Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok,
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom beállitani azt, hogy minden egyes usernek pswrd-protect legyen az Internet Explorere?

There is no SPOON... ÷Đ

(#2852) Blade!!!


Blade!!!
tag

Van egy aprócska problémám ami nagy gondot okoz. Távoli asztal elérés beállítása után gyönyörűen működött minden. Azt hittem kész is vagyok. Be lehetett jelentkezni kintről és bentről is. Most viszont többen jelezték, hogy délután ill. reggel munkaidő kezdete előtt nem lehet elérni a servert. És igazuk van sajna. Viszont, ha reggel fellépek bármelyik gépről a hálóra onnantól már megint el lehet érni a servert kívülről is. Mit kell tennem, hogy állandóan elérhető legyen a server?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2853) brd válasza Blade!!! (#2852) üzenetére


brd
nagyúr

Az mit jelent, hogy nem lehet elérni? Magán a hálózaton már nem válaszol a 3389-es portra sem a server, vagy csak valamilyen hibát ír az RDP a csatlakozásnál, vagy a bejelentkezésnél? Esetleg nem a licence-ek fogynak el?

The only real valuable thing is intuition.

(#2854) brd válasza p4t4 (#2851) üzenetére


brd
nagyúr

Gpmc.msc... ...helpje, ha van benne ilyen lehetőség, ott le van írva.

The only real valuable thing is intuition.

(#2855) Blade!!! válasza brd (#2853) üzenetére


Blade!!!
tag

Xp alól a távoli asztal kapcsolattal nem tudok rá csatlakozni azt írja nem elérhető. Ezen kívül van megosztva egy ''weboldal'' innen belülről. A helyi hibabejelntő lapunk. Normál esetben ha épp dolgozunk akkor elérhető kintről is és hébe hóba este vagy reggel is, de legtöbbször nem. Ez a licence dolog érdekes lehet. Nekünk ilyen microsoft partner csomagunk van. Elvileg 10 felhasználós. Gyakorlatilag a terminal serverben csak egy korlátlan valamit látok. De sosem panaszkodott a licence-kre. Naplófáljokban sem találtam semmi hibát. Lehet hogy valami szolgáltatás áll le magától, ha egy ideig nem használja senki a belső hálót? Az a baj, hogy nagyon fű vagyok ehez a server dologhoz csak az a baj, hogy nekem kell ezzel foglalkoznom.

serveren próbáltam futtatni a gpmc.msc-t de nem találja.

[Szerkesztve]

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2856) brd válasza Blade!!! (#2855) üzenetére


brd
nagyúr

Az XP-s gép és a server között nincsen valami aktívabb eszköz, pl. router, switch, lehet, hogy az gyengélkedik néha. A service, ha le is áll, magától nem fog újraindulni, azt be kell állítani, hogy megtegye, tehát nem hiszem, hogy ez a hiba (vagy este és reggel között újraindítja valaki a server-t?). A gpmc.msc nem neked szólt.

The only real valuable thing is intuition.

(#2857) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok,
Lehet, hogy ezt már kérdeztem, de szerintetek az megoldható, hogy a fileszerverünk minden nap 7:00-kor elindítson egy excel táblát, azon belül egy makrót? Csak hogy ne kézzel kelljen elindítgatni...

There is no SPOON... ÷Đ

(#2858) kraftxld válasza p4t4 (#2857) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

feladatütemező?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2859) p4t4 válasza kraftxld (#2858) üzenetére


p4t4
csendes tag

Na megnéztem... hát max az Excelt nyitja meg... De ott nem tudom beállítani, hogy egyből az a file nyiljon meg, amiben le kell futtani egy makrót...
Valami más 5let?

There is no SPOON... ÷Đ

(#2860) p4t4


p4t4
csendes tag

Na már odáig jutottam, hogy megnyitja a filet... Viszont a makrót nem futtatja le...
De már ez is nagy szó... tenksz Kraft bácsi... megint kihúztál a csávából...

