Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) FLx válasza looser (#3300) üzenetére


FLx
addikt

Ez mondjuk így nem túlzottan igaz, majdnem minden OS megy benne és hivatalos támogatás is nagyon sok linux, bsd disztróhoz van. Amúgy W8 alatt ajánlott a Hyper-V használata ellentétben a 3rd party alkalmazásokkal.

(#3302) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok,

Mentéssel kapcsolatban lenne kérdésem:
Bare Metal mentés a 2008 r2 serveren, a Pagefile-t nem tartalmazza, mert áthelyeztem a D meghajtóra!
Ha vissza kell állítanom a szervert, hiányozni fog a Pagefile, tehát szükséges-e a teljes helyreállításhoz v nem?

(#3303) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ itt. Server 2008 (de igazából bármilyen windows) logolja esetleg valahol a hw-t, amin fut? Tehát adott esetben én kiszedek belőle memóriát, az eltárolásra kerül esetleg valahol és ki tudom deríteni valahogy, hogy mikor és mennyit? Gyanítom, hogy ez nem feature, de hátha valahogy körbe tudom járni. :)

Sent from my keyBoard

(#3304) laszak válasza N€T0X|N (#3303) üzenetére


laszak
tag

Erre szerintem inkább a szerver management-felülete (iLO, iDRAC, stb) vagy OS-oldali management-programja ad lehetőséget.

(#3305) kraftxld válasza amdkiller (#3302) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell hozzá, hyper-v replication-nál is ajánlott külön partícióra rakni, és az a virtuális lemezt nem replikálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3306) Sasos


Sasos
senior tag

Üdv mesterek!

Adott egy szerver, melyen 2008 zörög. Időnként rájön, és elkezdi a vinyókat tekerni veszett módon. Ez annyit takar, hogy olyan 1-3 órán keresztül (de van, hogy hosszabb ideig), 100%-on hajtja a vinyókat, 0-3% proci használat mellett. Az erőforrás-figyelő szerint a folyamatok közül a System és a taskhost generálja az eszméletlen írás- és olvasás mennyiséget, de az előző kimagaslóan aktívabban zörgeti a vinyókat. Ilyenkor értelem szerűen a szerver igencsak akadozva dolgozik. Jelenleg a C és a D meghajtó 77- és 95%-a üres. Az összes lefoglalt terület a két meghajtón 90GB-körüli. Mi a bokámat teker ekkora adatmennyiségen több órán keresztül, ráadásul hetente többször visszatérő periódusokban?

(#3307) kraftxld válasza Sasos (#3306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Halódó lassú vinyó, szarul beállított mentéssel kombinálva? Főnök fiának okos turbo pascal-os programja ami az xxx.jpg file-t 2 millió példányban sokszorosítja, hogy biztos meglegyen? :D
Process monitort meg explorer-t neki, aztán kiderül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3308) Sasos válasza kraftxld (#3307) üzenetére


Sasos
senior tag

A vinyó(k) nem gyors, de eddig sem volt gyorsabb és mind a két disk hibátlan állapotban van. Sem sentinel, sem a raid vezérlő Patrol Read-je nem talált még semmi problémát. Mentés gyanánt napi 1x menti a D-t és heti egyszer teljes mentés. Minden mentés másik vasra tesz és a D mentése lefut 5-10 perc alatt. Még a mentések alatt sem érezni akadozást. Semmilyen "okos" program nem fut a masinán, ami végtelen ciklusban generálna fájlokat, vagy hasonlókat.
A legközelebbi "reszelés"-nél rálesek a process Monitorral /Exporerrel hátha okosabb leszek. (Köszönöm a tanácsot!)

(#3309) kraftxld válasza Sasos (#3308) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, még jóképességű víruskereső szokott ilyet okozni, főleg ha szisztematikusan túrja a tömörített file-okat, winsxs mappát meg exchange adatbázist file szinten....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3310) Sasos válasza kraftxld (#3309) üzenetére


Sasos
senior tag

Még egy kérdés (egyelőre)...
A Process explorerben beszúrtam a Disk writes és a Disk reads oszlopokat, de baromira nem kap egyik alkalmazás sem értéket ebbe a rubrikába. Ha arra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyit ír/olvas a vinyóra/ról akkor nem ez a két oszlop a nézendő?

