Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Hegeduselekt válasza #49155328 (#1497) üzenetére


Hegeduselekt
csendes tag

Szerintem az teljesen más a hazai coop abc mint a svéd coop.
Szerintem coop abc ben nem jár cashback.
De én még nem próbáltam,ha valakinek sikerült már az jelezze,hogy tényleg működik.

(#1502) anadroid válasza Hegeduselekt (#1501) üzenetére


anadroid
senior tag

Szerinted mégis mi a bánatos ménkűért írtam? Kiskunfélegyháza COOP. Imádom az okostónikat.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1503) #49155328 válasza Hegeduselekt (#1501) üzenetére


#49155328
törölt tag

Itt jelezte feletted okostojás! :N

(#1504) ACE- válasza Hegeduselekt (#1501) üzenetére


ACE-
addikt

Már be van tárazva:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1505) #49155328 válasza Fifi (#1498) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tengerimalacoknak vettem rágcsát, 646 ft volt, annyira nem érdekel.
Csak jeleztem, hogy nincs cashback.
Na meg a blokk, egyből ment a kukába. :D

ACE- ;]

[ Szerkesztve ]

(#1506) Hegeduselekt válasza anadroid (#1502) üzenetére


Hegeduselekt
csendes tag

Tudnál küldeni képet?
Szuper🤩

(#1507) anadroid válasza Hegeduselekt (#1506) üzenetére


anadroid
senior tag

Tényleg elmehetnél már nyaralni... Meghazudtolsz? Tudnék, de nem fogok.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1508) #49155328 válasza Hegeduselekt (#1506) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tessék.

(#1509) zerodot válasza #49155328 (#1508) üzenetére


zerodot
aktív tag

Lebuktál, ez biztos hogy nem aktuális, látni a lehullott faleveleket és az embereket kabátban. ;]

(#1510) Fifi


Fifi
őstag

Hát ezek a SuperDeals ajánlatok egyre szánalmasabbak :( ...

Ps.: Ezt még tetőzi a Curve GBiT idejének csonkítása. :O
Hova tart ez a világ. Lassan mindenért teljes árat fizetünk :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#1511) GAbre válasza Fifi (#1510) üzenetére


GAbre
veterán

Pont erről akartam kérdezni,anno volt lidl,meg decatlon is.
Most mikor próbálnék venni.Egyáltalán nem találkozok ilyen ajánlottakkal.
Ezek megszűntek,vagy az ilyenek havi díjhoz vannak kötve?

Avatar

(#1512) anadroid válasza GAbre (#1511) üzenetére


anadroid
senior tag

Nincsenek díjhoz kötve, ezek hol vannak, hol nincsenek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1513) Fifi válasza GAbre (#1511) üzenetére


Fifi
őstag

Hetente változik a boltok és kedvezmények köre. Minden héten hétfőn van új lista.
Ez a hét kuka.
2021. május 03-án jutott eszembe, hogy lementsem ezeket. Itt megtalálod, ha érdekel.

Előtte voltak jóval nagyobb 20%-ot meghaladó kedvezmények is (DM, Shell ...)

Ha van Curve kártyád, akkor max a GBiT-tel lehet játszani. Ha nincs, akkor segíthetek a regisztrációban és alpavető előnyein túl a rewards-ot is élvezhetjük. :D

(#1514) GAbre válasza Fifi (#1513) üzenetére


GAbre
veterán

Azt tudom,hogy mindíg más,de se a múltkori se a mostaniban nincs benne.
Előtte mikor néztem többször volt.
De most látom utoljára 1 hónapja volt benne. :S Köszi a képeket.
Nem akarok másik kártyát.1%-al nem nagyon tudok mit csinálni.
5-10-30% lett volna jó.

Avatar

(#1515) Fifi válasza GAbre (#1514) üzenetére


Fifi
őstag

A Curve előnye nem ez a limitált 1%.
Hanem többek között "Curve: one card to rule them all!" :DDD
- Go Back in Time
- Kedvező váltási árfolyam
stb.

(#1516) gg07


gg07
tag

Ennyire kevés cashback nem szokott lenni.
Nagyon elfogyott a lendület, vagy a stock/crypto próbálják pusholni.

