Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1507) bzoley válasza szabonagyur (#1506) üzenetére


bzoley
veterán

És hol? A kiterjesztés az kiterjesztés. Only 1-nél pedig nincs kép a másik hdmi-n. Driverekben pedig nem lehet multiple diplay-t állítgatni, mert mindegyik egy kijelzőt érzékel.
Egy vga-nál, és két kijelzőnél működne a klónozás.

[ Szerkesztve ]

(#3296) mttssz válasza westcoastog (#3295) üzenetére


mttssz
senior tag

Lehet, Macrium Reflect a program neve.:)

más: mikor jön az új build? Szeretném már kipróbálni.

(#3297) HoaryFox válasza westcoastog (#3295) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ahogy MaTMaN kollega említette, igen, Macrium Reflect Free-t használok, tökéletes ilyen célokra :K

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3316) mttssz válasza sz.balazs.95 (#3315) üzenetére


mttssz
senior tag

De ha teszem azt felrakom majd a 10-t, és utána csinálok egy Macrium mentést, és minden alkalommal reinstall helyett azt rakom vissza, akkor az érvényes, igaz?

(#7732) premete válasza King Unique (#7731) üzenetére


premete
veterán

Plusz a 159-essel 2 nap alatt ezek jöttek elő:
- jobban melegszik a cucc, 0 cpu használatnál is pörgeti a ventillátort
- lassabban áll fel/kapcsol ki, pedig fele program sem futott, mint w8.1 alatt
- frissítéseket, drivereket nem tölti le, nyelveket és hasonlókat igen
- random elállítja a betűméretet
- mobilnetet nem engedi megosztani (8.1 igen)
- külső, usb3 msata ssd-t random ismeri fel
- ha w8.1-ről bootolok, utána a w10 hibát keres és "javít" a backup partición
- macrium rescue iso nem tudja a w8.1-et visszaállítani
Úgyhogy levasaltam az összes rendszer particiót, feltettem a w8.1-et, majd utána vissza tudtam tenni a macrium mentést a w8.1-ről; ha ilyen lesz az "rtm" is, akkor azt hiszem, a w8 bukása ehhez képest botlás volt csak. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7736) premete válasza King Unique (#7735) üzenetére


premete
veterán

Úgy tűnt, megoldodott, de valami "javítás" elqrta ismét. Mi köze van a fast startupnak pendrive-ról bootolás utáni hibához? Más a winpe a w10-ben, az a gond vele, és az új macrum reflectben már nincs linux rescue opció sajnos (az működne). :)
Ezért (is) jobb az ATI; azért nem kis gáz, hogy windowsok közötti váltáshoz linux alapú live cucc kell

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7858) premete válasza oriic (#7853) üzenetére


premete
veterán

Vannak furcsa dolgai, nekem a 162-es azt "találta ki", hogy mobilnetről nem szedi le a drivereket. De most már okultam a macrium restore fiaskóból, és ATIval csináltam mentést, az úgy legyalulta a w10 alfát, hogy öröm volt nézni; persze linux alapú. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7860) mttssz válasza premete (#7858) üzenetére


mttssz
senior tag

Macrium is visszaállít mindent WinPE környezetből, csak utána rá kell nyomni egy "fix windows boot problems"-t.

(#15077) MrCsiT válasza TYÜTYI2006 (#15066) üzenetére


MrCsiT
addikt

ha olvastad a fentebbi hsz-emben, hogy elsőnek egy frissítést kell csinálnod, akkor szűz ssd-n úgy fog csak menni - már, ha szeretnéd, hogy aktivált legyen - hogy pl. a logouton bemutatott Macrium Reflect-tel készítesz egy teljes rendszer mésolatot az üres meghajtóra, és azt upgrade-eled fel, mielőtt majd tiszta telepítésbe fogsz..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15555) MrCsiT válasza junior11 (#15553) üzenetére


MrCsiT
addikt

tiszta telepítésből nyilván csak egy másik tiszta telepítéssel tudsz "visszaállni", nem? :D

Ha nincs a laptopodon recovery boot lehetőség - ezt nézd meg a gyártó által adott felhasználói leírásban/netes fórumon - sok laptopon megnyomsz egy billentyűkombót, és erre újratelepíti neked a kezdeti rendszert, akkor mit tehetsz?