(#3311) amdkiller válasza kraftxld (#3305) üzenetére


amdkiller
aktív tag

:R

(#3312) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Nem win2008-as kerdes de itt talan van valaki aki tud ra valaszolni :) Windows XP prof image-t honnan lehet letolteni? ( termeszetesen kulcs van hozza csak eppen a media hianyzik )
Turtam az MS oldalon de vagy nagyon jol elrejtettek vagy mar nem elerheto... ( hhm lehet nem is volt terjesztve digitalis formaban ?)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3313) Macibook válasza Snoop-y (#3312) üzenetére


Macibook
tag

Szia,

Az MS az XP-t mar reg levette meg az MSDN csomagbol is. Szerintem szerezz be toresmentes sima clean image-t valamelyik letoltohelyrol.

(#3314) Snoop-y válasza Macibook (#3313) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen azt is keresgeltem mar de egyelore mindenfele osszepakolt "3rd party" XP-t latok csak.
A legkevesbe egy backdoor XP hianyzik a haloba :D
Lehet majd keresek valahol fizikai discet es begrabbelem ( nalunk 2 eve bezuztak az osszeset gepekkel egyutt szo szerint :D)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3315) Macibook válasza Snoop-y (#3314) üzenetére


Macibook
tag

Megneztem sajna nekem sinc mar telepitom, hatha mas tud segiteni.

(#3316) Sasos válasza Snoop-y (#3314) üzenetére


Sasos
senior tag

Ilyesmire gondoltál: KÉP ?
Ha jó az OEM is, akkor írj rám privátban, és behúzom neked.

(#3317) Snoop-y válasza Sasos (#3316) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen, koszonom a segitseged! :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3318) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Mas okulasara aki esetleg Dell serveren keszul ESXI-t felrakni. Ne felejtsd el biosban engedelyezni:

Virtualization Technology “Enabled” ( defaultbol ez tiltva van ) :W

Az ESXI ugyanis nem szol installnal viszont mikor egy Snapshotot szeretnel elinditani rajta akkor hanyatdol az egesz :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3319) kraftxld válasza Snoop-y (#3318) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Openmanage-ből, Windows alól is lehet engedélyezni :)
Ugye Dell-es ESXi-t telepítettél? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3320) Snoop-y válasza kraftxld (#3319) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem de ez ugyis a jatszos szerver ;) Majd holnap nekiugrok megint.
5.1 hez nem tudsz Dell linket veletlenul? Vagy nem erdemes azt hasznalni? Van valami emlekem hogy az esxi managelessel van valami megkotes 5.5 nel mar. Nyilvan keso van picit szoval holnap majd eszembe jut aztan kerdezek :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3321) kraftxld válasza Snoop-y (#3320) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt az 5.1-es. [link]
5.5 csak akkor gáz, ha a virtuális gép HW verzióját 10-re frissíted, az után csak vCenter + webkliens, powercli vagy VMware workstation 10-el lehet piszkálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3322) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hmm lehet ugyesen megszivattam magam :) ( ujraraktam a dell-es verziot )
Az ESXI fent csucsul az elso vinyon viszont a snapshot most a reinstall utan a masik vinyon maradt ( NTFS )
Hogy a pekbe rakom az most be ESXI ala? ( erdekes hogy latja driveot de lehetoseget nem latok hogy onnan be lehessen huzni )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3323) kraftxld válasza Snoop-y (#3322) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinalsz egy uj virtualis gepet az also particion levo vmfs datastoreba majd raw device mapping-all atadod neki a masik vinyot ami NTFS formatumu. Utana ezt az uj gepet hasznalva visszatoltod a snapshotot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3324) Snoop-y válasza kraftxld (#3323) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen kozben megtalaltam en is :) ( marmint megcsinaltam a raw device mappingot )

Ahoz hogy a snapshotot vissza tudjam rakni fel kell telepiteni valamit a virtualis gepre?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3325) kraftxld válasza Snoop-y (#3324) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vcenter klienst kell felrakni es csatlakozni a hosthoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3326) Snoop-y válasza kraftxld (#3325) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szuper :)
Mar van egy 2012 felrakva epp masolom vissza a 2008 snapshotot a datastoreba :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3327) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Na megint elakadtam :(