(#1517) GAbre


GAbre
veterán

Ez a vivides visa kártya megfelelő visa emagnak promónak nem tudjátok(gondolom igen)?
Illetve ha van véletlen valakinek fölös 3000-es emag kuponja írjon már rám. :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1518) GAbre válasza GAbre (#1517) üzenetére


GAbre
veterán

Kérdés?
Ha iban számra revolutról küldök át Ft-ot,akkor az Ft-ként fog átérni?
Maradt még 0.2Euróm.
Csináltam 1 új pocketet,raktam bele ft-ot,töröltem eurót.
Átraktam ezt a hatalmas eurót,de ugyanúgy euró maradt,és nem is látom,hol/hogy tudom átrakni Ft-ba. :W Ezért kérdezem.

Avatar

(#1519) zsola400 válasza GAbre (#1518) üzenetére


zsola400
aktív tag

Csak eurót lehet beutalni. A pocket fülön mindig eurót mutat, függetlenül attól hogy forint van vagy más deviza van benne. Váltani az exchange gombbal tudsz a pocketen belül.

(#1520) gg07 válasza GAbre (#1517) üzenetére


gg07
tag

Én rápróbáltam, rendeltem és Vivid kártyát használtam/mentettem. De sehol semmi kupon :O...ugye a rendelés összege mind1, meg hogy ki a forgalmazó.

[ Szerkesztve ]

(#1521) GAbre válasza gg07 (#1520) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Hát október 10-tól lehet majd használni.
Ki tudja később jön-e.
De persze rájuk írok,ha nem lesz nálam se kupon valamikor később....

Avatar

(#1522) kircsi21 válasza GAbre (#1521) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Itt egy mondat a promóciós kampány részleteiből: "Az utalványok legkésőbb 2021. október 9-ig kerülnek kiküldésre." Addig szerintem felesleges reklamálni.

(#1523) gg07


gg07
tag

Most €20 jár a meghívásèrt...de hogy lehet így ajánlani ilyen gyászos cashback kínálattal..
Régen Schell,Aldi,Lidl,Ikea,dechatlon..min. 10-20% ig.

Most van 10 db bolt.. amiből 2 van itthon is.. és kapsz 6%ot.

Nagyon kifulladt ez a rész.

(#1524) unicumnext válasza gg07 (#1523) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Pont ezt néztem, hogy nagyon gyászos a felhozatal 2 hét leforgása alatt

[ Szerkesztve ]

(#1525) gg07 válasza unicumnext (#1524) üzenetére


gg07
tag

Eddig vártam a tankkolással :DDD hátha lesz valami kút a cashbackek között

(#1526) ACE- válasza gg07 (#1523) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, úgy tűnik elfogyott a befektetendő összeg, így hamar ki fog fulladni mert nincs igazából előnye a többihez képest még az eurózónában sem nagyon...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1527) ACE- válasza ACE- (#1526) üzenetére


ACE-
addikt

Elkiabáltam, ma visszajött a Kik, Lidl, Decathlon, IKEA, Bauhaus, Obi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1528) unicumnext válasza ACE- (#1527) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Akkor gyorsan pakolgatom át a dolgokat curve-el :)
Összejött jó pár Lidl vásárlásom :)

(#1529) #49155328 válasza ACE- (#1527) üzenetére


#49155328
törölt tag

De jó, hogy 360-as euróval töltöttem még fel annó az egyenlegem. :O
Instant 4% bukó. :(

[ Szerkesztve ]

(#1530) pictigjis válasza unicumnext (#1528) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem is szabad várni, szeptember 6-tól a back in time időkorlátja is visszamegy 30 napra...

(#1531) PioDVD


PioDVD
senior tag

Megjött a kártya.

Az van a tokra nyomva, hogy 3 hónap Premium. Biztos? Mintha nem láttam volna ilyet.

Ezt is be kell dugni első alkalommal?

(#1532) KMT válasza PioDVD (#1531) üzenetére


KMT
addikt

Az a biztos, ha az első alakalommal bedugod, ez köztudott. :U :DDD

A premiumnak nem sok haszna van, attól még nem jön automatikusan a super deals.

(#1533) PioDVD válasza KMT (#1532) üzenetére


PioDVD
senior tag

Tudom, hogy általában az az első, de nem tudtam, az app-ban aktiválás nem váltja-e ki. Azóta tudom, nem. :)

De fontosabb kérdés: 2 vásárlás volt, egyik Ft-ban, másik €-ban (Lidl) terhelődött. A pocket-ben csak € volt, nyilván az elsőt is átváltotta.

