Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Essejó válasza mobilizmo (#350) üzenetére


Essejó
veterán

Ez tényleg a szomszédban van. Lehet őket keresem meg a vizsga és egyebek kapcsán.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#352) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Prius 2-be lehetséges radar előre és hátra PLUSZ tolatókamera beszerelése egyben a rádió helyére beépített navigációs egységbe bekötve? VW E-up-ba tetszett hogy "minden" van.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#353) Dluinet válasza =WiNTeR= (#352) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Androidos fejegység 2 kamerával.
De hogy mi kapcsolja be automatikusan az első kamerát, azt nem tudom.

Radar, ami csak csipog, annak semmilyen akadálya nincs.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#354) =WiNTeR= válasza Dluinet (#353) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Előre elég lenne a csipogó radar is, csak hátsó kamera + hátsó radar is kéne

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#355) Dluinet válasza =WiNTeR= (#354) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elmész az Elite Autó - Budapest -hez, Csepelre, és megbeszéled velük.
Autókereskedés, de kisebb javításokat és upgrade-t olcsón megcsinálnak.
Náluk ez napi gyakorlat, mert Prius a specialitásuk.
Ha lekerekítettek a gombok a kijelzőn, akkor a hátsó tolatókamerához az eredeti fejegység is tökéletes lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#356) =WiNTeR= válasza Dluinet (#355) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Köszi :R

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#357) kenguru99 válasza =WiNTeR= (#352) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ha a középső kijelző a nagyfelbontású változat (a lekerekített ikonokról lehet felismerni) akkor arra be lehet kötni a tolatókamerát, emiatt nem kell rádiót cserélni.

(#358) Ck.


Ck.
addikt

Miért?

(#359) Dluinet válasza Ck. (#358) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mit miért?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#360) Ck. válasza Dluinet (#359) üzenetére


Ck.
addikt

Úgy értem, tudtommal a PH harap az ilyesmire, h 6000 különböző dolog miatt topkikokat nyitunk. Miért nem jó a Toyota topik? Biztos vagyok benne, hogy ha nyitnék egy külön Lexus NX topikot, 5 percen belül zárva lenne, egy 2 hetes bannal, illetve egy tarkónlövéssel kísérve, nem feltétlen ebben a sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#361) Dluinet válasza Ck. (#360) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mert eCTV hibrid.
Az abroncs témán kívül nincs igazán közös metszete a többi autóval.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#362) Ck. válasza Dluinet (#361) üzenetére


Ck.
addikt

Hogy érted? A nagy Toyota gyűjtőtopikban ezek a Priusok miért nem férnek meg a többi hybrid modellel együtt?

(#363) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Mi a reális ár egy teljes EGR tisztításra manapság (nem márkaszerviz)?

(#364) sequator válasza n00n (#363) üzenetére


sequator
senior tag

Sokkal fontosabb, hogy olyan helyre vidd, ahol az egész EGR rendszert kipucolják a szívó sorig. Van jó néhány hely (köztük jó nevűek is!), ahol csak a könnyen hozzáférhető részeket tisztítják. :(

sautia

sequator

(#365) kenguru99 válasza sequator (#364) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"ahol az egész EGR rendszert kipucolják a szívó sorig"
Tudsz olyan helyet mondani ahol így csinálják?

(#366) Upo válasza kenguru99 (#365) üzenetére


Upo
addikt

A szívósort még talán szokták is, inkább az a baj, hogy ahogy mennénk lefelé, megállnak az egr szelepnél. Pedig onnan még meg kellene nézni alul az egr hűtőt is, mert ha az el van tömődve, akkor hiába pucolja fent, nem lesz jó az áramlás. Csak az már elég kényelmetlen helyen van, és a vizet is le kellene engedni, vagy elcsipeszelni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#367) sequator válasza kenguru99 (#365) üzenetére


sequator
senior tag

RLK Workshop a X. kerületben, HSD szerviz a XI. kerületben.

sautia

sequator

(#368) sequator válasza Upo (#366) üzenetére


sequator
senior tag

Pedig többnyire a szívósor EGR portjai szoktak kimaradni, mert az nem látszik, amikor az EGR csövet és a szelepet leszedik. :(
Az EGR hűtőt azért szokták kihagyni, mert az ablaktörlőt+vízelvezetőt is le kell bontani, hogy hozzáférjenek.

sautia

sequator

(#369) n00n válasza sequator (#364) üzenetére


n00n
őstag

Köszi, erre próbáltam utalni a "teljes" szócskával. Csak kicsit meglepett az árajánlat (120k).

