Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vista alatt hogy lehet elindítani a csökkentett módot?

(#15652) Thrawn válasza ToBeY (#15651) üzenetére


Thrawn
félisten

Vista alatt sehogy.
Újraindításkor tapadj az F8-ra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15653) Barthezz2 válasza dono18 (#15647) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Másik rammal próbáltad?
Pontosan mikor jön elö kékhalál?

Everybody lies.

(#15654) dono18 válasza Barthezz2 (#15653) üzenetére


dono18
csendes tag

nemtom pontosan mikor
hülyén ahngzik de amikor kedve van:D
játéka llat nem általába netezés közbe meg fiilmnézésnél!
probáltam msáik rammal ue.

(#15655) Barthezz2 válasza dono18 (#15654) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Esetleg nem tettél fel valamit amióta jön elö ez? Másik videokari drivert probáltál? Meg kékhalálkor nem hivatkozik valami fájlra?

Everybody lies.

(#15656) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Valaki erre esetleg valamit...? Köszi! :R
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15657) Core2duo6600 válasza Olasza (#15629) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vistaval internetmegosztást kell csinálni, a jelenlegi vezetékes kapcsolaton, nyomsz egy sharingot
Majd megpróbálok a 2 eszközt össze kapcsolni, a pda ban dns nek, a vista wifis cimet adod meg, amennyiben nem állítja be magától

Vista helpjében, rákeresel a rout szóra, ott feljön, és elég részletesen beállítja.
Mivel nincs 2 wifi eszkozom, nem tudom kipróbálni, így bővebb infot adni sem tudok

(#15654) dono18
A ram amit használsz benne van a lap qvl jében, vagyis abban a listában amivel tesztelték, és biztosan jó ?
Ilyesmi lista szokott lenni a nagyobb ram gyártók oldalain is
Lehet érdemes lenne egy bios frissitést csinálni...

Így látatlanban azt mondom, hogy vagy ram gond, vagy hdd gond.
De a lap is lehet hunyó hisz minden azon megy keresztül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15658) balintka válasza TIV (#15640) üzenetére


balintka
addikt

Ez DDR400-as RAM, ebbe a gépbe már nem veszek egy vagyonért ram-ot.

(#15659) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Egy biztos alap kérdés, de mégsem tudom a választ:

ha most van egy xp+vista32 a gépen és a 32bites vista particiójára felteszek egy 64es vistát, akkor az xp-t azután is látni fogja? Tovább megyek, ha az xp-t is szeretném újra húzni, akkor jobban járok, ha azzal kvázi fresh install-t csinálok. Mindkét partició format 1. xp, aztán 2. vista 64?

(#15660) dono18 válasza Core2duo6600 (#15657) üzenetére


dono18
csendes tag

nem néztem a listát de xp alat tökéletes tesztekben is jó....bios frissités megtörtént
nem raktam fel uj drivert mert tegnap formáztam és pont emiat és még minbdig kékhalál...
a vinyó lehet h ludas mert méha furcsán kattog...de akkor xp-nél mé nincs gond??
és crysisozok akár orákat akkor meg semmi!!

(#15661) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Csa!

Ezt a cikket a Winportál-ról olloztam ki.(én igy használtam az xp-t)
http://winportal.net/?mod=print&id=30
Azt szeretném megtudni,hogy ez Vista alatt is igy igaz,vagy nem?

"A lapozófájl konfigurálása

Széles körben elterjedt az a (tév)hit, hogy nagy mennyiségű fizikai memóriával rendelkező gépeken gond nélkül le lehet tiltani a lapozófájlt, hiszen a memória sokkal gyorsabban írható és olvasható, mint a merevlemez, a Windows pedig "úgyis" használja a virtuális memóriát, ha kell ha nem.

Az állítás annyiban igaz, hogy a memória gyorsabb, mint a merevlemez. Lapozófájlra viszont szinte bármikor szükség lehet. Ha pontosan akarunk fogalmazni, rendelkezésre álló fizikai memóriára lehet bármikor szükség, ez azonban magával hozza a lapozófájl szükségességét. Miért? A Windows mindig megpróbál a lehető legtakarékosabban bánni a memóriával, mert ki tudja, mikor jön egy alkalmazás, aminek hirtelen sok szabad memóriára lesz szüksége az induláshoz. Éppen ezért a Windows amit csak lehet kilapoz, hogy minél több memóriát tartson "készenlétben". Egyetlen esetben tilthatjuk le nyugodt szívvel a lapozófájlt, ha a rendszerben bőven van fizikai memória (1GB vagy több), és biztosak vagyunk benne, hogy soha nem fogunk olyan programot futtatni, mely esetleg kifut ebből a mennyiségből. A mai erőforrásigényes programokkal szerzett tapasztalatok azonban azt támasztják alá, hogy lapozófájlra bizony bármikor szükség lehet. Akkor hogyan is konfiguráljuk a legjobb teljesítményre lapozófájlunkat?

