- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Peter Kiss: Cockpit
- kraftxld: Untappd lista
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
-
LOGOUT
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
egil
csendes tag
válasz
Claude Leon #15573 üzenetére
Igen, az Asus cserélve lesz.
megnövekedett forgalom? ezt nem értem. Milyen rádiós ügyek? :-)
Persze, WPA2 titkosítás van, az öreg asus kártya is tudja.
Semmi nem változott a rendszerben egyébként, új modem jött és 8 helyett 15 mbps lett a sebesség, ami kábelen meg is van, csak wifin nincs. A kábelt azért még megnézem, nem emlékszem, hogy a szerelő mire dugta a laptopját, a modemre vagy a routerre... -
egil
csendes tag
válasz
Gubek-Einste #15567 üzenetére
Köszi, én is errefelé sejtem a megoldást. Abból indultam ki, hogy az emeleten a g-s USB-s kütyü tudta azt, amit a b-s antennás PCI kártya, tehát a kártya az antenna ellenére gyenge már ide. Azt azért még megnézem, hogy az USB-s most mit tud a födémen át. Sokat nem remélek, mert a lenti gépben 3m-re van a routertől és semmitsem gyorsult. Ez az, ami miatt a router vagy annak beállításai is gyanúsak. G-s cucc mindegyik, szinte egymás mellett vannak, mégsem javult a sebesség 8-ról 15 Mbps-re váltva. Önmagában az nem érdekel, hogy az USB sem gyorsult, mert amire és amennyit használják (anyám netezik hetente 2x), arra jó. Csak nem értem.
Pl. egy ilyennel kezdenék a tetőtérben: [link]. -
egil
csendes tag
válasz
adamka16 #15564 üzenetére
Köszi, de nem figyeltél. Nem az USB-s sebessége érdekel, az jól van úgy ahogy van. Az antennásé lett kevesebb a nagyobb sebességű net ellenére. Világos, hogy vagy az eszközök beállítása, vagy cseréje lesz a megoldás. A 8 mbps-ből nagyjából 6 megvolt eddig, most sincs több, inkább kevesebb. Ami az USB-s esetében nem számít, de az antennásnál már igen.
A router antennája szerintem 5 dbi-s, a PCI wifi kártyáét nem találom, olyan régi már.
Az antennák irányítgatását megpróbálom, ám korábban amikor próbáltam beállítani őket, a függőleges tűnt legjobbnak mindkét eszközön, noha a router szinte alatta van a kártyának.
Az alma alak bizonyára igaz, gondolom akkor az alma oldala kéne, hogy a kártya antennája felé nézzen. Tehát majdnem el kell fektetnem a routerét, aztán a kártyáéval majd játszom még.
Ezt az ötletet köszi. -
egil
csendes tag
Sziasztok!
Adott egy TP-Link TL-WR543G router a családi ház földszintjén, a T-home-os modemből vezetéken kapja a netet. Tőle 3m-re lévő gépben egy szintén TP-Link TL-WN321 USB eszköz, a tetőtérben (betonfödém van) egy antennás PCI Wifi hálókártya, ami Asus és csak b-s. Eddig a 8mbps-os T-Home kábelnet jött 6-6,5 Mbps tempóval az USB kütyün és 5,5-6 Mbps tempóval az antennás kártyán.
Tegnap bekötötték a 15Mbps-es szolgáltatást, aminek eredménye az USB-s kütyün változatlan sebesség, a tetőtérben 5-5,4 Mbps.
Szóval inkább lassult, mint gyorsult volna. Ja, madzagon megvan a 15Mbps, dehát épp azért van ugye wifi, hogy ne legyen madzag.
A kérdés: merre induljak, hogy javuljon a helyzet? A lenti USB-s sebesség nem annyira probléma, az anyám lakása, neki ez a tempo OK. A tetőtéri már fontosabb, azt én használom és nem azért rendeltem IPTV-t és gyorsabb netet, hogy ebből csak az egyiket használjam:-)
Szóval g-s eszköz fenn is? Komolyabb antennák? Más ötlet?Még annyi: a tetőtérben az USB-s eszközt kipróbálva nagyjából ugyanazt tudta, mint a PCI-os. Legalábbis eddig, még nem próbáltam a gyorsabb nettel. Mivel lent alig gyorsult, nem láttam értelmét.
köszi
egil
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Home server / házi szerver építése
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen notebookot vegyek?
- Honda topik
- Trollok komolyan
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Huawei Watch GT 4, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest