Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) vagamo


vagamo
őstag

Az RPC kiszolgáló nem elérhető.
Ez a hibaüzenet fogat többszöri nyomtatási próbálkozás után :O T
Ez után jön a hiba üzenet!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16452) Nightmare válasza Morden24 (#16450) üzenetére


Nightmare
senior tag

Ez egy vadonatúj laptop, ez az egy gond van vele. A linket megnézem, köszi. :)

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#16453) Xirtam válasza Morden24 (#16450) üzenetére


Xirtam
veterán

Áhh ma már mindegy majd holnap xp / vista , már csak azért is mert 256mb vga lassú vista alá játéknak de vaalhogy maga a megjelenés az ablakok kezelése engem elvarázsol az AERO :D de ez van és így vistán csak netezek , programozok , gyorsabb mint xp ez az igazság de szerintem xp játékra ideálisabb! :U De ez az én szerény véleményem!

(#16454) Morden24 válasza Xirtam (#16453) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy mára max. 3DMarkot kergetni ideálisabb az XP, játékok esetén inkább úgy mondanám, hogy van olyan, ahol jobb még az XP. Mondjuk én pár százalék teljesítménykülönbségért még csak a duálboot-tal sem fárasztanám magam :) De persze te tudod, hogy mi kell neked. Én azért a helyedben megnézném a játékaidat Vista alatt is, hátha meglepődsz.

Sectumsempra - For Enemies

(#16455) Tomate


Tomate
veterán

Lenne egy kérdésem. Van két HDD-m az egyik 80gb a másik 250gb. A 80as on volt a vista, de leformattoltam és újraraktam rá. A 250-eset hagytam, azon játékok vannak. És most, nem akarnak elindulni a játékok. Mindenféle hibákat dobnak indításkor. Reinstallon kívül van esélyem életet lehellni beléjük? :F

[ Szerkesztve ]

(#16456) Xirtam válasza Morden24 (#16454) üzenetére


Xirtam
veterán

Barátom, ezaz , hogy megnéztem! modnok példát a Codamester's új játéka a Race Drive GRID xp-n minden csutkán 4X élsimitás 1280*1024 ben semmi akadozás lassúlás! Vistán úgyan így beállítottam elkezdtem játszani kanyarban belassúl a járgányom aztán hirtelen felgyorsul... :S egyszóval kevés a vga-m ramja vista alá ! ;)

(#16455) Tomate : szVsz nincs más megoldás ! Igaz volt nekem is ilyen, még régebben amikor a VISTA megjelent! Xp-n fentvolt a WoW és vista alatt a particióról futattam, meg a CandC-t is ! :U De ez rendszer függő is !

[ Szerkesztve ]

(#16457) Morden24 válasza Xirtam (#16456) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem vitatkozom, de pont GRID-ről olvastam olyat, hogy ATI kártyák alatt van valami gond (kifagyás, lassulás, nem emlékszem :F ). Hogy ez csak a Vistás drivereket érinti (esetleg csak a 64-eseket), vagy XP-n is fennáll, azt nem tudom, annyira nem figyeltem oda :) De lehet, hogy simán a játék hibája, ami majd peccselődik.
Amúgy nem állítom, hogy nincsen olyan játék, ami lassul, vagy akár konkrétan játszhatatlan Vistán, csak én még nem találkoztam vele :DDD (mondjuk nem nehéz, nem vagyok egy nagy gémer). Amúgy szerintem a kártyád ramjának nem lehet sok köze hozzá, esetleg DX10-nek, vagy valami más dolognak (a videokártya ramja a Vista miatt nem kap extra leterhelést).

Tomate: Reinstall.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16458) Xirtam válasza Morden24 (#16457) üzenetére


Xirtam
veterán

végülis Mass Effect tökéletesen szalad! és ez a lényeg :D :P

(#16459) Syl válasza Xirtam (#16448) üzenetére


Syl
nagyúr

Mindegyik MS oprendszer ilyen. A régebbi kinyírja az újabb boot rendszerét.
Viszont nem kell semmit újratelepítened! Rakd fel XP-re a Vista Boot Pro-t és a System Bootloader lapon telepíts Vista Bootloadert.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16460) Áron - 87PK válasza Tomate (#16455) üzenetére


Áron - 87PK
csendes tag

Lehet hogy a Windows tűzfala blokkolja. :F

(#16461) Core2duo6600 válasza zoltanz (#16439) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valamien szinten biztos, hogy kell a vga támogatása, ha belegondolsz abba, hogy a vga driver nélkül egy 1 szerű mpeg et is akadozva játszik le ha egyaltalán elindul.

(#16449) Nightmare
Cseréld ki az elemet a lapodon, Óránként 1-2 perc az nagyon durva
Ha az akksi ki van merülve lehet ilyen akár, de ennek ellenére azért ennek pontosnak kell lennie, legalább annyira mint a quartz orádnak.

