Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Véradás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Gyertek vért adni! :))

Én most megyek majd negyedszerre, először (a 18. szülinapom után nem sokkal) egy kicsit (na jó, nagyon!!) féltem, aszittük rögtön mindmeghalunk, meg hogy lecsapolják az agyunkat is; és hát, meglepő, de nem. :))

(#2) Rox


Rox
tag

Nemes cél érdekében írtál barátom, de sajnos már az injekcióktól is rosszul vagyok, nem hogy még bennem is hagyják egy darabig a csövet... Ha nem tűvel csinálnák, én is mennék. : ((((

(#3) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok!

Akkor megpróbálom elvállalni a nyugtató szerepét.

Én eddig 5-6x voltam. Finom a kolbász, süti, miegymás :) Jól el lehet dumcsizni.

A félőseknek: itt ált. már profi tűművészek vannak, még az én, csapnivaló vénáimmal is kínok, macera nélkül menni szokott a dolog.

Szóval hajrá...

Azért arra figyeljetek, hogy egészségesen menjetek oda, mert ha nem vagytok makulátlanul jól, akkor nem tudják használni a véreteket.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#4) PeliScan válasza Rox (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Én mindig nemes cél érdekében írok..! :))

Amúgy a #1ben persze kimaradt, helyesen; 13 deciliter. :)

(#5) rzoli válasza PeliScan (#4) üzenetére


rzoli
senior tag

Akkor eddig 3x voltál? :) A harmadiknál az én mellem is dagadt, mikor mondták, hogy már ''profi'' véradó vagyok, nem csinálnak már nagy vérvételt az elején, csak az újjhegyet szúrják meg.

Az aggódók kedvéért mondom, a vérvétel végén levesznek még 2 csőnyit, a különbőző vizsgálatokra, vírustesztekre, stb.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#6) bizi990


bizi990
senior tag

Az a legjobb az egészben, hogy itt mindenki tök kedves és úgy tekitenek rád, mintha egy hős lennél :))
bizi

(#7) PeliScan


PeliScan
addikt

Nah jóvan, ezzel meg is volnánk. :))

Azért majd néha csakazértis uppolom a topicot; szerintem aki nem beteg, és nincs súlyos tűiszonya, az igazán elmehetne, legalább néha. :)
[L]http://www.nexus.hu/peliscan/veradas_9.jpg[/L]

(#8) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Gyertek csak! :DDD

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Eddig 2x voltam, túlzottan nem készített ki... :) Benyomták a tűt, 2-3 perc alatt lecsorgott a 450 mili aztán felpattantam és léptem. A csokikát meg odaadtam a lányoknak. :) Szvsz egyáltalán nem para az egész, nem fáj ill. engem túlzottan meg sem visel ha ennyi vért levesznek tőlem, úgyhogy aki azért nem ment eddig mert félt az menjen csak nyugodtan. Most is mennék, de múlt hónapban volt sulinkban véradás és magyaróra helyett én inkább vért adtam... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) Agyzuzo válasza VÁMpír (#8) üzenetére


Agyzuzo
addikt

:DD Csak nem te is ott leszel, mint minőségellenőr? :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) Den


Den
veterán

Én még soha nem adtam vért, viszont kaptam már, nem is keveset. Ezúton is köszönöm mindannyiótoknak, akik rendszeres véradók vagytok, _tényleg_életeket mentetek.

