Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) goop válasza martonl (#6650) üzenetére


goop
őstag

Képben vagyok ezekkel, csupán arra voltam kíváncsi valaki natolt ipvel járt e így a vowifivel. A natot nem biztos, hogy ki tudom vetetni a flippel. Majd teszek egy próbát azért. Akkor más gond nem nagyon lehet pedig...

(#6652) tibor23


tibor23
senior tag

VoWifi hívások alatt hogyan tudom megnézni milyen kodeket használ a telefon hívás közben? Samsung A52S telefon *#0011# kóddal kijön a service menü, de vowifi alatt nem mutatja a kodeket.

(#6653) Avayasoft válasza goop (#6643) üzenetére


Avayasoft
tag

Flip (Telekom) lesz a gond. Yetteles vagyok és nálam is vacakol a Vowifi az első perctől. Ha sokáig nem használom a telót - pl éjszaka - akkor levált. Ugyanolyan routerrel Voda hálón semmi baj. Én már feladtam. Többszőr írtam mindkettőnek, ip4- re kértem magam stb.

(#6654) 4Grider válasza Avayasoft (#6653) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telephelyeinken és nálam otthon is Telekom az isp. Egy darabig tényleg gond volt a yeti VoWiFi rendelkezésre állásával ezekben a hálózatokban, de ez a probléma egy ideje megszűnt. Mondjuk minden előfizetésünk publikus ip címet kap...

(#6655) martonl válasza goop (#6651) üzenetére


martonl
senior tag

Publikus IP-t kell, hogy tudjál kérni. Legalábbis Telekomon van rá lehetőség. Talán még a QoS kivételét írták fórumtársak, de nem emlékszem, hogy az ezzel összefüggésben volt-e.

[ Szerkesztve ]

(#6656) Avayasoft válasza 4Grider (#6654) üzenetére


Avayasoft
tag

Nekem még most hétfőn is volt olyan ismerősöm, aki nem ért el...

(#6657) 4Grider válasza Avayasoft (#6656) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem is tudom, mikor kaptam utoljára elérhetetlenség miatt elmulasztott hívásról hívásértesítő sms-t. Nálam Samsung van és yeti/voda VoWiFi megy egyszerre (most épp nem, mert a yeti vowifi döglődik), sokszor repülő mód mellett.

(#6658) Avayasoft válasza 4Grider (#6657) üzenetére


Avayasoft
tag

"most épp nem, mert a yeti vowifi döglődik"

Akkor nálad is csak akadozik...

(#6659) slice14 válasza 4Grider (#6657) üzenetére


slice14
veterán

Akkor már meg sem kérdem, hogy miért nem megy a Yettel VoWiFi.... :DDD
Tegnap este volt a számhordozási ablak, és néztem hogy Telekom-nál még volt, de Yettel-nél már nem. Pedig sms-ben aktíváltattam a VoWiFi-t a Yetti-nél.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6660) goop


goop
őstag

Köszi mindenkinek. A yettel vowifi nem túl jó, nekem kimenő hívást nem tudott, már nem is szórakozok vele. Most voda vowifi amiről szó volt, ami alapban tökéletes.
Úgy néz ki, hogy megoldottam amúgy :)
Nem a natolt ip a gond, hanem mint most véletlenül észrevettem, leesett volte - ról a telefon és hiába volt aktív a wifi/vowifi a hang amr kodec lett. Most kilőttem az 5G t, marad a 4G/3G/2G, apn a sima internet, hitelesítés nincs, a típus pedig default, supl. Egyelőre úgy néz ki, ezzel minden megy, tökéletes.

(#6661) goop válasza goop (#6660) üzenetére


goop
őstag

Nem jött be ez sem, próbálkozok tovább...

(#6662) Landsmann válasza goop (#6660) üzenetére


Landsmann
addikt

A Yettel vowifi tegnap óta elég érdekesen működik, nem biztos, hogy a net kapcsolattal van a probléma.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6663) goop válasza Landsmann (#6662) üzenetére


goop
őstag

Voda, amiről szó van most éppen.

(#6664) martonl válasza goop (#6661) üzenetére


martonl
senior tag

Vowifinek nincs köze az aktuális mobilhálózathoz. Volte nélkül, még 2G mellett, sőt repülő módban is megy. Egyedül annyi, hogy hívásátadás csak volte-nál van.