(#16453) Xirtam
128 as vga kell a vistának, ha lassú akkor más miatt lassú...

(#16455) Tomate
Ha ujraraktad a vistat akkor a játékokat is ujra kell instalálni, ugyanúgy mint az összes alkalmazást !!!

Erre valaki ???

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16462) Áron - 87PK


Áron - 87PK
csendes tag

(#16415) Core2duo6600
Nekem működött. Lehet hogy az ie-vel van a baj.
Hányasat használod?
Valami kép is jól jönne :)

[ Szerkesztve ]

(#16463) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

A holnapi nap folyamán készülök venni egy Vista Home Premiumot.Kérdésem, hogy 32, vagy 64 bitest érdemes venni?És melyiket miért?

Köszi.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16464) vagamo válasza Ace Ventura (#16463) üzenetére


vagamo
őstag

Hány giga RAMot szánsz a rendszerbe? Ha csak 2Gigát, akkor 32bit! Ha többet értelem szerűen 64 Bit. Új Hardwereid vannak?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16465) Core2duo6600 válasza Áron - 87PK (#16462) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a 7 eset használom, ami benne van a vistában, biztosan az ie vel van a gond, csak azt nem tom hogy mi.

Képet nem tudok küldeni, mert nincs mit küldeni azon, hogy bezárodik egyszerűen
elfehéredik, és olyasmi jelenik meg, hogy az exporer close....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16466) Áron - 87PK válasza Core2duo6600 (#16465) üzenetére


Áron - 87PK
csendes tag

Ilyen nekem már volt.
Instaláld le az ie7-et és ragd fel megint.

(#16467) Core2duo6600 válasza Áron - 87PK (#16466) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Be van építve a vistaba, hogy uninstaláljam ?
Most az a vicc, hogy ez az ie azóta nem volt beindítva, hogy a vista telepítése után leszedtem vele a Firefoxot, mert azt szoktam használni
IE -t csak végszukség esetén.

Most véletlenül derült ki, hogy gond van vele.
Ie 7 es asszem
Vistam nem rendelkezik sp1 el még

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16468) vagamo


vagamo
őstag

ReadyBoost
Vannak felhasználói tapasztalatok? Érdemes 1 pent feláldozni? Melyik pen a legalkalmasabb és mekkora méretett érdemes belenyomni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16469) Ace Ventura válasza vagamo (#16464) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Konfigom az adatlapomon.2 gigám van most.Csak ramfüggő a 32, vagy 64 bit közti különbség?Nyilván akkor 4 gigával gyorsabb a 64 bit, mint a 32 bit 2 gigával? :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16470) Core2duo6600 válasza vagamo (#16468) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az a legalkalmasabb amelyik a leggyorsabb

gondolom 2 giganal többet nem érdemes, de én szvsz ezen a pénzen inkább ramot tennék még a gépbe
A corsair okról, ill Kingston, OCZ tehát a nagy ram gyártók csúcstermékeiről hallottam - olvatsam jókat, de elsősórban a corsair ről talán valami corsair wojager nek hívják öket.

(#16469) Ace Ventura
Ha az adott alkalmazást lefordították 64 bitesre is és netán rendesen optimalizálva is van, akkor gyorsabb !!!

Kipróbáltam a virtuális gépen is a javas oldalakat ott nincs gond.

Csináltam képet, bár sok nem látszik belőle.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16471) Ace Ventura válasza Core2duo6600 (#16470) üzenetére


Ace Ventura
addikt

És a jövőre nézve melyiket érdemes választani?XP-ből is van 64 bites, mégse tettem fel eddig egy percre sem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16472) vagamo válasza Core2duo6600 (#16470) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi!
corsair voyager

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16473) Core2duo6600 válasza Ace Ventura (#16471) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jövőre nézve talán a 64 bitest, de fontos, hogy minden egyes hw elemedhez legyen 64 bites driver
Xp 64 biteséét én feltettem és olyan gyorsan le is szedtem, mert full gáz volt, na annak aztán gyenge a supportja...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16474) vagamo válasza Ace Ventura (#16471) üzenetére


vagamo
őstag

Felejtsd is el! XP64-et
Olvasinivalók:
1

2

Core2duo6600: Ha minden igaz beficcen 2*2 giga corsair

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16475) vagamo


vagamo
őstag

ReadyBoost Compatibility List

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16476) Morden24


Morden24
nagyúr

vagamo: Sok fórumtárs az OCZ Rally 2-es pen-t ajánlgatta ReadyBoost-ra, már én is érdeklődtem a témában. Amúgy cikkek szerint legalább a memóriád felének megfelelő pendrive-ot érdemes felhasználni (tehát pl. 4Gb Ram esetén min. 2Gb-os pendrive).