Ha megoldható, a legjobb megoldás, hogy eleve külön partíciót szenteltünk erre a célra, vagy külön lemezegységen foglal helyet a virtuális memória. Ezután ki kell számítanunk, körülbelül mekkora lapozófájlra lehet szüksége rendszerünknek. Ez egy általánosan elfogadott "szabály" szerint a fizikai memória másfél-kétszerese. A lapozófájl fix mérete azzal az előnnyel jár, hogy a Windows nem változtatja dinamikusan a méretét, ezáltal nem töredezik, nem lassítja az elérés sebességét. Érdemes megjegyezni, hogy a dinamikusan kezelt lapozófájl mérete is "állandó", a Windows csak akkor növeli meg azt, ha már nem tud több adatot kilapozni, ezt a rendszer egy tálcáról felugró üzenettel is jelzi."

[ Szerkesztve ]

(#15662) #67688960 válasza cimbi186 (#15661) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem kell túldramatizálni a helyzetet, ha elég ramod van nem kell, csak lassít.
Nem annyira mint pl. az sp1-es xp-t, mert azóta javítottak a kezelésén., de igen, ennyi. .

(#15663) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv.

A pista túlél egy alaplap + proci cserét?

(#15664) Thrawn válasza CounterBoci (#15663) üzenetére


Thrawn
félisten

Hát, ha pistának kellőképpen erős szíve van és nem kap infarktust akkor biztos.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15665) lajosx


lajosx
őstag

Üdv!

Nekem egy olyan kérdésem van hogy felraktam a vista 64bites v. És amikor be bootol a vista, a winyó utána is megy 1000el :F Miért?Tudja valaki a választ?Általában napi 1x csinálja kb 5 percig vagy még tovább,de az idegeimre megy ,hogy mi a fenét dolgozik a winyó mint állat,ha semmit el se inditok,a rendszer meg már be van bootlva!Az xp ,nél semmi hasonló nem volt,renndszer betölt és kész:) Egyébként tesztik a vista,csak ez zavar:)

:R

(#15666) WonderCSabo válasza lajosx (#15665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lemeztöredezettségmentesít, vagy superfetch adatokat gyűjt, előnézeti képeket csinál, indexel, Defender vizsgál, stb.

(#15667) pok.tom válasza CounterBoci (#15663) üzenetére


pok.tom
aktív tag

max proci csere, alapal cserét szvsz nem

(#15668) Morden24 válasza CounterBoci (#15663) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nálam túlélt egy Abit AW8D + D945 ---> ASUS P5K-E + Q6600 váltást. Én is meglepődtem :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#15669) WonderCSabo válasza Morden24 (#15668) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes, sztem azért átlagban egy Intel <-> AMD cserét nem komálná. Legalábbis XP-m nem bírta. Az SP3-nál is hasonló gondok voltak asszem.

(#15670) cimbi186 válasza #67688960 (#15662) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Tx,Mester!

(#15671) Morden24 válasza WonderCSabo (#15669) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudja fene, Intel - AMD váltást még nem csináltam.

Szépen lassan minden ki lett a segge alatt cserélve (alaplap + proci, utána a memóriák, videókártya, hangkártya), és 10-11 hónapig vígan ment minden gond nélkül. Aztán lecseréltem 64bit-esre. :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#15672) Core2duo6600 válasza dono18 (#15660) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Játékok alatt sosem szokott kifagyni, vagy inkább úgy kérdezem, hogy nagy terhelsét igénylő játékoknál alkalmazásoknál soha nem fagy ki ?
Mert lehet, hogy a energiagazdálkodással van a gond , tehát ha visszavesz akkor száll el.
Látom, hogy 4 gb ramod van, korábbna valahol olyasmit olvastam, hogy az nvidia driver nem komálja a 4 gigat
64 bites rendszert használsz amúgy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15673) Pala


Pala
veterán

Hi!
Tapasztalt valaki olyat, hogy a rendszer belassul a SP1 telepítése után? :F
Nálam ez a helyzet, bár csak az indításra vonatkozik; a logon képernyőn bepötyögöm a jelszavamat majd kb. 2 percig bámulom a welcome feliratot, mire egyáltalán megjelenik a desktop. :((

(#15674) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Ha pörgetek egy oldalt lefelé, akkor tördeli, és nem fut szépen a dolog.
Hogyan lehetne ezt megoldani?

(#15675) Morden24 válasza MIFtIli (#15674) üzenetére


Morden24
nagyúr

Videokártya driver, illetve legújabb DX9 telepítése.

Sectumsempra - For Enemies

(#15676) Barthezz2 válasza MIFtIli (#15674) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Illetve azok után amit az elöttem szóló írt, egy windows élményindex frissítés

Everybody lies.

(#15677) dono18 válasza Core2duo6600 (#15672) üzenetére


dono18
csendes tag

igen 64bites rendszer és ha megterhelem akkor nem fagy ki!!(crysis)
de ah csak áll 1 helybe akko igen vagy ha forumozok akkor is meg ha filmet nézet akor is!!!
és mostmár percenként is csinálja!

(#15678) Core2duo6600 válasza dono18 (#15677) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld meg, hogy a biosban kikapcsolod az energiatakarékossági dolgokat,
Tehát, hogy ne vegye vissza a feszt, ill szorzót
A CPu auto feszen van amúgy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15679) dono18 válasza Core2duo6600 (#15678) üzenetére


dono18
csendes tag

igen auto feszen van....

megnézetm esemény naplót mikor kék ahlál van iennel van tele!!!

Az aktiválási környezet létrehozása "C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\MFC80U.DLL" esetében nem sikerült. Hiba a(z) "C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Microsoft.VC80.MFCLOC.MANIFEST" jegyzék- vagy házirendfájl 5. sorában. A jegyzékben talált összetevő identitása nem egyezik meg a kért összetevő identitásával. Hivatkozás: Microsoft.VC80.MFCLOC,processorArchitecture="amd64",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50608.0". Definíció: Microsoft.VC80.MFCLOC,processorArchitecture="amd64",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.42". Használja a sxstrace.exe fájlt a részletes diagnosztikához.

lehet h ő lesz a bünős????

(#15680) Core2duo6600 válasza dono18 (#15679) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Halottam már olyanról, hogy összeakadt a nod más progikkal
Nekem is a nod32 van fent, azt lszámítva, hogy néha a boot nem jön össze.
Nincs vele gond, ha már elindult a gép akkor stabil, de egy próbát megér, hogy leszeded

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15681) ZéZé@PH válasza dono18 (#15679) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Rakd újra a vírusírtódat.
Utánna rendben lesz.
Nekem valamelyik nap a Smart Security tette tacsra a rendszeremet, úgy hogy vissza tértem a 2.7-es nodhoz.

Egyébként ellenőrzéshez nem kell feltétlen leszedni.
Msconfig - ba vedd ki a piát az esetes service-k és startup progikról.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#15682) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A jegyzettömböt merre találom mert társítani szeretnék hozzá egy filet?!

(#15683) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy "kis" problémám...

SoundBlaster Audigy (Sima Audigy) hangkártyám van. Tegnap reggel végre sikerült 5.1-es hangzásra bírnom Ubuntu Linux 8.04 alatt (eddig azzal szenvedtem).... ám 64bites Vista (SP1) alá sehogy sem tudom feltelepíteni a drivert. Error hibaüzenettel kilép folyton.

Itt a kép a hibaüzenetről:

[link]

Ezzel a Driverrel próbálkozok: Daniel_K féle módosított Vista driver:
SBAX+PCDVT+LB+2+15+0004EQexe

Az eredeti hangkártyához kapott lemezről fel tudm telepíteni a drivert és szól is, csak nem 5.1-ben (csak sztereóban) és nem tudom a hozzá tartozó programokat (Pl: Speaker Settings) használni. Update után szóltak a hangszórók csak a mélynyomó nem és továbbra sem működtek a Driver programjai. Hallottam a Daniel_K féle hekkelt driverről, hogy telejesen jól megoldja az 5.1 hangzást és játékok alatt az EAX is működik sőt a driver beépített programjai is használhatók (mint XP alatt) de nekem a fent linkelt hibaüzenetet írja ki mindig és nem engedi telepíteni. Már több forrásból letöltöttem a file-t valamint nem csak 64bites Vistával próbálkoztam, hanem sima 32 bitessel is és SP1 nélkül is.... mindeggyikkel ez volt a baj. Kezdek megbolondulni.... kérlek segítsetek!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#15684) Lenry válasza ToBeY (#15682) üzenetére


Lenry
félisten

windows\system32\notepad.exe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15685) Lenry válasza Aslan (#15683) üzenetére


Lenry
félisten

eredeti lemezről azárt nem tudod telepíteni mert gondolom nincs rajta Vista driver, és mivel sajnos a Creative nem adott ki Vista drivereket, így nem is lesz... a Daniel_K-t nem tudom miért... nekem az SB Live! saját eredeti CD-je XP alatt is eljátszotta ezt, hogy nincs is Creative hangkártyám... ha jól emlékszem átraktam másik PCI foglalatba

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15686) Aslan válasza Lenry (#15685) üzenetére


Aslan
aktív tag

Másik PCI foglalat... ez nem rossz ötlet... ki is próbálom!!

Bár az átrakás biztos hatással lesz az Ubuntu 8.04-re és az XP-re is! :S

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#15687) WonderCSabo válasza Pala (#15673) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szia! Haveromnak volt pont ilyen gondja. Csak Windows újrarakással oldódott meg.

(#15688) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Hát, elég szutyoknak tűnik ez a Vista így elsőre, kéne nekem egy kis segítség.

1: Miért ugrál föl mindenféle ablak, hogy engedélyezzem a programokat futni?
2: Aszongy nekem, nincs merevlemez, módosítsam az acc-ot, hogy hozzáférhessek :F
3: Csak úgy tudok törölni a vinyóról dolgokat, ha administrator-ként futtatom (de az acc-om admin) :F

Ezekre kérek szépen megoldást :O :R

Hát ez így elég gatya :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#15689) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy pl. Google-ba nem tudok keresni?
Maga az oldal bejön, de ha rá szeretnék keresni valamire, nem történik semmi...
Még a böngészőimben (akár FF vagy Explorer) a jobb alsó státusz téglalapba sem indul meg a zöld csík, sőt még azt sem írja h az oldal nem jeleníthető meg :(
Ugyanez a helyzet az SG fórumjával is... Maga az oldal bejön, de egy fórumtopicra való rákattintással nem történik semmi, nem kapcsolódik...
Sőt egy hazai torrent portálnak is csak a kezdőlapja jön be, a browse.php már nem.
Azt hittem h a böngésző hibája, de azt nem akarom elhinni h egyik pillanatról a másikra mindkettő ezt csinálja.
Cache törlések megtörténtek, FF-et pl. újra is telepítettem, de a probléma nem szűnt meg.
Routert használok amúgy ADSL nettel, Vista alatt
Net-et "korlátozó" ill szabályzó (pl. cfosspeed) programjaim nincsenek fenn, tűzfalat is csak a router beépítettjét használom (+nod32, +ad aware)
Van valami tippetek?

üdv

(#15690) RexpecT válasza Satan_Claus (#15688) üzenetére


RexpecT
addikt

1: UAC.Ha zavar akkor kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#15691) Satan_Claus válasza RexpecT (#15690) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Köszi, ez volt anagyobbik probléma :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#15692) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Hali!Valaki tudja már a megoldást hogyan tudnám telepíteni a flashplayert firefoxhoz?A bővítmények telepítésénél azt írja nem volt telepítés, kézi telepítésnél sem akarja, Adobe oldaláról is letöltöttem úgy se telepíti.Vista SP1 ultimate.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#15693) Core2duo6600 válasza blackmacs (#15692) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld meg uac ot kikapcsolni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15694) ZéZé@PH válasza blackmacs (#15692) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Nekem gond nélkül felment a 3-as tűzrókához.
A Silverlight viszont nem nagyon akar felmenni :((

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#15695) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Thank,s a válaszokat próbálkozom.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#15696) fanofmanu


fanofmanu
tag

hy! nem tudja vki hogy mit jelent és mi az oka ennek a hiba üzenetnek?: Dwizard MFC Application működése leállt, thx :R

(#15697) fanofmanu


fanofmanu
tag

mind1 megoldottam... :R

(#15698) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hy mindenkinek
Azt szeretém kérdezni,lehet nem ide tartozik de nincs vkinek egy fölösleges Vistája a polcon????természetesen bolti ár alatt,lehet oem vagy 32bites,de ha van vkinek irjon privit
Amugy XP SP2 után sztetek egy átlag felhasználónak érdemes leváltani egy Vista Home Premium ra????

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#15699) Morden24 válasza Barett 50cal (#15698) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem legjobban arra érdemes, vagy Basic-re, ha még az sem kell, ami a Home Premiumban benne van.

Businessben pont azok a dolgok nincsenek, amik HP-ban jók (mondjuk mindegyik pótolható), Ultimate meg szerintem egy home usernek nem nyújt annyival többet, hogy érdemes legyen rá költeni.

Na persze mindenki maga tudja, mi kell neki :)

Sectumsempra - For Enemies

(#15700) Barett 50cal válasza Morden24 (#15699) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

tehát akkor a home premiumban van DX10 nem???sztem az lesz
azzt mondják az a legjobbb.......................
Cáfoljatok meg ha nem :B
köszi :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.