(#370) Upo válasza sequator (#368) üzenetére


Upo
addikt

Én úgy olvastam a csoportokban, hogy inkább az egr hűtőt hagyják ki, szívósor+egr szelep amit szoktak mutogatni a gyanútlan kliensnek.
Tudom hogy mit kell lebontani a pucoláshoz, magamnak szoktam csinálni. Amúgy az ablaktörlő+vályú nem egy nagy kaland, max 5 perc kikapni. Nem kkéne hogy ez ürügy legyen egy igényes szerelőnek, de hát tudjuk mi a helyzet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#371) sequator válasza n00n (#369) üzenetére


sequator
senior tag

Kérj ajánlatot a fenti két szerviztől is. Nem szokott publikus lenni, hogy ki mennyiért dolgozik, de ha alapos munkát végeznek (pl ultrahangos tisztítás), akkor annak talán lehet ilyen ára.

sautia

sequator

(#372) n00n válasza sequator (#371) üzenetére


n00n
őstag

Igen, ultrahangos tisztításra kaptam ezt. Nem értem, hogy miért nem publikus, hogy ki mennyiért végez el valami szervizt :D Valaki írja már meg privátban neki mennyi volt :D

(#373) Upo válasza n00n (#372) üzenetére


Upo
addikt

Nekem 1 flakon well done sütőtisztító meg egy jó pár óra a hétvégémből. Kb. 2000 ft. :U

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#374) Phülöp


Phülöp
addikt

Üdv, Urak!

Gondoltam, beköszönök, ha már egy 2017-es plug-in hibrid Prius van a seggem alatt december eleje óta. 52k km-rel vettem, évi 15k évi használatra (melóba járás, 2x40km).
Egyelőre (2200km) 2.3L a fogyasztás. Cégnél is, itthon is tudom tölteni.
Rögtön kérdezek is: telefontartót tudtok ajánlani erre a minden irányban 3D-s felületre?
A szellőzőnyílás se a megszokott, az Aveninsis-ben lakó tratót nem tudom átköltöztetni.
Waze miatt jól jönne pedig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#375) kenguru99 válasza Phülöp (#374) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Milyen valós elektromos hatótávval lehet számolni ilyen használat mellett?

(#376) Phülöp válasza kenguru99 (#375) üzenetére


Phülöp
addikt

Hőmérséklet függvényében 32-40km közé esik.
Két hete a -27 fokban nem volt túl acélos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#377) Essejó válasza Phülöp (#374) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem egy ilyen van a Prius+ban

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#378) Essejó válasza Essejó (#377) üzenetére


Essejó
veterán

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#379) hhenry válasza Essejó (#378) üzenetére


hhenry
őstag

Nekem hasonló volt a P3-ban, vigyázz a kábel vezetéssel, nehogy rácsavarodjon vagy beakadjon

(#380) Essejó válasza hhenry (#379) üzenetére


Essejó
veterán

Az elmúlt közel másfél évben nem akart beakadni vagy rácsavarodni semmire a kábel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#381) hhenry válasza Essejó (#380) üzenetére


hhenry
őstag

Rendben, én csak szóltam

(#382) Phülöp válasza Essejó (#377) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#383) Essejó


Essejó
veterán

Prius+ jobb oldali ablakmosófúvóka csak mintegy 10 cm magasra fúj. Hogy lehet kipucolni a két szélsőt ami V alakban kétfelé fújna? Tű nem ment bele mert lapos a rés és nem kőr alakú. A végső megoldás a leszedem és ecetbe áztatom lenne, de hátha van más módszer is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#384) kenguru99 válasza Essejó (#383) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Jó megoldás a vízkőoldóba áztatás, nekem bevált.

(#385) Dluinet válasza Essejó (#383) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amit ilyenkor megszoktak próbálni:

-Ki lehet venni a fúvókákat a géptetőből, lehúzod a gumicsövet és beledobod egy pohár ecetbe reggelig- majd a kifúvás iránnyal ellentétesen magasnyomású levegővel kitisztítod és visszateszed. De vigyázz mikor kiveszed, mert lepattanhat a gépháztetőről a festék ha rosszul veszed ki, vagy befeszíted!

-A csövön lévő Y-t cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#386) kenguru99 válasza Dluinet (#385) üzenetére


kenguru99
aktív tag

" De vigyázz mikor kiveszed, mert lepattanhat a gépháztetőről a festék ha rosszul veszed ki, vagy befeszíted!"
Értelemszerűen alulról felfelé kell kipattintani, és nem szabad csavarhúzót vagy hasonlót használni.

