- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
Azért hogy aztán vissza kelljen alakítani.
_seth_:
N int típusú, TextLength is, mivel egy szám / érték, ezért ToStringezni nem kell.
Propertyket (TextLength) felesleges eltárolni külön ilyen esetben, csak egyszer hívod.. Írd be nyugodtan a forba. De ha nagyon biztos programot akarsz írni, akkor az egész textBox1 stringet tárold el egy segédváltozóban, és annak írd be a ciklusba a hosszát.
str = char.Parse(...) ??? Mit akarsz ezen parsolni? Eleve a típus.parse típust ad vissza, itt char-t (egy darabot!), tehát ha minden áron le akarod parsolni charra, akkor kéne egy ciklus, ahol végigmész a string indexein egyenként, figyelve arra, hogy ne ilyen nulla hosszúságú a string, mert akkor kivétel.. De nem tudom elképzelni, hogy mi értelme van ennek.
A db változót nem árt nullázni, mert a második számolásnál már nem fog helyes értéket adni, mert az előző eredménye benne van, és azt növeled.
Ez a ciklus.. Minek mész végig 0..N, ha fel sem használod az indexet, és minden iterációnál ugyanazt csinálod?
Az i változót ne így deklaráld, mert könnyen hibákhoz és félreértésekhez vezethet.. Egy segédváltozó ritkán jó, ha az osztály mezője, tartozzanak az adott scopehoz, ott legyenek deklarálva.
pl itt: for (int i=0;...) {} Ez vonatkozik az str-re, N-re is, és vsz a db-re, mert csak egy ellenőrzésre kell vagy tájékoztatásra kell, nem az osztályhoz tartozik szorosan, és nem kell megőrizni sem. Ez nem pascal.
Ha csak a kisbetűs magánhangzókat akarod beleírni a switchbe, akkor célszerű a stringet ToLower-rel csupa kisbetűssé alakítani, hogy nagybetűs magánhangzókra is menjen, pl: string str = textBox1.Text.ToLower();
A ''számol'' gombra kattintás eseménykezelője kb így nézne ki sztem, ha a te kódodból indulok ki:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
db = 0;
string str = textBox1.Text.ToLower();
for (int j = 0; j < str.Length; j++)
{
switch (str[j])
{
case 'a': db++; break;
case 'e': db++; break;
case 'i': db++; break;
case 'o': db++; break;
case 'u': db++; break;
}
}
MessageBox.Show(db.ToString());
} -
_seth_
veterán
Passz... csak próbálkoztunk mert nem akar működni a tanár meg csak ködösít
Jah: órán kaptam egy feladatot, színválasztó ablak behozása, label textjének form címébe másolása stb, 40 percig szórakoztam vele mert nem akarta a szöveget átmásolni, szólok a tanárnak: ''Én kész vagyok de a feladat nem.'' Tanár megnézi, 5, mert elvileg jól írtam be a másolás részt mégsem akarta átmásolni közben msn-en írogattam a többieknek, hogy mit, hogyan lehet megcsinálni, előző nap gyrososnál tartottam külön órát (én... hehe...notival persze) és akik ott voltak velem 4-esnél nem kaptak rosszabbat!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- ASUS notebook topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Azonnali fotós kérdések órája
- LG LCD és LED TV-k
- Először égett le egy újságnál a GeForce RTX 5090
- Philips Hue – az okos lámpák királya
- Milyen légkondit a lakásba?
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- Szép HP EliteBook 840 G9 Fémházas Hordozható Érintős Ultrabook 14" -40% i5-1235U 32/1TB Iris Xe FHD+
- Logitech G935
- Creative Sound Blaster Live! 5.1-es digitális PCI hangkártya
- Rock Shox Recon Silver Air gyorszáras villa eladó (29-es)!
- ÚJ Nvidia RTX 5060/TI 8-16Gb GDDR7 DLSS4.0 Ryzen 7 5800X 16x4.7Ghz/32GB/512Gb/1TB M SSD/2ÉV gamer PC
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074, 100% Akkumulátor
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 256GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2937, 100% Akksi
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3070 8GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Bomba ár! HP ProBook 430 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest