Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Landsmann


Landsmann
addikt

Na de várjatok, így tudna két SIM-en egyszerre hívást kezelni?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6302) Landsmann


Landsmann
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből. Na, fussunk neki a dolognak újra. A telefonban van 2 db yetteles kártya. SIM1-en telefonbeszélgetés folyik, közben SIM2 átmegy vowifire. Ha SIM2-n bejövő hívás van, a hívó foglalt jelzést kap. Na, most végeztem tesztet. SIM2-n aktív telefonhívás van folyamatban. SIM2-t felhívtam másik telefonról. Jelezte a bejövő hívást és a hívó kicsöngést hall. Ezek alapján SIM oldalról nem lenne akadálya a bejövő hívás jelzésének. De gondolom a telefon szoftvere nem alkalmas arra, hogy két SIm kártyán azonos időben hívásokat kezeljen. Redmi 6 a készülék egyébként, nem egy mai gyerek.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6303) AtHoS válasza Landsmann (#6302) üzenetére


AtHoS
nagyúr

VoWifi-t most nem keverem bele, de S23 (P30-on is ugyanígy volt anno) SIM1-en (Yettel) folyamatban lévő hívás közben SIM2-re (Telekom) érkező hívást jelzi a telefon.

Kapcsolatoknál a SIM kezelő részen Állandó két SIM be van kapcsolva és itt még a Hívások továbbításának módjánál SIM2 hívások átirányítása SIM1-re van beállítva

read-only mode on the forum

(#6304) dchard válasza Landsmann (#6302) üzenetére


dchard
veterán

"SIM1-en telefonbeszélgetés folyik, közben SIM2 átmegy vowifire. Ha SIM2-n bejövő hívás van, a hívó foglalt jelzést kap"

Ez tisztán a telefonod képessége, a szolgáltatónak erre nincs hatása.

Régen dual SIM dual standby mellett valóban az volt a helyzet, hogy nem tudtál egyszerre két kártyáról hívásban lenni egyszerre, de ez a modem rádiós részének a limitációja volt (a daul SIM mellett nem volt két független teljes értékű modem a telefonan). Ha viszont az egyik SIM mondjuk VoLTE-n van a másik meg Vowifin, akkor nincs olyan műszaki ok, hogy miért ne épülhetne fel mindkét hívás egyszerre, már azon túl hogy esetleg a telefonod nem képes kezelni a két párhuzamos hívást.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6305) martonl válasza Landsmann (#6301) üzenetére


martonl
senior tag

Na leesett? :DD
Természetesen ahogy a többiek is írták, kizárólag vowifivel fog menni a dolog. Ha nem vagy wifi lefedettség alatt, akkor a továbbiakban is a hagyományos mód lesz az irányadó, azaz amíg SIM 1 hívásban van, addig SIM 2 nem elérhető és fordítva.

A wifi rádió független a GSM-től, olyan, mintha Messenger, Viber stb. hívás jönne be wifin.

Régebben voltak Dual SIM Full Active (DSFA) készülékek, azok natívan vitték egyszerre a két SIM-et, azonban feltehetően szolgáltatói nyomásra ma már nem árulnak nagyon ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6306) slice14 válasza martonl (#6305) üzenetére


slice14
veterán

Ott a backup call. Bár az csak akkor lép működésbe, ha az adott SIM-nek nincs térereje. És ez tudtommal csak Samu-kkal működik.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6307) martonl válasza slice14 (#6306) üzenetére


martonl
senior tag

Azt nem tudom, micsoda, megírod?

(#6308) 4Grider válasza martonl (#6307) üzenetére


4Grider
nagyúr

Samsungokon a vowifi képes sim tudja használni a másik sim mobilnetjét vowifire. De csak térerő hiányában.

(#6309) slice14 válasza martonl (#6307) üzenetére


slice14
veterán

Samsungok esetén van olyan lehetőség hogy ha leszakad az egyik SIM a hálózatról, akkor a másik SIM internetét használva felépít egy VoWiFi kapcsolatot. Persze a SIM VoWiFi képes kell legyen.
Ezt a Beállítások - Kapcsolatok - SIM kezelő-nél találod. emlékeim szerint. Kb. fél éve (ha nem több) használtam, mert azóta lemondtam a Digi mobil előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6310) Landsmann válasza martonl (#6305) üzenetére


Landsmann
addikt

Azt tudom, hogy bnormál hívásnál a másik SIM lepottyan a hzálózatról a hívás idejére. Most kipróbáltam Redmi 9-el, azzal is ugyanez a helyzet, abban a Telekomos kártyát hívtam.
Na, ami viszont rejtély számomra, amelyik telefonról hívtam, ott a hívott szám alatt a híváslistában megjelent hogy "Mobil, vészhelyzeti". De ez pár másodperc után el is tűnt és nem tudtam többet reprodukálni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6311) martonl válasza slice14 (#6309) üzenetére


martonl
senior tag

Ja ezt hívják annak. Ok, köszi nektek.
Igen, ha SIM1-en hívás van, és aktív a mobilnetje is alatta, ami valószínű a volte miatt, akkor egy sima netes hívás tud menni párhuzamosan, ami samuéknál SIM2 vowifije is lehet akár.

(#6312) mucsgyver70 válasza martonl (#6311) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Sajnos nem. Csak akkor használja a vowifit, ha nincs elérhető mobilhálózat. Amikor hívást fogadsz az egyiken akkor a másik lepottyan és nem használja a vowifit hiába van mobilnet volte mellett.

(#6313) martonl válasza mucsgyver70 (#6312) üzenetére


martonl
senior tag

Értem, akkor sajnos nem lehet ilyen módon DSFA telóvá tenni a Samukat. Valószínűsíthető a szolgáltatói nyomás. :((
R.I.P. Gigabyte Simba, az volt az utolsó DSFA telóm.

[ Szerkesztve ]

(#6314) Kukipapa_rr válasza tomp (#6294) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Működött, köszi szépen mindkettőtöknek.

Nem értem mondjuk, miért kell ezt külön aktiválni.

Összefoglalóba nem teszitek be? Ott néztem először.

[ Szerkesztve ]

(#6315) 4Grider válasza Kukipapa_rr (#6314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan még nem publikus a szolgáltatás.

(#6316) Viktor0610 válasza 4Grider (#6315) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy lesz hivatalos bejelentés.
Ezt szépen elaludta a Yettel. :(

Samsung Galaxy A54

(#6317) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6316) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

December 31 még messze van, mondjum az sincs kizárva hogy nem Alap értelmezett szolgáltatás lesz majd.

(#6318) martonl válasza Viktor0610 (#6316) üzenetére


martonl
senior tag

Gondolom ki akarják azért bővíteni a készüléklistát is.

(#6319) Viktor0610 válasza martonl (#6318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az biztos, :K

Samsung Galaxy A54

(#6320) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Yettel topicba írtam, de ide is beteszem:

Elkezdtem gondolkodni, hogy ha mondjuk én egy 2-es vagy 3-as roaming zónába vagyok akkor kilehetne használni, hogy a Vowifivel kb ugyan annyiért telefonálhassak?
Gondolok arra, hogy ha esetleg itthon csinálnák, egy Wireguard vagy OpenVPN szervert, majd haza VPN-eznék. Na az első probléma, most jön. Lehet-e úgy aktív Vowifi, ha VPN is éppen megy. Mert nekem eddig így iOS-en nem sikerült. Ezért gondolotam arra, hogy lehet kapni, egy olyan mobil routert, ami VPN-t is tud felépíteni. Pl.: A Huaweis eszközökbe, van WIfi Extender mode, tehát nyilván nem mobilnetről menne, mert akk kb ugyan ott vagyok árban...
Talán ez még működne is így, de itt jön a kérdéses rész. Azt nem tudom, hogy a Yettel is csinálja azt mint a T, hogy ha érzékeli, hogy a SIM fellépett egy roaming hálózatra, akkor addig tíltja a VoWifi-t, míg nem jelentkezi újra fel a magyar hálózatra. Erről esetleg valami infó?
Talán megoldható, hogy végig mondjuk pl.: Repülő módba leszek, és akkor csak a Wifi megy, bár nem tudom
Ilyen szempontból a Vodafone csinálja jól, bárhol ugyan annyi tarifáért mehet a Wifin a hívás mint itthon. Ezt mondjuk a Yettel és T miért nem tudja meglépni?

(#6321) 4Grider válasza barnibooo (#6320) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yeti topikban csak azért nem reagáltam, mert a mondandód eleje alapján ugrottam azt a hozzászólást.
Roaming alatt is müködik a yeti VoWiFi, de sajnos csak magyar ip címmel. Mifiben még nem láttam vpn lehetőséget, de 5G routerben igen. Igaz vacak L2TP volt, de müködött, hogy az otthoni routeremen keresztül látszódjon...

(#6322) barnibooo válasza 4Grider (#6321) üzenetére


barnibooo
tag

És a SIM kártya külföldi használata nem befolyásolja?

