Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Snoop-y válasza Plero (#3349) üzenetére


Snoop-y
veterán

Plusz:

192.168.0.7 az valoszinusitem most a client ip-je.

naszoval eloszor:

ping -a dhcp ip cime

aztan probakeppen:

ping -a dns ip cime

Ha ping valasz van de nem tudja feloldani akkor valami problem lehet pl a DNS-ben.

Naszoval akkor

nslookup

server (dns server cime)

set type=ANY ( enter )

dns domain neved ( enter )

Eredmeny megnezese

DNS serverben megnezni van e rendes reverse. ( nslookup a dns es a dhcp szerver IP cimere )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3352) Plero válasza Snoop-y (#3350) üzenetére


Plero
tag

rosszul írtam!

van 1 fizikai win2k8 r2 ezen fut 1 hyper-v ami szintén win2k8 r2 és ez a DHCP és DNS is aminek IP címe 192.168.0.7

van egy másik fizikai win2k8 r2 ezen fut 1 hyper-v ami szintén win2k8 r2 ez volt az átjáró és ezen futott a TMG.
Ez most megállt. HDD hiba miatt. :( HDD csere megvolt feltelepítettem a fizikaira a win2k8 R2-t. De nem tudom tartományba léptetni, hogy visszatöltsem rá a mentést ami közel 100GB. ami egy külső NAS-on van. :W

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#3353) mZoleee


mZoleee
senior tag

Üdv.

Win 2008 R2-re van valami megoldás a license-s dologra? (hogy egyszerre távasztalon ne csak 2 ember tudjon bent lenni hanem több)

Előre is köszönöm!

Üdv.

(#3354) kraftxld válasza mZoleee (#3353) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, venni kell RDS cal-t

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3355) mZoleee válasza kraftxld (#3354) üzenetére


mZoleee
senior tag

valami egyéb opció mint anno a win2003nál?

(#3356) kraftxld válasza mZoleee (#3355) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, venni kell RDS CAL-t mint 2003-nál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3357) mZoleee válasza kraftxld (#3356) üzenetére


mZoleee
senior tag

ott ki lehetett kerülni ezt a vásárlási dolgot :)

(#3358) Snoop-y válasza mZoleee (#3357) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam itt is kikerulheto:
Nem veszed meg ---> nem lesz.
Amugy meg talan benne van meg az eula-ban keresd ki:

accessing a terminal server without the appropriate licenses

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3359) Plero válasza Snoop-y (#3351) üzenetére


Plero
tag

Sehogy sem sikerült visszavarázsolni a mentést.
Most a proxy helyett betettem egy routert. Így van internet a hálózaton.
Azért az érdekes, hogy sehogy sem lehet a windows biztonsági mentést visszatölteni. :(
Valamo jó és működő mentést tudtok ajánlani? Amit vissza is lehet tölteni és ingyenes!

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#3360) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Nehéz problémával állok szembe. A cégünknek lesz még 1 telephelye, ahol 10-20 ember fog felcsatlakozni a hálózatra. A két telephely között site-to-site VPN van, 20mbit/sec-es feltöltési sebességgel.
Jelenleg a fő telephelyen egy SBS2008 teszi a szolgálatot, ami ellátja AD, DHCP és DNS szolgáltató szerepét is. A cél az, hogy mindkét telephelyen a gépek betudjanak lépni a domain-be.

Mennyire életképes megoldás az, ha a DHCP server szerepét a routerek vennék át, mindkét telephelyen? A távoli telephelyen meg másodlagos DNS kiszolgálónak a google-t beállítani, így ha valami oknál fogva elérhetetlen lenne a központi telephelyen lévő windows serverrel a kapcsolat, attól még internetezni lehetne. Valahol olvastam, hogy ebből mindig probléma szokott lenni, de sajnos nincs arra pénz, hogy mindkét telephelyen windows servert helyezzünk el. Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen veszek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3361) kraftxld válasza Immy (#3360) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fő telephelyen ne, de a másik gyárban simán lehet a router a DHCP, csak az SBS-t ossza ki elsődleges DNS-nek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3362) Immy válasza kraftxld (#3361) üzenetére


