Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) elmo válasza elmo (#2891) üzenetére


elmo
aktív tag

No megnéztem, sajna a szervernél saját maga volt megadva, mint elsődleges DNS kiszolgáló. :( ipconfig /registerdns megvolt (eseménynaplóban nem volt hibaüzenet), de sajna a notebook épp nem volt kéznél, bár gondolom ott hiába ipconfig /flushdns-ezek, attól nem lesz jobb.

Ja, és ezt a forwarders-t nem találtam meg, esetleg jöhet némi help. ;) [link] itt van valahol?

Kösz előre is.

Üdv,
Elmo.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2902) kraftxld válasza arvaik (#2900) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2903) zolle55


zolle55
csendes tag

hello

valaki segítsen már!!

honnan tudok leszedni win2003server-hez magyarítást!!!!?????

nagyon fontos lenne!!!! sehol nem találtam a fórumban!!

ide küld:zolle5@altavizsla.hu
elöre is köszönöm !!!! :W

(#2904) sszever válasza zolle55 (#2903) üzenetére


sszever
őstag

Rendelsz mui-t, jó pénzen

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2905) zolle55 válasza sszever (#2904) üzenetére


zolle55
csendes tag

mi a szar az a mui????

kezdo vok!!!! segitsetek !!!!

koszi :R

(#2906) kraftxld válasza zolle55 (#2905) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Épp a magyarítás. Esetleg utánaolvasni kicsit? :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2907) zolle55 válasza kraftxld (#2906) üzenetére


zolle55
csendes tag

es honnan rendeljek ??????????

(#2908) kraftxld válasza zolle55 (#2907) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2909) arvaik válasza kraftxld (#2908) üzenetére


arvaik
csendes tag

Ok le is szedtem király fel is telepitettem, ok nagynehezen rávettem hogy lássák egymást, de hogy a francba kell átkapcsolni a win2003 a win2000 migration programban kért native módba?

1+1 az ugye runtime error?

(#2910) kraftxld válasza arvaik (#2909) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Active Directory users and computers, jobb gomb a domainre, raise domain functional level, és kiválasztod a win2k3 native módot. Ha a forest-et is natív módba kell rakni, azt a Sites and servicesnél találod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2911) brd válasza elmo (#2901) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ott kell keresni, a server nevén properties, és a megjelenő ablakban a fülek között ott lesz.
Kérdezek még, mert még mindig csak találgatok: korábban esetleg ez a gép (vagy ugyanilyen nevű, esetleg IP-című) nem volt már felvéve a domain-be? Ha igen, töröld ki a Users and Computers alól. Tűzfal van a client-en, esetleg a server-en (ha van, kikapcs. és úgy próba)? Tudsz MAC-et váltani a client hálókártyáján? Ha igen, válts és úgy próbáld felvenni a gépet. A DNS serveren nézd meg, hogy létezik-e az az SRV rekord, amit a hibaüzenetben hiányol (bár szerintem ha nem létezne, más, szembetűnőbb hiba is jelentkezne). A pontok közötti karakterek (_msdcs, _tcp) egy-egy lenyíló fa ágai a DNS serveren, visszafelé, az _ldap pedig maga a rekord, amelynek a típusa SRV kellene legyen, az adat oszlopban pedig valami olyasmit kellene látnod, hogy [0][100][389]a.b.c. Az ''a.b.c'' helyett a DNS server teljesen minősített domain nevét kellene látnod, pl. ns0.t-com.hu., vagy server.tedomained.local.. Nézd meg még azt is a client-en, hogy az nslookup [DNSservernév] [DNSserverIP] tehát pl. nslookup ns0.elmo.hu 10.10.10.10 milyen választ ad.

The only real valuable thing is intuition.

(#2912) arvaik


arvaik
csendes tag

4000 userből csak 2000ret rakott át:(

1+1 az ugye runtime error?