There is no SPOON... ÷Đ

(#2861) kraftxld válasza p4t4 (#2860) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az excelben a biztonsági beállításokat leveszed teljesen akkor sem fut le?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2862) Blade!!! válasza brd (#2856) üzenetére


Blade!!!
tag

Van router természetesen mert csak egy fix ip-címes 4mb-os invieles netünk van. De a rootert már cseréltem. Én is arra tippeltem. De a hiba maradt csere után is. Először egy linksys volt most dlink. Kipróbálhatok egy harmadikat de nem sok értelmét látom. A server éjjel-nappal megy. A cél az lenne, hogy a főnököm otthon is tudjon könyvelni.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2863) kraftxld válasza Blade!!! (#2855) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A group policy management console-t külön kell telepíteni.
[link]

Csinálj egy VPN-t, amivel a népek csatlakozni tudnak majd kívülről a szerverhez, így jó lesz majd a belső weblap.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2864) Petykafiam


Petykafiam
csendes tag

HELLo.
Lenne 1 kérdésem: én úgy hallotam hogy ez az win server '03 sokkal stabilabb mint a sima xp az lenne a kérdés hogy ezt érdemesebb e használni hétköznapi használatra? Vagy erre a célra megfelel a sima xp. Választ előre is kösz.

(#2865) kraftxld válasza Petykafiam (#2864) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a nevében is benne van a válasz... Windows SERVER 2003

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2866) brd válasza Blade!!! (#2862) üzenetére


brd
nagyúr

Ezek a router-ek (gondolom, sima SOHO típusok) igazából kevés kivétellel nem nagyon bírják az ilyen fajta igénybevételt, mi már vagy az 5. router-t próbáltuk ki egy 3 megás ADSL végén, de mindegyik megadja magát néhány nap után (melegedésről szó nem lehet, klimatizált serverszobában van elhelyezve). Nem tönkremegy, csak kézzel újra kell indítani. Egy kb. 20-25 felhasználós hálózat van mögötte. Szerintem próbából esetleg pl. egy ISA server-t, vagy bármilyen PC alapú linux NAT/firewall-t ki kellene próbálni a router helyén. Vagy pl. egy Draytek 2200-as sorozatú router-t, azzal még nem volt bajunk (bár kicsit drágább, mint egy SOHO Linksys/Dlink).

The only real valuable thing is intuition.

(#2867) martonx


martonx
veterán

Két kérdés:

1. Hogy lehet az alapból két távoli asztalt kiterjeszteni többre? Ehhez valami terminál szerverre kell átállítani a cuccot, de hol? És mit?

A másik Microsoft Project Server 2007-et telepítenék a gépre, de nem megy ezt írja ki az elején:

[link]

[Szerkesztve]

Én kérek elnézést!

(#2868) sszever válasza martonx (#2867) üzenetére


sszever
őstag

Ez a hibaüzi elég egyértelmű, mi a gond?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2869) martonx válasza sszever (#2868) üzenetére


martonx
veterán

Hol tudom hozzáadni az ASP.net-et az IIS-hez?

Én kérek elnézést!

(#2870) sszever válasza martonx (#2869) üzenetére


sszever
őstag

programok hozzáadása - eltávolítása - windows összetevők hozzáadása - application server - asp.net

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2871) old gray


old gray
addikt

Nem szakmai jellegű dologról lesz szó a mellékelt képen, de ide passzol:

[link]

Nagyon nehéz levenni a tetejét, izomból kell fogni, mintha az MS a biztonság kérdéskörét, és a ''feltörhetetlenséget'' akarná demonstrálni ilyen módon.... :)

Amúgy kimondottan jó íze van. Linux-fanoknak fogom kínálni! ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2872) Balu77


Balu77
őstag

Már egy ideje elérhető az sp2. Volt valakinek valamilyen gondja vele, miután felrakta?