De ebből kiderült, hogy tud €-ban terhelni, ami akkor szívás, ha az eladó nagyon rossz árfolyamon vált €-ra és azt terheli. (mondjuk egy kávé 250 Ft vagy 1 € és utóbbival terhel)

Ezt hogy lehet megakadályozni? Legyen Ft is a pocket-ben és akkor biztosan úgy terhel?

(#1534) razorbenke92

Sziasztok!

Bocsi, ha gyakori a kérdés, tetemesen visszaolvastam, de nem találtam semmit:

A SuperDeals megnyílásához is kell up-to 7 nap meghívás és teljesítés után?

Most, hogy visszajött a Lidl/Ikea hasznomra válna a SuperDeals. Regisztrált a meghívottam, el is tapsolt már vagy 150 Eur-t kártyával, de még mindig nincs SDealsünk.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#1535) ACE- válasza razorbenke92 (#1534) üzenetére


ACE-
addikt

Látszik nálad a meghívott?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1536) ACE- válasza PioDVD (#1533) üzenetére


ACE-
addikt

Az, hogy miben terhelje nem a Vivid határozza meg, hanem a kártyaelfogadó. Ha euróban terhelt de Te Ft-ban fizettél, akkor a kártyaterminál váltott (DCC), ha Curve mögött használtad, akkor Curve-ben át kell állítani Ft-ra a Vivid kártyát, és akkor terhel Ft-ban a Vivid számládra.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1537) zerodot válasza PioDVD (#1533) üzenetére


zerodot
aktív tag

Fizetéskor a terminál megkérdezi, hogy miben terheljen, és akkor forintot (ill. mindig az adott ország helyi pénznemét) kell választani. Figyelni kell rá és nem engedni, hogy az eladó nyomja meg fogalmatlanul, szólni neki előre vagy utána reklamálni, ha mégis az eur-ra nyomott.

A kártyán ehhez sajna nem tudsz semmit beállítani, a POS mikor látja hogy német kártya, bepróbálkozik, aztán ha jóváhagyod az eur terhelést, akkor az lesz. DCC a neve ennek a lehúzásnak: [link]

B verzió, hogy rendelsz egy Curve kártyát, az már magyar bines, és akkor nem lesz ez az egész DCC mizéria. Vividhez amúgyis igen jól jön a GBIT.

[ Szerkesztve ]

(#1538) zerodot válasza razorbenke92 (#1534) üzenetére


zerodot
aktív tag

Szerintem minimum azt meg kell várni, míg a meghívottad vásárlásai lekönyvelődnek, az legalább 1-2 nap.

(#1539) PioDVD


PioDVD
senior tag

Kösz! Nem kérdezett semmit a Lidl pénztáros, viszont szerencsére jól váltottak.
Curve van, még ugyan régi, valószínűleg nem magyar bin. Nem tudom, így jó-e.

Ace:
Kösz neked is, beállítottam, hogy Ft legyen a Vivid, viszont mivel maga a Curve nem magyar, nem tudom, elég-e?

(#1540) razorbenke92 válasza ACE- (#1535) üzenetére

Fuh, nem tudtam, hogy meg tudom nézni, de most megtaláltam. Látszik a meghívottam, és jelzi, hogy pending a 20 Eur költése.

Valószínűleg az lesz, amit zerodot írt, hogy a kártyás tranzakció véglegesedéséig várni fognak.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#1541) ACE- válasza PioDVD (#1539) üzenetére


ACE-
addikt

Ha UK bin-es a kártyád akkor ettől még fennáll, hogy némely terminál fogja kérdezni hogy GBP vagy HUF (ill. helyi pénznem) legyen, ilyenkor mindig a HUF-ot vagy helyi pénznemet válaszd. Az EUR-os váltás valószínű a Vivid kártya Curve-ben lévő EUR árfolyamára váltás miatt volt. A Curve jól vált, szóval a Curve 500 GBP-s váltási limitjéig használhatod a Curve kártyát a Vivid-es vásárlásra, ha épp az van beállítva mögé. Gbit-elni viszont csak akkor tudsz így, ha eredetileg is GBP volt a vásárlás pénzneme, ha Ft, akkor csak a Vivid kártyát a Curve-ben Ft-ra állítod, ilyenkor viszont már ugye a Vivid fog váltani eurót Ft-ra, de nem eszeveszett rossz árfolyamon. Kb. a bankközi 0.5%-val drágábban.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1542) PioDVD válasza ACE- (#1541) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ááá, tegnap hülye voltam, sorry mindenkitől!

