Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hiába kerestem, a "milyen kamerát vegyek" típusú topikokon kívül nem találtam a digitális videokamerák utóéletével foglalkozót. Nem tudom, mekkora igény volna rá, remélem, azért egy hardveres oldalon csak vannak néhányan, akik szeretnek videózni, mi több, megpróbálják minél jobban művelni azt.

___________

Azonban a téma nekem éppen kapóra jönne, mert jelenleg a filmművészetis rendezői felvételi kisfilmem esetében az egy stábra jutó operatőrök száma (megint) nulla. Ennek egyik oka, hogy pillanatnyilag nem állok anyagilag a helyzet magaslatán, így a bérelt profik kilőve, és a bérelt nem profik is. Az egyetem fórumán hirdettem magam agyba-főbe, elvégre több száz kameraman-jelölt jelentkezik, úgy kölcsönös érdek volna - de senki nem írt érdemben, csak egy hangmester. Persze neki is nagyon örülök, de kameraman nélkül mindhiába. Úgy tűnik, a magányos farkasok ideje van, hiába az internet és web2, meg a nehéz bejutás.

Ha esetleg valaki, akinek van hozzá érzéke, szereti is, és van egy napnyi ideje is a dologra (talán annyi sem lesz), kisegítene engem, végtelenül megkönnyebbülnék, és mihelyst tehetném, meg is hálálnám neki. Ha egy, normális videózásra alkalmas fényképezője van, már az nagy segítség volna, elvégre sok filmanyagot készítenek így.

Ami a kisfilmet illeti, 3 perces lesz, és a Harangszó c. novellám tetőpontját kívánom vászonra (monitorra) vinni. Forgatási helyszín Budapesttől egy órányi vonatútra, Őrbottyánban, a vácbottyáni katolikus templomnál.

Amúgy a topik persze nem ennek nyílt célzottan, szóval mehet itt mindenféléről a diskura. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.