(#387) Essejó válasza kenguru99 (#386) üzenetére


Essejó
veterán

A fúvóka a gépház tető alatt van, de persze majd vigyázok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#388) Essejó válasza Dluinet (#385) üzenetére


Essejó
veterán

Ez érdekes, sikerült pár Yt videót találni. Mind az Y elosztót cserélte és megjavult a spriccni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#389) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Jövő télre új garnitúra abroncsot kell vennem. Az autószerelőm azt mondja felejtsem el a Hankook-ot.
Mit javasoltok? Melyik márkára esküdtök?
A négy évszakos gumikról mi a véleményetek?
Köszi

(#390) Essejó válasza huan (#389) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem Continental All Season van, teljesen jó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#391) hhenry válasza huan (#389) üzenetére


hhenry
őstag

Hankook-ot miért kell elfelejteni?
Nekünk a P3-on az van, teljesen jó.
P4eken Conti, Michelin azok jobbak, de árban is más kategória egyből

(#392) kenguru99 válasza huan (#389) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Itt nyilván a használat módja a döntő. Milyen autóra kell, milyen felhasználás mellett, mennyi az éves futott km?

(#393) huan válasza hhenry (#391) üzenetére


huan
őstag

Most negyedik éves Hankook gatya és én is érzem, hogy csúszik a kocsi tőle.
Egy csak futóművekkel fogllakozó szaki mondta, hogy nem igazán jó téliben a Hankook.

(#394) huan válasza kenguru99 (#392) üzenetére


huan
őstag

P+ -ra kell, 20ezer/éves futással.

(#395) Dluinet válasza huan (#394) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De hol használod?
Síelsz évente 2×?
A Mecsek tetején laksz?
Vagy csak Budapesten a belvárosban és autópályán használod?
Nyáron a nyaralás alatt teszed bele a kilométereket?
Milyen arányban oszlik meg a lakott terület/autópálya és az országút?

Lakott területre és autópályára biztos hogy nem kell téligumi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#396) huan válasza Dluinet (#395) üzenetére


huan
őstag

Hát pont ezért kérdeztem a négyévszakost az előbb :)
nem
nem
igen
nem
90%/10%

(#397) Dluinet válasza huan (#396) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor csakis négy évszakos. A többivel csak szívatod magad.
Continental All Season és 3 év alatt megspórolsz még 5 gumicserét. Ráadásul nem 6 éves gumikkal fogsz járni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#398) kenguru99 válasza huan (#396) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A Dluinet által ajánlott Continental AllSeasonContact teljesen jó, de szigorúan a 2-es újabb változat.
Ha árban nem mennél el a prémium szintig, akkor pedig a középkategóriában szóba jönet még a Kleber Quadraxer 3 és a Vredestein Quatrac. (feltéve hogy 16 collos kerekeid vannak)

[ Szerkesztve ]

(#399) Cyborg


Cyborg
őstag

Én a tesztek alapján ár-érték arányban pont a Hankook 4 évszakost vettem, szárazon jó, vizen jó, hó meg nincs. Kábé pariban volt a CC2-vel, cserébe jóval olcsóbb volt annál.
1 év alatt ~1mm-t kopott, majd látjuk, mi lesz, hangja már van kicsi, de lehet, hogy a csapágy szólalt meg, én nem találok kivetni valót benne egyelőre, de nem is vagyok Schumacher 2 gyerekkel a hátsó ülésen.

(#400) kenguru99 válasza Cyborg (#399) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Egy barátom használja prius hármason, szintén megelégedéssel. Figyelj arra, hogy az első és hátsó tengelyek közötti gumicsere ne maradjon el. Évente egyszer legalább.

(#401) sequator válasza kenguru99 (#400) üzenetére


sequator
senior tag

A vezetéstechnikai oktatók véleménye szerint nem javasolt a kopottabb első gumit hátratenni (még elsőkerék-hajtású autón sem), mert az átlagos sofőr később veszi észre, ha csúszik a hátulja és nehezebben is tudja korrigálni.

sautia

sequator

(#402) Cyborg válasza sequator (#401) üzenetére


Cyborg
őstag

... Ez így van, de itt nem erről van szó, hanem hogy az egyforma idős gumik lehetőleg egyformán kapjanak.
Én értettem, mire gondolt kenguru99, mert magam is így használom a gumikat, hogy évente cserélem őket a tengelyek közt.

(#403) Essejó válasza Dluinet (#385) üzenetére


Essejó
veterán

Ez megfelelő lehet? link

Egyébként ez az Y nem tusztítható? Vagy van belül valami szűrő?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#404) Dluinet válasza Essejó (#403) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem szoktam ebay-ről vásárolni.
2010 utáni Priusokban használják.
A minőség ellenőrzés szokott ezeknek a gyenge pontjuk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#405) Essejó válasza Dluinet (#404) üzenetére


Essejó
veterán

Az enyém 2012-es.
Megvehetem itthon is, majdnem ugyanannyiba kerül link ;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#406) Dluinet válasza Essejó (#405) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legalább olcsóbb és gyorsabb visszaküldeni ha rossz.
A hibás már újonnan az ablak helyett a motorteret kezdi el mosni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.