Az első fizetés a Vivid kártyával ment, azért Ft.
A második ment Curve-vel, ott € (az alapértelmezett pénznem) volt még beállítva a Vividhez. A váltást, gondolom, a Curve végezte, mert ott az original összeg (Ft-ban) és az €, ami megjelent a Vividen.

Ha jól értem, ha átállítom a Curve-ben a Vividet Ft-ra, akkor a Curve Ft-ban küldte volna tovább nekik a terhelést (csak a Ft látszana a Curve-ben) és a Vivid intézte volna a váltást (kicsit rosszabb árfolyamon)?

Gbit: valószínűleg angol a Curve bin (próbáltam keresni, hogy lehet lekérdezni, de egyelőre nem segített a barátom), akkor nem megy a gbit Ft-tal, vagy csak a beállítás nem mindegy? Ft számlát fizettem Curve-vel Ft-ban (egyik magyar bankkártya) és azt akarom majd áttenni másik magyar (Ft) kártyára. Eddig azt hittem, sima ügy, de most ezzel a £-tal megkavarodtam.

(#1543) zerodot válasza PioDVD (#1542) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, jól érted :)

Kártya bin ellenőrzés: https://binlist.net/
(első 8 számjegyet kell beírni)

A GBIT-nél a cél kártyát vagy a tranzakció eredeti pénznemére, vagy az eredetileg terhelt kártya pénznemére kell állítani. Vagyis ha a Curve váltott, akkor GBIT-nél választhatod mindkét pénznemet, ha nem váltott, akkor csak a tranzakció pénznemét.

Pl.:
huf->huf: gbit csak huf-ra állított kártyára mehet
huf->eur: gbit mehet eur-ra és huf-ra állított kártyára is

[ Szerkesztve ]

(#1544) PioDVD


PioDVD
senior tag

Köszönöm!

Ezek szerint jelen esetben mehetne Ft-ra és €-ra is, de ha valamit elrontok, akkor sincs gond, a célkártyát a gbit idejére bármire átállíthatom (csak esetleg a 2 váltás ktg-ét bukom).

De igazából Ft - Ft lesz, esetleg a Vividen lévő €-t költöm és teszem majd Ft-osra, de akkor ahhoz éppen mindegy, a Curve-ben Ft vagy € van állítva a Vividre.

Amúgy angol a Curve, német a Vivid, ha jól olvasom, jövőre magyar Curve jön, továbbra sem lesz egyforma.

(#1545) zerodot válasza PioDVD (#1544) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem kell egyformának lenniük, elég ha a Curve magyar, azzal már elkerülöd a DCC veszélyt.

(#1546) ACE- válasza PioDVD (#1544) üzenetére


ACE-
addikt

Ha amúgy is Curve-ben fizetsz közvetlenül Vivid kártyára állítva, akkor érdemesebb EUR-ra állítani a Vivid kártyát, mert a Curve jobb árfolyamon vált, mint a Vivid.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1547) zerodot válasza ACE- (#1546) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hétköznap.

(#1548) PioDVD


PioDVD
senior tag

Jó, hogy szólsz. (pedig ezt tudtam)

Hétköznap a Curve-ben Ft a Vivid, hétvégén €, ugye?

Illetve egy általános kérdés: anno küldtem Curve meghívót a fiamnak, de az Erste ifjúsági számla (vagy mi) kártyáját nem tudtam beregisztrálni, szerintem csökkentett módú. Ha a gplay mögé be tudom rakni a kártyáját, az jó a Curve/Revolut/Vivid/stb. világban, vagy kártyát kell mögéjük rakni? Vagy akár csak 1, ha megy, onnantól az a kártya mehet a többi mögé? Remélem, érthető, mit akarok kérdezni. :)

(#1549) ACE- válasza PioDVD (#1548) üzenetére


ACE-
addikt

Fordítva, hétköznap euró, hétvégén Ft.

Második kérdésed nem nagyon értem, Curve mögé mindenképpen kell kártya.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1550) PioDVD válasza ACE- (#1549) üzenetére


PioDVD
senior tag

Igen, persze, fordítva írtam.

Az a kérdés, valamelyik Fintech-nek elég-e a gpay, hogy utána már az ott kapott kártyával használható legyen a többi? Mondjuk Vividnek elég és azt már be tudom rakni a Curve meg a Revolut mögé. Curve nem jó kiindulásnak, azt már tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.