Unsupported or invalid disk type 7
Amire azt talaltam, hogy az a baja, hogy ez nem esxi ala lett keszitve ( hanem VMware Workstation ) es konvertalni kellene a vmdk-t.
Viszont ez a konvert nekem nem akar lefutni:

vmkfstools -i /vmfs/volumes/datastore1/WIN-QMKTEJ78E1R2/WIN-QMKTEJ78E1R2.vmdk/vmfs/volumes/datastore1/WIN-QMKTEJ78E1R2/Win2008.vmdk

Mit cseszek el? :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3328) Snoop-y válasza Snoop-y (#3327) üzenetére


Snoop-y
veterán

Oke kihagytam a parametert:

-d zeroedthick

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3329) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Pfff megvolt a convert de nem indul el vele.
Van esetleg egy ertelmes leiras arrol hogy vmware machine alatt mukodo snapshotot hogyan kell ESXI ala berakni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3330) kraftxld válasza Snoop-y (#3329) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware converterrel?
De ne snapshotból indulj, hanem klónozd le a virtuális gépet.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3331) Snoop-y válasza kraftxld (#3330) üzenetére


Snoop-y
veterán

Esxi ben probaltam csak a meghajtot parancssorbol de azzal is elhasalt. Aztan befele vonatozva esxi forumon talaltam egy leirast ami azt mondja amit te irtal :)

Ma meg muzeumban voltam szoval majd holnap nekiallok vmware converterrel.

Az egyetlen lenyeges dolog amugy a levelezes rajta de hat ezert talaltak ki az mxbackupot max a masik gep kicsit tobbet dolgozik ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3332) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Yeaaaay!

Koszonom a segitseget! Jelentem mukodik rendesen. :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3333) kraftxld válasza Snoop-y (#3332) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor jólvan akkor :) Lehet építeni a teszt labort.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3334) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Kettos autentikacioval kapcsolatban kerdeznek.

Ki mit hasznal ha hasznal e egyaltalan?

Sajat szerveren en a DuO security-t hasznalom. Esetleg valakinek tapasztalat mas szolgaltatoval?

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3335) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok! SSTP VPN-hez szeretnék certificate-et kötni, hogy kétfaktoros azonosításom legyen. Mi lehet ennek a legegyszerűbb módja? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3336) Snoop-y válasza MrCsiT (#3335) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi a kerdes? Hogy kell megcsinalni ketfaktorosra vagy hogyan kell letrehozni a cert-et?
ADCS van a szerveren?

Mit hasznaltok majd ketfaktoros azonositashoz?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3337) MrCsiT válasza Snoop-y (#3336) üzenetére


MrCsiT
addikt

Van AD CS, használunk tanúsítvànyokat.
Jelenleg AD userrel tudunk csatlakozni távolról, SSTP VPN csatornán.
A kérdés, hogy tanúsítványt milyen módon tudnánk csatolni a bejelentkezési folyamathoz, mert ha az menne, akkor ugye már a csatlakozló gépen meg kellene legyen a tanúsítvány, nem lenne elég egy user/pass a belèpéshez.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3338) Snoop-y válasza MrCsiT (#3337) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez egy eleg jo leiras rola.

Bar ettol nem lesz ketfaktoros szerintem. Mivel a loginnal ugyis le tudod tolteni a Cert-et es ha tudod hova kell rakni akkor az nem fog megakadalyozni teged semmiben :D

Masik meg ,hogy mi az elerendo cel? Mit szeretnel megakadalyozni?

Pl nem domainbe lepett geprol en elvbol nem engednek be VPN-t

Hasznalnek tokent vagy mas kettos authentikaciot. Mennyi userrol beszelunk amugy?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3339) MrCsiT válasza Snoop-y (#3338) üzenetére


MrCsiT
addikt

A céges környezetet szeretnénk páran (max. 10 fő) elérni.
Az ehhez most használt megoldás csak azt figyeli, hogy címtárban szereplő felhasználó legyen, aki ugye remote joggal csatlakozhat. Ehhez user+passw elegendő. Arra gondoltunk, hogy ha tanúsítvány meglétéhez is kötnénk a belépést, akkor már nem csak 1 faktor(user+pass) hanem egy másik is(a tanúsítvány megléte) is kellene, ezáltal már 2 faktoros lenne. Hibás a gondolatmenet? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3340) MrCsiT válasza MrCsiT (#3339) üzenetére