Ha a Tiéd nem ilyen, csak a Sárga Macska Kft. által feltett OEM Win8 volt rajta, és nincs reg.kódod sem, akkor ez egy szép nagy user error:
1. a régi rendszered úgy borítottad fel, hogy semmiféle mentést nem csináltál róla.
2. biztosra mentél, mert a tiszta telepítéskor gondolom, formáztad a vinyót.

Ezek után, azt kérdezed, hogyan állj vissza? Ha a fentiek mind igazak - tehát se serial-od, amivel telepíthetnél, se egy Macrium-os vagy egyéb teljes mentésed nincs a saját magad által törölt rendszerről - akkor, sehogy. :N

..de miért szeretnél visszaállni? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17018) MrCsiT válasza csixy (#17010) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szerintem simán: csinálsz a telepített példányról egy Macriummal vagy más klónozóval egy másolatot, és használod. A hardware ID-d ugyanaz lesz, csak majd a frissítések települnek 2x. :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17049) csixy válasza MrCsiT (#17018) üzenetére


csixy
addikt

Clonezillával nem tudtam működő másolatot készíteni még az előzmény vindows 7-es-ről.
Kipróbálhatom macriummal is, most már a win10-esről a másolat készítést, de én arra gondoltam , hogy van egy beaktivált win 10-es a vinyón , ezt kiszedem, beteszek egy SSD-t a helyére és tiszta telepítéssel tolok rá egy w.m.creation toolal készített win 10-est mondjuk a paranoid megközelítéses célomból ezt csak bankolás céljára.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17556) El Gringo


El Gringo
senior tag

hali
Két monitort használok. Mivel feketedés után nem akart ma felébredni a monitor, így nyomtam egy restartot. Újraindulás után SE rendes felbontást nem kapok, SE a két monitoros rendszer nem működik.
Csak az automata klónozás látszódik 1280*1024-ben, feljebb nem bírom állítani, mert nem látszik nagyobb a skálában. Töröltem a drivert majd restart, akkor se semmi. Ati2600xt, gyári driverrel. Catalyst esélytelen.

Mi a frászt lehet ilyenkor csinálni? :(

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#18103) Imi1981 válasza szundybence (#18097) üzenetére


Imi1981
veterán

Van ingyenes verziója is(kicsit butitott de bőven jó) csak sajnos már nem tudom a linkjét.Bár lehet ,hogy annál nem volt lehetőség bootolható lemez készítésére .Próbáltam a paragont is régebben de akkor bonyolultnak tűnt.Van még egy ingyenes a reflect backup ami szintén jó és megbízható (kicsit lassabb mint az acronis).A paragonnál is lehet olyat ,hogy a bootolható lemezről menteni is lehet nem csak visszaállítani?

(#18105) Gh00st válasza szundybence (#18097) üzenetére


Gh00st
tag

Az összes gépem le van mentve, Macrium Reflect 6-8 perc alatt menti/visszaállítja!
Most sem bíztam az Ms-re...
:C

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#18127) Kernel válasza szundybence (#18069) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem egyébként helytálló hozzászólásod, hiszen aki ilyet mond a klónozásról, az nagyon félreért valamit.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18143) Kernel válasza Döglött Róka (#18140) üzenetére


Kernel
nagyúr

Partíciómentésről volt szó, tehát akkor feleslegesen akadékoskodtál.

Ahhoz meg végképp semmi közöd, ha én még könyveken nőttem fel és magyar irodalmon, nem a monitor előtt, ezért megvetem az angolmajmolást is, tehát ha lehet, magyarul írok.

Konkrétan a partíciómentés helyett azért írtam a klónozás szót, mert rövidebb így leírni. Ki gondolta volna, hogy ebbe is bele fogsz kötni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19465) jimmy399 válasza szundybence (#19460) üzenetére


jimmy399
senior tag

Partíciómentés.... Tudom nem nekem szóltak a válaszaid, de szeretném leírni egyik "csodálatos" élényemet ezzel.

