Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) sz.j válasza Met (#6350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt nem értem, mert nálam nincs ilyen egyik böngészővel sem (Edge, FF, Opera, Chrome). :F
Ezt hogy találtad, melyik böngészővel?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6352) sz.j


sz.j
nagyúr

Az eredeti hibát szerettem volna megszüntetni ezért összeállítottam egy új fejlécképet, amit feltöltöttem egy 995 × 250 px-es alap jobboldalára, így kihagyva baloldalt a logó helyét, majd a sablon testreszabásánál betöltöttem és bekapcsoltam a logót, de az valamiért nem jelenik meg ... :W

Hogy tudnám azt elérni hogy baloldalt megjelenjen a logó?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6353) Met válasza sz.j (#6351) üzenetére


Met
nagyúr

FF, 21:9-es monitor

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6354) sz.j válasza Met (#6353) üzenetére


sz.j
nagyúr

igaz, hogy az én monitorom csak 4:3-as arányú, de a képernyő alján nincs oldalirányú görgetősáv (ez az előzőekben belinkelt képen is látható) , ezért sem értem a jelenséget .....

Esetleg megnézné más is, hogy nála hogy jelenik meg az oldalunk?!?

Előre is köszönöm.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6355) sz.j válasza sz.j (#6352) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hosszas bogarászás után sikerült a logót megjelentetni ..., csak azt nem értem, hogy ha a sablon testreszabása funkciónál beállítom és engedélyezem a logót, akkor miért kell a sablon Options-jába a logó linkjét még külön megadni ...

Viszont üröm az örömben, hogy míg asztali gépen baloldalon (a helyén) jelenik meg a logó, aggig mobilon középen.
Próbálkoztam a #header-logo, #header-logo img {float: left !important;} Options Custom CSS részébe illesztésével, de ez nem segített ....

Mit és hol kellene csinálni valamit, hogy mobilon is baloldalon jelenjen meg?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6356) Met válasza sz.j (#6354) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam sincs oldal irányú görgető sáv, a lényeg az hogy balra van rendezve, nem a képernyő közepére.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6357) sz.j válasza sz.j (#6355) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben sikerült megoldani .., hasonlóan jártam mint a logó megjelenítésével ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6358) gboszi válasza The DJ (#6346) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszönöm a segítséget, meg is oldottam ezzel. Egy logó (kép) hivatkozás volt még "http" ez kavart be neki. Köszi mégegyszer.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6359) spe88 válasza Nimrod (#6344) üzenetére


spe88
senior tag

nem találtam egyiknél sem, persze lehet, hogy ott, nem annyira vágom, de végigkutattam mindent, amihez könnyen hozzáférek.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#6360) Met


Met
nagyúr

Elementorral hogy lehet megoldani hogy a bejegyzések megjelenjenek bélyegképként de formázottan.
Valami egységes megjelenéssel, fent cím, alatta kép, alatta a bejegyzésből 1-2 sor majd tovább gomb ami a teljes bejegyzésre visz.
Van mindenféle post grid, carousel de amiket próbáltam azok csak a szöveget jelenítik meg, minimális formázással.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6361) CharlieDrop válasza Met (#6360) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pro verzióval tuti megy

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6362) sz.j válasza sz.j (#6354) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ma volt egy kis időm és észleltem Met fórumtárs által jelzett bugot ....
Tudnátok abban segíteni, hogyan lehet ezt megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6363) Met válasza CharlieDrop (#6361) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, keresgéltem közben.
Ha lehet ingyenes kellene :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6364) CharlieDrop válasza sz.j (#6354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hűdefura, hogy hogy lehetne megszüntetni nem annyira tudom, de fix szélességet kellene megadni az oldalnak, vagy az egészet középre tenném.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6365) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok,

Valaki tud ajánlani jól kezelhető esküvős témát? Legjobb lenne ha ingyenes lenne, de ha van valami olcsóbb az is jöhet.

Köszönöm! :)

www.rdelectronic.hu

(#6366) Ear001


Ear001
addikt

Segítséget kérnék. Van egy nem túl bonyolult honlap egy téma használatával felépítve. Erre kéne kitenni a Szechenyi 2020 logót, aminek állandóan a jobb felső sarokban kell lennie görgetéskor is, netán még reszponzív oldalszélesség váltáskor is. Ki csinált már ilyet, merre induljak, van erre valami plugin?

(#6367) sz.j válasza Met (#6350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt hiszem, hogy hosszas keresgélés után megtaláltam az általad jelzett hibát ...

Régebben váltottam egy új sablonra és többek között az volt a problémám vele, hogy nem töltötte ki a képernyőt, oldalanként nagy üres sávok maradtak.
Erre a hibára azt a javaslatot kaptam, hogy a Custom CSS-e írjam be az alábbit, amit meg is tettem:
#container {
width: 99%!important;

Mivel 4:3-as monitort használok 1024:768 felbontással, ezért nem vettem észre , hogy torz lett a kép (vízszintes görgetősáv nem volt!), pedig már akkor is hibás volt. Ráadásul figyelmetlen is voltam, mert a fórumtárs linkjén már akkor is látszott a hiba.

Remélem, hogy tényleg megszűnt a hiba, mert én 1280:1024 felbontás mellett nem látok hibát.

Utólagosan is köszi, hogy jelezted a hibát. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6368) gboszi válasza Ear001 (#6366) üzenetére


gboszi
senior tag

Hehe, jaja, valaki csinált már ilyet :) Más is kérdezte a fórumon :)

Megoldás

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6369) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
nem tudom, valamelyikőtök találkozott-e már azzal a problémával, hogy egy normális, fizetős téma '-child' mappájában elhelyezem a számomra szükséges fájlokat (pl. \<theme-child\>/shortcodes/classes/authentication.php) , majd aktiválom a child témát, és nem veszi figyelembe az adott fáljt.
A leírások azt írják, hogy a child téma fájljait mindig hamarabb tölti be, mint a parent-ét, és nyílván erre szolgál a mindenhova berakott (if_function_exist/if_class_exist) ellenőrzések is, mégis az én fájlom nem töltődik be. Próbáltam syntax errort belerakni, de semmi, a parentből szedi a tartalmat.
Ha valakinek van valami használható ötlete, ne fojtsa magába.
Köszönöm!

(#6370) CharlieDrop válasza FeniX- (#6369) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a child theme-ben a style.css jól van kitöltve?
A fájlok neve jó?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6371) FeniX- válasza CharlieDrop (#6370) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Fontos, hogy jó legyen a css fálj?
Igazából , szinte csak php fáljlokban van fejlesztés. (Egy-két új mező a regisztrációnál, ill. adatbekérőknél filterezés, stb.)
De igen, tükörben másoltam 1v1-ben.

A style.css így van kitöltve.
/*
Theme Name: {téma neve} child
Description: {téma neve} classified, responsive, multi-purpose, corporate, business theme. It comes with 11 home variations with all necessary pages. Adforest theme filled with extra functionality of modern web technologies. The clean design with latest version of Bootstrap framework makes its fit for anywhere.
Author: Scripts Bundle
Theme URI: {téma url-je}
Author URI: http://scriptsbundle.com/
Version: 1.0.0
Template:     {téma neve}
License: {téma neve} Split Licence
License URI: {téma licence url}
Text Domain: {téma neve}
Tags: featured-images, sticky-post, translation-ready
*/

[ Szerkesztve ]

(#6372) FeniX- válasza FeniX- (#6371) üzenetére


FeniX-
aktív tag

"Fontos, hogy jó legyen a css fálj?" *
..Mármint, az nem baj, hogy a css fálj amúgy üres, a fejlécen kívül.

(#6373) sz.j válasza FeniX- (#6371) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a sablonodnak van style css-e (márpedig szokott lenni)), akkor a változtatások döntő többségét ott kell elvégezni.
Ha ezek a változtatások a child theme style css-jébe történik, akkor az esedékes frissítésnél megmaradnak az általad végzett változtatás.

Amennyiben a php-ben kell valamit változtatni, akkor azok egy esetleges frissítést követően elvesznek.

Ui.
A child theme style css-je mindig üres, a változtatásokat kell ide beírni, és csak az lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6374) FeniX- válasza sz.j (#6373) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Tehát, akkor a php fájlokat hiába másolgatja át az ember?
(Azt utólag kell összefésülni?)
jajj...

(#6375) Met válasza sz.j (#6367) üzenetére


Met
nagyúr

Most jónak tűnik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6376) CharlieDrop válasza FeniX- (#6374) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, nem

A style.css-ben tudja, hogy child theme

A PHP-k mehetnek oda, tudni fogja

A text domained hibás:

Text Domain: {téma neve}-child (itt szóközök helyett kötőjel kell!)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6377) sz.j válasza Met (#6375) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ennek örülök! :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6378) FeniX- válasza CharlieDrop (#6376) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Nincs szóközöm, egyben van.
téma neve, mint pl. "lolkabolka" és a mappa pedig
/lolkabolka
/lolkabolka-child

és a ~childben vannak - ugyanolyan mappaszerkezet alatt - a fájlok.
pl.
/themes/lolkabolka/classes/inc/authentication.php
/themes/lolkabolka-child/classes/inc/authentication.php

A child téma engedélyezve van wp-adminból, és mégis, hiába teszek a ~child mappa-beli authentication.php-ben egy random die()-t, nem azt tölti be. (ha a fő témabeli auth.. -ban módosítok, akkor az látszódik)

(#6379) Ear001 válasza gboszi (#6368) üzenetére


Ear001
addikt

Köszönöm, :R :R :R ,de egy kicsit még mindig el vagyok veszve. És hova tegyem ezt a kódrészletet?

(#6380) FeniX- válasza FeniX- (#6378) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Időközben találtam egy stackoverflow választ, hasonló kérdésre, mégpedig, hogy be kell másolni ugyanúgy a ~child mappába, és a child-beli functions.php-be be kell includeolni, és akkor az fog betöltődni a téma mappabeli helyett, de az sem jó, mert nagyon sok a függőség, amit az egyes fájlok be akarnak húzni és nem találják.

