Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Zsolt,72 válasza 4Grider (#6349) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Telekom, három különböző címen is, ahol rendszeres a WI-FI használat. Mindhárom helyen optikai kábel és “gigás” előfizetés van.

(#6352) goop válasza Zsolt,72 (#6351) üzenetére


goop
őstag

Alapban nekem sincs gond, ugyanez a felállás, telekom gigabit le-fel, optikán. Amelyik telefon nem csak otthon van, azzal semmi baj, amelyik viszont csak az otthoni wifin van, azzal lesz hívás gond pár nap után. Az otthoni telefon az 0 24 csak otthon van a wifin.

[ Szerkesztve ]

(#6353) Avayasoft válasza goop (#6352) üzenetére


Avayasoft
tag

És repülő üzemmódban van?

(#6354) goop válasza Avayasoft (#6353) üzenetére


goop
őstag

Nem, nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6355) 392mhz


392mhz
kezdő

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6356) yanna válasza 392mhz (#6355) üzenetére


yanna
őstag

Pár hete már téma.

(#6357) Viktor0610 válasza yanna (#6356) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de most hozta le minden újság, mostantól publikus.

Samsung Galaxy A54

(#6358) barnibooo


barnibooo
tag

Yettel VoWIFI
Főként iOS-esek.
Private Relay-el elvileg működig külföldön is a VoWIFI? Speedtest osztrák VPN-nel kipróbáltam és működött.. Meg is lepődtem. Lehet hozzá köze, hogy emiatt van így?
+1 még egy kérdés.
Másnál is van, hogy a VoWifi (csak iOS-en) 2-5 percen belül visszavált normálra. Pedig ugyan azon a helyen a Samsung A72, végig VoWifin van.... Ötlet van esetleg?

(#6359) yanna válasza Viktor0610 (#6357) üzenetére


yanna
őstag

Csak töredék készüléken működik... :DD

(#6360) Viktor0610 válasza yanna (#6359) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az lehet, de akkor is most indult publikusan. :))
Nyilván, idővel bővül a használható készülélek köre.

Samsung Galaxy A54

(#6361) yanna válasza Viktor0610 (#6360) üzenetére


yanna
őstag

Végülis már bárki is lehet űrutazó, tudjuk régen. Ezt is bejelentették. :D

(#6362) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Bekapcsoltattam a jetinél a vowifi-t.
Vissza is igazolták, hogy él a szolgáltatás.
Be akartam kapcsolni a telefonon (xiaomi redmi note 8 pro), de nincs a "SIM kártyák és mobilhálózatok" beállításokban ilyen opció.
Korábban még a digi mobilnál ment mind a volte mind a vowifi amiket ki-be lehetett kapcsolni ebben a menüpontban.
Most meg eltűnt, így nem tudom bekapcsolni.
Se volte, se vowifi.
Ez a telefon hibája lehet?
Nem értem a dolgot...

(#6363) 4Grider válasza Kenderice (#6362) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én értem. A készüléked nem Samsung és nem az ios17-et futtatja. Valamikor elérhető lesz xiaomiknak is, egyelőre nem támogatottak.

(#6364) Landsmann válasza 4Grider (#6363) üzenetére


Landsmann
addikt

Ennek ellenére Redmi 6, Redmi Note 10 5G-n tökéletesen működik. Redmi 9-en nem. De azon a Vodafone VoWiFi-je sem megy, csak a Telekomé. Redmi 5 Plus-on csak a VoLTE megy.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6365) goop


goop
őstag

Ma reggel megint megtréfált a yettel vowifi, hazaérek, csatlakozik az otthoni wifire, ott az ikon is. Pár perc múlva kellene telefonálnom, erre tök süket. Eddig ilyet nem csinált. Most inkább kikapcsoltam mindenkinek, mert hiába publikus, ez még erősen teszt üzemnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#6366) 4Grider válasza goop (#6365) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem egy-két nap után is hajlamos ezt csinálni. VoWiFi ki-bekapcsolás általában megoldja. Néha a bejövő hívások helyett is csak sms jön. De az legalább bejön VoWiFi-n...

