Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Tomb Raider

Hozzászólások

(#101) Crytek válasza Vistaboy (#100) üzenetére


Crytek
veterán

A billentyűzet felett van a kezed és a QTE gombok ennél jobban már kézre sem állhatnának.

Next PC Upgrade: 2022

(#102) ldave válasza Vistaboy (#100) üzenetére


ldave
félisten

FPS-nél még érhető, hogy billentyűzet+egér kombóhoz szokott játékosnak nem áll kézre a gamepades irányítás, de szerintem egy TPS esetén sokkal kényelmesebben és pontosabban irányítható a karakter mozgása az analóg karokkal, főleg ha mondjuk lopakodni kell.

Amúgy néztem videókat a játék elejéről és tényleg kicsit túlzásba vitték ezeket a QTE dolgokat, de ha minden igaz, akkor ez csak az első 1-2 órára igaz, onnantól már nem olyan vészes.

A Slime draws near! Command?

(#103) Croft-21 válasza Vistaboy (#50) üzenetére


Croft-21
őstag

Tegnap én is nekikezdtem és hasonló véleményen vagyok Veled. Én amúgy xboxon játszom és néha engem is idegesít a felvillanó nyomkodós minijáték. Pl mikor egy csávó hátulról elkapja a lábunkat és eszeveszetten rángatnod kell az iránygombot jobbra ballra... meg amikor egy farkas neked támad a barlangban...persze meglehet csinálni, csak szinte az egész arra van kihegyezve, hogy időben nyomd meg a felvillanó gombot.
Sztem jó játék, csak szokni kell az irányítást. Egyébként arra rájött valaki, hogy hogyan lehet a csákányt közelharcban is használni? Egyáltalán lehet? Mert eddig csak ajtók felfeszítésére, meg a köteleken lecsúszásra használtam.
Amúgy kipróbáltam még este a multit is, hát sztem kihagyhatták volna belőle, egy értelmetlen lövölde az egész. És már most tele van pro játékosokkal. :U

(#104) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Jó bugos a játék jelenleg. Nvidia karival ki kell kapcsolni a tesselationt,a post effect is megöli a játékot,sőt az a hajas cucc is.

A másik meg a hirtelen fps drop ha ultran van a level detail egyes nagyobb helyeken.

pl itt:

[P:C][/P]

Ha leveszem normalra akkor fix 60 fps de úgy már elég ronda. Mondjuk ultraban se szép. :D

[ Szerkesztve ]

(#105) Lenry válasza WongFeiHong (#104) üzenetére


Lenry
félisten

"az a hajas cucc" meg lett mondva, hogy csak és kizárólag a legújabb Radeonokon működik.
bár annyi esze lehetett volna a programozóknak, hogy játékindításkor lefuttatnak egy hardvertesztet és meg se jelenik, vagy ki van szürkítve, ha nincs meg a megfelelő VGA.
(bár technikailag D3D11-es feature, csak a többi GPU-ban nincs meg a kell nyers erő hozzá)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#106) WongFeiHong válasza Lenry (#105) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Jelenleg még Radeonon se :)

[P:C][/P]

Jó a 7970GE viszi...

Amúgy szégyen az egész.

[ Szerkesztve ]

(#107) gainwardgs válasza WongFeiHong (#104) üzenetére


gainwardgs
addikt

Megy a hajas cucc nv-n is csak fxaa-t kell használni.

Nv már tud a bugokról várhato a peccs.