(#2913) kraftxld válasza arvaik (#2912) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Volt működő Global Catalog a hálózaton? Enterprise Admin jogokkal futtattad az ADMT-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2914) bobsys válasza kraftxld (#2913) üzenetére


bobsys
addikt

MCSE lettél ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2915) kraftxld válasza bobsys (#2914) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, mult héten megcsináltam az exchange vizsgát :) Igaz elsőre 35 pont hiányzott, de másodjára már összejött.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2916) bobsys válasza kraftxld (#2915) üzenetére


bobsys
addikt

hoppá, akkor gratulálok, szép teljesítmény

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2917) kraftxld válasza bobsys (#2916) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Thx, most megyek tovább messaging-re, majd valószínűleg exchange 2007 irányában, de lehet közben még csinálok pár vizsgát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2918) bobsys válasza kraftxld (#2917) üzenetére


bobsys
addikt

messaging pite az mcse után, kell 2 vizsga oszt jónapot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2919) kraftxld válasza bobsys (#2918) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem már csak egy kell, mert az egyik Exchange vizsgát használtam fel electiveként :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2920) Armando_19


Armando_19
őstag

Helló all!

Egy elég érdekes problémával találkoztam.
Windows Server 2003 R2 Terminal szerver üzemel itt bent a cégnél. Mindenki munkaállomásról van rácsatlakozva, és azon csinálja a munkáját.
Na most. Többször van olyan, hogy egyszerűen beragad egy user. Hiába nyom kapcsolat bontását, később nem tud vissza jelenetkezni, és új munkafelületet nyit meg neki. Na ma ránéztem, és 5 szétkapcsolt állapotú user volt 1 felhasználónév alatt. Elkezdtem ezeket Feladatkezelőből bezárni, de mikor a 2.hoz jutottam, kifagyott a szerver, majd egy 1 perc után automatán rebootolt.
Mitől lehet ez vajon?
Elég idegesítő, mikor mindenki az én fejemet csapkodja, hogy 1,5 órai munkája veszett oda, mert lusták menteni.... :W :W :W

(#2921) kraftxld válasza Armando_19 (#2920) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2922) Lortech


Lortech
addikt

Windows server 2003-ra álltam át pár napja. MSDNAA-s saját licencem, most először raktam fel ezzel a kulccsal, először lett aktiválva. Ma memóriát cseréltem, erre írja restartkor, hogy megváltozott a hardver, aktiváljam újra. Viszont nem tudom újraaktiválni, mert szerinte elértem az aktiválás maximális számát. Nem olvastam át a szerződést, de ez normális így? Hátha valaki csípőből meg tudja mondani, addig nem kutakodok.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2923) kraftxld válasza Lortech (#2922) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Telefonálj az MS zöld számára, mondd el mi a helyzet, majd utána megmondják hogyan kell aktiválni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2924) elmo válasza kraftxld (#2915) üzenetére


elmo
aktív tag

No ha már megvan a vizsgád, akkor kérlek segíts. :)

Szóval van egy sbs szerver 2003 (ez most egy másik szerver, másik probléma, mint amiről feljebb szó volt velem kapcsolatban), winxp kliens gépek az irodában. A szerver egyúttal exchange-t is futtat, és pop3-mal leszed néhány t-online-os fiókból leveleket, és tárolja a megfelelő felhasználók fiókjában.

Eddig minden ment rendben, de 2 napja nem tölti le a leveleket (a küldés működik). Az eseménynaplóban ilyesfajta üzenetek vannak:

LDAP Bind was unsuccessful on directory server.<cégnév>.local for distinguished name ''.
Directory returned error:[0x51] A kiszolgálót nem lehet elérni.

For more information, click http://www.microsoft.com/contentredirect.asp.


Process MAD.EXE (PID=2428). All Domain Controller Servers in use are not responding:
server.<cégnév>.local

For more information, click http://www.microsoft.com/contentredirect.asp.

Process INETINFO.EXE (PID=1800). All the DS Servers in domain are not responding.

For more information, click http://www.microsoft.com/contentredirect.asp.


Vajon mi okozhatja? Tudom, sokminden, de semmilyen változás nem történt, se jelszó, a t-online-nál elvileg minden oké. A szerverről tudjuk ping-elni a mail.t-online.hu-t, telnettel el is tudjuk érni a 110-es porton.