izé

(#2873) bobsys válasza old gray (#2871) üzenetére


bobsys
addikt

nekem kell egy ilyen, honnan lehet szervantani? (jól menne az ms pólómhoz mondjuk linux előadáson a fősulin :DDD )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2874) old gray válasza Balu77 (#2872) üzenetére


old gray
addikt

Nekem gond nélkül felment 2K3 standardra. WSUS3-ra tértem át, amihez kellett MMC 3.0, szerencsére azt is tartlamazza, nem kellett külön telepíteni.

bobsys: édesanyám volt Linz-ben v.mi szakmai előadáson (TOÖSZ) és egy rakás cég úgymond megjelent, hogy prezentációt tartson. Azt nem értem, hogy az MS hogy került képbe a Települések Országos Önkrományzati Szövetségének konferenciáján, de ott voltak és ez lett a vége. Beetetés? MS as Cukros bácsi? :D :D :D

[Szerkesztve]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2875) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

Hozzáértő segítséget kérek :).

Adva volt egy Windows 2003 Standard SP1 eng. szerver.
Ezt Windows 2003 Enterprise SP1-re upgradeltem. Minden működik, kivéve az, hogy a fizikailag 8GB memóriából csak 4-et lát. Ha esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával és talált megoldást és megosztaná velem, annak nagyon tudnék örülni.

Atti

(#2876) access_denied válasza access_denied (#2875) üzenetére


access_denied
senior tag

Megoldódott, a boot.ini-ben elhelyezett /PAE kapcsoló segítségével (32bit).

Atti

(#2877) bobsys válasza old gray (#2874) üzenetére


bobsys
addikt

kár

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2878) Blade!!!


Blade!!!
tag

Köszönöm az eddigi segítségeket. Ma utánanézek melyik nagykernél van az ajánlott routerből és veszek egyet. Aztán majd melátjuk mi lesz.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2879) elmo


elmo
aktív tag

Szevasztok!

Sajnos még mindig fennáll a problémám, miszerint nem tudok domain-be felvenni egy gépet (ld.: [link]). Legutóbb egy ilyen hibaüzenet jött:
''Megjegyzés: Az információ a hálózati rendszergazdának szól. Ha Ön nem hálózati rendszergazda, értesítse a hálózati rendszergazdát, hogy ezt az információt
kapta, amely a következő fájlba lett mentve: C:\WINDOWS\debug\dcdiag.txt.

Váratlan hiba történt, amikor a DNS-től a(z) 10.72.2.100 tartomány egy tartományvezérlőjének keresésére használt szolgáltatáshely (SRV) rekordját
kérdezték le.

A hiba: ''A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő.''
(hibakód: 0x0000007B ERROR_INVALID_NAME)

A lekérdezés a(z) _ldap._tcp.dc._msdcs.10.72.2.100 SRV-rekordjára irányult

További információkért kattintson a Súgó gombra.''

Elindítottam az nslookup-ot, és megcsináltam a javasolt lépéseket, és valószínűleg valamilyen DNS beállítással van gond, mert ''nem látta'' az srv rekordot. Ping-elni tudom a szervert, de mint régeben is említettem, erről a gépről, amely nincs domain-be felvéve, a megosztott mappák tartalmát jóval lassabban érem el, mint azokról a gépekről, amik a domain tagjai.

Ja, és a domain vezérlő IP címét állítottam be DNS-nek, nem a router-t; így sem működött.