(#6323) 4Grider válasza barnibooo (#6322) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak a Telekomnál. Yetinél egyelőre csak azt nézik, hogy a vowifi kiszolgálóra milyen ip cím felől jelentkezel fel. Ahogy írtad, Yodánál ezt sem nézik (mintha a Digi vowifi-t nyúlták volna le).

(#6324) barnibooo válasza 4Grider (#6323) üzenetére


barnibooo
tag

Nem is tudom, vajon hogyan nyúlták le... :DD

(#6325) Avayasoft


Avayasoft
tag

Sziasztok!

Samsung S22 U-val használok Yettel vowifit pár hete, és már négyen is panaszkodtak, hogy nem érnek el. Yetteles és Vodás hívók voltak. A netem Flipes (Telekom). Ilyenkor repülő módban van a telefon. Amúgy már két alkalommal is tapasztaltam, hogy amikor "felébresztem" a telót, akkor nincs vowifi ikon az állapotsoron. Ezek szerint ez rendszeres lehet.

Mas is tapasztalt ilyet? Vajon ez telefon hiba, vagy vmelyik szolgáltatóé?

Üdv

(#6326) 4Grider válasza Avayasoft (#6325) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekom ip-jű wlan-on elég sokáig volt hívásindítási probléma VoWiFi-n, de ilyenkor mindig kint volt a VoWiFi ikonja. Ha nálad eltűnik (nálam ez soha nem volt jellemző), egyértelmű, hogy nincs olyankor kapcsolat a yeti vowifi infrastruktúrával. Nálam S23 van.

(#6327) goop válasza Avayasoft (#6325) üzenetére


goop
őstag

Nem az igazi a vowifi. Olyan igazi yetteles lett, mint mindenük. Megy, de döcög. Nekem is ki kell kapcsolnom, mert hiába ment a repülő mód minden éjjel időzítve pár percre, ez sem javította meg. Nem lehet kifelé telefonálni, de a bejövőt fogadja. Nálad valami más gond is lesz.

(#6328) 4Grider válasza goop (#6327) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom te is Telekomos vagy. Csak mert leginkább Telekom irányból vannak vele problémák...

(#6329) Landsmann válasza goop (#6327) üzenetére


Landsmann
addikt

Gondolom ezért is nem publikus még a szolgáltatás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6330) martonl válasza Landsmann (#6329) üzenetére


martonl
senior tag

Még 1-2 évig tesztelhetik nyugodtan.

(#6331) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!
Jelenlegi Digi Mobil SIM Redmi Note 9S-ben (Ugyanolyan mint a PRO, nem egy mai darab, de akkor is na :)) a VoLTE hibátlanul megy, ki is jelzi. Kicserélem Vodafone SIM-re, nem működik. VoLTE szolgáltatást esetleg be kell kapcsoltatni 1270-en? Minden trükköt kipróbáltam már. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#6332) Landsmann válasza djsunstealer (#6331) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen, azt hiszem nem aktív automatikusan.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6333) djsunstealer válasza Landsmann (#6332) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen, megpróbálom.... :)

(#6334) dchard válasza djsunstealer (#6333) üzenetére


dchard
veterán

Ha az ÜFSZ aktiválta és utána sem megy, akkor a szokásos Xiaomi-s VoLTE kóddal ( *#*#volte#*#* ) érdemes tenni egy próbát. Ha régi a teló, nem lesz benne Voda profil, így a VoLTE nem feltétlenül fog magától menni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6335) goop válasza 4Grider (#6328) üzenetére


goop
őstag

Igen. Telekom az otthoni.

(#6336) Viktor0610 válasza goop (#6327) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen készüléken használod, de nálam Samsungon (A54), digis, gigabites nettel hibátlan.

Samsung Galaxy A54

(#6337) martonl válasza Viktor0610 (#6336) üzenetére


martonl
senior tag

Itt a telekomos neten van a hangsúly, azon vannak gondok.

(#6338) Viktor0610 válasza martonl (#6337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, sejtettem.
Csak azért hoztam fel, mert a VoWIFI elég sok mindentől függ.
És az, hogy kb. csak a Telekommal van baj, az szerintem nem feltétlen csak a Yettel hibája. (Olyan igazi yetteles lett, mint mindenük.)

Samsung Galaxy A54

(#6339) csaszi75 válasza djsunstealer (#6331) üzenetére


csaszi75
senior tag

A Voda SIM-et előbb tedd be egy újabb, hivatalosan is támogatott VoLTE képes telóba, aztán várj egy-két napot, elméletileg az IMEI alapján ráállítják.. Kivéve, ha régebben valamiért kérted a VoLTE levételét erről a SIM-ről.. Ha más nem, akkor tényleg ügyfélszolgálat hívása..