(#108) lostprophet válasza Croft-21 (#103) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Persze, lehet használni a csákányt, csak fejlesztéshez kötődik, azt hiszem a Hunter ágon, ha az megvan, akkor F-fel lehet csapkodni közelharcban.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#109) Sonja


Sonja
veterán

Intel HD 4000-el így megy 1280x720, minden low, de 16xAF grafikai beállítással: :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#110) temes69 válasza Lenry (#63) üzenetére


temes69
aktív tag

ezt jó hogy írtad :) én is kerestem mindenhol, de csak a lengyel szórólapon találtam kódot. nah meló után le is töltöm őket :) amúgy engem meg az installálásnál szívatott meg: a lengyel dvdt raktam a meghajtóban és mindent lengyelül írt ki, aztán amikor kicseréltem a lemezeket akkor meg kapásból tölteni kezdte a steamről nem a lemezről telepítette.
a játékról: nekem nem volt semmi hibaüzenet sem fagyás se semmi. sztem ezek a fagyások meg kilépkedések azért vannak a legtöbb embernél(programtól függetlenül) mert sz*r az oprendszer. egy jól karbantartott winnél, amire nincs minden dzsunkabalra program feltelepítve, meg crackelt vírusírtók, simán indul minden.
amúgy nekem nagyon tetszik a game, de még csak kb 2órát toltam vele. nekem pont az jön be, hogy mozis az élmény meg nem kell pixelpontos ugrásokat végrehajtani. anno én is tr első részével kezdtem, szal tudom hogy milyen volt a sorozat, de ez már nem az. ez már a modern kor igényeinek fejlesztették. a hangulat az csillagos ötös, bár a sok színes felírat tényleg nem illik bele.
szóval nekem összességében nagyon bejön az új tr, de nekem a dio3 is tetszik, pedig ott is toltam az első kettővel is rengeteget.

(#111) Sonja


Sonja
veterán

Most olvasom, hogy lehet DX9-ben is futtatni (így persze a tesszellálás és a TressFX nem lesz)! :D

DirectX 9: 56,68 fps
DirectX 11: 44,74 fps

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#112) temes69 válasza Lenry (#83) üzenetére


temes69
aktív tag

ilyen játékot minek billentyűzettel játszani? kb 3éve vettem egy logitech chillstream gamepadot és az ilyen játékokat eleve azzal kezdem, nem idegesítem magam a klaviatúrával.

(#113) Xerxész válasza Sonja (#111) üzenetére


Xerxész
őstag

Nem ugyanazokat az értékeket kapod, ha egyszerűen csak kikapcsolod a tesszellációt és a hajeffektet a DX11-es indításkor?

(#114) mar_tin válasza temes69 (#112) üzenetére


mar_tin
tag

Billentyűzet egér párossal tolom, szerintem teljesen jó. Persze csak miután rá jön az ember, hogy melyik gombokat kell nyomkodni az akciójeleneteknél :D
(Amúgy, ha bementek az irányítás beállításaihoz, akkor ott a szimbólumokat is megmutatja, az alapján be lehet azonosítani, hogy melyik melyiket jelenti.)

(#115) CarajoEsp válasza mar_tin (#114) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Ezt szerintem, majd Patchelik, mert Xbox kontrollernél nem szimbólumokat, hanem konkrétan a Gombot írja ki, így nagyon könnyű beazonosítani.

Egyébként megnéztem, egyelőre tetszik, persze filmes, meg minden és sajnálom is a rajongókat, akik mást vártak, azért remélem senki nem lesz a végén nagyon csalódott.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#116) Crytek válasza mar_tin (#114) üzenetére


Crytek
veterán

Ilyenekért sírnak az emberek hogy semmi nem kell gondolkodni nagyon könnyű lett a játék a régiekhez képest, és erre 2 azaz KETTŐ sz.... szimbólumot nem képesek megjegyezni a QTE-hez.

Van a kéz az E betű meg van a felkiáltó jel az F betű meg a A-D (jobbra balra) ehhez aztán kell a diploma.
Na az ilyenekért magyarázok miatt vannak óvódás nehézségek,de úgy néz ki ez is nehéz lesz.
Ennél egyszerűbbet már nem is lehetne csinálni pedig.