Maricum Reflect Free-t használok. Még amikor elkezdtem használni felajánlotta hogy hozzak létre helyreállító CD-t Win PE-vel. Mondom ok. Sosem lehet tudni, mikor lesz boot-olhatatlan a rendszer. Jópár frissítés lement a Reflect-en update, update hátán, akarta is hogy készítsek helyreállíto CD-t de mondom minek, ha már van egy. NA ERRE FÁZTAM rá, mert amikor kb fél évvel korábbi verzióval készített WIN PE-es helyreállítóval akartam helyreállítani a rendszert lemezképből akkor egyszerűen NEM VOLT kompatibilis az újabb verziókkal létrehozott lemezképekkel... EZ azért kurvajó mellesleg, mák, hogy volt egy korai mentésem a korai verzióval, így nem kellett nulláról kezdeni...
Szóval a kompatibilitás remek... Majdnem iszonyat ráb*sztam... :Y

--- N/A ---

(#19709) t72killer válasza Kernel (#19697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Időközben a Macrium-ot találtam még, elég jó megoldásnak tűnik klónozásra és nem muszáj telepíteni, van liveCD/USB opció.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19710) Gh00st válasza t72killer (#19709) üzenetére


Gh00st
tag

+1 Macrium

Full backup 10-12 perc, recovery 6 perc(géptől függően persze)
:C

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#20146) Dtomka válasza Kernel (#20137) üzenetére


Dtomka
veterán

(#20145) kungzi
Klónozással próbáltad? Esetleg kérdezz rá az alábbi fórumban: HDMI topic

[ Módosította: CoolMan ]

(#25140) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor feltenném ebben a topikban is a kérdésemet. Szóval, próbálta-e már valaki használni Win 10 alatt a Macrium Reflect Free[link] progit, és ha igen mi a tapasztalata, mennyire van barátságban a 10-essel? Egy közelgő SSD csere miatt szeretném majd használni.
A gondom a következő. Telepítettem a programot, és az itteni leírás alapján szeretnék egy bootolható eszközt készíteni.[link]
Tehát, amikor elkezdem a bootolható lemez készítését a Widows AIK-kal, eljutok eddig a pontig:

Itt ugye a progi kötelező jelleggel( a pipákat nem lehet kiszedni) leakarna frissíteni néhány dolgot, amit én nagyon szeretnék, mert nem vagyok benne biztos, hogy jól sülne el a dolog. Két hónapja frissítettem a 10-esre, az eszközkezelőben minden naprakész driverügyileg, meg egyébként is szerencsére most minden jól működik, nem jó szívvel hagynám, hogy most nekiálljon itt frissítgetni.
Ezért érdeklődnék, hogy van-e már valakinek tapasztalata Win 10 alatt ezzel a progival?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#25185) Gh00st válasza pendre54 (#25140) üzenetére


Gh00st
tag

Tokeletesen mukodik win10 alatt a Macrium Reflect!

...de nem ertelek, miert nem toltod le az isot es kiirod bootolhato lemezkent vagy rufusal penre?
Onnantol kezdve mentheted a jelelegi allapotot, klonozhatod, visszaallithatod kozel 6 perc alatt.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#27171) TRob1 válasza xmaas (#27169) üzenetére


TRob1
veterán

Macrium Reflect free

¤ R'n'R ¤

(#28017) Feri1977 válasza kisapa (#28016) üzenetére


Feri1977
senior tag

macrium reflect pl.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28970) vlevi válasza Sixkiller6 (#28968) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy gondolod. Bátraké a cseresznye. Én azért csinálnék egy mentést előtte, peldaul macirum reflect free-vel :)
Véglegesen még én sem mertem átállni, de pár hónapja használom insiderkénkt.
Milyen géped van? Asztali gépekkel kevesebb a gond, legtöbbször a laposok szívnak az egzotikusnak momdható hardverekkel. Wifi, bt, tapipad, ujjlenyomatolvasó, és hasonlók. Szoftver inkompatibilitás is elő-előfordulhat, de ez ritka.