www.simson4t.hu

(#12) supercow


supercow
őstag

nekem a véradó igazolványom is megvan valahol, de menni most nem tudok, kicsit messze van. Nem vészes, annál kevésbé visel meg, minél nagyobb vagy :)
A félőknek a menete a dolognak:
Megérkezel, elmondod hogy vért akarsz adni. Megnézik a két könyökhajlatban a vénákat, a ''rosszabbat'' megszúrják, levesznek egy ampulla vért, amivel az előzetes vizsgálatokat megcsinálják (ez áll fertőző betegségek - Hepatitis stb., alkohol, gyors-AIDS, stb vizsgálatokból) hogy egyáltalán használható a véred. Másnaposan nem érdemes menni, magas az alkoholszint, hazaküldenek. Aztán pihi, amíg megvan az eredmény, közben lehet inni a teát korlátlan mennyiségben, ''folyadékpótlás'' címmel. Aztán mikor kiürül a hely, behívnak, kényelmesen lefexel, felteszik a szorítót (mint a vérnyomásmérőnél) a másik vénába (az előzőből már vettek) berakják a tűt, melletted a földön ide-oda mozog a zacsi, amibe a véred megy (ez keveri össze az antikoagulánssal ami gyárilag a zacsiban van). Nyugodtan, ritmikus mozdulattal lehet segíteni az áramlást, a csuklódat összeszorítod-elengeded, hamarabb jön a cucc. Amikor vége (csipog a gép hogy megvan a 4 vagy 4.5 deci) akkor jönnek, kiveszik a tűt, lezárják a zacsit, az megy a hűtőbe, neked megköszönik, kapsz kaját-piát és viszlát.
Vért adni férfiak 3 havonta, nők 4 havonta mehetnek, ha jól emlékszem.

Egyetemista korunkban sokszor mentünk, mert ott adtak meleg kaját (kolbász) és sört meg csokit :D :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem tudom, hogy Ti mikor voltatok véradáson - én először az ezelőtti szeptemberben; nekem nem vettek le sehány ampulla ''próbavért'', utána sem vettek le a tesztekhez, semmi komplikáció :))

(#14) PeliScan válasza PeliScan (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Ehh, miért nem zárta be a -t a kérdés után? Asszem pedig odatettem. :o

(#15) Superman


Superman
nagyúr

Hát emberek, én sem voltam még vért adni, de tudom, hogy milyen nemes célról van szó és maximálisan támogatom. Amiért eddig nem mentem, azok a rossz tapasztalatok. Nem szép dolog ugyanis, ha 1 mázsásan kidől az ember, vagy leesik a székről. Én nem félek ugyan a tűtől, de eddig mindig katasztrofálisan rosszul vették tőlem a vért.

Nézzük csak:
1. Nővér (fiatal 20 éves): -Hehehe...Neked miért duzzadnak ki úgy az erek a karodon?
Superman: -Mert edzeni járok...:((
Nővér: -Hááát...én nem látom a vénádat...semmit sem látok...
Superman: ??? :((
Nővér: -De azért megpróbáljuk...már megy is be a tű...
Superman: -Áááááááááááá.......[sikerült a véna helyett az izomba szúrni a tűt]

2. Egy másik alkalommal sikerült átszúrni a vénámat és sajnos eddig minden alkalommal így jártam.

De minden elismerésem a véradóké. Komolyan tisztelem őket.

(#16) karib


karib
addikt

Én is el szoktam járni, amikor tudok, csak most szénanátha szezon miatt nem mehetek. Aki tud, menjen el, szükség van rátok! Panszkodtak, hogy kevés fiatal jár el, ami nem jó.

Juteszembe, fel lehet iratkozni szürgősségi véradónak is, aki teheti, jelentkezzen. Ha valahol pont a te vércsoportodra lenne szükség, akkor rögtön tudnak hívni. Én fél éve iratkoztam fel, eddig senki sem zargatott, de őszintén szólva bármikor hívhatnak, ha ennyivel segíthetek valaki máson...

Department of Redundancy Department

(#17) karib válasza Superman (#15) üzenetére


karib
addikt

Brrr, peches vagy. Velem még nem ment félre semmi, szerencsére.