(#2880) elmo válasza kymco (#2847) üzenetére


elmo
aktív tag

Ezzel én is találkoztam, ha az adott gép elsődleges/másodlagos DNS szerverének a szerver gépet/router-t adod meg, érdekes dolgok történhetnek. Nem mindegy a sorrend. ;)

(#2881) brd válasza elmo (#2879) üzenetére


brd
nagyúr

A server-en az elsődleges DNS server önmaga (127.0.0.1, vagy a saját címe, mármint a server-é) és a másodlagos üres? Ha valamelyik nem így van, az a gond. Egyáltalán létezik az az SRV record a DNS serveren?
Ha ezt beállítottad, nyomj a kliens gépen egy ipconfig /flushdns-t, a serveren pedig egy ipconfig /registerdns-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#2882) p4t4


p4t4
csendes tag

Csöcs tagok...
Kérdés: Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy kikapcsoljon a szerver ekkor (2007.07.09 7:00) és kapcsolodjon vissza ekkor (2007.07.09 14:00)...
Válaszotokat nagyon várom...
Mert ugyan van egy switch off nevű programom, de az korán sem biztos, hogy vissza is lövi a szervereket... :F :F :F

There is no SPOON... ÷Đ

(#2883) elmo válasza brd (#2881) üzenetére


elmo
aktív tag

A szerverben 1 db hálókártya van. Ezek szerint annak a DNS-ét saját magára állítsam? Most asszem a router van megadva, hogy működjön pl. az internet. Ha átállítom, akkor honnan fogja tudni feloldani a neveket?

''Egyáltalán létezik az az SRV record a DNS serveren?'' Hm? :) Hogy nézzem meg? Ha nem létezik, hogy hozzam létre?

Köszi.

(#2884) brd válasza elmo (#2883) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, állítsd saját magára. Ugyanis, az Active Directory is tárol néhány információt rekordok formájában a DNS serveren, így, ha nincs megadva a servernek saját maga, mint DNS server, akkor ezeket az információkat nem fogja elérni.
Úgy fogja tudni feloldani, hogy a DNS server beállításainál keresel egy olyan fület, hogy Forwarders (magyarul tán' továbbítók...?), és oda beírod a router IP-jét. Ekkor a server DNS servere (ó be csodás összeállítás) által nem feloldható nevek a router-től lesznek lekérdezve.
A SRV-vel most ne foglalkozz, ha a jól állítod be a hálókártyán a DNS-t, és aztán kiadod az ipconfig /registerdns parancsot, létre kell jönnie.

The only real valuable thing is intuition.

(#2885) sszever válasza brd (#2884) üzenetére


sszever
őstag

De miért a routertől kérdezed le, és miért nem a szolgáltató DNS szervertől???

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2886) access_denied válasza p4t4 (#2882) üzenetére


access_denied
senior tag

A lekapcsolás egyszerű.
Bekapcsolás WOL-al egy másik gépről ütemezve.

Atti

(#2887) brd válasza sszever (#2885) üzenetére


brd
nagyúr

Talán mert így nem kell a server-en matatni, ha változik az internet-szolgáltató, vagy a DNS servere...?

The only real valuable thing is intuition.

(#2888) sszever válasza brd (#2887) üzenetére


sszever
őstag

Helyette kell a routeren matatni...

Na meg aztán annyira gyakran változik a szolgáltató DNS szervere, főleg hogy több is van a szolgáltatónál, illetve szolgáltatót sem váltasz naponta. Mindegy, Te tudod, csak felesleges lépcső, és hibalehetőség szerintem.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2889) brd válasza sszever (#2888) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen felesleges lépcső lenne? Valahol úgyis be kell állítani, érdemes akkor már a router-en és több gép esetén ha módosulás van, akkor csak a router-en kell állítani és máris ugyanúgy működik mindenhol.
De akkor kérdezek én is: mi a konkrét ellenjavallatod a router DNS forwardolásának használatával szemben (a server-en beállított internet-szolgáltatói DNS címek helyett)? Nem tudok valamiről?
Egyébként is, szerintem egy router-en gyorsabb ugyanezt beállítani, mint a DNS MMC-ben matatni...

The only real valuable thing is intuition.