(#6665) goop válasza martonl (#6664) üzenetére


goop
őstag

Ezzel mind tisztában vagyok köszi. Reggel majd újra ránézek, mert közben megint állítgattam.

(#6666) martonl válasza goop (#6665) üzenetére


martonl
senior tag

Jó, azért nem értettem, miért is írtál mobilhálózatról. Amit javasoltunk, azt megcsináltad? Publikus IP, QoS?

(#6667) goop válasza martonl (#6666) üzenetére


goop
őstag

Publikus ip elvileg nincs flip mellett, de még nem intéztem, mivel anyám nevén van az előfizetés, és nem akarok ezzel vesződni most. Qos nem kell mivel anyám nem használ netet, csak a vowifi miatt kapta tőlem a jobb routert is. Elvileg semmi köze a mobil hálózatnak a vowifi hez de ezek szerint valami mégis. Repülő módba nem tehetem a telefont, mert ha elmegy anyám otthonról, elfelejti visszatenni.
De talán most megvan a megoldás: fejlesztő mód, wifi energia takarékos ki, mobilhalózat mindig aktív. Ezzel egyből kicseng és marad az evs kodek is, és a natolt ip sem zavar be.

[ Szerkesztve ]

(#6668) martonl válasza goop (#6667) üzenetére


martonl
senior tag

A QoS pont hogy ne legyen bekapcsolva, ezt írtam, de akkor így van most. Amit írtál annak érzéssel szintén nincs köze a vowifihez, de remélem nincs igazam és stabilan menni fog.

Mondjuk még annyi, hogy a vowifihez jó wifi lefedettség is kell, 5GHz-en ez kb. azt jelenti, hogy szinte egy helyiségben a routerrel. A teló figyeli a csomagvesztést és ha úgy érzi, dobja is. Attól még pl. egy böngészés továbbra is menni fog.

(#6669) goop válasza martonl (#6668) üzenetére


goop
őstag

Qos nincs bekapcsolva. Az volt a baj, hogy leesett volte és 4G ről vowifi alatt, és nem kellene, hogy köze legyen hozzá, de mégis volt, mivel mint írtam a hang 2G s amr volt. Mint írtam a wifi only wifi5, a net teljesen stabil, hozza a maxot amit a flip ad. Máskor fél - 1 órat ha pihent a telefon már nem volt jó, most 12 óra pihenés után is jó. Óvatosan ki merem jelenteni, hogy jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#6670) mzso válasza domper2015 (#6636) üzenetére


mzso
veterán

Nos kipróbáltam. Aktiváltam a megfelelő dolgokat, de a vowifi opció nem jelent meg a hívások és SMS részen.
A 4g hívás megjelent a helyén, de az szerintem (vagyis inkább a tárcsázó szerint) eddig is működött.

(#6671) mzso válasza winbox (#6641) üzenetére


mzso
veterán

Ez az ims APN ugyanaz mindenhol?
Nekem már van egy "ims" APN a Voda SIM-nél.

(#6672) martonl válasza goop (#6669) üzenetére


martonl
senior tag

Amit írsz az simán olyan, mintha a telefon a fülhöz emelve dobná a vowifit gyenge wifi térerő miatt és a hívás mobilon megy. Tudom ne nézzelek hülyének, de a mobil hálózatnak tényleg nincs köze hozzá, feltéve ha tényleg wifin megy a hívás. Írtad is, hogy a wifi jó, bár az, hogy jó a sebesség még nem jelenti azt, hogy nincs csomagvesztés.

(#6673) goop válasza martonl (#6672) üzenetére


goop
őstag

A telefon az asztalon van, tehát ez a füles dolog kizárva. Eleve nehezen csörög ki, eltelik 5-10 mp. Amúgy most úgy áll, hogy 10 ből 8 hívás jó, a maradék 1-2 ami levált. Ennyit tudtam tenni. A sluszpoén, másik ismerőssel ugyanez a szitu, ott még komolyabb router van, tp link ax20, ott is panasz volt a vowifire, most ugyanezt a mindig aktív mobilnet stb belőttem neki is, és most szintén 10 ből kb 8-9 hívás jó lett. Ez mind a bejövő hívásra értendő, kimenő ott is mindig jó volt. Szinten flip a szolgáltató, szintén natolt ip vel. Szóval ennél többet nem lehet ebből kihozni, a baj a natban keresendő, mivel nálam telekom, public ip, és soha semmi gond a voda vowifivel, és kicseng a hívás pillanatában..