Next PC Upgrade: 2022

(#117) tatabánya válasza Vistaboy (#100) üzenetére


tatabánya
senior tag

a pc tulajoknak kell elfogadniuk, hogy vagy beszereznek egy gamepad-t vagy szívnak, úgy ahogy bele kell törödnünk abba, hogy kell a jobb proci és videókártya.

ma terveztem megvenni, de az írásaitok alapján lehet kimarad, mondjuk a dead space harmadik részével is elvoltam akár mit írtak róla

[ Szerkesztve ]

(#118) Lenry válasza temes69 (#112) üzenetére


Lenry
félisten

17 éve billentyű+egerezek.
próbáltam kontrollerezni, de nekem az rémálom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#119) Xerxész


Xerxész
őstag

De asszem ki is lehet kapcsolni ezeket a megjelenő ikonokat hogy ne legyen ennyire szájbarágós, nem? Mintha valahol olvastam róla még néhány hónapja. Most nem a QTE részekre gondolok, hanem hogy mondjuk odamész a tűzhöz, akkor ne jelenjen meg a tűzgyújtás ikonja.
Vagy képzelődöm és ezt nem lehet kikapcsolni?

(#120) Vistaboy válasza Crytek (#116) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mielőtt belemegyünk ebbe a vitába - mert úgy látom, itt már azok vannak többségben, akik az első Tomb Raider játékokat GoG-ról szerezték be és WinXP/7/8... alatt tolták kontrollerrel -, ÉN BILLENTYŰZETTEL SZOKTAM MEG A JÁTÉKOKAT, TECCIK ÉRTENI? (Nem kiabálok, csak hangsúlyozom, no offense... :R ), szóval elhiszem, hogy a TPS játékokat kontrollerrel irányítani könnyebb és azt is, hogy FPS játékot is lehet játszani konzolokon irányítókkal, de ti is HIGGYÉTEK MÁR EL, hogy az olyan régi motorosoknak, mint nekem, aki az elejétől billentyűzettel játszik, igenis gondot okoz a konzolos irányítás.

Az pedig erős félreértés, hogy mi azért sírnánk, mert nehéz hat gombot kezelni egyszerre, nekünk az a bajunk, hogy NYOMKODNI KELL ŐKET, MINT A BAROM, majd utána megint nyomkodni és megint nyomkodni, nyomkodni, mindezt másodpercre kiszámolva, mert csak ekkor enged tovább. Elképzelitek, milyen érzés lehet ilyenkor tükörben látni magam, hogy mit csinálok? Püfölnöm kell ezt a kib@szott klaviatúrát ahhoz, hogy továbbjussak, nem pedig gondolkodni, feladatokat megoldani és úgy szépen, nyugodtan, idegesség nélkül továbbmenni.

Azt pedig egyáltalán ne higgyétek, hogy kézre áll a billentyűzet - ha nem hiszitek, próbáljátok ki -, mert az rendben, hogy egy kezeddel eléred őket, de azt már megnézném, hogy te az öt ujjat tartalmazó mancsoddal miképpen kezelsz egyszerre, pontos időzítéssel öt gombot, megfelelő sorrendben...

Szóval be lehet fejezni. Akinek kontroller van és úgy jó neki, használja. Én kipróbáltam, kontrollerrel még egy falra sem tudok felmászni, de lehet, hogy majd egyszerre használom a kettőt, a normál részeket billentyűvel tolom, a nyomkodásnál meg előveszem a kontrollert. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#121) Ludovikus


Ludovikus
csendes tag

Sajnos én sem tudom a DLC-ket beváltani. A számlára ragasztva van a két kód (Explorer és a Combat Strike Pack) a Steam azt írja, hogy nincs letölthető tartalom, így beírni sem tudom sehová sem :W

Reggel felhívtam a supportot...egy igen kedves,de segíteni képtelen hölgy megígérte, hogy visszahívnak ha tudják a válasz....én várok :(((

a dobozban van még egy kód papíron...ékes lengyel szöveggel ezzel sem tudok mit kezdeni :F

