Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- valakiyt: Mit gondoltok erről a Neonity gyerekről?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bobalazs: i5 4690 + RX 460 HTPC
- valakiyt: Az Iobit programok - el kéne engedni
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: MárkaLánc
- aquark: Zsebszámológépek
Aktív témák
-
bdav
őstag
1részt ez valami sokkal nagyobb cucc lesz, itt nem egyszerű portrol van szó ha jól veszem ki, hanem arról hogy a windozos offisz cd-t berakot a gépbe és AZ fut a linuxon is... (yo bonyolultabb prognál nehezebb összehozni ilyent). Amugy én részemről még mindig of97-et használok, úgyhogy a dok.formátum változtatása nem segít sokat az MS-en :))
-
e-biza
őstag
tudtommal a borland elsöként adaptálta a .Net-et ami a májkroszoft nagy kedvence. Ami a formátumokat illeti, nem hiszem hogy a m$ váltani fog, mert végre elérték, hogy egy közös formátumot használnak mindenhol, s ennek lényege, hogy XML-ben tárolja az info, de megkérdezném, hogy az OpenOffice nem ezt csinálja már ezer éve? :)) amúgy csak az m$ kinézetét ''loták le''? Mert szewrintem amire egy titkárnö használja a wördöt, arra az OpenOffice is okés volt, s nem sokban különbözött. Jobb lenne, ha az explorert integrálnák(mozilla,konqueror mind gyengus sajnos. Ma amikor mindent a szemnek elven netezünk, akkor azért ne haljon be a javascriptetktol,lehet bármit mondani az IE-re, hogy nem biztonságos, de mivel ehhez igazitják a HTML-ek+JS-ek jorészét ennek adaptálása jo lenne szvsz), a bootolási idot (ne kelljen fél évet várni,hogy elinduljon.. persze aki ért hozzá be tudja löni, hogy gyors legyen,de egy mezei user nem), fontokat (néha nagyon csunya tud lenni a font még desktopon is), no de pozitiv oldala is van a hirnek, hogy mind Adobe, mind Macromedia terméket is átvesznek, mert a DW és a FotoSop asszem mind2 elég nagy név, és nem véletlen.
-
rdi
veterán
Nem is tudom. Ez az API átírás igen kétségesnek tűnik. Ha a hír igaz, akkor a windózernek komoly problémái lesznek. Bár ha belegondoltok a delphi portolásba ...
:)) -
bdav
őstag
Microfos tutira nem örül neki, mert ezzel már irodába pl. simán lehet linuxra állni különösebb kellemetlenség nélkül (titkárnőnek kirax egy ikont a linux-asztalra (lehet ilyet ugye?), és megmondod hogy mostantól arra bökjön rá, a többi már ismerős lesz neki) ezzel a mikroszoft nem keres a gépekre eladott windowsal (amit ugye gépenként külön kell venni, vagy csomagba dög drágán). Ezzel együtt az Office még mindig marha sokba kerül, de mondjuk 2/3ad pénzből össze lehet hozni _legálisan_ egy irodai cuccot (szoftver oldalról szemlélve a dolgot). Sztem a mikroszoft valamit ki fog találni hogy ez ne lehessen... a SuSe nyer vele az kétségtelen. Sőt a többi linuxos cég is (felteszem fut másfajta linux disztribución is)
-
Polesz
addikt
-
rdi
veterán
Microsoft Office Linuxon
Sy, 2003.01.22. 12:28
A Microsoft készítette Office Linuxon? Már elérhető.
A Suse bejelentette, hogy elkészült a Suse Linux Office Desktoppal, amely szoftver lehetővé teszi a linuxos PC-k számára hogy a Microsoft Office-át futtassák. A szoftver átdolgozza az Office 97 és az Office 2000 API-ját (application programming interface), így érve el a programcsomag Linux alatt való működőképességét.
Holger Dyroff, a Suse észak-amerikai értékesítési igazgatója elmondása szerint továbbra is támogatják a Sun Microsystem StarOffice nevű irodai alkalmazáscsomagját, de szoftverükkel azon ügyfeleik igényeit is ki szeretnék elégíteni, akik ugyan nyíltforrású operációs rendszert alkalmaznak, ámde továbbra is vágynak a Microsoft Office-a jelentette környezetre. ˝Senki nem akar egyszerre váltani operációs rendszert és irodai alkalmazást - senki nem akar felvállalni ekkora kockázatot˝ - fejtette ki véleményét Dyroff. Szerinte így lépcsőzetesen lehet lecserélni a számítógépeken használt szoftvereket - kérdés, hogy a felhasználók zöme valóban tényleg tovább akar-e ennél lépni (de ezt majd a piac eldönti).
Dyroff elmondása szerint a Suse további alkalmazások Linuxra való átültetésén dolgozik - példaként az Adobe Systems és a Macromedia termékeit hozta fel.
terminal.hu
Ez csak egy beidézés :)
Rdi
Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Parfüm topik
- Apple Watch
- Path of Exile (ARPG)
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Renault, Dacia topik
- Androidos tablet topic
- Béta iOS-t használók topikja
- További aktív témák...
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Apple iPhone 15 128GB Black használt megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- í kilenc! AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
- Lenovo Thinkcentre M920t Tower/ M920s SFF / számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