(#6381) CharlieDrop válasza FeniX- (#6380) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor újra kell gondolni a függőségeket ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6382) FeniX- válasza CharlieDrop (#6381) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Sajnos, az a témához tartozik.
Tudod, van benne 100 fájl, s Te belenyúlsz 10-be. Ott a helyén jól működik.
Ha nagyon nem megy, marad az összefésülés a fő téma mappában.. mi más lehetne.

(#6383) CharlieDrop válasza FeniX- (#6382) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az a baj, hogy nem tudom, mit szeretnél egész pontosan. Így nem tudok tanácsot adni.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6384) FeniX- válasza CharlieDrop (#6383) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Természetesen, hogy ne kelljen minden tema update után külön ujra belefesulni abba a cirka 7-10 fileba a saját kodunkat, amit lefejlesztettunk. (Ezek jobbára plusz mezők egy urlaphoz, keresősávos megoldás változtatása, vagy enyhén modositott kodreszletek, ill. mondjuk egy bejelentkezes űrlap alá odabiggyesztett plusz link, stb.)
A gyári tema ezeket nem shortcodeval oldja meg alapból sem, ami modularis lenne, hanem készen kapod pl a fejlécben. (Így már alapból a kódban van)

(#6385) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Van még egy furcsaságom:
Egy űrlapot kiegészítenék egy új mezővel, amely mezőt egy másik függvényből raknék össze.
Az űrlap összerakó fgv. a legvégén - változókból - return-öli az egész hóbelevancot.
Ha a megfelelő helyére odabiggyesztem a saját függvényhívásomat, akkor teljesen más helyre kerül az oldalon, egy parent div után a ::before tag mögé.
Ha kézzel beleírom a mezőt, konkatenálva, akkor megjelenik.

Próbáltam a nagy return-ös kifejezésben kicserélni a konkatenálási stílusokat, de egyik sem jó neki.
Sem a ' -val kezdem és { } között a változók, sem a " -val kezdek és minden sor végén ". majd új sor.
Egyszerűen megjelenik az elemem, de teljesen máshol, más részén az oldalnak.

Tehát, ha így csinálom.
...
return "<form ... ".
" ... ".
" ... ".
$függvényobj->fgv().
" ... ".
"</form>";

Akkor pl. az oldal tetején jelenik meg az új mező.
ha kézzel beleírom.

return "<form ... ".
" ... ".
" ... ".
"<input type='text..' >".
" ... ".
"</form>";

Akkor szépen a helyén van.

[ Szerkesztve ]

(#6386) FeniX- válasza FeniX- (#6385) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Jó, oké... tárgytalan, rájöttem.. :) blama.

(#6387) Met


Met
nagyúr

Nextgen gallery betöltési idejét hogy lehet gyorsítani?
Accordion tab-ban van a galéria és először betölt a tab (a galéria nem látszik) mögötte kis háttér, utána betölt az oldal többi része.
Ha törlöm a galéria kódját gyors a betöltés, ha másik galéria pluginnal készült galériát illesztek be gyors az oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6388) CharlieDrop válasza Met (#6387) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem túl nagyok a képek?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6389) Met válasza CharlieDrop (#6388) üzenetére


Met
nagyúr

2-300 kb, 1000 px magasak 500 széles. 9 db, de a másik két galéria pluginnak miért nem okoz gondot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6390) CharlieDrop válasza Met (#6389) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor nem a méret, vmi más lehet...
Pláne úgy, hogy még nem volt bajom a nextgen gallery-vel

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6391) Met válasza CharlieDrop (#6390) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet benne elő töltést ki/be kapcsolni? Ha igen hol?
Mert úgy tűnik mintha arra várna hogy a képek betöltsenek, annak ellenére hogy nem látszanak, illetve egy látszik lenyitás után.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6392) CharlieDrop válasza Met (#6391) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egy jó cache plugin megoldja

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6393) Met


Met
nagyúr

Ilyen galériára van plugin?
Nem az alsó térképes dolog hanem hogy minden képnek van külön thumbnail-je ami nem az alapképből van.
Valamelyik galéria pluginnál lehet hogy a képből kivágok egy részletet thumbnail-nek de iszonyat pixeles lesz.
Elementorhoz kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6394) sz.j válasza Met (#6393) üzenetére


sz.j
nagyúr

Rossz a link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6395) Met válasza sz.j (#6394) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam nem :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6396) sz.j válasza Met (#6395) üzenetére


sz.j
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6397) CharlieDrop válasza sz.j (#6396) üzenetére


CharlieDrop
veterán

pedig nekem is jó a link

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6398) Met


Met
nagyúr

Közben annyit módosult az elképzelés hogy elég ha le lehet tiltani a thumbnail megjelenést és csak a kép címe látszik (file kiterjesztés nélkül).
Ha így könnyebben van megoldás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6399) sz.j


sz.j
nagyúr

Tudna abban valaki segíteni, hogy az Astra sablonnál hogy lehet fejlécképet beilleszteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6400) Met


Met
nagyúr

Ezeket a css kódokat hova kell beírni? :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.