(#2890) sszever válasza brd (#2889) üzenetére


sszever
őstag

Van egy tartományod. Abban szerver (ek), azon DHCP, DNS, stb...
Akkor minek a routeren még beállítani, ha a szerveren van DNS beállításod alapból a belső hálozatod miatt?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2891) elmo válasza brd (#2884) üzenetére


elmo
aktív tag

Ok, kösz, ki fogom próbálni. A forwarders most hirtelen nem ugrik be, de biztos megtalálom. ;)

Nekem mindegy, hogy hol állítom be a szolgáltató dns-szerverét, de szimpatikusabb a router-en. Lényeg, hogy működjön, és lehetőleg minél ''gyorsabban''...

(#2892) brd válasza sszever (#2890) üzenetére


brd
nagyúr

Mert mondjuk nincs DHCP, és/vagy külön alhálón van a tartományvezérlő, meg egy-két gép, de ugyanott jutnak ki az internetre.

The only real valuable thing is intuition.

(#2893) sszever válasza brd (#2892) üzenetére


sszever
őstag

Most felsorolod az összes szóba jöhető megoldást?

Külön alhálón DC? S kit zavar? Akkor is megoldható.
Nincs DHCP? És?

Véleményem szerint DNS-t érdemesebb szerveren beállítani...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2894) brd válasza sszever (#2893) üzenetére


brd
nagyúr

Most felsorolod az összes szóba jöhető megoldást?

Csak, ha szükséges, vagy kéred. :D De nem igazán értelek, ha konkrét kifogásod nincs ellene, akkor miért ne? Előnye van... és hátránya? Azt még nem olvastam.

Külön alhálón DC? S kit zavar? Akkor is megoldható.

Na de minek? :F (A router szempontjából.) Ha van olyan gép, ami nincs tartományban (és nem is használja a helyi hálót), akkor egyébként is feleslegesen asztatja a server-t az internetes címek miatt.

Nincs DHCP? És?

Te hoztad fel... (így nincs, ami kiossza az új DNS címet a gépnek, azaz változáskor újra be kéne állítani, persze, ha a server-en be van állítva a továbbítás, akkor nyilván nem is kell).

Véleményem szerint DNS-t érdemesebb szerveren beállítani...

Lehetséges, hogy így van, engem nem győztél még meg. ;) Van egy külön eszköz, aminek úgyis egyetlen feladata, hogy az internet felé dolgozzon, mi baja lehet még egy kis DNS cache-eléstől? Minek terheljük ezzel a server-t, ha már úgyis van router (és nem terhelik le a DNS kérések, azaz van szabad kapacitása, na nem mintha a DNS olyan nagy kellene)?

The only real valuable thing is intuition.

(#2895) sszever válasza brd (#2894) üzenetére


sszever
őstag

Mert a tartományhoz kell DNS szever. Ha már telepítesz DNS szervert, onnan egy lépéssel a szolgáltató DNS szerverét eléred pillanatok alatt. Minek egy plussz lépés?
De ezt már a legelején kérdeztem.
Nekem igazából mindegy. De üzemzavar, szerver kiesés esetén ebben az esetben (ha redundáns a rendszer) átveszi egy másik szerver a feladatok ellátását, míg a routerből csak emiatt felesleges 2 raktáron tartani.

S persze megválaszolom a köv kérdésedet is, ha kiesik a routered / szolgáltatód, redundáns rendszer esetén van egy második, olcsó, és kis sávszélességű internet kapcsolat is. Erre automatikusan át lehet állni, hozzá sem kell nyúlni. S ezt mindkét szerver megteszi. Hisz egy tartomány esetén alapból egynél több szervert feltételezek...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2896) brd válasza sszever (#2895) üzenetére