Immy
őstag

Ha megszakad a 2 telephely között a kapcsolat bármilyen oknál fogva, akkor a távoli telephelyen nem lesz, aki DNS-t osszon ki. Erre van valami failover vagy valamilyen megoldás?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3363) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha DC-n ez alapján állítok be időszinkront akkor jól csinálom? Kliensek mikor szinkronizálnak vele?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3364) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Egyik szervert felnyomtak nalunk. Jelenleg izolalva van a halozatrol es folyik a nyomozas, hogy mi tortent pontosan. A dolog ugy kezdodott, hogy az egyik felhasznalo jelezte hogy az oldal SSL tanusitvanya nem jo.
Megneztuk tobben is es hamisitvany volt. Szervert azonnal lekapcsoltak a netrol a kollegak.
Jo estem volt... :O
Ha tudok tobb infot akkor megirom a tanulsagokat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3365) bugizozi válasza Snoop-y (#3364) üzenetére


bugizozi
őstag

uhh az igen
ha publikus akkor várom a fejleményeket :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3366) looser


looser
addikt

Sziasztok! Van egy 2008 R2 terminál szerverünk, amelyen másik proxyt szeretnék megadni az arra csatlakozó usereknek, mint amit a tartomány használ. Ez hogyan oldható meg?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3367) kraftxld válasza looser (#3366) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Group Policy-vel. Ha új IE van fent 10-es vagy frissebb, akkor így kell: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3368) Guszti


Guszti
aktív tag

Sziasztok!
Nem feltétlen 2k8, de talán itt lesz valaki aki tud nekem segíteni.
Arra keresnék valamilyen lehetőséget, hogy a fizikai lemezek sorszámát tudjam fixálni (tehát azt a sorszámot, ami a lemezkezelőben kiiír, disk0, disk1, stb.).
Miért kellene? Windowsos soft raid1-et szeretnék használni 2 lemezzel, és úgy vettem észre, hogy az olvasás mindíg csak 1 lemezről történik, és az a kisebbik sorszámú.
Tehát vagy a sorszámokat kellene valamilyen módon fixálni, vagy pedig megmondani a lemezkezelőnek, hogy a raid-be melyik legyen az "elsődleges" lemez.
Várom az ötleteket, és előre is köszi!

u.i.: ha a raid1-nél mégse úgy működik mint ahogy gondolom, akkor szoljatok! :)

(#3369) kraftxld válasza Guszti (#3368) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs rá lehetőség, de tuti nem számít semmit sem a raid szempontjából.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3370) Guszti válasza kraftxld (#3369) üzenetére


Guszti
aktív tag

Köszi!
Szomorú vagyok ám, de lehet, hogy okosabb ez a beépített soft raid, mint gondoltam, és idővel megtanulja, hogy melyik a gyorsabb lemez, és onnan fog talán olvasni, vagy egyszerre mindkettőről, csak eddig úgy vettem észre, hogy a kisebb sorszámúról olvas.

Egy 4 lemezes hw raid10-et tükrözök egy ramdisk-el, de most mintha egész jól működne.

[ Szerkesztve ]

(#3371) FLx válasza Guszti (#3370) üzenetére


FLx
addikt

Egy RAID-ben optimálisan minden lemez egyforma, tehát nincs gyorsabb lemez. Minden egyéb esetben a performanciát veszélyezteted, de HW raid esetében sincs máshogy.

(#3372) FastEthernet


FastEthernet
csendes tag

Tiszteletem!

Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy adott egy hálózat amin egy Linux szerver van. Hát sok értelmét nem látom ennek a Linux szervernek ezért lecserélném Windows 2008 R2 szerverre. Ugyebár adott, hogy akkor a klienseket tartományba fogom léptetni.
A problémám amit nem látok át így elméletben: Ezeknek a felhasználóknak mind van fiókjuk. És ezeknek egy asztal felületük, programokkal stb. Ha tartományba léptetem szimplán, akkor ezzel a már meglévő fiókkal továbbra is be tud majd jelentkezni? És az asztal felülete nem változik?
A másik, hogy ha win 2k8 r2-vel csinálok szerverezeti egységet blabla, és azon belül egy felhasználót amivel majd bejelentkezhet a kliens, akkor ugyebár az asztal felületük default lesz. Semmi nem lesz meg abból ami az eddigi fiókjukon volt található. Hogy lehet megoldani, hogy a volt fiók beállításai legyenek azon a useren amit én hoztam létre win szerveren? Szóval teljesen ugyan az az asztal egyebek.
(Remélem jól írtam le amit akartam és értethető.)

(#3373) kraftxld válasza FastEthernet (#3372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Átmásolod a régi helyi profilt az újonnan létrejövő tartományiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3374) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Adott egy HP NC382i gigabites adapterrel szerelt HP szerver, 2008 R2-vel, Hyper-V-vel.
Fut rajta egy szintén 2008R2-vel telepített virtuális gép, aminek a képfájlja egy iSCSI tárolón van.
Azt tapasztalom, hogy
- a hordozóról a virtuális gépre másolva, kb. 80 MB/s sebességet kapok, ami kb. rendben van, de
- a virtuális gépről ha másolnék a hordozóra, akkor a másolás elindul valamilyen sebességgel, majd teljesen megáll(sebesség = 0), aztán 20-50 mp múlva tovább megy a "csík", másol valameddig, majd ismét megáll X mp-re,és így megy végig a másolás, nagyon lassan.
A HP hálókártya drivere a legfrissebb.
Ha a hordozóról másolok egy másikra, ott teljesen rendben van a sebesség.
A memória a virtuális gépen a virtuális gép által dinamikusan foglalható, a maximumot nem éri el, és van elméletileg ugyanilyen beállítással jól működő virtuális gépem, másik hordozón.
Az iSCSI-val kapcsolatban találtam egy javítást, ami a sebességen sokat javított, de a fenti, virtuális->hordozóra másolás még mindig elfogadhatatlan sebességű.

Mit lehetne ezzel tenni? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3375) #59892992


#59892992
törölt tag

Üdv!
Windows Server 2008/2012 R2 esetén egy rendszergazdának,üzemeltetőnek (OKJ-s) mit kell ismernie belőle? Alapvetően? DHCP? DNS? Szerepkörökre lennék kíváncsi.

(#3376) laszak válasza #59892992 (#3375) üzenetére


laszak
tag

AD-szolgáltatások, GPO, WSUS, szerintem Hyper-V is elég alap ma már, és a PowerShell.

(#3377) FLx válasza #59892992 (#3375) üzenetére


FLx
addikt

Nem ártana tudni mindegyikről legalább azt, hogy mire jó, aztán üzemeltetni legalább AD, DNS, DHCP, File Server, Hyper-V, Print Services, Remote Desktop, Web Server, WSUS. WDS-t se baj ha ismered.

(#3378) #59892992 válasza FLx (#3377) üzenetére


#59892992
törölt tag

Köszönöm a válaszokat!
Nektek valamilyen informatikai végzettségetek van? Utolsó két válaszoló.
AD-ból nem elég a Users and Computers ismerete?

(#3379) FLx válasza #59892992 (#3378) üzenetére


FLx
addikt

Users and computers? Azt bárki tudná nyomkodni aki az utcáról beesik, ezért nem fognak sehol pénzt fizetni. Azért egy informatikai rendszert üzemeltetni felelősség, nem csak nyomkodásról szól. Eleve az elméletet is ismerni kell, mi az az AD, hogy működik stb., mert ha elromlik valami akkor neked kell megjavítani.

ps. Nekem van műinfós diplomám, meg pár MCP vizsga. De nem ezen múlik a dolog.

(#3380) #59892992 válasza FLx (#3379) üzenetére


#59892992
törölt tag

Azért is gondoltam a users and computers-re mert álláshirdetésekben bizonyos helyeken ezt külön ki is emelték. Egyébként a Web Server esetén az IIS-re gondoltál?

(#3381) FLx válasza #59892992 (#3380) üzenetére


FLx
addikt

Ahol ezt kiemelik, az már régen rossz. :D Igen, windowsban IIS van.

(#3382) xigris


xigris
őstag

sziasztok!
Lehet láma kérdés de még nem használtam szerver windowst. Lewhet úgy beállítani hogy bizonyos időközönként újrainduljon? :R

(#3383) FLx válasza xigris (#3382) üzenetére


FLx
addikt

Miért is?

(#3384) xigris válasza FLx (#3383) üzenetére


xigris
őstag

A lényeg fut rajta egy progi jnvr,s csak akkor rögzit ha minden nap újra indítom vagy esetleg van rá megoldás,hogy csak a progit indítsam újra? :R

(#3385) kraftxld válasza xigris (#3384) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, utemezett feladatok koze beraksz egy bat filet a kovetkezohoz hasonlo tartalommal:

taskkill /im iparikokanyfoskameraprogi.exe /f
"C:\Program Files\JNVR\iparifoskokanykameraprogi.exe"

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3386) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Van-e valamilyen megoldás arra hogy hálózat szakadás eseten is a user be tudjon lépni a gépére felhasználónévvel és jelszóval?

