Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) 7 válasza Synthwave (#60) üzenetére


7
addikt

Trackman Opiticalról nem tudok semmit, de egyébként is megoszlanak a vélemények, érdemes lenne előtte kipróbálnod. A Wacom-féle Bamboo Touchról nem olvastam még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!
Nagy kérdésem van!
Aki használt M$ Trackball Explorert, vagy bármi nem hüvelykujjas hanyattegeret, és utána átállt hüvelykujjas fajtára, mit tapasztalt, hogy silerült neki? (0/24 használatra)
Nagyon érdekene, hogy milyenre váltsak, nem akarok feleslegesen kétfélét venni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63) beis-compo


beis-compo
tag

Na megvettem az egyetlen elérhetô-szóbajöhetô utódját az M$ Trackball Exploreremnek (v1), aki a Cordless Trackman Optical névre hallgat. Az M$ kb 7 évet élt. Az elsô benyomásokat írom, kb 15perc ismerkedés után. Elôször is kényelmetlen, legalábbis tenyérközépen az, amúgy pont jó helyen pont jó nyomáserôsséggel mûködnek a gombok, a görgetô nem esik kézre, (remélem hogy csak "-még"), jó nehéz a régihez képest, és szerintem egy picit magas az építése. Helybôl ferdén mozog a mutató a másik golyóshoz képest, de ezt szerencsére a feltett szoftver /netrôl, lemezét nem bontottam ki/ orvosolta. Ez nem nagy dolog, ilyen az M$ idejében is volt, de ahhoz nem kellett sose használni. A vevôje bazinagy, meg eleve miért nem drótos az egész. Ja, 8 ropi volt kereken. Pár nap tapasztalat után még írok. Amúgy a golyó mozgatása, tömege pont jó, ez el is várható Logitecéktôl.

(#64) 7 válasza beis-compo (#63) üzenetére


7
addikt

Ha esetleg lesz hozzá energiád meg kellő tapasztalatod, írhatnál egy tesztet a Logoutra :)

(#65) 7 válasza Katchikan (#53) üzenetére


7
addikt

Kezdem érezni a hüvelykujjas trackballok hátrányát: relatíve kicsi a golyó, és lehetne nehezebb is. Merengtem azon, hogy váltok egy Kensington SlimBlade Trackballra én is, viszont nem tudom, hogy például játékra mennyire használható. Erről van valami tapasztalatod? :)

A gyári szoftvert szerencsére meg tudom kerülni, így a felső két gomb használhatósága sem okoz majd gondot. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) 7


7
addikt

Pár hónapja váltottam Kensington SlimBlade Trackballra. Ugyan a Logitech hüvelykujjas trackballjaival elégedett voltam, ez érezhetően jobban működik nálam. A golyóbis méretét és tömegét tekintve is számottevően nagyobb, ami simább gördülést eredményez, és sokkal kevésbé zavaró, ha elkezd koszolódni.

Ami kifejezetten tetszik (bár eleinte nehéz volt megszokni), az a görgetés. Sajátos módon a mutató- és gyűrűsujjam közé fogom, azokkal pörgetem, a középsővel pedig rásegítek, vagy épp precizitást fokozok.

Általában 3 ujjam van a golyón, hüvelyk a balklikken, kisujj a jobbklikken. Játékokat nehezebb játszani ezzel a fajtával (főleg azért, mert itt a kattintás közben nem tudja az ember teljes mértékben szabadon mozgatni a golyót), ami normál használatnál egyáltalán nem probléma, gyorsabb tempójú játékoknál viszont megfontolandó a "balklikk" funkcióját billentyűzetre kihelyezni.

Szomorúan közlöm, hogy a hanyattegér drivereként funkcionáló TrackballWorks Windows alatt lehetne jobb is: időnként nem azt csinálja, amit az ember szeretne, és néha még útban is van (pl. összeakad a Windowszal bal- és jobbklikk megcserélésékor). Driver nélkül viszont nem bírható működésre a felső két gomb, márpedig a középső kattintást máshogy nem lehet szimulálni.
Linux alatt ez a probléma nem áll fent, a megfelelő paranccsal bármiféle Kensingtonos meghajtóprogram nélkül könnyedén lehet variálni a funkcionalitást gombonként (előre-/visszaléptetés, balklikk, jobbklikk, középső klikk).