Department of Redundancy Department

(#18) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Én is csak tiszteletem tudom leróni azok elôtt akik vért adnak.
Vhogy eddig nem jutott eszembe hogy én is adhatok, talán amiatt hogy úgy gondoltam hogy herce meg hurca. Viszont ha télleg íly eccerě akkor asszem én is beszállok egy ilyen csapolásba próbaképpen. Hol érdemes utánanézni hogy hol is zajlanak, lesznek mostanában ilyen események?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#19) Superman válasza karib (#16) üzenetére


Superman
nagyúr

Szénanáthás vagy? Vagyis pollenre allergiás? Sajnos nekem is évről - évre erősebb az allergiám. :(

(#20) PeliScan válasza Superman (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, azért itt ők is tudják, hogy úgymond az ő érdekük, hogy menjük, és hogy mi csupán szívjóságból megyük.. ezért a véradókat már tényleg nagyon prfi nővérek látják el, én még nem is hallottam negatív véléményről, tényleg. Szóval ha csak ez tart vissza, hajrá! :))

(#21) PaladiN válasza karib (#16) üzenetére


PaladiN
aktív tag

karib!
Ki tudnál segíteni egy tel. számmal?
Hol lehet érdeklôdni ha véradónak, avagy sürgôsségi véradónak akarok jelentkezni?
Ha esetleg más tudna segíteni az is jó lenne.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#22) fzr1000


fzr1000
tag

lassan-lassan kialakul egy uj vercsoport: a PH+ (aktiv ProHardveres veradok) :D

(#23) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Dejó ez tök nagy okosság. Nekem is van véradó igazolványom, és már voltam adni 8x. Gondolom azért a nagyvárosokban máshogy zajlik, mint itt.
Mi kaptunk sört, csokit, két budget szendót (zsömle benne 2 szelet szalámi). Semmi egyéb.

Előtte kis szúrás, ujjbegy, utána plusz két kémcső vér, miután jóllakott a zacsi.

Viszont nálunk nem a legjobb profikat küldik, hanem a tanulókat :))
Meg haverom is mondta, hogy ő is adna ha lehetne (nem lehet neki), mert a szüleit is így mentették meg.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#24) supercow


supercow
őstag

Budapestieknek: a Péterffy u. kórházban (Keleti mögött/mellett) van egy állandó véradóhely, oda lehet menni bármikor, de azért nézzetek utána, vagy telefonon megkérdezni tényleg vannak-e aznap.
A McDon**ds utcáján lefele ballagni, sarkon balra, ott a kórház, a saroktól 10m a bejárat, az előtérből jobbra van a véradó. Gyakran áll előtte egy ''Sürgősségi Vérszállítás'' feliratú Lada, ebből gondolom hogy szinte mindig várják a jelentkezőket.

A véradások időpontjáról a lokális (megyei) Vérellátó Központ tud többet mondani, ezeken a helyeken általában van állandó véradás is.

[L]http://www.veradas.hu/[/L] - minden le van írva, hírek, ''hogy történik a véradás'' stb.

Hajrá fiatalok!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#25) PaladiN válasza supercow (#24) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Köszönöm a választ.
Egyébként az, hogy felkerüljön a hozzászólások közé ez az infó hasznos lehet azoknak akik potenciális véradók, de eddig még vmiért (pl. infóhiány miatt) nem adtak.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#26) joghurt


joghurt
addikt

Budapestieknek: Az Országos Vérellátó a Karolina úton van, az Ortopédiai Klinikánál. Teljes összkomfort. Csapolás után sör vagy üdítő, illetve ezekhez tartozó kajacsomag választható (van felvágottas, kockasajtos, csokis stb.). :))

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Agyzuzo válasza Superman (#15) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az szivacs. Nekem pont előnyömre vált. Nyújtom a karom, nővérke: ''Nézzétek már lányok, milyen szép véna!!! Nagyobb mint az eddigi összes véradóé együttvéve!'' :) ), vér kb. 2-2,5 perc alatt lefolyik. :) Jöv. héten húzok ki Németországa be egy hétre, ott is tervezek egy véradást. Tényleg: külföldön lehet vért adni? Tud erről valaki valamit? Milyen papírt kell felmutatni?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) válasza Agyzuzo (#27) üzenetére



senior tag

Lehet vert adni, sot nehol meg fizetnek is erte :) Papirt nem kell felmutatni altalaban, ( az utlevelen kivul .. de az is csak formalitas .. ) Ugyanugy megvizsgalnak oszt hajcs ...

Az viszont erdekes, hogy sok helyen cirkulaltatjak a veredet, tehat leveszik, majd visszatoltik .. csak kivesznek belole valamit .. ( annyira nem ertek a dologhoz :) )
Erdemes elmenni ... ( Belgiumban pl a kaja mellett kapsz mozi vagy koncert vagy szinhazjegyet ...

(#29) kymco


kymco
veterán

Egy dologról kevés szó esett a véradással kapcsolatban. Célszerű a véradás előtt jól bekajálni és sokat inni nem alkohol tartalmú folyadékot. Különösen hasznos egy kis csoki fogyasztás. Én már több, mint harmincszor adtam vért, és ebből a véradás után már kétszer elájultam azért, mert nem vettem komolyan az előbb leírt figyelmeztetéseket. Mondhatom, kellemetlen volt. A többi alkalommal viszont nem volt gondom, mert rendesen ettem, ittam előtte.
Amúgy én nagyon szeretek vért adni. Örülök, hogy egészséges vagyok, és másoknak is segíthetek, hogy egészségessé legyenek.

www.refujvaros.hu

(#30) joghurt válasza (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Amiről beszélsz, az az Xferezis, ahol X = amit kivesznek. Van tehát pl. plazmaferezis, ahol csak a vérplazmát veszik ki, a többit visszatöltik beléd. Mivel a többi anyagot visszakapod, sokkal kevésbé terheli meg a szervezetet, mint a teljes véradás, így sokkal gyakrabban is lehet csinálni. Viszont időben sokkal hosszabb, mert egy normál véradás után még elviszik kicentrifugázni a szaftot, majd visszahozzák a maradékot, és visszacsorgatják beléd.

Szerintem pénzért vért adni az kb. olyan, mint ha pénzért vennél szerelmet... :(
Még akkor is, ha mondjuk Ausztriában vért adni egész jó kereseti lehetőség lenne.

A tej élet, erő, egészség.

(#31) rzoli


rzoli
senior tag

Na tegnap kaptam levelet: letelt a negyedév, ha gondomom menjek újra vért adni. Úgyhogy a jövő héten meglátogatom őket. :))

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#32) gadolinium


gadolinium
újonc

Üdvözlet minden jelenlegi és leendő véradónak!
Én 21-szer voltam, de csak 19 van meg az igazolványban, mert nem mindig volt nálam.. Eddig még semmi gondom nem volt, nopersze mindig ittam előtte eleget. A Karolina úton szoktam ''adakozni'', de még kollegista koromban kezdtem a Budaörsi koleszban. Aztán volt egy év szünetem egy hepatitises eset miatt, mert az egész emeletet beoltották, és úgy nem lehetett adni. Csak azt tudom mondani, hogy mindenki próbálja ki, legfeljebb ha nem bírja a látványt, ne nézzen oda. (én direkt nézem, szerintem kicsit mazochista vagyok:))

(#33) joghurt


joghurt
addikt

Menjetek vért adni most, mert nagyon ramatyul állnak a tartalékok!

A tej élet, erő, egészség.

(#34) slug válasza joghurt (#33) üzenetére


slug
senior tag

Hova? Mondj helyet!

(#35) PeliScan válasza slug (#34) üzenetére


PeliScan
addikt

Pl a Szigeten is lesz, én pl oda megyek. :)

(#36) slug


slug
senior tag

Télleg, mikor van sziget?

(#37) PeliScan válasza slug (#36) üzenetére


PeliScan
addikt

Mától 7 nap. :)

(#38) joghurt válasza slug (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Ha jársz a Szigeten, akkor ott. Ha nem, akkor az Országos Vérellátó Központban, XI. Karolina u., az Ortopéd Klinikánál. (A 12-es buszmegállója pont ott van.)

A tej élet, erő, egészség.

