Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) föccer válasza Mercutio_ (#1700) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, a vérpistikéknek nem sokat mond az spwa az biztos. És tényleg nem rossz. Sőt! Szubjektív véleményem szerint simán felveszi a versenyt a most használt dell 2212hm monitorral. :N Tudom, ezért az összes monitor guru keresztre feszítene, de ez van én laikusként így látom :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1702) Mercutio_ válasza föccer (#1701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dell kalibrálva van?
Mert az elvileg sokat javít a képén.

Nekem 2209WA van, gondolkodtam, hogy el kellene passzolni, de szétnézve a piacon amit meg tudok fizetni a gyengébb, ami pedig érezhető előrelépés lenne - U2410 - az már annyival drágább, amennyit nem akarok erre költeni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1703) föccer válasza Mercutio_ (#1702) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, Old_artis kalibrálta és be is van állítva a színséma. Nem akarom leszólni ezt a Dell-t, nagyon szép képe van. Teljesen meg vagyok elégedve vele, de a régi monitorom is hozta ezt a szintet ha képélességről, betekintésről, vagy színhelyességről van szó. Legalábbis laikusként én ezt látom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1704) Mercutio_ válasza föccer (#1703) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nehéz ezt objektíven megmondani műszer nélkül, lévén más a képarány, pixelméret, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1705) föccer válasza Mercutio_ (#1704) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, ezért is hangsúlyoztam ki, hogy szubjektív véleményem szerint. :K

És egyébként is: [link] :C

ps: feldobtam 10k-ért. Remélem hamar elmegy.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1706) Qru válasza föccer (#1705) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toltam is egy up-ot! :)

#nincsbennetarcsi

(#1707) embe válasza föccer (#1705) üzenetére


embe
nagyúr

Jeeee! Mooooooobííííl!!!! Harsogtuk régen... :C :DD :))

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1708) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy klasszikus csiginek :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1709) Vigneau válasza Mercutio_ (#1708) üzenetére


Vigneau
félisten

Utána meg elszabadul a Pokol... ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1710) robogos10


robogos10
aktív tag

nincs valamelyikőtöknek usb-s routerja?
olyan amibe beletudom dugni a vodás netemet és az szét ossza wifire?

(#1711) embe válasza Mercutio_ (#1708) üzenetére


embe
nagyúr

Ez melyik Tarantino film? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1712) Mercutio_ válasza embe (#1711) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alkonyattól pirkadatig

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1713) embe válasza Mercutio_ (#1712) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ez kimaradt az életemből. Na szétnézek a virágboltban...... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1714) Qru válasza embe (#1713) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ejnye, szégyeld össze magad. :D

#nincsbennetarcsi

(#1715) Vigneau válasza robogos10 (#1710) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a WiFi-t letiltottam és UTP-vel használom a két gép között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1716) embe válasza Qru (#1714) üzenetére


embe
nagyúr

Miért? :U Hogy kimaradz az életemből...vagy a virágbolt miatt? ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1717) robogos10 válasza Vigneau (#1715) üzenetére


robogos10
aktív tag

de nekem usb-s netem van és a lényeg hogy legyen a tableten is wifi

(#1718) Qru válasza embe (#1716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind2. :D

#nincsbennetarcsi

(#1719) Vigneau válasza robogos10 (#1717) üzenetére


Vigneau
félisten

Amit kérdeztél, arra válaszoltam. Nekem is van USB-s stickem, amit USB fogadására képes routerbe tettem bele és osztottam el a jelet. Mivel nincs a nagy gépen WiFi vevő, valamint a Párom sem rajong a WiFi-ért, így mindkét gép UTP-n csatlakozik a routerhez. De mennie kell WiFi-vel is, csak be kell állítani a routert.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1720) Qru válasza Vigneau (#1719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért, mi baja a WiFi-vel? Nem elég gyors?

#nincsbennetarcsi

(#1721) Vigneau válasza Qru (#1720) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem bízunk meg benne. Rácsatlakozós lejmolósoktól tartunk.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1722) Qru válasza Vigneau (#1721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kódold le rendesen. Nekem egy 26 karaterből álló jelszavam van, aki azt feltöri az meg is érdemli, hogy használja a netem. :D Meg ha elmegyek otthonról hosszabb időre le is kapcsolom a routert.

#nincsbennetarcsi

(#1723) JanR


JanR
addikt

Srácok, van itt valakinek tapasztalata asus supremefx III hangkártyával?

Igazából nagyobb gépet raknék össze az ITX-nél, mert nagyon hiányzik az a hangminőség amit egy x-fi xtreme music nyújt - az alaplapi valami a nyomába se ér. Emiatt rászántam magam, hogy akkor inkább mATX, de a hangkártyát beleteszem a gépbe. Na most itt jön a gondom, hogy értelmes mATX lap nincs sima PCI foglalattal (tuning fontos számomra, na meg, hogy Z77-s lapkakészlet stb. Ajánlgatják a Maximus V Gene-t, ami mATX, jól is néz ki, tud mindent, amire szükségem van, csak PCI nincs rajta, de ezzel szemben van hozzá ez a supremefx 3 csodabogár. Csak sehol nem találok róla részletes információt, hogy akkor most ez valójában mi is.

Szóval valakinek valami tapasztalata? Sokat segítenétek.

(#1724) Qru válasza JanR (#1723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PR maszlag, be ne vedd. Az csak egy kiglancol ALC898. :(

"...SupremeFX III elnevezésű integrált hangkeltő található, melynek meghajtásáért a Realtek ALC898 chipje felel."

Keress pci-e-es hangkarajt, nem olcsó de a jó dolgok drágá ugye... :)

#nincsbennetarcsi

(#1725) dfdfdf válasza JanR (#1723) üzenetére


dfdfdf
őstag

vegyél egy minőségi usb dacot :)
de azért a supermefx nem egy integrált fos de egy minőségibb hangkarit nem ér el.

[ Szerkesztve ]

(#1726) Speed® válasza dfdfdf (#1725) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyakorlatilag azt tudja, amit mostanában Recon3D néven adnak el..szoftveres hangzás, emulált minden, prociterheléssel..EAX5 esetében kemény FPSdropot is jelenthet adott esetben. Persze használhatóbb a sima ALCknél, de inkább egy normális PCIe kari, ha már a PCI csati hiánya a gond..

Nos, ott tart a prociproject, hogy erősen vakarom a fejem..2500K 43ért lenne, 3570K 50ért, 3770 meg 60ért..az elsőért sokallom, az Ivyk közül viszont nagyon bejön a 3770..beszéljetek már le róla :DDD

(#1727) csigi válasza Mercutio_ (#1708) üzenetére


csigi
addikt

Fincsi! :C Te aztán ismered az ízlésem... :R

nofene

(#1728) Qru válasza Speed® (#1726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minek neked a HT? Bár úgy is kérdezhetném, hogy mennyire vagy BF3 fan? :D

#nincsbennetarcsi

(#1729) Speed® válasza Qru (#1728) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Feladatkezelő, vágod :DDD
Amúgy csípem a BF3mat.
De esélyesebb a 3570K ;p

(#1730) Qru válasza Speed® (#1729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe nekem is csak addig volt on a ht amíg arra izgultam. :D Aztán kikapcsoltam mert a fogyit megdobja rendesen és elég sok játék nem is szereti a HT-t. Bár az újak már tudják kezelni rendesen.

3570 elég, ha nem nyomod keményen a bf3 multit vagy nem tömörítesz/renderelsz akkor nem kell neked a ht.

#nincsbennetarcsi

(#1731) Speed® válasza Qru (#1730) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hébehóba konvertálgatok filmeket, olyankor jól jön, szerettem a 2600ban is. A 3770 4.3mon az 5Gs 2600K közelében van, elég komoly..persze az is igaz, hogy játékok meg "kihajcsae" szempontból nyerőbb az i5 magasabb MHzen, de ugye érdemben nincs tovább, mert hűteni is tudni kéne, az meg nyűgös a kupaktéma miatt..persze a 4.5 kb. 100% velük. Mindegy, fizuig agyalás, 2500Kra volt meg a keret, de eldőlt, kihagyom. Addig viszont egy G840 ugrik a G440 helyére, mert sírvafakadok, ha nem játszhatok végre egy kicsit :D

(#1732) Vigneau válasza Vigneau (#1690) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem jött össze, nézelődök tovább. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1733) F e Z o válasza Speed® (#1731) üzenetére


F e Z o
veterán

A mai világban a konvertálgatásoknál nem a háttértár a szűk keresztmetszet, tekintve, hogy bitang cpu-k vannak, meg a a videókártya is besegít a munkába.

(#1730) Qru : 60-70%-ban megy a 2500k-m 4ghz-n bf3 multi alatt, igaz csak egy 6970-et kell kiszolgálnia 2048*1152 medium részletesség mellett, de nem hiszem, hogy annyival nagyobb proci (3770) kellene egy 7950 alá.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1734) Speed® válasza F e Z o (#1733) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"What"? :) Háttértárról nem esett szó, bár SSD+F4es Samuk itt vannak, szóval konstans 100+MB/s ott figyel vinyóról vinyóra adott esetben..

A HT hasznosságáról beszélek, mikor proci szinten vacillálok. Jó volt anno a 2500K, amit 4.5ön hajtottam, de ilyen szempontból pl. a 4GHzes 2600 jobb volt. Ugyanez a szitu simán fennáll 3570K-3770 viszonylatban, de még inkább elhúz a 3770, hisz magasabb órajelre képes/vs., mint az elődök. Persze ha kupaktalanít az ember meg vizet rak rá, akkor a 3570K is megy 4.5 felett, de nem életszerű, nálam főleg nem, hisz félpasszív a rendszer. Szóval 3570K@4.5GHz vs. 3770@4.3GHz.a 3570K kb. 5.2GHzen fogná be a 3770et konvertálásban..ezért agyalok azon, spóroljak-e ~10kt vagy inkább erőszakítsam meg magam és legyen újfent olyan procim, amit nem akarok 2 hónap múlva lecserélni ;p

Nálam 7950@1080p van, itt azért elkél a sok MHz, ha "kihajcsae" szitu van..nyilván, nincs olyan szitu, ahol akár az i5el is bajban lennék, nem is erről szól a vacilla, hanem az egyéb felhasználásról, ahol jól jön a HT. Egyébként abban bízok, hogy míg agyalok, esik még a 3770 ára és akkor el is dönti a kérdést..momentán ha 50ért lenne hirtelen, hírdetném is a fél vesém :D

[ Szerkesztve ]

(#1735) F e Z o válasza Speed® (#1734) üzenetére


F e Z o
veterán

A legutolsó variáció a legésszerűbb - 3770 - , bár nagyon sokat nem lehet bukni az intel procikon, szépen tartják az árukat, így esetlegesen később is válthatsz, némi plusz anyagi befektetésért cserébe.

H2O über alles!

(#1736) Speed® válasza F e Z o (#1735) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ja..ha belegondolok, anno 50 körül volt a 2500Km és később a 2600 is, aztán most is 45 körül megyegetnek..nagy bukta nincs egyiken sem. Az i3mak más tészta, a kisebb i5ök miatt szerencsére a helyükre kerültek, akad már 20 körül is 21x0..és kifejezetten jó alternatívák olcsójánosoknak, évekre elegendő kakaóval..
Lehet az lesz, amit mondasz, amúgy..kiélem magam egy 3570Kval, aztán 1:1 csere 3770re, mint régen a 2500K-2600 váltáskor..csípném.

(#1737) embe válasza Speed® (#1736) üzenetére


embe
nagyúr

akad már 20 körül is 21x0..és kifejezetten jó alternatívák olcsójánosoknak, Én is használtam ~ 10 hónapig i3-2100-ás procit. Akkor most "olcsójános" vagyok? Ez olyan pejoratív jelző számomra, így rám is. :U :((( Sértve érzem magam. :((

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1738) robogos10


robogos10
aktív tag

Na srácok jelentem a tablet letudva :D
elcseréltem 1:1 ben 1 HP mini 2133 tipusú netbookra
annyit kell tudni a gépről hogy vadi új akku 1 karc nincs rajta
patyolta!! :DDD
a tabletet 15 ért vettem

(#1739) Vigneau válasza embe (#1737) üzenetére


Vigneau
félisten

Ugyan már, a tisztelet mindig a kivételé - ne vedd Magadra. Én meg 3-4 hónapig egy G840-nel tengettem a napokat, aztán beesett az i7-2600-as.

robogos10:
És mi a helyzet a VGA-val?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1740) robogos10 válasza Vigneau (#1739) üzenetére


robogos10
aktív tag

mármint?
4870 cserére gondolsz?
az behalt a srácnak még jó hogy rátok halgattam ;) :R

(#1741) embe válasza Vigneau (#1739) üzenetére


embe
nagyúr

ÓÓÓ de na! Na jó nem veszem magamra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1742) Speed® válasza embe (#1737) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kéretik nem megsértődni, arra a rétegre céloztam, aki megkeres, hogy komplett konfigot akar 100 alatt, játékra. Értelmes VGAval más választás nem nagyon van, csak a 20 körüli megoldások..és ott szerintem kifejezetten jó alternatívák :K

Vigneau
7főn indul hozzám egy G840 :D Amíg össze nem szedem a lét Ivyre, jó lesz, nem bírom tovább ezzel a Celeronccsal :o Ja, az ominózus PCIe hibásnak titulált 2500K pöccröff ment az új tulajnál, 7770 mellett, ráadásul 1.2V alatt 4GHzen, szóval még jó példány is..értetlenül állok hát a történtek után..de még 1 fiaskót nem nyelek be, ha gond lesz a Costa Rica 3570Kval, lapcsere Z77re..
A 7950et picit megsergetem majd, aztán indul az apróra, 1:1 670re..hátha :U

(#1743) embe válasza Speed® (#1742) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Megbékéltem. :DDD

Gondolkodom, győzködöm a gyereket, hogy a DELL mini gépét (775-ös) cseréljük le egy 1155-ös alapúra, de ragaszkodik ahhoz a géphez. Kíváncsiságból: mennyibe fájt ez a G840-es proci? Az IGP-vel egy 1360x768-as LCD moncsin a régebbi játékok ideiglenesen elfutnak vajon?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1744) Speed® válasza embe (#1743) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pkval 11, eléggé aprópénz. Kíváncsi leszek, mit hoz egy E5200@3.33GHzhez képest..az IGPjéről nem tudok nyilatkozni, P67be kerül..de nagy csodát nem szabad elvárni, sajnos még a HD3000 sem nagy szám, anno próbáltam H61 lappal..inkább valami olcsó VGAt javaslok mellé, ingerküszöbtől függően, arra a felbontásra egy 460/768 pl. király.

(#1745) embe válasza Speed® (#1744) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is várok csodát. Csak ha eladnám a gyerek gépét, akkor menne a low profilos vga, és majd később lehetne venni egy másik vga-t bele. Addig meg menne az IGP. Nem nagy felbontás, meg pár éves Star Wars játékokra kellene.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1746) Speed® válasza embe (#1745) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Témában teszt..proci szinten nem rossz, de az IGP csapnivaló, ez van.

(#1747) embe válasza Speed® (#1746) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1748) Mercutio_ válasza embe (#1745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha 20k alatti VGA menne csak a lapba később is, akkor esetleg érdemes lenne elgondolkodni a sötét oldal-on :U

~15k-ért van 4 magos A6-3620 ami csak 65W-ot eszik a benne lévő integrált Radeon HD 6530D VGA pedig ingyen van, míg pl. egy NV630 pénzben és fogyiban se kevés.
Alá egy olcsó mATX lap* és 2x4GB 1600-as ram, aztán gyííí :DD

És ezt nem azért mondom, mert épp egy ilyen procit árulok :N

* Kimenetből csak d-sub és hdmi van, így ha van dvi csati a monitoron, akkor egy olyan kábelt kell beszerezni ami egyik végén dvi másikon hdmi.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1749) embe válasza Mercutio_ (#1748) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a tippet! :R De mint írtam ez még csak terv. Igaz már lassan fél éve győzködöm a gyereket a cseréről.

Most is "csak" hdmi kábellel van a tv/monitor a géphez kötve, így az nem gond.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1750) Qru válasza F e Z o (#1733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor felbontáson bőven vga limites vagy. Nem kell oda erősebb proci.

mod:

Én is így vok, hiába a bika i7 ha csak egy gtx460-am van... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.