brd
nagyúr

Én a magyar viszonyokat ismerve inkább 1 kiszolgálót feltételezek. ;) Azt is valami szerencsétlen ''rendszergazdával'' (sokszor nem is ez a dolga), aki volt valami 2 napos tréningen 'oszt már betéve tudja a domainkezelést. :W Mentés persze semmi (ha van, az is hibásan megvalósítva, mondjuk minden mentésnél felülírva a mentésfile-t, ami ugye zart sem ér, ha mentés közben van a halál), pedig már az is nagy segítség lenne, ha egy akármilyen hálózaton lógó gépre automatikusan backupolná a server-t, esténként...
Persze, ha ilyen redundáns hálózatot építesz, akkor igazad van, de nem ez az általános, sajnos. A legtöbb kisebb helyen van egy SBS, egy ADSL-es internet, oszt' jóvan, az már extrának számít, ha van egy ISDN/dialup backup, v. inkább az, ha van valaki, aki ezt be is tudja állítani. ;)
Ha már több domainkiszolgáló van, akkor ott nem is egyszerű router-t szoktak használni, hanem valami ISA server-t, vagy hasonló, egy SOHO router-nél táposabb software-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#2897) sszever válasza brd (#2896) üzenetére


sszever
őstag

azért van jó pár cég, ahol nem egy szerverrel dolgoznak.
Informatikusokkal meg az a gond, hogy legtöbbjük tudnak klikkeln, oszta annyi. Ha nem lennének lusták, akkor két ''selejtes'' asztali PC-vel megoldható a teljes hálózati redundancia. Persze nem fizetős szoftverrel, és nem egér klikkelgetéssel...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2898) brd


brd
nagyúr

Belefutottam egy érdekes problémába. Van néhány gép, ami egy terminálkiszolgálóhoz csatlakozik, domain alapján authentikálnak (mindegyik gép külön felhasználóval, és egy gépen mindig ugyanaz a felhasználó), de nem domaintag gépek (XP Homeok). Ugyanolyan nyomtatóval vannak ellátva. A bejelentkezéskor egy script fut le (minden felhasználónak külön van egy, a nyomtató használata miatt), nem is kapják meg az explorer-es felületet, csak egy parancssoros ablakot, ahol egy clipper-es program fut, a nyomtatót net use-al irányítja át a script lpt1-re. A probléma az, hogy amint kapcsolódik egy gép, az ő nyomtatója lesz az alapértelmezett az összes addig kapcsolatban lévő gépnek. A nyomtatók nincsenek megosztva a hálózaton (ill. a terminal serveren igen, hogy a net use működjön). A domain-ben, a felhasználóknál ki van pipálva az environment fülön az alsó 3 checkbox. Ez egy ideig állításuk szerint nagyszerűen működött.
Valakinek valami ötlet, hogy mi romlott el?

The only real valuable thing is intuition.

(#2899) brd válasza brd (#2898) üzenetére


brd
nagyúr

Közben kicsit debugoltam. Úgy néz ki, az a baj, hogy mintha nem történne meg a csatlakozáskor az lpt1 átirányítása a kliens gépekre, ezért lesz az utolsó net use az érvényes. Vagyis a terminal server lpt1 portját állítja be a net use, ezért az minden gépen ugyanazt a nyomtatót fogja jelenteni. Viszont a terminal serverre belépve rendszergazdával és kiadva a net use-t, nincs semmihez hozzárendelve az lpt1, úgyhogy valami mégicsak történik...
Ez az átírányítás egyébként hogyan kellene működjön? A terminál serverre belépve, az adott felhasználó számára, az lpt1 a bejelentkezett gép lpt1 portját jelentené? Vagy ez csak úgy működne, ha fel lenne véve domain-be a bejelentkező gép (a Group Policy-ben van ilyen beállítás). Csinált már valaki ilyet?

The only real valuable thing is intuition.

(#2900) arvaik


arvaik
csendes tag

Adott egy win 2k szerver active directoryval. Adott egy új vas és teljesen új konfigolás win 2003 szerverrel. A kérdés csak a felhasznlókat és csoportokat áttudom e valahgoy varázsolni???? Azaz nem akarom a teljes active directoryt költöztetni.

Köszi előre is a válaszokat

1+1 az ugye runtime error?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.