[ Szerkesztve ]

(#6674) martonl válasza goop (#6673) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor sanszos a Flip valóban sajnos. Azzal meg nem lehet mit tenni. Azt nem tudom, lehet-e ennél a szolgáltatásnál publikus IP-t kérni. Telekomnál lehet, hiszen neked is az van. Flip meg Telekom márka.

[ Szerkesztve ]

(#6675) goop válasza martonl (#6674) üzenetére


goop
őstag

Na igen, bár egy fél éve kb engem is megtréfáltak a nattal, de le tudtam vetetni. Flip ugye fapad, egy csomag, nix varia. Szóval valószínűleg ez így marad.

(#6676) adamka1313


adamka1313
tag

Egy ideje nem müködik a VoWIFI nálam, KÜF flottában vagyok(Yettel). Másnak sem jó vagy csak egyéni probléma?(S22U)
Próbáltam ismét akitváltatni üzenetben de csak annyit kaptam vissza H nem vagyok jogosult...pedig eddig működött... :Y

S22Ultra / Google Nexus 7 2012

(#6677) Landsmann válasza adamka1313 (#6676) üzenetére


Landsmann
addikt

Pár napja ledöglött a rendszer. Furcsaság, hogy az egyik telefonban, amiben két yetteles kártya van, az egyik most is vowifin van, a másik meg nem. Amelyik fent van, az sem mindig szokott, bár tegnap délután óta folyamatosan fent van, volt wifi hálózat váltás, és csatlakozott egyből. Olybá tűnik egyedileg, SIM-ekhez köthető a probléma. Másik telefonon sem csatlakozik a vowifire, most szándékosan úgy állítottam be, hogy a wifi legyen az elsődleges, így látom ha magához tér a rendszer.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6678) gábor-ka válasza Landsmann (#6677) üzenetére


gábor-ka
tag

nekem az ios 17.4 frissítés óta magától kikapcsol a beállításokban a vowifi, de gyanúsan egybe esik a dolog ezzel

(#6679) Landsmann válasza gábor-ka (#6678) üzenetére


Landsmann
addikt

Nincs köze a frissítéshez. Hónapok óta jól működött, aztán azt hiszem csütörtök vagy péntek óta nem. A három SIM-ből egy néha csatlakozik, (most éppen az sem) kettő sosem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6680) slice14 válasza Landsmann (#6679) üzenetére


slice14
veterán

Azt hiszem rájöttem hogy mi okozza:
Csütörtök este került át a számom Yetti-hez, Ez sikerült ilyen jól. :DDD

Tudom köze nincs hozzá, csak gondoltam vicces.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6681) martonl válasza goop (#6675) üzenetére


martonl
senior tag

Egy kérdést megérhet. Nem tudok olyan szabályról, hogy csak natolt netre lenne lehetőség Flipnél. Pláne hogy pont emiatt nem megy rendesen a Vowifi. De lehetne kamerarendszered vagy bármi más eszközöd is, amit szeretnél elérni távolról. Ha telefonon kérdeznéd, lehetőleg munkaidőben tedd...

[ Szerkesztve ]

(#6682) goop válasza martonl (#6681) üzenetére


goop
őstag

Jaja, anyámnál elintéztem pár perce, megszűnt a nat, innen már tökéletes lesz minden. Vissza is raktam a mobilnet mindig bekapcsolva stb beállítást alapra, most teszt. Elvileg jónak kell lennie.

(#6683) martonl válasza goop (#6682) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, majd érdekelne a teszt eredménye. A publikus címet azért ellenőrizd...

[ Szerkesztve ]

(#6684) jobarat01


jobarat01
tag

Sziasztok!
Van akinek működik a volte roaming Mi 10T telefonon gyári legutolsó szoftveren? Akinek igen, az hogy csinálta? *#*#volte#*#* nem működik

(#6685) martonl válasza jobarat01 (#6684) üzenetére


martonl
senior tag

Digi topikban nem szerepel a készülék volte roaming képessége. De még a volte sem...