(#6340) goop válasza Viktor0610 (#6336) üzenetére


goop
őstag

Samsung S21 FE a telefon. Kb. 2 napig nincs gond vele, utána jön a hívás gond. Ez a telefon nem mozog, mindig az otthoni wifin van. A többi készülék ami mozog, azokon nem jött elő.

(#6341) mobilemaster válasza csaszi75 (#6339) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

3-4 frissen aktivált vodafone tuti100+os kártyával hívtam fel az ügyfélszolgálatot, hogy nem megy a volte. Érdekes módon miután bekapcsolták, pár perc és egy újraindítás elteltével működött is gond nélkül. Előtte hiába vártam két hetet, magától még véletlenül sem aktiválódott, hiába volt a telefonon bekapcsolva.

Az első ügyfélszolgálatos kiemelte hogy minden frissen aktivált kártyán engedélyezve kéne hogy legyen, ennek ellenére az enyémen tiltva volt. A második ügyintézőt kártya aktiválás után 2 órával hívtam, mondta hogy ilyenkor 48 óra az átfutási idő, de lássak csodát bekapcsolja nekem azonnal. Repülő mód ki-be, és már ment is. Igaz, azzal kezdte hogy biztos én nem kapcsoltam be a készüléken, és onnan kéne engedélyeznem. Erre mondtam neki hogy 2 hét alatt ezzel az úttal nem oldódott meg korábban a probléma, úgyhogy tapasztalatból azonnal ügyintézőhöz fordulok, nem próbálkozok feleslegesen, hogy hátha működni fog, mert nem fog magától.

Yettel kártyákkal gondban vagyok, mindössze egyen megy a volte, az összes többin nem hajlandó. Szerintem azok esetében is hivogatnom kéne az ügyfélszolgálatot, és pár perc alatt megoldódna.

Őszintén megmondva, nem tudom miért érdekük a szolgáltatóknak hogy 2G hálózaton menjenek a hívások 2023-ban. Legalább szolgáltatói oldalon alapból engedélyezve lenne a volte...

(#6342) Landsmann válasza mobilemaster (#6341) üzenetére


Landsmann
addikt

Yettelnél minden kártyára aktív a VoLTE. Mindenkinek bekapcsolták a nyáron.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6343) 4Grider válasza Landsmann (#6342) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elvileg. Gyakorlatilag meg még mindig lehet VoLTE tiltást leszedetni.

(#6344) mobilemaster válasza 4Grider (#6343) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Az 1-2 éve aktivált yetteles kártyán megy a volte, a kb 15-20 éves számokon nem (4G képes új, pár éve cserélt simmel persze). Biztos fel kéne hívnom őket hogy kapcsolják be, de annyira jelenleg nem fontos...

Összefoglalva, érdemes hívogatni az ügyfélszolgálatot, mert szerintem biztos van hogy a telefon képes lenne rá, de szolgáltatói oldalon valamiért tiltva van.

(#6345) 4Grider válasza mobilemaster (#6344) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért a yettelnél elég sok olyan volte-képes telefonmodell van, ami fizikailag nem támogatott. A yeti és a voda messze nem telekom, hogy minden készüléket támogassanak...

(#6346) goop


goop
őstag

[hivatalos a yettel vowifi], lehet reklamálni ha rosszalkodik. :D

[ Szerkesztve ]

(#6347) 4Grider válasza goop (#6346) üzenetére


4Grider
nagyúr

És már meg is van a válasz az esetleges reklamációra:
"Technikai hibabejelentés esetén ügyfélszolgálatunk segít, illetve a VoWIFI funkció kikapcsolásával bárki visszatérhet a hagyományos használathoz. A WIFI minőségével, a helyi hálózat sajátosságaival kapcsolatos hibákkal kapcsolatban a helyi hálózat üzemeltetője tud csak segíteni.A felhasználó kikapcsolhatja a WiFi hívás engedélyezését a beállításhoz hasonló módon (pl. Beállítások/Kapcsolatok/WiFi hívás)."

(#6348) Zsolt,72 válasza goop (#6346) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Bízzunk benne, nem lesz szükséges a reklamáció. :)

Nálam az elmúlt napokban rendben működött (iPhone 15, iOS 17.1.2 és feltöltőkártya).

(#6349) 4Grider válasza Zsolt,72 (#6348) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen isp-jű WLAN-on? Mert eddig csak Telekom esetében volt problémánk.

(#6350) emre33 válasza goop (#6346) üzenetére


emre33
addikt

Samsung A41 a listában szerepel, de nem megy. Nincs wifi hívás opció. Másnak?
S10+ nincs a listában, de megy…

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.