(#39) rii válasza PeliScan (#1) üzenetére


rii
nagyúr

reagálnék.........
volatm vért adni... egerben ..... tavaly csak azé nem voltam mert sok az adminisztrációs tüty-müty-püty-trüty-küty-prüty-nyüty .....

szeretnék renceres vértadó lenni.... az is leszek. .... 3 havonta leeht vért adni...

no para semmi gáz.... a végén mindekit leültettek, hogy pihizzen a 3 dl vér után... én meg polyénból lyárkáltam.... :) baro.... lelkiismeretem zéró .... egál..... nem terhel ..... ennyi ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40) rii válasza rii (#39) üzenetére


rii
nagyúr

nem is 3 dl volt .... az fél liter .. bocs ... vagy liter ...? az nem lehet .... fél liter .... ehhhhhhh :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) joghurt válasza rii (#39) üzenetére


joghurt
addikt

Az adminisztráció nem sok: Odamész, köszönsz, személyi alapján kikeresnek, nyomtatnak adatlapot, te közben kitöltöd a tesztet. Ennyi.

Nem 3 dl, hanem 450 g az alapegység.

A tej élet, erő, egészség.

(#42) PeliScan


PeliScan
addikt

NAh, ennyit arról, hogy a véradás után elájul az ember, stb. :)

Most voltam a Szigeten, a szokásos 4.5dl, sok kaja, tök rendesek voltak (és profik!) még mobiltot is sorsoltak ám! (mondjuk kötve hiszem, hogy bárki ezért ment volna)

szóval fél lityóval kevesebbel indultam el a szokásos alkoholkúrára, egy kis (tényleg kicsi, mert óvatos vagyok ám!:D) zöld is volt, és két végigtáncolt koncert. meg sem érezni. szóval:

mindeki menjen vért adni, mert már a sziget kicsit megdobta a készleteket, még mindig elég nagy szüxség van vérre!

(#43) twollah


twollah
nagyúr

Nem adok vért, szívnak belőlem eleget a szúnyogok.

Amúgy meg utálom ha szúrkálnak.

(#44) PeliScan válasza twollah (#43) üzenetére


PeliScan
addikt

Önzetlenség, efféle..?

(#45) Divi Filius


Divi Filius
csendes tag

Én még nem vagyok 18! Pedig már nemegyszer próbáltam stikában vért adni :) )

...a storm in a teacup...

(#46) PeliScan válasza Divi Filius (#45) üzenetére


PeliScan
addikt

Pfff, rég volt már bioszóra... Asszem azt jelenti a 0-ás vér, hogy nincs antitest a véredben, tehát bárkinek adhatsz vért, nem csapódik ki. Viszont ha a te véredbe bármilyen antitest kerül (A,B) akkor kicsapódik, ami rossz ugye. :U

(#47) joghurt válasza PeliScan (#44) üzenetére


joghurt
addikt

Mit vársz tőle? Legfeljebb tetszőleges topic szétoffolását vállalja be, csak hogy növelje hozzászólásainak számát. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#48) joghurt válasza PeliScan (#46) üzenetére


joghurt
addikt

Jaja.

A-snak adhat: A-s vagy 0-s.
B-snek adhat: B-s vagy 0-s.
AB-snek adhat: A-s, B-s, AB-s vagy 0-s.
0-snak adhat: 0-s.

+-osnak adhat +-os vagy --os, --osnak csak --os.

Részletesebben: [L]http://genetics.bdtf.hu/Htmls/Studwork/tviktoria/8_alap.htm[/L],
de érthetőbb formában fent van az Országos Vérellátónál is:
[L]http://www.ovsz.hu/06/veer.htm[/L]

Magyarországon a vércsoportok aránya:
A: 43,3%
B: 15,7%
AB: 5,3%
0: 35,7%,
valamint az emberek 86%-a Rh+, és csak 14% Rh-.

Szóval úgy durván az ország negyede tartozik a 0+ vércsoportba, és kevesebb mint 1% az AB--ba.

A tej élet, erő, egészség.

(#49) tomcs válasza joghurt (#47) üzenetére


tomcs
őstag

..off
ne bantsad mar.. twollah ilyen ph-kabalaallat az egyetlen akitol ezt a magatartast meg le7 turni :)

(#50) Panther válasza joghurt (#48) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor remélem én AB+ vagyok :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Véradás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.