Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77587) Kékes525 válasza Kékes525 (#77586) üzenetére


Kékes525
félisten

Beállítottam a Macriumot alapértelmezés szerinti differenciál mentésre, elkészült az első mentés + csináltam hozzá egy indító DVD-t is. Egész rendesen tömörít (medium).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77634) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ha blődséget írok kérlek nézzétek el nekem,nem vagyok egy számtech virtuóz...
Egy 500 Gb-os rendszer HDD tartalmát szeretném áthelyezni egy 120Gb-os SSD-re.
Az adatmennyiség megengedné a klónozást,de a rendszerpartíció mérete nem.
Hogyan tudnám ezt áthidalni?
Klónozzam a többi partíciót,majd a rendszerpartícióról készítsek egy mentést (Macrium Reflect Free?),és abból készítsem el a rendszerlemezt?
Esetleg valami egyszerűbb megoldás?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#77635) King Unique válasza atyca (#77634) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad mekkora és mennyire van tele a rendszerpartíció, illetve hány partíció van a lemezen, a ténylegesen lefoglalt tárhely mekkora stb. De szükség esetén a lemezkezelőben lehetne előtte csökkentetni pl. a kötet zsugorítása opcióval a rendszerpartíció méretét, ha nagyobb, mint ami az SSD-n elférne. Vagy akár a Macrium Reflect programban is van lehetőség a klónozás előtt a partíciók méretén változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#77641) King Unique válasza atyca (#77637) üzenetére


King Unique
titán

Tehát lényegében 1 db rendszerpartíció van rajta és a többi kisebb csak az UEFI-s telepítés során a rendszer számára fenntartott partíciók. Az utóbbiakat pedig nyilván szintén be kell jelölni a klónozásnál. Normál esetben csak 1 db helyreállítási partíció szokott lenni, szóval az az 504 MB-os kérdéses. De, ha build upgrade történt és nem egy korábbi tiszta telepítés maradéka, akkor már reálisabb.

A jelenleg lefoglalt 101 + 1,07 GB és az SSD-n rendelkezésre álló nettó 111,7 GB összehangolása kissé necces lesz. Ha sikerül is a kívánt méretre zsugorítani a C-t és klónozni a rendszert, akkor utána alig marad 10 GB szabad hely az SSD-n. Ami egyrészt a Windowsnak is kevés, másrészt az SSD-n az optimális működéshez célszerű általánosan a tárhely 10-15%-át szabadon hagyni (bővebben). Szóval, ha nemcsak a Windows és a programok vannak a jelenlegi rendszerpartíción, hanem az adatok is, akkor lehet jobb lenne azokat inkább máshova átpakolni. Majd utána zsugorítani a kötetet és megcsinálni a klónozást. Vagy lehetett volna inkább egy 240/256 GB-os SSD-t venni és máris nem kellene ennyire kicentizni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#77681) King Unique válasza atyca (#77670) üzenetére


King Unique
titán

A Windows beépített lemezkezelője nem feltétlen engedi a kívánt méretre zsugorítani a kötetet, még akkor sem, ha van rajta elég szabad hely. Ellenben külső particionáló programok már inkább, viszont egy rendszerpartíciónál és ráadásul ennyire kicentizett formában még azoknál is macerás lehet. Erről egy korábbi hozzászólásban volt szó bővebben. Azt pedig már neked kell tudnod, hogy jelenleg mennyi tárolt adat van a C meghajtón és ezek közül mennyi helyezhető át máshova. De értelemszerűen minél több tárhely szabadítható fel, annál jobb.

Aztán itt a másik gond a klónozásnál a korábbi screenshot alapján az az 504 MB-os helyreállítási partíció lehet. Ugyanis hiába zsugorítod a C-t, attól még nem kerül közvetlenül mellé és lesz a kettő között egy nagy nem lefoglalt terület. Így pedig megint túlnő összességében az SSD tárolókapacitásán, ami miatt a Macrium is problémázhat. Ezért is kérdeztem az előző válaszban, hogy azt jelenleg aktívan használja-e a Windows, vagy csak egy korábbi telepítés maradéka. Az utóbbi a szerencsésebb eset, mert akkor elég csak a lemez elején lévő 3 db kisebb partíció + a rendszerpartíció átklónozása, ami mondhatni sima ügy. Az előbbi viszont szívás, mert akkor szükség lehet a másik helyreállítási partíció átmozgatásra, esetleg újbóli létrehozására, ami kissé macerás és kockázatos. Vagy megpróbálni anélkül átklónozni, aztán vagy / vagy. Mondjuk a fontosabb az EFI-rendszerpartíció (ESP), annak az átklónozása mindenképpen szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#77701) atyca válasza King Unique (#77681) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Egy AOMEI Partition Assistant – Macrium Reflect Free kombóval megoldva.
Öröm,és boldogság!(az asszony munkagépe,ha elcseszem soha többé nem kapok vacsorát…)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#77767) Kékes525 válasza Geth (#77766) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, igaz. :R De ez igaz a hívőkre. A sok példa mutatja, hogy komoly gondok vannak e téren.

Mit csinálsz akkor, ha a Microsoft, vagy a neves alaplapgyártód kiad egy hibás drivert, amely kiakasztja a rendszert és nem indul el a Windows 10? A Windows 7-nél indításkor F8 és választhatom az utoljára használt jó konfigurációt, vagy a csökkentett módot, ahol leszedhetem a hibás drivert. Ugyanez a probléma egy nagyon jó program frissítésekor is előjöhet. Az ilyen hibák kivédhetetlenek!
Akkor marad a gyári visszaállítás bűvészkedésekkel, mint ahogy én csináltam elsőnek egy hibás alaplapi driver miatt, vagy újra telepítés jöhet csak szóba. Nagyon nem jó alternatíva. Ja, van egy harmadik lehetőség is amit már én is csinálok a Macrium mentések. De ez mégiscsak egy külső program. Ezeket a Windowsnak alapból kellene tudnia.

"De ha annyira szeretnéd mókolni, akkor számíts rá, hogy szét fog hullani, és kapcsold be, hogy legyen menü, korábban leírták, hogy lehet ezt megtenni."

Ezt felejtsétek el. Nem erről írtam. Amit írtam annak abszolúte semmi köze a mókolásoz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77776) Kékes525 válasza Geth (#77775) üzenetére


Kékes525
félisten

Most mondjam azt, kívánom, hogy fuss bele a fekete képernyőbe? ;]

A Macriummal már megoldottam -remélhetőleg- ezt a problémát. Minden nap menti a napi különbségeket, így elméletileg bármikor visszaállíthatom az előző napi rendszert.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77787) Kékes525 válasza Cs1csó (#77782) üzenetére


Kékes525
félisten

Másodszorra (most) csak így csináltam. :K

(#77783) TRob1

"4. vagy 5. újraindulás után elindítja magától"

Ezt nem tudtam, de nem tartom valószínűnek, hogy eltudta volna indítani, mert akkor az msconfig segítségével is sikerülnie kellett volna. Azzal pedig nem ment.

(#77784) Geth

"Kívánhatod, nem zavar :)"

Csak vicc volt. :)

A Macrium-ot itt is, a topiklakók közül sokan, nagy biztonsággal használják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77788) Geth válasza TRob1 (#77786) üzenetére


Geth
addikt

Az ész nélküli bétázásról ne kezdjük elölről :)
Ha írják egy bétáról, hogy known problems és érint is, akkor nem fogom felrakni, mert nem szeretek vadász lenni a viccben, csak azért hogy érezzem, hogy eláraszt az új verzió mennyei mannával, és illatos frissesség lengje körül a rendszert.
Ha nincs egy bétában benne semmi must-have, akkor szintén ráér, majd ha rábólintanak. Addig meg vadásszon bugot aki szeret :) Sokszor a support sem ugyanaz...

(#77787) Kékes525:
A Macrium-ot itt is, a topiklakók közül sokan, nagy biztonsággal használják.
Ennek örülök, akkor ha beüt a krach, lesz segítség :)

(#79248) Kékes525 válasza Syl (#79185) üzenetére


Kékes525
félisten

Soha nem használtam élesbe a Photoshopot. Nem arra értettem, hanem általában. Előfordulnak ilyen programok.

Amúgy olvastál a Macrium hibájáról, amit most javítottak? Engem érintett, mert már a fizetőst használom a default mentéssel. Corrupt Incremental or Differential Image Files

(#79209) svgyula

"De eddig ez a legstabilabb rendszer az összes közül. A közelemben egyik gépen sem volt "kék halál."

Elég szomorú az, ha már csak ez (ennyi) a jóság mércéje. Ez lenne egy jó rendszernek a minimuma. Még a Te és persze mindenki más számára, magamat is beleértve, még eldönthetetlen, hogy milyen az új rendszer, hiába futott eddig jól a gépeinken. Ahhoz, hogy bármit is mondjunk a tapasztalat kevés. Az tény, hogy közölünk sokaknak voltak gondjai. Hogy ez kinek a hibája (user, Microsoft, hardver dirverek, hardver) még ezek sem biztosak. Azt azért kijelenthetjük, hogy ennyi ember nem lehet hülye, akiknél jelentkeztek hibák. Azaz nincs ennyi user error. Már csak azért sem, mert ide total kezdők csak nagyon kevesen írnak. Gyanítom, hogy a Microsoft is hibázott, mert másképp nem adott volna ki ilyen gyorsan frissítést. Habár ezt az utóbbit nem állítom biztosra, mert nem tudom, hogy ez egy rendes, vagy egy gyors frissítés volt e.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79265) Syl válasza Kékes525 (#79248) üzenetére


Syl
nagyúr

>Amúgy olvastál a Macrium hibájáról, amit most javítottak?

Igen, töröltem is a régi mentéseimet és újat készítettem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79325) Kékes525 válasza Syl (#79301) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam a 10-es bemutatkozása nagyon rossz volt, ezért most mindig mentek. A Macriummal a hónaponként full, hetenként differenciál és naponként incrementál van beállítva. Ezenkívül vannak rendszer visszaállítási pontjaim is, ami a Windows 7-nél nagyon jól jött adott esetben. Egyszer már itt is használtam. Addig biztosan csinálom, míg ki nem tapasztalom az új rendszert.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79479) Kékes525 válasza egykori (#79478) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem internetezel kétes helyeken, akkor a biztonságit is érdemes legalább néhány napra halasztani. Addig olvashatod az első tapasztalatokat. Ha az OK, akkor már jöhet. De a legfontosabb az, hogy legyenek naprakész mentéseid a rendszerről is. Ha mégis beüt a ménkű, akkor visszalehessen állítani. Én erre a rendszer visszaállítást és a Macriumot használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79520) Kékes525 válasza Geth (#79512) üzenetére


Kékes525
félisten

A sok kérdésre írtam, hogy szócsavarás és túlbonyolítás. Haszna van, használni kell. De a legfontosabb a mentés, a mentés és a mentés. :) Ja és az, hogy a Windowst kell piszkálni, kell belenyúlni, kell állítgatni, mert a rendszer általánosan optimalizált, azaz biztos, hogy a Te gépedre nem a legjobb beállítással kerül fel. Viszont odafigyelve. Ne kérdezd meg, hogy mire kell figyelni. :) Hosszú lista lenne...

(#79514) Buckey

"Akkor hogy bízzon meg az ember a biztonsági másolatában, ha a windows szétcseszi?"

Megfelelő programot kell használni (pl.:Macrium) és ha lehet külső eszközre kell menteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79693) Syl válasza Kékes525 (#79686) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam nem fut és kézire van állítva - nem én babráltam, default volt ilyen.
De, úgy tudom, a Macrium (és a hasonló backup programok) ezt az árnyékmásolat szolgáltatást használják a mentéskor és lehet nálad azért fut állandóan, mert ütemezve van a mentés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79702) Kékes525 válasza Syl (#79693) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem állandóan fut, hanem nálam is kézin van (az automatikust kérdeztem, nem állítottam. :) ). Csak azt olvastam, hogy a rendszer visszaállításhoz szükséges, hogy állandóan fusson. [link] Igaz, 8.1-es rendszer. Gondolom a Macrium így is el tudja indítani amikor elindul, mert rendesen müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79854) Doky586 válasza Ferenc. (#79849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem tölt be a gép hanem folyamatosan újraindul és ezt csinálja órák óta!"
Én is pont így szoktam fekvőtámaszokat csinálni: kifekszem, majd kinyomom magam és ez így megy órákig.. :U

Erre készülve Macrium-al csinálok a teljes SSDről egy mentést fileba másik HDD-re..

[ Szerkesztve ]

(#79905) Kékes525


Kékes525
félisten

Másodszor futok bele az 1803-as build-nál kék képernyőbe, amikor a Revo Uninstaller Pro-val drivert tartalmazó programot próbálok eltávolítani. Nem tudja minden részét azonnal eltávolítani, mert az eltávolítandó program drivere be van töltve és ezért a következő rendszerindítás után távolítaná el, de akkor kék képernyőbe futok bele. HitmanPro.Alert és a Lastpass-nál volt ilyen.

Biztos, hogy a Revo Uninstaller Pro nem próbál eltávolítani más programokat is, mert ellenőrzőm őket. Amúgy Közepes eltávolítási módban van az eltávolítás beállítva.

A Macriummal a tegnapi állapotot visszaállítottam és most csökkentett módban a Revo Uninstaller Pro tökéletesen eltávolította a LastPassot. Most nem volt kék képernyő.

Más is futott bele ilyesmibe? Vagy a Windows 10 esetében ez egy régóta ismert dolog?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80002) bobalazs válasza King Unique (#79994) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a higgadt hangvételű választ.
Megsúgom az utolsó updatet én sem raktam fel, (w8.1en) mert nálam is fekete képernyővel be sem tölt a rendszer. WSUS offline-al szoktam frissítést csinálni, nem érdekel a microsoft "kém frissítése" sem, elvileg wsus offline megszűri mit rak fel. Nekem épp ez a jó ebben hogy 8.1et használok, hogy nem kisérletezgetek meg nem kell imádkoznom hogy a következő frissítés mit fog elbaszarintani, meg mi az ami nem fog működni.
Van egy macrium reflect free mentésem, aztán visszadobom azt a képfájlt. Mivel nincs ráerőltetve sem a frissítés, sem a verzó váltás minden maradhat a régiben.

Ez a haverom akinél win 10 volt már jó ideje, (akinél az ssd 500+ tera írásnál jár már, HD sentinel szerint) már rég óta panaszkodott hogy se a képnézője nem jó, se a windows store, a steames játékai el se indulnak, egy kettő kivételével - ez volt a fő gondja.
Anno még windows 7ről frissítettünk neki a licenszét. Azóta én egyszer raktam neki újra az egész rendszert, pendriveról. Kb egy hétig működött a store nála akkor is, majd elcsesződőtt. Végigrágtam a google első 100 találatát, angol nyelven, kipróbáltam a felajánlott lehetőségeket, nem oldódott meg. Teamvieweren beléptem az én MS fiókomba, érdekes úgy meg működött, bár megint csak egy ideig.
Belőle kiindulva például nem ajánlanám a windows-10t.

[ Szerkesztve ]

(#80041) King Unique válasza bobalazs (#80002) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így igen érdekes, hogy egyik oldalról azt hangoztatod a 10-esre állítólag szinte csak "rontó" frissítések jönnek és bezzeg a 7/8.1 esetében minden OK. De egyrészt nem használod, másrészt azért egy havi összegző frissítés 8.1-nél gondot (fekete képernyő) okoz nálad, ahogyan a linkelt példák alapján másoknál is, sőt akár a 7-es esetében is... Harmadrészt az nemrég egy másik válaszban volt kifejtve, hogy ha egy-egy frissítés esetleg gondot okoz egyeseknél, attól még nyilván korántsem mindenkinél és nem lehet az előbbit általánosítani. Tegnap este települt pl. a KB4100403 nálam több gépen is és nem kellett imádkozni, restart után is működtek gond nélkül. Majd aztán jön az, hogy bezzeg ott van a WSUS, meg a Macrium mentése, mintha ezek a Windows 10 esetében nem lennének opciók, holott nyilván azok. Arról nem beszélve, hogy a megfelelő kiadásokban eleve lehet halasztani a frissítéseket, de ingyenes külső programmal, vagy helyi megoldással a Home kiadásnál is. Sőt, szükség esetén akár az utóbbiba is lehet csoportházirendet varázsolni. Mindent egyenként szelektálni egyébként már a régebbi Windowsoknál sem nagyon lehet, mivel azok is összegző frissítéseket kapnak egy ideje, az meg a másik.

[ Szerkesztve ]

(#80043) bobalazs válasza King Unique (#80041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az éremnek két oldala van, nem vagyok elfogult.
Macriummal be tudom vetni a két évvel ezelőtt készitett image fájlomat. Windows 10el is meg tudom e vajon csinálni? Nem e az lesz az első dolga a windows 10nek hogy felfrissíti nekem a windows 10et? Egyébként meg, lehet e használni a windows 10 első verzióját, ami régi; frissítések nélkül? Erről nem tudok pl. semmit. Gondolom nem. Első dolga lesz a biztonsági frissítésekkel, stb. jól elkúrni a meglévő rendszert.
Még ami szemet szúrt egy hsz. régebbről: User egy kisebb vagyont költ a spéci DACjára, majd kiderül hogy az a windows 10 alatt nem használható.
Az pedig hogy két év után elfelejtenek hardvert támogatni megint nem megbocsátható. Így pláne nem hogy évente két major verzió lesz ha jól tudom.
Inkább használjon az ember egy 5 éves rendszert, ami azután is fog működni.
Neadjisten egy autószalonba mit szólnának ha spéci programot kéne futtatni, majd egy nap a következő frissítés után már nem működne; nagyot néznének..

(#80118) Kékes525


Kékes525
félisten

A Microsoft szupportnál történő telefonos segítségkérés ingyenes OEM-es licence esetében? Ezt kérdezném meg:

A rendszer visszaállítás csökkentett módban sem működik. Visszaállítási pont létrejön, de már visszaállítani nem tudom a rendszert. Windows 10 64 bit pro1803 verzió. Hibakód: 0x80070005, i5 Intel® Core™ i5-8400 SSD: Samsung 960 EVO 512GB M2 PCIe MZ-V6E500BW Memória: 16 GB DDR4 RAM Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CMK16GX4M2A2400C14 Alaplap: ASRock Z370 Extreme4 alaplap.

Nem vészkérdés, mert a rendszer stabilnak tűnik és a Macrium jól müködik, pótolja Windows rendszer-visszaállítást. De azért mégis...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80143) egykori


egykori
őstag

Most végeztem a katasztrófa elhárításával, lemezképfájl mentéssel és klónozással (Macrium), erre egy rakat új frissítés akar települni. Talán jó is, hogy vannak már mentéseim, mert az MS frissítésekkel kapcsolatban a bizalmam egy kissé megingott. (Bár ez a 1803-as volt az első eset - mégis.)

(#80170) Kékes525 válasza Doky586 (#80167) üzenetére


Kékes525
félisten

Még szerencse, hogy Macriumot használok mentésre. A rendszer-visszaállítás csak biztosíték lett volna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80287) Cs1csó válasza TechN7ne (#80284) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez engem is bosszant mármint hogy egyből telepíteni egyszerű amint a telepítés végén bejön az asztal és jön a szöveg hogy ezt azt frissíts húzd ki netet ezután a meglévő VGA driver-t úgy telepíted ahogy tetszik ha készen vagy csinálsz egy restartot és vissza is dughatod a kábelt.

Engem legjobb az idegesít - MÉRHETETLENÜL- hogy először is mivel már-már beteges windows újratelepítő vagy ezért nekem megváltás a windows 10 fél évente megjelenő TISZTA ÚJ ISO-ja. Nem szeretem az integráltakat - még a SÉF bácsiját használtam anno vagy az OPREND-es is jó de ritkán frissül - rendszermentés képeket sem szeretem - macrium és társai - ezért ezt a részét szeretem csak ez a nyomorult windows 10 egyből elkezdi szedni az összes UWP- appot amiből egyiket sem kértem és CSAK ez legalább 1-1,5 GB - windows update-k max párszáz MB-ot foglalnak.

(#80321) Cs1csó válasza Reinu (#80320) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően a rendszerkép készítő programokat erre találták fel, pl. Macrium free, de amondó vagyok, hogy ilyen komoly hardver elemek cseréje után áldozd rá azt az időt, hogy újratelepíted.

(#80511) King Unique válasza Mike 32 (#80510) üzenetére


King Unique
titán

Ha a hardverkörnyezet ugyanaz és teljesülnek az említett egyéb feltételek, na meg a frissítési alap is jogtiszta volt stb., akkor itt normál esetben nem kellene gondot okoznia az újraaktiválásnak sem újratelepítés, sem klónozás után. Az előbbinél ilyenkor a "nincs termékkulcsom" opcióval tovább lehet lépni a telepítésnél, majd aztán a feltelepített rendszer automatikusan beaktiválja magát, amint az internetkapcsolat aktív lesz.

Ha az MCT-vel csinálod a telepítési adathordozó elkészítését, akkor legalább 8 GB-os pendrive kell. Ha csak az ESD ISO-t töltöd le vele, majd utána manuális fájlmásolással / külső programmal oldod meg a kiírást, akkor elég a 4 GB-os is. DVD-vel meg felesleges vesződni, ha van pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#80563) Doky586 válasza ccs2929 (#80562) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1-2 perc csak az egész frissítés utáni windows.old mappából visszaállítani a régi rendszert (esetleg macrium file mentésből), ámbár nem tudom meddig marad úgy (home verziónál).

(#80646) King Unique válasza bigrock (#80645) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván azokat is át kell, azok is a Windowshoz tartoznak, nem véletlenül hozta őket létre a telepítő. Egy normális klónozó program pedig eleve kijelöli ezeket, sőt pl. a Macrium olyan opciót is kínál, ami közvetlenül csak a rendszert menti le, ellenben az adatpartíciót stb. már nem. Normál esetben BIOS-MBR és UEFI-GPT telepítésnél a screenshotokon lévő partíció jönnek létre. De, ha (több) build upgrade is volt, akkor előfordulhat, hogy pl. újabb helyreállítási partíció is létrejön.

A második kérdésedre utólag ott van a lemezkezelőben a kötet kiterjesztése opció, ha közvetlenül utána nem lefoglalt terület van. De a jobb rendszermentő szoftvereknél, mint pl. a Macrium, akár a klónozás előtt is van lehetőség a partíciók méretét megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#81103) pc360 válasza trialboj (#81099) üzenetére


pc360
addikt

Macrium Reflect telepít, net enged (ez az ingyenes kulcs miatt kell, automatán intézi), regisztrálás nem kér, Windows backup indít, másik drive-ra ment. Ez visszaállítható lesz később, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81145) energomatt


energomatt
senior tag

Külföldön vagyok a laptopommal. Mindjárt az a meglepetés ért, hogy beállítottam egy rokonomnál a wifi elérést, de nem volt net elérésem. A hibaüzenet az, hogy ellenőrizzem a proxy beállításokat vagy a tüzfal beálításait. Nem tudtam megoldani. Ezután a Marcium Reflecttel késztett rendszementésemet kellett segítségül hívnom. A visszaállított rendszerrel már egyből lett net elérésem. Ezzel azonban nincs vége. Elutaztam innen néhány napra, ott egy másik wifit használtam, ami szintén működött. Visszatértem ide és megint ugyanaz a jelenség fogadott, itt megint nem volt net elérés. Megint jött a rendszer visszaállítás és azután megint müködik. Mi lehet ez? Természetesen semmi változás a laptopon nem történt, csak adatmásolásra használtam.

(#81328) Kékes525 válasza Geth (#81324) üzenetére


Kékes525
félisten

Erőltetve így felment, nem javasolta, de ennek ellenére igent nyomtam és eltűnt az ismeretlen eszköz, ami hardverváltozások keresésére sem jön elő. Viszont nem látok semmi változást az eszközkezelő USB vezérlők részében. Az első a régebbi, a második az új: [kép], [kép] Köszi a segítséget! :R

A 2.-ra tudnál javaslatot, tiszta telepítést leszámítva? Érdekes, hogy most dirver telepítés volt és újraindítás után nem volt semmi probléma. Az újratelepítést akkor fogom, ha munka közben is csinálná. Így még együtt tudok élni vele. Macrium mentéssel gyorsan visszatudom állítani a rendszert, 3-4 perc az egész. Mindennapja van teljes rendszerre történő mentésem. Havi 1 full, hetenként egy differenciál, naponta egy incremental), hely van bőven.

Hoppá, van változás: megjelent az ASMedia USB Root Hub és az USB háttértár is. Az előbb nem vettem észre. :B

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81405) Kékes525 válasza Geth (#81398) üzenetére


Kékes525
félisten

(#81399) pc360

Hogy tanulj, mert van ilyen helyzet. Amúgy köszi, ezeket ismerem. Sokkal nehezebben használhatók. Csicsásak, de nem informatívak ehhez képest. Nézd meg magad: [kép] [kép] [kép] [kép] Ordító a különbség közöttük.

"mivel ha végeztél az egyik drive ellenőrzésével, utána vizsgálhatsz egy másikat."

Ja, Te emlékszel egy Windows könyvtár összes alkönyvtárainak nagyságára. :D Röhejes vagy.

pc360 + Geth

Igen, már írtam nekik, de nem ebben az ügyben. Nem annyira lényeges, csak gondoltam megkérdezem.

"Én pont ezt az infót Far Manager-ben kérdezem le, igaz, ízléses kördiagram nélkül"

A Far Manager nálam is alap (CTRL Q ez a funkció). (Pontosan úgy állítottam be a színeit mint anno a Norton Commanderé volt, ha még emlékszel arra a programra. :P) A Far Managerrel ez nehézkesebb, mert egyszerre kell nagyon sok könyvtár nagyságát látnom.

"Najó megkérdem, mert szórakoztató: miért kell több példány belőle?"

Mi a szórakoztató ebbe? Furcsa hobbid van. :DDD

Hirtelen 9 Gigabyte-tal megnőtt a rendszer-lemezfoglaltság. Ezért kellett volna a két példány, hogy gyorsabban, könnyebben kiderítsem mi lett nagyobb:
A Macriummal van naponta mentésem a teljes rendszerlemezről. Annak a mentését fel lehet csatolni virtuális lemezmeghajtónak és ezzel hasonlítottam össze, hogy melyik könyvtár nőtt meg hirtelen. Mindkettőre, rendszerlemez és a pár órával előtte elkészített klónjának virtuális meghajtóján egyszerre futtattam volna le. A két képen ctrl-tab-al azonnal lehetett volna látni, hogy melyik könyvtár hízott volna meg. Ráklikelve az alkönyvtárainál is azonnal látható lett volna, és így tovább. Akármilyen mélyen is van eldugva, fél perc alatt látom. Így is elég hamar megtaláltam, mert nem volt mélyen.

Remélem jól szórakoztatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81425) pc360 válasza tordaitibi (#81424) üzenetére


pc360
addikt

Klónozás max.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81483) Kékes525 válasza Pityu. (#81470) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem már jó az 1803-as, de mivel nem létfontosságú nyugodtan várhatsz.

Macriummal tudsz teljes mentést csinálni, így probléma nélkül visszaállhatsz, ha mégsem jó. Nálam 70GB-ot 3 perc alatt tesz vissza. Igaz NVMe az SSD-ém.

(#81471) Timberwolf +1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82200) pc360 válasza #19281408 (#82199) üzenetére


pc360
addikt

Lemezkarbantartó elsősorban, de sokat az se fog segíteni ezen már, mert az update-nek olykor jó 8-10 GB-ra lehet szüksége. A 32 GB-os SSD mindenképp szűkös, a megoldás a 2. pont. Ha ez HDD, csak ilyen kicsire szabtad a partíciót, akkor két megoldás van:

1. a D-ből átcsippentesz pár GB-ot a C részére EaseUS Partition Master Free-vel (letöltés) – ez megoldja a dolgot adatvesztés nélkül

2. veszel egy 120 GBB-os SSD-t, ami amúgy mindenképpen ajánlott a HDD-vel szemben, és átklónozod Macrium Reflect Free-vel (letöltés), vagy újratelepíted arra a rendszert

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82406) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Leklónoztam egy másik SSD-re a rendszert, minden frankó, kivéve:
- Processzor: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (Code 32)
- HD audio: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (Code 32)
Jesszusom, ez hogy lehet?

Mondjuk nem Ghost-ot használtam, hanem Acronis-t. De hát a klónozás attól még klónozás, nem?

De végülis mindegy miért történt, hanem hogy lehet elhárítani? Egy órán keresztül próbálkoztam:
- eszköz letilt, újraindít
- eszköz eltáv, alaplap honlapjáról egy audio driver feltesz, újraindít
- illesztőprogram frissítése, megmutat mappából, de már telepítette a legjobbat
- illesztőprogram frissítése, kiválaszt listából, de már telepítette a legjobbat
- registry-ben kerestem upper value-t, nincs
Őrület, semmi sem segít, nincsen hang.
Processzor már nem felkiáltójeles, de hang továbbra sincs.

Pedig megvan még a régi SSD, be is bootol még, és ott "AMD hd hang" néven szerepel, és nyilván működik.

Természetesen rágugliztam, egy csomó találat van arra, hogy klónozás után nincs audio, de megoldás egyiknél sincs.

Ti láttatok már ilyent?

(#82408) Zoz válasza mckay (#82406) üzenetére


Zoz
őstag

Klónozás előtt kikapcsoltad a gyorsindítást, hogy a leállás tényleges leállás legyen?

(#82417) Zoz válasza mckay (#82412) üzenetére


Zoz
őstag

Én párszor belefutottam ilyen xaktás hibákba, azóta mindig figyelek arra, hogy rendes, gyorsindítás mentes leállítás legyen klónozás előtt. Azóta nem volt ilyen.

(#82474) mckay válasza Zoz (#82417) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!

No visszamentem, és reménykedtem, hogy a cserélni kívánt vinyó kibír még egy klónozást.
Visszatettem, kikapcsoltam a gyorsindítást, leállítottam, aztán:
- Acronis pendrive-val klónoztam megint
Eredmény: ugyanaz.
Minden okés, hasít a Windows, de audio nincs. Error 32.
Szóval ez nem segített.
:O

Ekkor letöltöttem egy Macrium szoftvert, csináltam vele bootpendrive-ot.
És láss csodát:
- Macrium Reflect pendrive-val klónoztam
Eredmény: már van hang is az átmentett rendszeren!
Semmi felkiáltójeles sincs az eszközkezelőben.
Bang.
:Y

Fogalmam sincs mi lehet a köze az alkalmazott szoftvernek egy ilyen dologhoz. Azt gondolnám, hogy egy ilyen klónozáskor fájl szinten másol, illetve a partíciókat teszi okosan bootolhatóvá. Oszt ennyi.

Azért köszi a tippet még akkor is, ha nem jött be.
:R

Üdv,

mckay

(#82489) mckay válasza Doky586 (#82475) üzenetére


mckay
aktív tag

Kiderült, hogy a merevlemeznek nincsen baja, más miatt lehetett lassú a Windows.
Legalábbis tesztek nem mutatnak semmit, ma több progival is benchmarkoltam.
Sebaj, már nem fogom elárulni a tulajnak, hogy feleslegesen költettem el vele 12 rugót.
:-)
No meg ha szektor gyengeség lett volna, három klónozásból egyszer azért csak szól volna egy progi, hogy elakad vagy ilyesmi. De nem akadt, nem jelzett.

És hát ne olvassuk félre: ha másik programot használtam, akkor nem lett az eszközkezelőben semmi felkiáltójeles.
Míg az Acronis progival rakás találat van guglival, hogy klónozás után egy-két illesztőprogi 32 error code.

Nem muszáj tanulságként elfogadni, de ha valakinek jól jön az infó, akkor mégsem hiába vetettem képernyőre.

(#82709) vlevi válasza druzil (#82706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha az ssd-re simán feltelepited a rendszert, már aktiválni fogja magát, mert a neten leelenorzi ezt a gépet, és megtalálja, hogy már volt aktiválja ez a gép. Hdd-ssd csere nem számít hardver változásnak.

Ha azonban a régi rendszert szeretnéd át költöztetni, akkor a macrium reflect free programot ajánlom, a rendszer atmozgatasara.

(#82955) MaxxDamage válasza King Unique (#82954) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jah, im happy :B :D :R
(Reflect-el csináltam is az egész SSD-ről egy mentést)
Meg Win-nél csinálok egy bizt.mentést (mai nappal)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82990) bobalazs válasza Kiskokó (#82989) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kapcsolgatok semmit ki-be, ill. a kérdésre én nem válaszolok.
Rendszermentést, backupot- macrium reflect free -vel kell csinálni, olvass utána, vagy nézz youtubeot fenn van mit hogy kell.

(#83009) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Óó sárcok ezaz. Ezekre gondoltam. Köszönöm szépen a segítséget.

Amint haza érek melóból neki is látok letölteni felrakni.

A macrium meg már le volt töltve régről mert már a win7 ről is akartam csinálni csak soha nem volt rá időm :D
De el is felejtettem, most jutott csak eszembe, hogy tényleg azzal lehet csinálni backupot.

Köszi mégegyszer.!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#83594) #09819904 válasza #61392896 (#83593) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ghostolás vagy mára finomabban fogalmazva klónozás.

(#83595) pc360 válasza #61392896 (#83593) üzenetére


pc360
addikt

Macrium Reflect

Ebben nincs közvetlen klónozás, előbb készíteni kell vele egy külső, vagy másik winyóra backupot, és azt állítod majd "vissza" az új, partícionálatlan SSD-re. A partíció méretét a visszaállítás folyamán tudod kihúzni az új meghajtó teljes méretére (videó).

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83596) pc360 válasza pc360 (#83595) üzenetére


pc360
addikt

Macrium Reflect Free

Így jó a link. :B Azért ezt adom, mert így nem kell a hivatalos downloader-t használni a telepítők letöltéséhez, hisz ezt már megtettem, illetve az ISO-kat is legyártottam. Ez utóbbi a legegyszerűbb, ha készítesz vele egy bootolható pendrive-ot. A mentés zsír egyszerű, a visszaállítás részét nézd majd meg a videón, de az sem ördöngősség.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.