(#29269) vlevi válasza dgyuri0123 (#29267) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van mentésed, az sosem árt.
Amúgy a frissítés valóban nem töröl semmit, sőt a visszaállás lehetősége is megmarad.
De, ha belefutsz valami nagysz...ságba, és nem indul az újonnan felrakott rendszer, akkor csak a backup segíthet.
Macrium Reflect Free -vel csináltam legutóbb backupot, megleően gyorsan dolgozik, merem ajánlani. Ja, és a visszaállítás is sikerült vele, ami nm utolsó szempont :D

(#29529) vlevi válasza dyzo (#29528) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de át tudom a mostani tartalmat pl gosztolni?"
Ettől ne féljél. Macrium Reflect segítségével pikpakkmegvan. Van sok más, hasonló progi, de én ezt ismerem, utoljára ezzel csináltuk. Mondjuk HDD (SSD) klónozásnál, költözésnél nincs veszély, mert legfrosszabb esetben újra kell kezdeni. Egy dolgot lehet elrontani vele, ha régi->új helyett új->régi másolást választasz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#29545) vlevi válasza dyzo (#29530) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Macrium Reflect ezenkívül mentésre is jó. Nem tudom hoygan csinálja, de nekem a 60 gigas particiot, amin 40G körül volt foglalt, lementette kb 6 perc alatt. Kipróbáltam, visszaállitas is sikerült rola, tényleg lementette. Differential backup (csak a különbozetet menti, az első backuphoz képest), valami másfél perc, és természetesen méretben is kisebb, mint egy teljes mentés.

(#30057) Thrawn válasza Hunork (#30056) üzenetére


Thrawn
félisten

Macrium Reflect

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30058) rétisün válasza Hunork (#30056) üzenetére


rétisün
veterán

+1 a macriumnak, nagyon jó progi, gyors is, nekem csak annyi gondom volt vele, hogy partíció visszaállításnál is az egész vinyót 'elfoglalta', de ha van rendszervinyó külön, akkor ez nem annyira érdekes.

vagy csak én bénáztam valamit :B

win10 nem ismeri fel a macrium által készített mentést, célszerű 'csinálatni' a macriummal boot-cd-t vagy pendrive-ot. mentést megcsinálja win alól is, de a visszaállítást nem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30142) vlevi válasza zolisx4 (#30139) üzenetére


vlevi
nagyúr

Home-ot pro-ra nem lehet.
A Win7 kódot pedig nem bukod, utána akár vissza is állhatsz.
A frissítés során a win10 elmenti a rendszert, windows.old mappába, ami 30 napig megmarad, és egy visszaállítás gomb nyomásra visszaáll a régi rendszer. Ezután is visszatérhetsz bármikor a régi, hetes,hez, de csak akkor, ha volt backupod belőle (javaslom a macrium reflect free progit).
A frissítés során, ahogy már írták, megmarad mindened, nálam is így volt. De az én esetemben amúgy is esedékes volt egy win reinstall, többek között UEFI telepítést akartam, a régi helyett, meg egyéb dolgok is voltak. Szóval, én a frissítés után nulláról újraraktam a gépet, de ez egyáltalán nem kötelező.
Mostmár (május óta insiderként nézegettem, fanyalogtam), de mostmár úgyahogy hozzászoktam, sőt, néha a céges win7 tűnik ósdinak :)
Jópár dolgon lenne még mit reszelniük, de én már használhatónak tartom. Asztali Inteles gépen. (Ez fontos, mert sok laptopos kínlódik a wifi, bluetooth, tapipad driverekkel). Egyik ismerősöm például a K&H netbankos kártyaolvasóval járta meg. Nemtudom, azóta javult-e a helyzet.

(#30144) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Tettem a gépembe egy új ssd-t.

Gpt-re particionáltam. Azonban nem Uefis lapom van.

Ez baj?

Látszólag minden okés, a hdd-n lévő rendszert klonoztam ssd-re macrium-ál. Ezért is nem emlékszem már hogy a macrium vagy a win10 lemezkezelője ajánlotta fel válasszak gpt bagy mbr.

(#30147) kory24 válasza hengelhof (#30145) üzenetére


kory24
őstag

Macrium reflect és clone disk

Mos telorol nem tudok linkelni, de beírod Google-be klonozás macrium és kidob egy oldalt ahol képekkel is illusztrálva van de nem bonyolult

(#30150) Gh00st válasza hengelhof (#30145) üzenetére


Gh00st
tag

Merevlemez klónozása HDD-re vagy SSD-re.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#30261) vlevi válasza Gabis (#30250) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hiren ismeri a gpt particiot? Nem lehet, hogy azért nem? Macrium reflecthez csinalj egy másik gépen rescue discet, ehhez egy 1-2 gigás pendrive is elég. Azzal le tudod backupolni külső hdd-re a laptopot, és a macriummal bele tudsz nézni az menttéssel csinlált mmimg állományba.
Egy backup amugy sem árt.