(#122) McNamara


McNamara
Ármester

Napokban vettem egy XBOX360 controllert ami pc-hez is jó. Elsősörban azért vettem, hogy tudjak játszani ágyban a TV-n is :B Kipróbáltam ehez is. Nagyon jó vele az irányítás és a nyomkodásokat is megkönnyíti. Eddig nem voltam híve az effél irányításnak de nagyon megszerettem és mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg az ilyen játékokhoz! Viszont ami a hátránya, hogy célozni jóval nehezebb vele mint egérrel. Farkasokkal meg az emberekkel néha szívok ha sokan vannak. De ez lehet csak nálam a probléma mert béne vagyok.
Visitaboy kollégával meg egyetértek. Aki egér és billhez szokott annak nehéz a controller. De hamar megszokható.

[ Szerkesztve ]

(#123) Faith válasza Vistaboy (#120) üzenetére


Faith
aktív tag

Még szerencse, hogy nem 5 gombot kell egyszerre nyomni hanem csak egyet vagy esetleg kettőt felváltva.
Egyébként én is billentyűzettel játszom és szerintem kézre áll. Na meg az az 5 gomb inkább 4 és akkor máris felszabadult egy ujjad. :D Meg miért kell püfölni a gombokat? Eddig ilyen QTE alatt max 4 vagy 5 alakalommal sikerült meghalnom de mindig csak nyomkodom gombokat egy kicsit gyorsabban de nem kell ráfeküdnöm egyikre sem, hogy sikerüljön.

(#124) raggg válasza McNamara (#122) üzenetére


raggg
senior tag

Elsőre szokatlan a kontroller, néhány nap után már mással se akar játszani az emberfia. Aki azt mondja hogy ő így meg úgy szokta meg, meg hogy nem jó, az valószínűleg nem fogott még kontrollert félóránál hosszabb ideig.

No offense, mindenki úgy játszik, ahogy neki jól esik.

ragklaatPS

(#125) Crytek válasza Vistaboy (#120) üzenetére


Crytek
veterán

Te vajon mivel játszhattál? Pontos időzítéssel 5 gombot hol melyik játékban?

A-D-t felváltva kell nyomkodni és amikor bevillan ütemre nyomni az F-et (persze ekkor már nem kell az A-D-t nyomni) ezt bármilyen szögből nézem sehol nem 5 gomb és pláne nem egyszerre.

Next PC Upgrade: 2022

(#126) Lenry válasza Ludovikus (#121) üzenetére


Lenry
félisten

mert nem jó helyen próbálkozol
ugyanoda kell a DLC kódjait beírni, ahol a játékot is aktiváltad (Games - Activate product on Steam)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#127) Xerxész válasza Vistaboy (#120) üzenetére


Xerxész
őstag

Én sem tudnám megszokni a kontrollert. Mert pl. párom apjával amikor FIFÁzunk náluk, akkor azt kontrollerrel irányítjuk és bár nem nagyon áll rá a kezem, de egy FIFÁt már nem tudnék elképzelni billentyűzeten játszani...azelőtt azzal játszottam gép ellen.
Dehogy bármilyen más játékot, amiben célozni, lőni meg egyebeket kell, kontrollerrel irányítsak, azt nem tudnám megszokni. Isten ments, hogy egyszer a stratégiai gammákat is kontrollerre tervezzék.

1993 óta ismerem azt a szót, hogy számítógépes játék, azóta játszom asztali számítógépen, billentyűzeten. Ezt szoktam meg, és ha nem muszáj, nem akarok váltani. Ennek ugyebár 20 éve már. Vagyunk itt egy páran, akik még a régi érában nőttünk fel (Lenry és Vistaboy pl.), nekünk az egér és billentyűzet a kontroller.
Aki nem ezen "nevelkedett", a fiatal korosztály, annak ezt nehezebb megérteni. Ők már a konzolos-kontrolleres érában kezdték a játszást, tehát nekik val'szeg a billentyűzet-egér kombó az idegen.

Egyszerűen vannak olyan játékok, amikhez nem megy a kontroller, na. Szerintem, amiben lőni kell, célozni, az ne legyen kontrolleres.

[ Szerkesztve ]

(#128) raggg válasza Xerxész (#127) üzenetére


raggg
senior tag

Legyek én a kivétel, aki erősíti a szabályt - de én is ott körül kezdtem el játszani; ettől függetlenül nagyon szeretem a kontrollert is (nem feltétlenül PC-n, sőt PC-n nincs kontrollerem). FPS-t játszani mondjuk nem szeretek kontrolleren, de meg lehet szokni - konzolon kicsit másabbak is az elvárások ilyenkor az ilyen játékokban :-)

ragklaatPS

(#129) persil válasza Crytek (#80) üzenetére


persil
nagyúr

Nem az a baj, hogy nem egyszerű. Nyilván mindenki tud 2 gombot felváltva nyomogatni.
Csak éppen értelmes ember erre nem kíváncsi. Ki az az aberrált, aki külön örül annak, hogy qte eventek vannak egy játékban... ? Én játszani szeretnék, és szerettem is a korábbi tr játékokban, de az, hogy az e betűt folyamatosan, gyorsan kell nyomogatni, hogy végrehajtson a karakter valami egyszerű dolgot, az egyszerűen szánalmas. Miért nem elég szimplán megnyomni azt a buzi gombot? Esetleg miért nem elég nyomvatartani?
Minek kell ez a degenerált nyomogatós idiótaság egyáltalán?

Nem a nem létező nehézségével van a baj hidd el, hanem azzal, hogy nincs rá szükség.

Szrk.: Hozzáteszem nekem egyébként kifejezetten tetszik a játék BÁR előre tudtam, hogy ez már sajnos nem az a tomb raider, amit tizennemtudomhány éve megszerettem és így is álltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#130) WongFeiHong válasza Xerxész (#127) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Ameddig konzolos átiratokat kapsz, addig pedig a legtöbbet gamepaddal jó játszani. Én is "egeres" voltam de az utóbbi évek játékainál már majdnem mindet gamepaddal játszom. Kivétel a BF3 multi. :)

(#131) mar_tin válasza Crytek (#125) üzenetére


mar_tin
tag

F -et, meg az E -t, vagyis összesen legfeljebb négyet, de nem egyszerre. Engem öt percig szivatott, azán megnéztem az beállításokat. Egyébként az volt a bosszantó, hogy az F gombos jelzésnél kirak középre egy kis X -et, ebből ugye azt gondoltam, hogy azt kell nyomni, de nem.
Az első öt TR -t billentyűzettel játszottam, az AoD -t kihagytam annyira rossz volt. Az utolsó hármat viszont már kontrollerrel, de itt nem tudnám elképzelni, mert nincs auto célzás, mint az előzőekben. Bill+egér párossal sokkal könnyebb. Részemről ezzel lezártam ezt a témát.

@persil #129

Mondjuk a láda meg ajtónyitogatásnál én se értem minek kellett ez.

[ Szerkesztve ]

(#132) temes69 válasza raggg (#124) üzenetére


temes69
aktív tag

maximálisan igazad van. anno amikor 3éve megvettem a gamepadot én sem tudtam vele játszani. szinte kocsi játékokon kívül nem is használtam semmire. a konzolportokhoz azonban én is elővettem(meg ágyból játszani sem rossz tvn) és lassan megszoktam. célozni tényleg nehéz vele, a farkasok néha engem is megesznek mert az egér ilyenkor sokkal jobb lenne, de ha felállítod az érzékenységét az analóg karnak akkor sokkal jobb.
jah és én sem a konzolos érában nőttem fel, illetve ha a sega md annak számít akkor igen :) 1995óta tolom pc-n bill+egér párossal. ideje volt kicsit modernizálódni :)

[ Szerkesztve ]