(#3387) Guszti válasza metaldog (#3386) üzenetére


Guszti
aktív tag

Megoldas az van, csak az a kerdes, hogy mit szeretnel.
A legtisztabb megoldas, hogy a helyi gepen van egy helyi user, es akkor azzal belep.
Legalabbis szemely szerint nem latom ertelmet olyankor beleptetni barmilyen gepre is egy felhasznalot, ha nincs kapcsolat a DC-vel. Ennek en csak hatranyat latom, de biztos csak mert paranoias vagyok :)

Bar gyanitom hogy alapesetben az amit te szeretnel engedelyezve van, es ha le van tiltva, akkor az nagyon helyes :)

[ Szerkesztve ]

(#3388) FLx válasza metaldog (#3386) üzenetére


FLx
addikt

Ha domain user és már egyszer belépett az adott gépen, akkor hálózat nélkül is beléphet. Új user csak akkor tud belépni, ha van kapcsolat a DC-vel.

(#3389) Guszti válasza FLx (#3388) üzenetére


Guszti
aktív tag

Csak ismetelni tudom amit elobb irtam: ez meg mindig hazirend fuggo, es ha valaki letiltotta az biztos hogy nem veletlenul tette.

(#3390) FLx válasza Guszti (#3389) üzenetére


FLx
addikt

Nem láttam még egy céget sem, ahol letiltották volna, pedig már volt szerencsém pár helyen dolgozni. :)

(#3391) Guszti válasza FLx (#3390) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ezt nem vitatom, csak nem igazan latom hogy miert jo bejelentkezni egy gepre ha nincs halozat, bar elofordulhat, hogy en vagyok szuklatokoru :)

(#3392) FLx válasza Guszti (#3391) üzenetére


FLx
addikt

Mert a user megesz téged reggelire, ha mondjuk otthon nem tud belépni a céges laptopra, vagy mondjuk uezt. nem tudja megtenni a Bahamákon.

(#3393) * GeniuS *


* GeniuS *
tag

Sziasztok!

Esetleg hátha tudtok segíteni. Lenne egy windows server 2012 datacenter. Kapcsolódik hozzá egy Hyper-V, amin szintén fut egy windows server 2012 datacenter. A Hyper-V szerver azt írja állandóan, hogy indítsam újra, mert meghajtóhibák vannak. A CHKDSK elindul és 44% után is több órát áll és nem mozdul. Nem tudom, hogy összefüggésbe van e, de van egy SSL tanusítványom, amit nem enged az iis betenni, mert ha importálom eltűnik az iisből. MMC vel hozzáadom, akkor meg ott van, csak iisben nem látszik és nem tudom kiválasztani. HD sentinel 100/100%

Előre is köszi a segítségeket! Fontos lenne!

Képek1
Képek2
Képek3
Képek4

Köszi,
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#3394) kraftxld válasza * GeniuS * (#3393) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Hyper-V-n fut még valami más magán a virtualizáción kívül?
Első körben frissítenék egyet a storage vezérlő driverén meg a bios-án, sőt még a dinamikus lemezt is szétlökném mert lehet azt nem szereti a vezérlő. A fizikai gépről is jó volna némi infó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3395) Macibook


Macibook
tag

Van egy ceg ahol valamiert a dns kiszolgalo mindig eldobja a beallitasokat. A Fix my networkkel vagy manualisan ha beallitom a halozati kartya cimet mukodik ideig oraig de egyszercsak megmakkan megint. Ez annyibol szar, hogy aki neha owan nez be az exchangebe nem tud csatlakozni. Esetleg valami otletetek erre?

(#3396) kraftxld válasza Macibook (#3395) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eventlog, vírusirtó? Kicsit bővebben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3397) Macibook válasza kraftxld (#3396) üzenetére


Macibook
tag

Mindjart szedek logot, a virusirtora tippeltem en is de tesztre kikapcsoltam egy ideig es anelkul is ez tortenik.

(#3398) Macibook


Macibook
tag

Ezt nem ertem most nezem az Event Logot es a DNS rekordnal semmi hibat nem ir ki. Pedig most is szar mert nem erem el az OWA-t. Probakeppen lefutattam a Fix my networkot es ott meg megtalalja a hibat megint. A vicc az, hogy ha kijavitom elindul mukodik megint max 1-2 napot de altalaban par orat es megint beszarik.

(#3399) kraftxld válasza Macibook (#3398) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2008?
Virtualizálva van, vagy fizikai vason? Gép részletei? Mindenféle részletes DNS logging engedélyezve van? [link]Mindig este történik vagy napközben is?

Bővebb infó nélkül max kecskebélből lehet jósolni mindenféle hülyeségeket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3400) Macibook válasza kraftxld (#3399) üzenetére


Macibook
tag

Bakker pitianer hiba. Nem volt bepipalva hogy az osszes ipcimet figyelje a DNS! Tok jo ha nem kuldesz bele hogy kapcsoljak be reszletes pipakat a DNS logba be sem nezek ide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.