MrCsiT
addikt

update: egy kolléga állította be a jelenlegi VPN kapcsolatot, ami elvileg sstp vpn..de ahogy néztem a linkelt leírást, ez csak akkor lesz sstp vpn, ha a certi is csatolva van már hozzá? Mert protokollnak már ez van megadva, ha távolról belépek..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3341) Snoop-y válasza MrCsiT (#3339) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es az eszkozt is figyeli?
Annyiban nem hibas, hogy ha a gepen csak siman elmented a certet akkor el fogja dobni hibaval mert a userhez menti el.

10 userig pl DUO security ingyenes es valos ket faktoros authentikaciot nyujt:
A free verzioban az alabbiak vannak benne:

Duo Push ( Android,Blackberry,IPhone,Windows Phone )
SMS passcode
Phone Callback
Hardware token

Integracio:

WEB SDK
Auth API
Verify API
Array SSl VPN
Barracuda SSL
Cisco SSL
Citrix Access gateway
Citrix netscaler
Confluence
Drupal
F5
Fortinet
JIRA
Juniper
LDAP proxy
LastPass
MS OWA
MS RD Web
MS RDP
MS TMG
OpenVPN
OpenVPN Access server
Palo Alto SSL
RADIUS
Shibboleth
SonicWall
Splunk
UNIX Integration
Web SDK
Wordpress

Aztan ha ez nem eleg lehet Jatszani az openOTP-vel is ez 35 userig free.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3342) MrCsiT válasza Snoop-y (#3341) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm a tippeket.
Eszközt nem figyelünk. Ránéztem még egyszer, pptp vpn van most.
Az openOTP jó lenne, ha nem linuxos lenne?
A duo security free-nél a 10 fő határeset de az, hogy a free nem szinkronizál AD-val , az nem lesz gond nekem?(ugye csak AD-ba felvetteket engednénk be.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3343) Snoop-y válasza MrCsiT (#3342) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat OpenOTP-t leranthatod VMware image-ben is. ( kb keszen van szoval nem egy nagy muveszet felkonfigolni )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3344) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lenne a kérdésem hogy a server 2008 hol tárolja a log fájlokat amik pl a rossz bejelentkezési próbálkozásokat tartalmazzák?

(#3345) laszak válasza metaldog (#3344) üzenetére


laszak
tag

Security/biztonság logok alatt találod az eseménynaplóban.

(#3346) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lenne a kérdésem hogy a windows file szinten hova rakja a log fileokat a windows könyvtáron belül itt rendszer, biztonság és alkalmazásoá log fileok érdekelnek.
Nagyon köszi

(#3347) Plero


Plero
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy Szerverek újraindítás után a user gépről hálózat ikonra kattintva felhozza a hálózaton található gépeket, de azon lévő megosztásokat nem éri el.
Internet is csak úgy van a gépeken ha az átjárót és DNS-t beállítjuk. Ping-re pedig nincs válasz.
Ha automatikus IP-t kérünk akkor nem kap a szervertől semmit.
Mit nézzek meg? :Y

[ Szerkesztve ]

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#3348) Snoop-y válasza Plero (#3347) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem ez elegge DNS hibanak tunik.

Clientek honnan kapnak DHCP-t? DHCP az ugyanazon a gepen van ahol a DNS?
Masik fele, hogy fix ip-t allitanek be minden gepnek.

Internet is csak úgy van a gépeken ha az átjárót és DNS-t beállítjuk
I am not surprised :U

Szerverre nezzel egy Nslookupot valamelyik client geprol.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3349) Plero válasza Snoop-y (#3348) üzenetére


Plero
tag

Külön gépen van a DHCP meg a DNS.

Nslookup -> alapértelmezett kiszolgáló: UnKnow
address: 192.168.0.7

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#3350) Snoop-y válasza Plero (#3349) üzenetére


Snoop-y
veterán

Client fel tudja oldani a dhcp server cimet?

DHCP server cime?
DNS server cime?

Clientek melyik ip tartomanybol kapnak ip-t? Egyiken nyomhatnal egy ipconfig/all -t is hogy lassuk mi ujsag van.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.