(#133) Xerxész válasza WongFeiHong (#130) üzenetére


Xerxész
őstag

Konzol átirat, oké, de attól még nem a kontroller az optimális irányítóeszköz.
- lövöldözős játéknál nem előnyös a célzás miatt, az egér sokkal gyorsabb, sokkal könnyebben célra áll a kezed
- stratégiai játékoknál szintúgy...meddig tartana míg az analóg karral a megfelelő egységre viszed a kurzort
- szerepjátékonál szintén bill+egér a jobb
- szimulátornál sem inkább kontroller, hanem a megfelelő irányító eszköz (joystick, kormány), de legyen ez a kontrolleré
- sportjátékoknál mondjuk kontroller

Én úgy látom, még mindig a lövöldözős akciójátékokból van a legtöbb, annál pedig nem a kontroller a legjobb irányító.

(#134) WongFeiHong válasza Xerxész (#133) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Te igy látod. :) Én pl az életbe nem játszanám se a crysis 3-at vagy jelen esetben a Tomb Raidert bill+egérrel. De persze ez megszokás kérdése egyeseknél.

pl: Tegnap öcsém belekezdett a TR-be alap bill komboval. 10 perc játék után már kötötte is rá a padot a gépre. :)

[ Szerkesztve ]

(#135) persil válasza WongFeiHong (#134) üzenetére


persil
nagyúr

Én billentyűvel játszom és az ég világon semmi bajom az irányítással, sőt szerintem még csak nem is konzolportot kaptunk.
Aki billel nyomja, az játsszon azzal, aki meg kontrollerrel, az lelje abban örömét, ez így remek.
DE.
Maga a qte, mint olyan, egy faszság, egyáltalán minek kell beleerőltetni mindenbe? Nekem "csak" ez a fájdalmam.

Kontrolleren sem tetszene, hogy egy gombot kell 3sec alatt69x leütni, ahhoz, hogy a karakter kinyisson egy ajtót! Wtf?! Miért nem elég 1x... ? Esetleg nyomvatartani?
Komolyan van olyan, aki ennek kifejezetten örül? Hogy juhé qte? Kizárt.

És ennek semmi köze a kontrollerhez, pont ugyanannyira baszna fel, mint billen. Egyáltalán nem arról van szó, hogy mi áll kézre és mi nem.
Amúgy meg ős pc-s vagyok és, amit csak lehet billentyűzettel játszok. Persze régen, amikor ps1-en verekedtünk, vagy sportoltunk, azt természetesen gamepad-del tettük, mert úgy volt király. Ilyesmit most is gamepad-del, kormánnyal, stb-vel játszanék, de nem teszem, mert már nem játszok ilyeneket, az akció/rpg/stratégia stb műfajokhoz meg jobb a bill+egér nekem.
Amúgy, ha visszaemlékeztek, régen a konzolos játékokban sem volt ilyen genyó qte ökörség, vagy ha véletlen akadt, akkor sem 3 percenként.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#136) Ludovikus válasza Lenry (#126) üzenetére


Ludovikus
csendes tag

Köszönöm a segítséged :R

Most már működik minden DLC... :))

(#137) Sonja válasza Ludovikus (#136) üzenetére


Sonja
veterán

Tetszik a neved. :D :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#138) Ludovikus válasza Sonja (#137) üzenetére


Ludovikus
csendes tag

A Te neved is nagyon szép :K

(#139) WongFeiHong válasza persil (#135) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Amúgy ez a "nyomogatósdi" nekem se jön be annyira. Vehettek volna példát a hasonló kategoriáju Uncharted játékokról. Ott is van pár háromszög,kör nyomogató dolog de nem ennyi mint ebben. A jó izlés határain belül. :)

(#140) TTomax


TTomax
nagyúr

Találkozott már valaki olyan buggal,hogy Lara felakad és csak szalad egy helyben mondjuk egy sarokban de semmire sem reagál?Csak a scene ujratöltése segített...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#141) Croft-21 válasza Ludovikus (#121) üzenetére


Croft-21
őstag

Én be tudtam váltani a DLCket. Igaz én xboxon játszok. A Downloadable content menüpontban van egy olyan is hogy kód beváltása. (redeem code) Én odaírtam be.