(#6367) goop válasza 4Grider (#6366) üzenetére


goop
őstag

Jó, de erre nem lehet alapozni. Rossz a lakásban a térerő azért vártam a vowifit, de így felejtős. Eddig a mozgó telefonokkal nem volt baj, csak ami fixen otthon van.

(#6368) dchard válasza goop (#6367) üzenetére


dchard
veterán

Ezek a hibák nem feltétlenül erednek a szolgáltatótól. SImán lehet telefon vagy a wifi környezet hibája is. Például a készülékben lévő wifi rádió elmegy aludni és nem ébred fel a bejövő hívásnál elég gyorsan --> az eredmény: "nem vagy elérhető" és jön az SMS nem fogadott hívásról. Ha ilyen jellegű a porblémád, akkor Androidon ki lehet kapcsolni a wifi energiatakarékos módot próba jelleggel, hogy megoldja-e a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6369) goop válasza dchard (#6368) üzenetére


goop
őstag

Sajna nem. Nekem mindig ki van kapcsolva a wifi energia takarékos mód, továbbá nekem nem bejövő hanem mindig kimenő hívás gondjaim voltak. Samsung S23, és Samsung S21 FE telefonok, szóval arra se lehet fogni. Wifi6 megy, az én S23 telefonom viszi is wifin a gigabitet le-fel, a 21 Fe k ennél kevesebbet tudnak. A neten soha egy pillanatnyi megállás sincs, terhelve sincs, szóval én maradnék a szolgáltatói hibánál, főleg, hogy másnál is vannak gondok.

(#6370) Kenderice válasza 4Grider (#6363) üzenetére


Kenderice
senior tag

Félreérted.
Nem ez a gondom hanem az, hogy eltűnt a beállításokból a volte és a vowifi kapcsoló.
Még anno, amikor a diginél ment mindkét szolgáltatás, akkor ott voltak.
Amikor lekapcsolták a digi hálózatát, akkor is.
Aztán valamikor megint abba a menüben jártam, és eltűnt mind a kettő.

Ezt nem értem...

(#6371) Landsmann válasza Kenderice (#6370) üzenetére


Landsmann
addikt

Szolgáltatófüggő. Egyik telefonomban SIM1 Telekom, SIM2 Vodafone. SIM1-nél van kapcsoló, SIM2-nél nincs. Ha megcserélem a kártyákat, akkor meg fordítva van. Kóddal sem tudom előcsalni. Amelyiknél nincs kapcsoló, azon nem is megy a VoWiFi. (Vodafone)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6372) 4Grider válasza goop (#6369) üzenetére


4Grider
nagyúr

Másnál is egyelőre Telekom isp-s wifin vannak a gondok. Beizzítok nem Telekom alapú wlan-t egy-két hétre, megnézem hogy változik-e valami...

(#6373) Degeczi válasza Landsmann (#6371) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És firmware. Samsung S21FE-n pl. egészen tegnapig nem volt Vodafone VoWifi (noha a telefon tudta volna, és más szolgáltatónál korábban is írt róla vki itt), míg meg nem jelent a 14-es Android frissítés, amivel már ott a kapcsoló, és működik is. Fene tudja, mit vizsgál a szolgáltató, mit kell közvetlenül támogasson egy fw, h engedjék.

[ Szerkesztve ]

(#6374) dchard válasza goop (#6369) üzenetére


dchard
veterán

Ha a kimenő hívás is szar, ott már valóban erős a gyanú, hogy a szolgáltatónál lesz valami, de ahogy 4GRider is írta: lehet még valami fúrcsa NAT-olási probléma is a drótos szolgáltatónál: lehet hogy a Telekom próbálja optimalizálni valamilyen módon a VoWIFI-hez tartozó IPSec forgalmat a saját ügyfeleinek, ami esetleg ilyen fúrcsa problémát szül. CG-NAT is okozhat hasonló hibát, esetleg a router túl hamar törli az IPsec bejegyzést a conntrack táblából. Félre ne érts: simán lehet hogy egyszerűen szar a VoWIFI a Yetinél, csak arra próbáltam meg rávilágítani, hogy elég sok helyen csúszhat félre a történet máshol is. ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6375) viktorhu válasza Kenderice (#6362) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nem mediatekes? Mert akkor a xiaomi vowifi kóddal elvileg be tudod kapcsolni.

(#6376) viktorhu válasza dchard (#6374) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyébként nem is kell feltétlenül teljesen kikapcsolni, én úgy kapcsoltam be, hogy a mobilhálózat legyen a preferált, és akkor nincs olyan problémám, hogy gyengébb wifis környezetben akadozik a hívás. Viszont van egy csomó könnyűszerkezetes ipari épület, ahol meg eddig alig voltam elérhető, ott tud igaziból segíteni a vowifi, nem ott, ahol amúgy is van térerő.

(#6377) goop válasza dchard (#6374) üzenetére


goop
őstag

Több minden lehet valóban, de én amit lehet már kiszűrtem. Volt egy tp link ax20, azzal is csinálta, azt most kivettem, most a szolgáltatói sagecom v2 van csak, az adja a wifit is most, de a hiba továbbra is megvan. A Telekommal meg semmi bajom, ezer éve megvan, nekünk vezették be az optikai kábelt meg sok sok évvel ezelőtt teszt üzemben, még a DSL hőskorában, na, nekem azóta megvan, csak a huawei modemet cserélték, meg a beltéri egységeket a tv hez, ahogy lassan megadták magukat. Atom stabil a net meg a tv is.

[ Szerkesztve ]

(#6378) 4Grider válasza goop (#6377) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is nagyon szeretem a Telekomos netet (főleg az optikát), de gyanús, hogy a Telekomos telephelyeinken és itthon (ahol szintén Telekom a vezetékes szolgáltató) van csak probléma a yeti vowifi-vel. Már én is hajlok rá, hogy valamit mókolnak telekomék az ipsec-el, vagy csak a porttal. Mondjuk ilyenkor illene a telefonnak azt mondani, hogy ez a vpn csatorna nekem így nem jó és dobnia a vowifi kapcsolatot...

(#6379) goop válasza 4Grider (#6378) üzenetére


goop
őstag

Ki kellene próbálni egy voda kártyával is. Ha az rendben üzemel, akkor nem a telekom a hunyó.

(#6380) Kenderice válasza viktorhu (#6375) üzenetére


Kenderice
senior tag

Eddig ott voltak a kapcsolók, de eltűntek.

(#6381) Kenderice válasza Landsmann (#6371) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nos.
A digimobil saját halózata idején még használtam.
Egy digi meg egy jeti kártya van benne.
Mindkét SIM esetében ott volt a kapcsoló, de ha a szolgaltatói oldalon nem volt ilyen lehetőség, akkor hiába kapcsoltam be, max nem működött.
De maga a bekapcsolási lehetőség adott volt.
Én még olyat nem hallottam, hogy ha nincs egyik szolgáltatónál sem mondjuk viwifi, akkor a kapcsoló eltűnik...

(#6382) Degeczi válasza Kenderice (#6381) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig így van, ld. alább a Samsung S21FE-t, de említhetném a korábbi LG Velvetem is: mindkettő tudná a VoWifit, azonban mivel a fw-ben nincs meg hozzá vmi olyasmi, amit a Vodafone elvár, ezért már a kapcsoló sem jelent meg. Másnak, más szolgáltatóval igen.

(#6383) Kenderice válasza Degeczi (#6382) üzenetére


Kenderice
senior tag

Érdekes...