Feltöltöttem két demonstrációs videót: #1, #2. Noha a kialakítás kissé idegen a hagyományos egerek és a hüvelykujjas trackballok után, ha az ember hozzászokik, nem jelentenek különösebb problémát a lövöldözős játékok sem. Az ügyetlenkedések inkább a személyemnek tudhatók be, semmint az egérnek.

[ Szerkesztve ]

(#67) 7


7
addikt

Találtam egy Ripster néven ismert úriembert, aki szeret mélyen belemászni a Trackballok lelkivilágába. Egész érdekesek a képgalériái is:

Logitech M570 -- A Logitech legújabb, lézeres érzékelővel ellátott hüvelykujjas egere.

CH DT225 -- egy piszkosul drága, de a használók szerint fantasztikus érzetű trackball. A titka a nagy és nehéz golyóban, illetve a felfüggesztés jellegében rejlik. Kevésbé érzékeny a koszra, mint a mostanában divatos csapágygolyós megoldások (Logitech Marble, Logitech Trackman & M570, Kensington Slimblade stb)

CST LaserTrac Album #1, Album #2, Album #3 -- amerikai trackball, sokan rajonganak érte: egyszerű, fapados, de a felfüggesztése ennek sem csapágygolyós. Moddolható is, ha valaki (hobbi)elektronikában utazik, könnyen tud hozzá Jack-dugós extra kapcsolókat készíteni. Golyója akkora, mint a CH DT225-és és a Kensington Slimblade-é, amerikai típusú biliárdgolyóval helyettesíthető (átmérője 2-1/4", azaz 57,15 mm)
+ takarítás #1, takarítás #2

==========

Itt egy rövid videón láthatóak a következő trackballok:
Logitech Marble, Logitech M570, Kensington Orbit Mobile, Kensington Slimblade

Itt pedig egy videó a Kensington SlimBlade-ről játék közben.

+ Trackball subdreddit: http://www.reddit.com/r/Trackballs/

[ Szerkesztve ]

(#68) 7


7
addikt

A golyók méretei a népszerűbb trackballokban: [link]

(#69) 7


7
addikt

Megérkezett a CST LaserTrac. Kipróbáltam, kissé szokatlan a a másfajta felfüggesztés miatt, de ha ez ellenállóbb a kosszal szemben, mint a 3 csapágygolyós megoldás, akkor bőven jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#70) HalasKYO válasza 7 (#69) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Kicsit oldshoolnak néz ki.
Megkérdezhetem hány gombja van, illetve jól látom-e hogy hátul van rajta a görgő ?
Kényelemre milyen?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#71) 7 válasza HalasKYO (#70) üzenetére


7
addikt

A gombok száma és a görgő attól függ, milyet veszel:

Alapból van 3 gomb. A W-s termékkódúaknál van görgő, ami valóban ott van, ahol te is láttad. az -5W-s termékkódúakon (a legdrágább) pedig van további 2 jack slot, amibe bele lehet dugni további 2 extra gombot. Ők nem gyártanak extra gombokat, úgyhogy ha kell neked, akkor magadnak kell forrasztgatnod, vagy valami elektrotechnikus ismerőssel megoldani. :)

Használatra egyelőre nem rossz, bár még meg szokni kell a harmadik gomb és az egérgörgő elhelyezkedését. Tény, hogy kézpozíciót kell váltani ahhoz, hogy ezeket elérje az ember, főleg a görgőt. Görgetés szempontjából egyébként a Slimblade volt eddig a legkényelmesebb trackball, amivel összefutottam: egyszerűen fantasztikus ötlet, hogy vízszintesen elcsavarod a trackballt, és megy a görgetés (ehhez persze kell 2 érzékelő, valamint csak a csapágygolyós felfüggesztéssel megvalósítható).

