az Ipadon jobb oldalt marad es lefele megnyúlik.

Eladó: GTS450

(#5276) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Hogy tudom beállítani, hogy itt unlimited legyen, mindenesetre ettől jóval nagyobb ?
Ez az a rész, miután telepítettem a wp-t, és a nyitóképet cserélném másra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5277) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Még egy kérdés, biztos lesz majd több is :)
Hol tárolja a server a weblap adatbázisát.

Azért kérdezem, mert magam telepítettem egy servert, és nem szeretnék kifutni a tárhelyből.
Ubuntu 18 04 es ltsb servert tettem fel.

A cégnél egy intranet oldalt szeretnék csinálni, aminek egy virtualis szerver lesz az otthona
vmware esxi -in.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5278) qqzs


qqzs
őstag

Nincs valami olyan média kezelő plugin ahol lehet csoportosítani mondjuk a képeket alcsoportokba pl. logókat, portfólió képeket, egyéb design elemeket. Így az alap média fülön egyben van az összes. Plusz az unattached kategória azt jelentene hogy olyan média ami sehol sem jelenik meg az oldalon?

Eladó: GTS450

(#5279) Gave válasza qqzs (#5278) üzenetére


Gave
addikt

(#5280) The DJ válasza Core2duo6600 (#5276) üzenetére


The DJ
addikt

A szervered PHP konfigurációjában (php.ini) kell módosítanod az upload_max_filesize és a post_max_size sorokat 8M-ről amekkorára akarod. Utána kell egy webszerver restart.

Fájlrendszer szintjén az adatbázisok általában a /var/lib/mysql könyvtárban vannak Linux esetén, Windowsnál pedig C:\ProgramData\MySQL\MySQL Server x.x\data könyvtárban, de az általad használt operációs rendszertől és kiszolgálói környezettő függően mindkettő eltérhet.

PHPMyAdminban látod mekkora egy adatbázis, de általában nem ezek eszik meg a tárhelyet. Több GB méretű adatbázishoz már általában kell egy izmosabb VPS vagy dedikált szerver és ott már rengeteg adatról van szó.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5281) Core2duo6600 válasza The DJ (#5280) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, már találtam is leírást, hogy hogyan lehet átvinni máshová.

Akit esetleg érdekel : [link]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5282) sz.j


sz.j
nagyúr

Tud valaki ajánlani egy jól működő call to action plugint amivel a cselekvésre felszólító gombot az oldal bármely részére el lehet helyezni? Oldalanként akár több helyre is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5283) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Hogy tudok a WP ben olyan táblázatot csinálni, amit lehet név szerint rendezni ? , tulajdonképpen egy telefonkönyv lesz a belső számokkal ill. a mobilszámokkal.

Az adatok jelenleg egy excell táblázatban vannak.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5284) Agostino válasza Core2duo6600 (#5283) üzenetére


Agostino
addikt

tablepress?

jquery megoldások közül a datatables-t szeretem

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5285) szultusz válasza tamas1985 (#2069) üzenetére


szultusz
újonc

Valószínűleg ez már nem fog rajtad segíteni de én sem találtam erre megoldást ezért kapcsolatba léptem a tárhely szolgáltatómmal és gondoltam közkinccsé teszem, hogy nekem mi segített:

"(A tárhelyszolgáltató felületén) a PHP Beállítások menüpontban kattintson a Teljes jogú php futtatás feliratra, ez feloldja azokat a függvényeket, amelyek alapesetben tiltottak, de a modul frissítéshez / telepítéshez kellenek!"

Wordpress - Sablonok - Szerver konfiguráció:
https://www.youtube.com/watch?v=NS13i_aNAys

[ Szerkesztve ]

(#5286) sz.j válasza sz.j (#5282) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hátha érdekel valakit

Találtam egy jónak tűnő gombgenerátort (mcjh Shortcode Button)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5287) sz.j válasza sz.j (#5286) üzenetére


sz.j
nagyúr

Rögtön lenne egy kérdésem is.
Azt hogy lehetne megcsinálni, hogy két gomb egy sorba jelenjen meg, ne egymás alatt?

A kód:
[createButton color="green" text="Gomb 1" link="/aloldal/" title="Ez csak egy próba" target="_blank" style="blockcenter" rounded="true" ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5288) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Melyik az a sablon, vagy hogy tudom elérni, hogy a teljes képernyo a rendelkezésemre álljon ?