(#6384) 392mhz


392mhz
kezdő

iphone -t be lehet úgy álltani, hogy preferálja a vowifit?
(=akkor is wifin telefonáljon, ha van mobilhálózat?)
Samsungban van inyen kapcsoló, és tökéletesen működik,
iphoneban nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#6385) Zsolt,72 válasza 392mhz (#6384) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az iOS nem tartalmaz ilyen kapcsolót, itt a gyártó (tapasztalatok szerint) a hálózati jel bizonyos (alacsony) szintjéhez köti a WI-FI Hang szolgáltatás működésbe lépését. Természetesen működik mind repülő üzemmód során, mind pedig elérhető mobilhálózat mellett. Főként Telekom hálózaton alkalmazom, ritkábban Yettelen is, eddig mindkettő jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#6386) Landsmann


Landsmann
addikt

[link] Itt írják,.hogy hamarosan újabb készülékmárkák kerülnek a támogatott státuszba. Na, talán ebben lekörözhetik a Vodafone-t.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6387) 4Grider válasza Landsmann (#6386) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda sem fog leragadni két gyártó támogatásánál.

(#6388) martonl válasza Landsmann (#6386) üzenetére


martonl
senior tag

...ha már a Telekomot nem tudják...

(#6389) 4Grider válasza martonl (#6388) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk a voda is korábban jelent meg a publikus VoWiFi-vel, így nem csoda, hogy a yeti marketing most nem túl hangos.

(#6390) Landsmann válasza 4Grider (#6387) üzenetére


Landsmann
addikt

Nyilvánvaló. De ki lesz a gyorsabb? :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6391) 4Grider válasza Landsmann (#6390) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rakj le két csigát egymás mellé...

(#6392) martonl válasza Landsmann (#6390) üzenetére


martonl
senior tag

A Yettelnek még legalább egy év kell hozzá, hogy jól letesztelje. ;)

(#6393) Landsmann válasza 4Grider (#6391) üzenetére


Landsmann
addikt

Azok sem egyforma gyorsak. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6394) donjohnson válasza 4Grider (#6372) üzenetére


donjohnson
addikt

meg tudtad nézni nem-telekom alapú wifi-n? vagy még túl korai a kérdésem? :B

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6395) 4Grider válasza donjohnson (#6394) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hétvégén a backup calling-al szórakoztam Telekom mobilneten. Az sem lett tökéletes. Sajnos Telekom vezetékes/mobil helyett csak ma délelőtt néhány órát voltam Invitech neten, ott nem volt probléma, de 3-4 óra alapján még nem pipálnám ki. Yettel mobilnetet tudok hosszabb távra a wlan mögé tenni, azzal meg úgy gondolom, hogy működnie kell, meg amúgy sem fog senki yeti mobilneten yeti előfizetéssel vowifi-zni...

(#6396) donjohnson válasza 4Grider (#6395) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, a yetteles wifi-vel az úgy értelmetlen lenne. viszont ha megosztod később a hosszútávú tapasztalataid az invitech nettel azt megköszönöm.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6397) radar


radar
tag

Szeretném kérdezni? Xiaomi Mi 9T Pro MIUI global 12,5 rendszerel lehetséges összehozni a yettel új vowifijét?

(#6398) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Az utóbbi hetekben/hónapban nem volt túl sok időm, így kicsit megkésve, de bedobok egy új infót, mert még nem került ki ide.

iOS 17-el (vagy talán 17.1?) bejött iPhone-okra is az eddig csak Samsungnál elérhető “Backup calling” csak itt nem ez a neve és nem is lehet megtalálni sehol a beállításokban. A funkció automatikusan működik, ha a VoWiFi be van kapcsolva az adott SIM kártyán.
A képen a Telekom SK egy román Digis kártya ami a magyar Digi mobilnetjét használja térerő hiány miatt, teljesen véletlenül vettem észre.

(#6399) MrTwister válasza zelikocc (#6398) üzenetére


MrTwister
őstag

Mi ez a Backup calling mit érdemes tudni róla? Most felcsigáztál! :DDD S23 Ultrám van Vodás előfizuval. Volte és VoWifi megy szépen. Akkor gondolom én is be tudom kapcsolni. Mire jó és hol tudom aktiválni? Valaki tud segíteni? Köszi! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6400) zelikocc válasza MrTwister (#6399) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ha a VoWiFi képes SIM kártyán nincs térerő, akkor a másik SIM kártya mobilnetjét tudja használni “WiFi hívásra”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.