Köszi.

[Szerkesztve]

(#2925) elmo válasza elmo (#2924) üzenetére


elmo
aktív tag

Képzeljétek, az volt a baj, hogy a pop3 szerver rosszul volt beállítva. Azaz eddig működött a mail.adatpark.hu, most átírtam mail.t-online.hu-ra, és minden oké. Érdekes... :)

(#2926) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Belebotlottam egy olyan problémába ,hogy ha IIS-en limitálom egy weboldal sebességét ez a korlátozás érvényes lesz a serveren futó összes szolgáltatásra is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2927) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok!
A kérdésem a következő.

Adot egy windows terminal szerver 2003 R2. Adott egy vékonykliens terminál.A vékonykliens terminálra csatlakoztattam PS2 porton egy vonalkódleolvasó készüléket, ami egy nagyon egyszerű kis készülék. Semmi programot nem kell hozzá telepteni, megnyitsz egy txt doksit, és amit leolvastál, azt oda megjeleniti.
Bejelentkeztem a usernevemmel, és megnyitottam egy TXT-t, elkezdtem vonalkódot leolvasni, de csak láttam, hogy akar valamit csinálni, leolvasni nem sikerült. Lehet hogy valami gátolja az adatátvitelt?valamit esetleg engedélyezni?

Köszi
Armando

(#2928) Snoop-y válasza Snoop-y (#2926) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak nekem van ezzel gondom? :) mindenki másnak működik a sávszél limit weboldalanként?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2929) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Sziasztok!!

A következő a gondom.

Adott egy windows server 2003,csoportos házirenddel megspékelve,amin a service update folyik,tehát a szerver letölti aaz xp-hez a frissítéseket,s a többi munkagép már csak a serverről updatel.

Vizsont a cég fejleszteni akar vistaara.

Vett is egy vistat gépre feltesz semmi gond,de nme frissít,mert nem jó neki a server házirendje,sőt a saját magáét átírta, így mostmár sima közvetlen internettel sem tudom frissíteni.

Nézegettem ezt a step to step házirend meneddzser leírást,de nem akarom az egészet lefordítani,meg újat se akarok írni.

Szóval milyen szabályt kéne adnom a házirendben a serveren,hogy a vista is frissüljön,

Előre is köszi!

Balázs

(#2930) kraftxld válasza Balázs_a_laz (#2929) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

WSUS3 nem játszik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2931) Balázs_a_laz válasza kraftxld (#2930) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Bocsi, elírtam, windows server 2000-ünk van. sajnos...

Erre valami megoldás?

Vagy a server 2000-et is lehet frissíteni WSUS3-al?



Sajnos nem vagyok annyira otthon a szerver dolgokban,csak muszáj megcsinálnom valahogy....

Ha baromságot írok,azért elnést.

Szóval a szerver op rendszere windows server 2000

(#2932) kraftxld válasza Balázs_a_laz (#2931) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

WSUS2 SP1 működik server 2k-n.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2933) Balázs_a_laz válasza kraftxld (#2932) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

És az megoldja a problémám?

(#2934) kraftxld válasza Balázs_a_laz (#2933) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

WSUS esetén a szerverre letöltődnek a frissítések, és a házirendben csak annyit állítassz, hogy a kliensek a helyi WSUS szerverről kapják az update-ket, tehát a kérdésedre a válasz igen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2935) Balázs_a_laz válasza kraftxld (#2934) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

A vistas gép nem szedi le a frissítést,ez a gond.
A vista frissítését lehet hogy nem tölti le a szerfver??

(#2936) kraftxld válasza Balázs_a_laz (#2935) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Most akkor WSUS van a szerveren?
Mert a vista csak WSUS 2 SP1-től felfele frissül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2937) Balázs_a_laz válasza kraftxld (#2936) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

windows server 2000-hez minden elérhető frissítés fennt van.
és azt írtad hogy 2000-en is megy a wsus 2, szóval gondolom az van a gépen.


ne nézz hülyének, de ugye a wsus=windows server service update-el ugye??

(#2938) kraftxld válasza Balázs_a_laz (#2937) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk nem kellene megnézni, hogy mi van a gépen? :D

WSUS = Windows Server Update Services

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2939) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,


Több szerveren is kipróbáltam mindegyiken ugyanez a hiba:
Belebotlottam egy olyan problémába ,hogy ha IIS-en limitálom egy weboldal sebességét ez a korlátozás érvényes lesz a serveren futó összes szolgáltatásra is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2940) Balázs_a_laz válasza kraftxld (#2938) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

tőlem cask segítséget kértek.

megnézik mi van a gépen,ha történt valami változás írok ismét,köszönöm a segítségedet!!! :R

(#2941) dragi77


dragi77
csendes tag

Sziasztok!

Ötletejünk picit.
Milyen progival, milyen eszközre mentenétek, 2-4 szerver közel 500-1000 gb adatát.
Lényeg hogy hetente házon kivűlre szálítanák bank safbe, és a hóvégiek végleg eltevésre kerülnének.
Ezért szallagos meghajtók jönek szóba szerintem. Kérdés szerverenként valamilyen eszköz vagy egy nagyobb. Esetleg egy szoftverből menedzselni az összes szervert összes eszközt.
Jöhetnek az ötletek javaslatok.

Köszi drag.

(#2942) bobsys válasza dragi77 (#2941) üzenetére


bobsys
addikt

Én az ArcServe Backupot használtam. Nem rossz program. Ilyen adatmennyiségnél érdemes elgondolkozni egy olyan eszközön ami a cd tárhoz hasonló. Kazikat bepakolod és szépen cserélgeti őket, ha telelesz. Olyan 2 misi körül volt anno az ára.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2943) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

SMS kérdésem lenne. Van több OU-nk, rakás gép :) SMS-szel dobáljuk le a hotfixeket, mert a WUS nem megengedett errefelé. Hogyan tudom megcsinálni, hogy a meghirdetett package csak azokon a gépeken fusson le, amiken még nincs telepítve?

Most is meghirdettem egy 3 hotfixből álló csomagot és napi 1x próbálja telepíteni. ÉS minden egyes alkalommal lefuttatja. Lehet valahogy vizísgálni, hogy fent van -e és ha fent van akkor ne települjön?
Vagy ezt a command file-lal kell megoldani? :(

(#2944) Tomi84


Tomi84
aktív tag

hali

uprgares kérdésem lenne. Jelenleg egy win2k advanced servert nyúzunk, és arról szeretnék 2003 serverre újjítani. A domaint ujrarakni nem lenne nagy vész, viszont ami miatt jelenleg aggódok: A szerver Terminal serverként üzemel, bektiválva és licenszelve, és ugyebár a kliensek licenszét is ott örzi. Szóval a kérdésem, hogy hogy tudnék úgy átállni win2003-ra, hogy a licenszek megmaradjanak?
Úgy hallottam a rátelepítést nem nagyon ajánlja senki, de akkor el lehet valahogy menteni a licenszeket és átrakni a másik oprendszerbe?

A dolog annyira nem sürgős, csak jó lenne tudni, hogy készljek és mire. :)

(#2945) Zoldier


Zoldier
csendes tag

Hello,

Tudna valaki segíteni, hogyan tudnám beállítani, hogy az egy AD-s környezetben az egyes DHCP scope-okat mely felhasználók menedzselhessék?
Tehát nem szeretném a felhasználókat a DHCP administrators csoportba tenni, de szeretném, ha hozzáférne az egyes szervereken a saját scope-jához a felelős személy.
(ja, távoli asztal nem megengedett, adminpakot használunk)

(#2946) kraftxld válasza Zoldier (#2945) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Tudomásom szerint nem lehet külön scope-ot delegálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2947) Zebu válasza Zebu (#2943) üzenetére


Zebu
addikt

?

(#2948) kraftxld válasza Zebu (#2947) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

WSUS miért tiltott?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2949) netboy


netboy
senior tag

hellósztok.
csak egy olyan kérdésem lenne hogy hogy lehet ftp servernek beállítani a win 2003at?

(#2950) kraftxld válasza netboy (#2949) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.