Ace Ventura: A "jövőre nézve" vegyél 64bit-est, a hardware-eddel ránézésre nem lesz gond, de természetesen nézd meg, hogy minden egyéb apró cuccod (nyomtató, miegyéb), illetve minden, általad használt szoftver komálja-e a 64 bit-et. A 2 Gb RAM-mal is nyugodtan nekivághatsz a dolognak, ha a későbbiekben tervezel bővítést.
Mellesleg ha úgyis megveszed, akkor nincsen gond: alternatív telepítőmédiát az MS-en keresztül is tudsz rendelni minimális pénzért (~10€) cserébe, szóval nem egy életre kötelezed el magad.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16477) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Köszi, mindenkinek az infókat.
Feltettem tegnap este egy 64 bites próbaverziót a Vista Home Premiumból.Nem rossz, csak az a bajom, hoy azóta a vinyóm egy percre sem hagyja abba a nyekergést.Állandóan dolgozik, és nem áll le egy fél percre sem.Ez mitől lehet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16478) Motaba78 válasza Murder (#16426) üzenetére


Motaba78
őstag

nem akarok senkinek a zsebében sem turkálni, de

a környezetemben is vannak jó páran akik vistát használnak, sokan szidják és dicsérik is, de úgy vettem észre, hogy akik szidják azok általában "virágbolti" verziót használnak, nagyon sok mókolt verziót találni erre arra és én csak azt tudom mondani, hogy mindig a gyári a legstabilabb anno az xpnél is nekem a gyári jött be, semmiféle ficsörökkel dúsított, semmi féle finomhangolás nélkül, tehát valószínűsíthető hogy esetleg a te általad használt verzióba is van valamilyen mókolás.

nem tudom, hogy minden héten jársz e bulizni de szerintem 1-2 hónap kicsi nadrágszíjmeghúzással te is összetudod hozni magadnak a legális vistát és azzal nem lesz ilyen gondod, minden frissités menni fog, nem kell a crackelésel foglalkozni, csak hátradőlni és élvezni :DD
és még lemezre sem kell kiirnod :DDD

(#16479) Morden24 válasza Ace Ventura (#16477) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vinyónyekergés superfetch és indexelő okán van. Majd szépen elvégzi a dolgait, és akkor abbahagyja, filemennyiségtől/hardware-től függően akár napokba is telhet (nálam kb. 2-3 napig nyekereg, csökkenő intenzitással).

Ha nem telepítetted volna még az SP1-et, és tervezed, akkor még a nyekergés befejezése előtt érdemes, mert a pakk telepítése után újrakezdi. Szóval ha meg akarsz spórolni egy adag vinyócsörgést, akkor... :D

Mellesleg ahogyan Blue@X kolléga is linkelte, elérhető a Skydrive, ha valakinek esetleg új lenne. Cuppanjatok rá :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16480) Core2duo6600 válasza Ace Ventura (#16477) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az nem baj ez a dolga, egy pár nap és abbahagyja
az indexelő és a képek ikon nézetének a cashelése folyik
Az indexelőt akár le is tilthatod, nagy jelentősége nincsen
Én legalábbis a documents könyvtárra korlátoztam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16481) Motaba78 válasza Xirtam (#16444) üzenetére


Motaba78
őstag

igen elöször az xp és utánna a vista persze külön particióra, a legjobb ha külön vinyon is vannak.

(#16482) vagamo válasza Morden24 (#16476) üzenetére


vagamo
őstag

És hol lehet még beszsrezni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16483) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Volna egy kis problémám.
laptop, 160 gb hdd 2 partíció/rendszer+adat/
A D ről elkezdtem telepíteni egy programot. Telepítés közben gép restartolt valamiért, D partíció eltűnt.
Számítógép Kezelés résznél, nem tudom leformázni sem, partíció törlés létrehozás engedi de nem segít rajta. Paragon Partition Manager sem tud vele mit kezdeni. Sőt még a C-t is hibásnak látja.
WinPE -t elindítottam, gondolvám onnan majd csak meg tudom formázni. És jött a meglepetés. Partícionáltam alóla, formáztam. Majd gondolván ellenőrzöm. D meghajtó látszik TC-be, de minden adat rajta van mintha semmi baja nem volna, nem formáztam volna meg semmi.

Valakinek van ötlete?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#16484) vagamo


vagamo
őstag

Induláskor ez a hibaüzenet vár és eltűnnek a nyomtatók! [link]
vista64

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16485) Morden24 válasza vagamo (#16484) üzenetére


Morden24
nagyúr

Állítólag ilyen akkor van, ha nem megfelelően uninstallálódott a printer driver, és valamit bekavart a registry-be.