A felfüggesztés tetszik: simán gördül a golyó, és egy kivételtől eltekintve nem korlátozza a mozgást: csak az előbb említett vízszintes csavarás nem kivitelezhető vele normálisan, de mivel olyasmit nem csinál az ember normál használat közben, és itt funkciója sincs, ez egyáltalán nem hátrány.

(#72) ququry


ququry
csendes tag

Sziasztok!

Él még a topic?
Most készülök egy ilyet venni:)
Sajnos az árra eléggé visszafogó tényező?
Használ valaki AutoCAD-hez ilyet?
Tapasztalatok?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#73) 7 válasza ququry (#72) üzenetére


7
addikt

Nem linkelted, hogy milyet. :)

(#74) ququry válasza 7 (#73) üzenetére


ququry
csendes tag

Igaz, elnézést.
ilyet

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#75) 7 válasza ququry (#74) üzenetére


7
addikt

Csak azokat a tapasztalatokat tudom írni, amik a cikkben is jelen vannak. CAD-hez nem használtam, de ott nem kell gyors mozgásokat bírnia, úgyhogy én a helyedben egy nagyobb golyósat választanék. Az kevésbé dinamikusan használható, de precízebb. :)

(#76) ququry válasza 7 (#75) üzenetére


ququry
csendes tag

Szia!

Köszi a választ.
Megvettem. Egyenlőre tesztelem
Hogy értetted azt, hogy nagyobb golyósat?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#77) 7 válasza ququry (#76) üzenetére


7
addikt

(#78) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!

Látom pang ez a topic is, mint a trackball választék mostanában.
Kensington tulaj(ok)hoz kérdés: a golyó felfüggesztése mivel van megoldva? Mármint, fém golyóval/tüskével (mint a régi MS Trackballoknál) , vagy valami zafír/rubin pöckökön ül (mint a Logitecnél) ?
Konkrétan [ennek] a típusnak érdekelne a belseje, leginkább a tartóssága miatt.
Az MS trackballomban elkoptak a golyó tartó fémpöckök, de ezt írtam is annó itt.
A Logitec úgy fest nem bírta tovább mint 3 év, (bár csak az egyik gombja vacakol, könnyen javítható) viszont pont nem tudtam megszokni/megkedvelni 3 év alatt sem a formáját (pedig vágtam kezemnek emelvényt csomagoló-szivacslapból, hogy kényelmesebb legyen).
Milyen jó hogy pont írtam itt lejjebb amikor megvettem, legalább tudom mikor is volt, meg $ mennyi.
Szóval ez a linkelt egér lenne a következô.
Illetve még van egy érdekes gondolatom, vagyis továbbra is, ezt évekkel ezelőtt [2009.02.05] felvetettem már, de mára már valósággá válhat: 3D nyomtatóval nyomtatni saját elképzelés szerinti hanyattegér kasznit, és egy tetszőleges, pl. már levedlett hanyattegér belsejét beleépíteni. Végül is már csak idő és elszántság kérdése, nyomtatóm már van :DD (no nem emiatt ), meg már egy jó pár levedlett hanyattegerem is.

(#79) 7 válasza beis-compo (#78) üzenetére


7
addikt

A Kensingtonos trackballom egy Slimblade. Fogalmam sincs, mibol van a felfuggesztes. Nekem muanyag hatasunak tunt, de ez meg nem zarja ki azt, hogy masmilyen anyag, amivel meg nem volt dolgom.

Szintelen, attetszo, egyertelmuen nem fem.

(#80) beis-compo


beis-compo
tag

Keresgéltem, és rábukkantam egy ismeretlen szereplőre, a többihez képest még olcsóbban is.
Méghozzá [erre itt], szép nagy (46mm) skuló van benne, van rajta schroll-görgô is (bár elsőre képről fel sem tűnt hogy ott van), amit valamiért előszeretettel hagynak le néhányról.
Ránézésre egy hibája máris van: bal klikkhez a mutató-ujj kell, amivel amúgy a golyót kéne masszírozni vonszoláskor, simán lehetne a hüvelyk-ujjnál az a gomb (ezt bal kézzel úgy se használhatnák mert úgy a schroll rossz helyen lenne). Kár érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.