(#31068) rétisün válasza anonym1s (#31065) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, a windows.old mappa csak a régi oprendszerről való frissítés után van, ha egyszer letörölted, a további frissítéseknél már nem jelenik meg.

viszont ha letörölted, az azt is jelenti, hogy nem tudsz visszatérni arra a rendszerre, amiről win10-re frissítettél, ha csak nincs valami külső programmal (pl. macrium reflect) készített mentésed a korábbi rendszerről.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31368) vlevi válasza Kátai (#31323) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem volt ilyen mentésem, még win7 alatt. Nem sikerült belőle visszaállitani. Ha nem ugyanolyan a visszaálítandó meghajtó, mint volt, akkor úgy vettem észre, nem sikerül.
Javaslom inkább a Macrium Reflect Free progit. Ezzel a visszaállitashoz lehet csinálni egy kis usb-s helyreállitót.

(#31370) AtHoS válasza Kátai (#31365) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem sarkítanám ki ennyire USB meghajtóra, inkább úgy fogalmaznék, hogy windows 10-es telepítő médiáról indítva a rendszert ezen a ponton ki kell választani a Számítógép javítása opciót

ahol az alábbi menüből a Rendszerkép-helyreállítással megoldod a problémát [link]

Lehet használni Rendszer-helyreállító lemezt is: [link]

Szerk,

vlevi-hez csatlakozva én is inkább macrium reflect progit használom, mivel az idióta wines lemezképmentő az összes élő partíciót el akarja menteni, szóval ha van pár több terás winyó a gépre kötve, akkor azok tartalmát is menteni akarja, nem kínál lehetőséget választani mit akarsz menteni és mit nem.
Persze ha lehúzod azokat a winyókat a mentés idejére, akkor talán jó is lehet, de én inkább választottam azt a lehetőséget húzgálás nélkül tudjam kijelölni mit mentsen

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31371) VeryByte válasza AtHoS (#31370) üzenetére


VeryByte
őstag

+1 a Macrium-nak.
Én konkrétan egy helyen használok gyári Microsoft Backup-ot, egy WS2012R2 alapú Exchange szervernél, ahol viszont talán ez a legegyszerűbb megoldás.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31374) vlevi válasza AtHoS (#31370) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az összes élő partíciót el akarja menteni,"
Lehet, hogy nálam is az volt a gond. Van egy 120-as SSD, mellette TB vinyó. Természetesen csak az SSD-t mentettem, a HDD-n nincs semmi, ami a rendszerhez kapcsolódik.
Amikor próbáltam visszaállítani, akkor megvolt külső meghajtón a backup, a gépben volt 1db 250-es vinyó, ezen próbáltam. Win7 telepítőt beraktam, helyreállítás, rendszerkép helyreállítás. Hiába mutattam meg neki, hol a mentés, azt írta, a helyreállítás nem sikerült.
Macrium viszont csinál párszáz megás pendrivera (1Gigás bőven sok neki) egy mini rendszert, ahonnan helyreállítani, de akár menteni is lehet. Ráadásul marhagyors. Nem tudom, hogyan, de a 120-as SSD-n, kb 40-50 giga adat van, és ezt tizenpárperc alatt elmentette.
Visszaállítás is hasonlóan gyorsan megy.

(#31433) MrCsiT válasza Sholom (#31412) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az itt leírt, Macrium szoftverrel (link a cikkben, azt használd a letöltéshez! ) le tudod az egész partíciót menteni (illetve, a rendszerindítót és a szükséges, saját partíciókat jelöld bele a mentésbe), és ha gáz lenne, ebből a mentésből - amit pl. usb-s hdd-re el tudsz készíteni - vissza tudsz állni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#31461) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Valaki tudna segíteni, hogy w10 pro esetén ha több asztalt használok (1 monitor + 1 tv kiterjesztve, mind a kettő FHD) akkor hogy tudnám megoldani azt, hogy amikor elindítok egy játékot majd kilépek akkor mindent a kiterjesztett asztalon jelenít meg ami a tv, ami ugye ilyenkor meg nem megy, és ilyenkor csak az a megoldás marad, hogy letiltom a kiterjesztést, és csak a monitort engedélyezem, ekkor minden átkerül ide, majd újra engedélyezem a kiterjesztést. De következő alkalommal kezdhetem előröl.
A W7 esetén nem nagyon fordult elő ilyen probléma.
Lehet köze ahhoz amúgy, hogy valamiért mindig a TV-t akarja 1. számú kijelzőnek felismerni, a monitort meg 2.-nak? (TV HDMI-vel összekötve, monitor DVI)
Integrált (A8-6600K APU) vga hajta a dolgokat, de ez szerintem ilyen szempontból nem oszt nem szoroz.