[ Szerkesztve ]

(#6686) goop válasza martonl (#6683) üzenetére


goop
őstag

Az jó, az volt az első, hogy ellenőriztem. 84.XXX...

(#6687) tibor23


tibor23
senior tag

Még egyszer megkérdezném, mert nem hiszem el, hogy senki nem tudja a választ:
Hogyan tudom megnézni milyen kodeket használ a (Samsung A52S) telefon VoWifi hívás alatt? *#0011# nekem nem mutatja VoWifi mellett.

(#6688) goop válasza tibor23 (#6687) üzenetére


goop
őstag

Sehogy. Akkor nem írja, de a lehető legjobb kodeket fogja használni, amit volte alatt is látsz.

[ Szerkesztve ]

(#6689) jobarat01 válasza martonl (#6685) üzenetére


jobarat01
tag

Az itteni táblázatban viszont szerepel a volte

[ Szerkesztve ]

(#6690) Zoli2244 válasza adamka1313 (#6676) üzenetére


Zoli2244
friss újonc

Nálam ugyanez. Iphone. Beszéltem a yettel ügyfélszolgálattal szerintük az ios a gond, aztán beszéltem az apple ügyfélszolgálattal szerintük meg a yettel a hibás :)) Egyik sem tudja mi a baj ezek szerint vagy valaki nem mond igazat :W

(#6691) 4Grider válasza Zoli2244 (#6690) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég egyértelmű hogy ki nem mond igazat, ha egyszer neki (nekünk) androidos telefonon nem megy a VoWiFi péntek óta...

(#6692) Lackooo84 válasza 4Grider (#6691) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem megy most is egy ősrégi Honor 8-on (mókolással).

The Truth is out there...

(#6693) 4Grider válasza Lackooo84 (#6692) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem is írtam, hogy senkinek nem megy. Csak elég sokaknak androidon és szifonon sem működik múlt hét csütörtök/péntek óta. Emlékszem, nem egyszer volt ilyen a Diginél és a Telekomnál is, egy csomóan csak néztek, hogy mi nem működik, egy csomóan meg hiába kapcsolgatták a készülékeiket, nem ment. Aztán egyszer csak megjavult. Volt hogy napok, volt hogy hetek kérdése volt a dolog.

(#6694) martonl válasza jobarat01 (#6689) üzenetére


martonl
senior tag

A volte roamingot kérdezted, az külön paraméter a volte-tól.

(#6695) martonl válasza martonl (#6694) üzenetére


martonl
senior tag

Elvileg a roamingot is jelzi az itteni táblázatban, csak nem tudjuk, hogy pl. Digiről lenne-e szó. Aztán meg sziamiauknál lehetnek régiós eltérések is.

(#6696) tomp válasza martonl (#6695) üzenetére


tomp
Topikgazda

Igen azt úgy kell érteni, hogy a Digi kártyával megy e a hazai Vodafone hálózatán a VoLTE vagy nem.

(#6697) leo81 válasza 4Grider (#6693) üzenetére


leo81
aktív tag

Nálam Tarr, Digi vezetékes és a Yettel saját routeres internet elérésén keresztül sem megy a wifi hívás, Telekom vezetékes hálózatán keresztül hibátlanul megy. De érdekes, hogy Telekom simmel Yettel interneten keresztül megy Telekom wifi hívás... Amúgy múlt csütörtök (2024-03-08) óta nem megy... Persze az ügyfélszolgálat szerint nincs hiba...

(#6698) martonl válasza tomp (#6696) üzenetére


martonl
senior tag

Kicsit pongyolán fogalmaztam, az eredeti kérdés csak a volte roamingról szólt, de nem volt arról szó, hogy melyik hálózaton.

(#6699) jobarat01 válasza martonl (#6698) üzenetére


jobarat01
tag

Igen, a Digi-s helyzet érdekelne, vodafone kártyával nem tudom kipróbálni, hogy megy-e, telekomos kártyával működik

[ Szerkesztve ]

(#6700) 4Grider válasza jobarat01 (#6699) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért lényeges? Ha nincs DIgi kártyád, akkor most már nem is lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.