Neten azt ajánlgatják, hogy ilyenkor szerezz be a printergyártótól valami gyári uninstall progit, hogy kitakarítson rendesen maga után (ellenben elvileg SP1-el ez a probléma megszűnt).

[HUN]Zolee: HD Sentinel mit mond rá? Nem lehet, hogy azért restartolt a gép, mert a vinyó krepált? Ha megvannak az adatok, akkor gondolom mégsem formázódott le, csak valami helyreállítást csinált, nem? De amúgy lövésem nincsen.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16486) [HUN]Zolee válasza Morden24 (#16485) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

100% hogy formáztam, de úgy viselkedik mintha nem csinálnék semmit.
HD sentinel 100% os kondícót ír. Most is erről a gépről írok.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#16487) vagamo válasza Morden24 (#16485) üzenetére


vagamo
őstag

SP1 van fent! Hp1022-es nyomtató kipróbálom amit ajánlottál, uninstal!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16488) vagamo válasza vagamo (#16487) üzenetére


vagamo
őstag

Talán a Demo verzió miatt lehet? :B :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16489) Morden24 válasza vagamo (#16488) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mármint az SP1 a demo?

Egyébként nem hiszem, szerintem csak simán sz*rok a HP driverei, én is megszenvedtem anno vele.

Sectumsempra - For Enemies

(#16490) Core2duo6600 válasza [HUN]Zolee (#16483) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Úgylátszik, hogy néha ezek a laptopok csodákra képesek, lehet az az oka, hogy alaposokon lévő gyári Vista, ha így vetted szintén kokányolt, sokszor teljesen mások vannak benne mint egy gyári korongról feltett os ben, xp ben annak idején is durva dolgokat láttam.
Pl amikor un. helyreállító lemezt adtak hozzá, sokszor első dolgom volt tarra formázni, és a gép seggén lévő kóddal egy normálisat feltenni, legdurvabb az volt, amikor fat 32 be volt az összes partició...

Ezek zömében Acer noteszek voltak, eghy két fujitsu siemens is előfordul ...

Ja tulélta a "Megvásárolt " vistam az sp1 installt elsőnek 40 % nál megált, majd reset, és szépen feltette. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16491) [HUN]Zolee válasza Core2duo6600 (#16490) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

saját magam telepítettem fel, ntfs partíciók, legális vista

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#16492) Core2duo6600 válasza [HUN]Zolee (#16491) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát akkor lövésem sincs, de nálam a linux csinált hasonmlót, hogy a particója tényleg eltünt -e azt nem tudom, de most megnézem egy live dvd vel !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16493) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok.

Még elég kezdő Vista használónak számitok, es a kérdésem az lenne hogy véletlen töröltem az asztalról a lomtárat, nem figyeltem, csak üríteni szerettem volna. Na azt szeretném visszaállítani. A törlés visszaállítása menüpont nem játszik, mert utána a friss telepitéseknek hála a programok ujrainditottak a gépet.. Tudna valaki segiteni hol találom meg a Lomtárat, hogy ujra kidobjam az asztalra?

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#16494) Thrawn válasza yoleeka (#16493) üzenetére


Thrawn
félisten

Szia!

A kereső a barátod :)
Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16495) zoltanz válasza Ace Ventura (#16463) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg a VGA kártya választása is kérdés, nekem úgy jött le, hogy jobbak az ATI 64 -es driver- ek. Ha nem így van vagy kiadtak valmait nv -ék javítsatok ki.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16496) Ace Ventura válasza zoltanz (#16495) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát nem tudom, de nagy dilemma nekem ez a 32 vs 64 bit.Percenként meggondolom magam, hogy melyiket válasszam :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16497) vagamo válasza Ace Ventura (#16496) üzenetére


vagamo
őstag

Megelékszel a 2 giga RAmmal, vagy maxx 3-al, vagy 4 Gigát, vagy még többen szeretnél randalírozni! Ez a Fő kérdés!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16498) Morden24 válasza Ace Ventura (#16496) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem gondolj a jövőre, és vállald be a 64bit-et :) Előbb-utóbb úgyis bekerül a több giga :DDD

Amúgy OEM vagy Retail a kiszemelt?

Sectumsempra - For Enemies

(#16499) Ace Ventura válasza Morden24 (#16498) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát igen, valószinű, csak legyen mindenhez 64 bites driver támogatás.
Ti milyen verziót használtok? OEM-et szeretnék.Igy is elég lesz ennyit kicsengetni érte.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#16500) Öcseee


Öcseee
csendes tag

Hogy hozható össze az otthoni hálózat Vista és XP között? hátha valaki tud erről vmit, akármit próbáltam eddig vagy nem látják 1mást vagy nem lehet belemászni 1ikből a másikba... a tűzfal engedné a dolgot, de nem megy... ha tudtok segítsetek plíííííííííííííízzzz!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.