Nem blogot akarok csinálni, tehát az ezzel kapcsolatos dolgok
nem érdekelnek, és nem akarom a weblapon látni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5289) Flowtation válasza Core2duo6600 (#5288) üzenetére


Flowtation
őstag

Tényleg nem kötekedésből, erre nem elég az F11? Ami kirakja a teljes képernyőre az aktuális oldalt.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5290) Core2duo6600 válasza Flowtation (#5289) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem, mert nem fér el az anyag amit ki akarok tenni az oldalra.
Az F11 csak a bongésző keretét tünteti el, de a weblap kerete oldasávja, attól még ott van rajta nem kellő dolgok még ott vannak.
Nem blogot akarok csinálni !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5291) Agostino válasza Core2duo6600 (#5290) üzenetére


Agostino
addikt

a site layout-ra gondolsz? állítsd be, hogy no sidebar, akkor a tartalom kitölti a téma által megállapított szélességet. ez valahol a theme optionsban van, legalábbis nekem a onepress téma ott ad erre lehetőséget.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5292) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok,

Az EasyMedia bővítményt használom galélriáim kezelésére. Olyan kérdésem volna, hogy 2 album galériát hogy tudok egymás mellé tenni az oldalon? Sajnos 1 oszlopba rendezi, és egymás alatt jelennek meg az albumok.
Itt megtekinthető a problémám. RDelectronic

Köszönöm a segítséget!

www.rdelectronic.hu

(#5293) Agostino válasza regenyid (#5292) üzenetére


Agostino
addikt

rakd őket div-ekbe, majd rendezd őket egymás mellé. itt van egy rövid és basic segítség

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5294) regenyid válasza Agostino (#5293) üzenetére


regenyid
tag

Így sajnos nem működik, de közben rájöttem.
Amikor az oldalon beillesztem az EasyMedia-s shortcode-ot, nem a Media típust kell kiválasztani hanem a Category-t. Így ha egy kategóriába tartoznak az albumok, egymás mellé rendezi őket automatikusan.

www.rdelectronic.hu

(#5295) sz.j válasza sz.j (#5287) üzenetére


sz.j
nagyúr

A # 5287-ben feltett kérdésemre nincs valakinek valami jó ötlete?

Más.
A Contact Form 7 bővítménnyel meg lehet azt csinálni, hogy az űrlap ne csak egy oldalon jelenjen meg, hanem több aloldalon is?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5296) vic999 válasza sz.j (#5295) üzenetére


vic999
csendes tag

A Contact Form 7 shortcode-ot ("rövid kód") használ, így bármennyi oldalon megjelentetheted ugyanazt az űrlapot is.

(#5297) qqzs


qqzs
őstag

Nagyon surgos lenne. Tudtok olyan galeriat ami az exifben levo leirast megjeleniti es az exifben tarolt tagok alajan szurest tesz lehetove?
Vagy ha ilyen nincs akkor valami megoldast ami ezen exif adatokat feltolti a keppel egyutt a portfolioba. Tehat feltoltom a mediak koze akepeket majd valami plugin legyartja a portfoliolapokat

Eladó: GTS450

(#5298) spiritex


spiritex
veterán

Ezek a képernyőmentések egy joomla oldalról vannak.
1
2

Tud valaki ilyen plugint WP alá, ami ugyanígy működne? Hogy egy órarendben a tanulni vágyó csak rányom a Foglalható gombra, az azonnal (nem úgy mint a WooCommerce...) felteszi neki jobbra, törölni is ugyanilyen gyorsan tud, majd véglegesíti, a rendszer meg kiküld két e-mail-t, egyet az oktatónak, egyet meg a tanulónak.

Fizetős megoldás is érdekel, ha van! Csak meg lehet már oldani WP alatt is, ha gagyi joomlában meg lehet! :)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5299) Tatejka84 válasza spiritex (#5298) üzenetére


Tatejka84
tag

Akkor te vitted el előlem a jogás projektet :D

(#5300) spiritex válasza Tatejka84 (#5299) üzenetére


spiritex
veterán

Hehe, a Katisat? Sajnos nem én voltam. :DDD
Ettől függetlenül szeretnék ilyet tudni csinálni wordpress-ben!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.