Valakinek valami ötlet?
Azon kívül, hogy mondjuk a klónozást választanám?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31818) Partyface007 válasza FefeeX (#31803) üzenetére


Partyface007
őstag

szavaidból úgy veszem ki nem teljesen átlag mezei felhasználó vagy (mellesleg nem igényel különösen nagy szakmai tudást):

ezért minden bántás nélkül kérdezem (nem csak tőled hanem mindenki mástól is úgy egyébként)

a,

miért nem kapcsolod be a system restore-t és csinálsz visszaállítási pontot mielött matatsz valamit a rendszeren

b,

miért nem használod a system image backup-ot ami szintén gyári opció (vagy egy third party alkalmazást ha mondjuk nagyon nem szimpatikus az MS sajátja (paragon, macrium...)

hasznos tudna lenni ilyen esetekben...

(#32214) vlevi válasza Luissimo (#32177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha még nem választolt más, akkor Macrium Reflect Free.
Ingyenes, menteni és klónozni tud, pont, ami neked kell.

(#32326) hamikike


hamikike
tag

Sürgős segítséget kérnék!

Migráltam a win10-et egy másik hdd-re Macrium-al. Minden normálisan ment. Utána hdd be, amikor is indulásnál a szöveg: nem tudja betölteni a winload.exe filet, hibakód 0xc000000e

Mi ez? Hogyan javítható? (telepítő lemezről már próbáltam az indítási hiba helyreállítást, semmi)

(#32349) hamikike


hamikike
tag

Újabb segítséget kérnék (win10 pro), és kicsit hosszan írom le.

A hdd-ém ssd-re klónozása után, mini probléma megoldásával sikeresen elindult az oprendszer az adott (asus) gépen.
Ezt követően, csak úgy próbaképpen a hdd-t betettem egy vadiuj, de teljesen más márkájú és paraméterű gépbe.
A legnagyobb meglepetésemre tökéletesen elindult a win10 (az elején valamilyen telepítést, frissítést ugyan végzett), pedig én minimum valamilyen hardverütközési problémát vártam. Ehhez képest amikor betöltődött, egyenlőre csak net nem volt, ami érthető.

Na meg az aktivált állapot megváltozott, de egyenlőre csak annyi volt az üzenet, hogy net kapcsolat hiányában nem tudja ellenőrizni az aktiválást.
Hozzá kell tennem, hogy 2 gépünk van (mindkettő aktivált) az egyiken minden oké (asus), a másik egy régi lenovo és az új gép is lenovo (ebbe tettem bele az asus hdd-ét)

Kérdésem:
Melyek az okos lépések?

1. Tudom-e, mondjuk a telepítőlemez igénybe vételével úgy telepíteni az új gép wifi driverét, hogy még nem indult el a windows (tehát ne a win10 vegye észre a telepítést, és ha elindult próbáljon meg aktiválni)?
Vagy nyugodtan tehetem az elindult windows alatt is?

2. Ezután van-e értelme telepíteni a lenovo összes driverét (látszólag mintha nem lenne gondja az asus drivereivel) , vagy várjam meg az esetleges aktiválást?

3. Ha net kapcsolatom lesz, mekkora esélyem van a sikeres aktiválásnak, ha van win7-es telepítő kulcsom?

[ Szerkesztve ]

(#32540) sz.j válasza Petyyyyy (#32539) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mielőtt újrarakod megpróbálhatnál egy klónozást, ami géptől függően 15-25 perc, ha nem sikerülne akkor még mindig újrarakhatod a wint.
Persze Te tudod, hogy neked mi a jó ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32541) Petyyyyy válasza sz.j (#32540) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A klónozás volt az első tervem, van is "optimize for SSD" checkbox, de lehet mégis clean install kellene.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.