(#142) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Azért annyira nem rossz a játék, hogy csak az irányításáról beszélgessünk, semmi másról.
Sajnos ahogy minden, ez is egyszerűsödik, a gombnyomogatás gondolom azért kellett, mert konzolon ettől a kemény fizikai ujj-munkától úgy érzi a játékos, hogy munkát végez az adott cselekvés alatt ;]
Kéne csinálni egy kontrollert, amin egy gomb van, a konzolos játékok többsége már úgyis szinte csak egy interaktív film... és ha nem nyomkod elég gyorsan, nem adja be a következő jelenetet :DDD

(#143) CarajoEsp válasza FoxiestFox (#142) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a The Bridge nevű játékot, Steamen jött ki, Gamepaddal is lehet irányítani és nem túl egyszerű.

És bár parttalan vita, de valami nem azért lesz faék egyszerű, mert Billentyű és Egér helyett egy kontrolleren kell kezelni.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#144) FoxiestFox válasza CarajoEsp (#143) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem akartam én annyira sarkítani, na.
Biztos vannak kivételek, remélhetőleg minél több, de nem különösebben tetszik az irány, ahová haladnak a mainstream játékok.

(#145) keIdor válasza Vistaboy (#120) üzenetére


keIdor
titán

Én is billentyűzet+egeret használtam nagyon sok éven át. Igaz volt annak idején NES, SNES, PS1 és PS2 is, de 90%-ban egér+billentyűzet ment, főleg PC-n játszottam mindig is, már a 90-es évek elején/közepén is.

De ma már egy TPS-t alapból Xbox gamepad-al nyomok, ezt a játékot meg sem próbáltam bill+egérrel egyáltalán kipróbálni sem, nem hogy komolyan játszani. Így meg alapból Xbox gombokat ír a QTE is, pofon egyszerű az egész.
Szóval simán át lehet állni, aki nem hajlandó, az sajnos akkor szokja meg, hogy számára innentől minden játék szopó lesz, mivel mindent gamepad-ra írnak meg, így az a legjobb hozzá.

Én vagyok rá az élő példa, hogy meg lehet tanulni kezelni mindkettőt akármilyen régi motoros valaki, de ha egyszerűen valamit X-re találnak ki és írnak meg, akkor számomra nem világos miért jó kínlódni Y-al.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#146) - = Zk = - válasza keIdor (#145) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gamepaddal max autós játékokat tolok, de nem szimulátort.... :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#147) keIdor válasza Xerxész (#127) üzenetére


keIdor
titán

Én is 1993 óta játszom PC-n, ha jól emlékszem, mégis meg tudtam szokni mindkettőt, az első Playstation-t 1997 végén szereztem be. Szerintem meg lehet szokni, akarni kell, ez a titka, nem úgy hozzáállni, hogy hát én aztán soha, mert akkor tényleg nem fog menni. Meg mint írtam, erre az eszközre írják a játékot, ehhez igazítják az egészet, szerintem saját magát szívatja meg az, aki semennyire nem hajlandó még csak normális hozzáállással kipróbálni sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#148) FoxiestFox válasza keIdor (#147) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A probléma ott van, hogy ez a játék megjelent PC-n is.
Nincs gond ezzel az irányítással-pushthebutton-mechanikával konzolon.
De ha már portolják PC-re is, ne hagyjanak benne konzolos kakiságokat ökörségeket, mikor minimális energiába kerül a portolás során helyettesíteni őket a célplatformhoz jobban illő megoldással.
Magukkal csesznek ki, mert mint itt is látható, sokan viszolyognak ettől, és ez meg fog látszani az eladásokon is.

(#149) viktor82


viktor82
őstag

Ezt a hibaüzenetet kapom inditásnál mi lehet a gond? :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#150) - = Zk = - válasza viktor82 (#149) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a telepítés közben feltetted a dx-et a lemezéről?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Tomb Raider
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.