Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Tomb Raider

Hozzászólások

(#151) keIdor válasza viktor82 (#149) üzenetére


keIdor
titán

Exclusive Fullscreen-t kapcsold ki.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#152) Mans20 válasza viktor82 (#149) üzenetére


Mans20
addikt

[link] majd jön driver meg javítás biztos.

(#153) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az én 8600GT alapú Quadromon csak úgy süvít, totál bugmentesen ^^ :D

(#154) Faith válasza FoxiestFox (#148) üzenetére


Faith
aktív tag

Valószínűleg ha más mechanikával csinálták volna meg PC-re a játékot, akkor is elenyésző lenne a PC-s eladás a konzolokéhoz képest. Így mivel a konzolosokból áll a nagyobb csoport ezért az ő igényeik alapján csinálják a játékokat is, szóval ez olyan, hogy örüljünk, hogy egyáltalán van PC-s port. :D

(#155) CarajoEsp válasza FoxiestFox (#148) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Nem hiszem, hogy konzolos ökörség lenne a QTE. Az, hogy épp abban az időszakban jelent meg, amikor a legtöbb játékot elsődlegesen konzolra írják annak a függvénye, hogy azon több játékot tudnak eladni.

Én a Dark Souls PC-n billentyű és egér párossal vittem végig és bár eleinte fura volt, most 130 óra után kipróbálta Gamepaddal is és fura volt. Ha egy kicsi időt adnék neki, biztosan annyira, ha nem jobban menne, mint előtte.

Lehet szidni a kontrollert, de vitathatatlan előnye, hogy ezeknél a játékoknál a gombkiosztást sokkal könnyebben tudják elhelyezni úgy, hogy az ember kényelmesen hozzáférjen.

És erre azt mondom, hogy örüljünk, mert egy Far Cry 3-mat tudunk egérrel játszani és jobb is vele, ehhez viszont tényleg Gamepad dukálna.

Aki pedig nem szereti, vagy úgy érzi nem tudná megszokni, úgyis élvezni fogja a játékot billentyű és egérrel még ha nem is olyan könnyű vele az irányítás, ha maga a játék nagyon élvezetes.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#156) FoxiestFox válasza Faith (#154) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát igen. Meg nem is nagy dolgok ezek, csak bosszantó apróságok.
Kíváncsi lennék, mekkora költségekkel járt volna amit írtam, és mennyit buktak a PC-s eladásokból emiatt.

(#157) viktor82 válasza keIdor (#151) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi,már tolom is! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#158) viktor82


viktor82
őstag

Megvolt az első fagyás vagyis leállás mikor mentem vissza a föld alá a házból :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#159) Croft-21


Croft-21
őstag

Futni nem is lehet Larával, csak a multiban? :U

(#160) warcat válasza viktor82 (#158) üzenetére


warcat
veterán

Tessalationt is kapcsold ki,meg még mondtak valamit amit ki kell lőni míg nincs patch/ új nvidia driver

EA: It's in the crate!

(#161) McNamara


McNamara
Ármester

Billel, hogy tudok köteles nyílvesszőt lőni? Egyszerűen nem jövök rá...

(#162) viktor82 válasza warcat (#160) üzenetére


viktor82
őstag

Ok,megpróbálom Tess nélkül

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#163) McNamara válasza McNamara (#161) üzenetére


McNamara
Ármester

Rájöttem....görgőt kell megnyomni.

(#164) JamesHun


JamesHun
addikt

nekem ati 5770-el is kifagy, kilép, leáll az exe :S

SeriesX: JamesSHun

(#165) korpas15 válasza JamesHun (#164) üzenetére


korpas15
tag

A TressFX be van kapcsolva? Mert lehet, hogy amiatt fagy ki.

(#166) JamesHun válasza korpas15 (#165) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a tippet ránézek :P
Már az elején az options ba se tudok belépni :D

SeriesX: JamesSHun

(#167) djculture


djculture
félisten

Nekem a 7870 cf nulla fagyás minden maxon ultimate beállitás 1280*1024-be ennyi monitorom felbontása.

[ Szerkesztve ]

(#168) FoxiestFox válasza djculture (#167) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért az a kártya már megérdemelne egy jó monitort :P

(#169) djculture válasza FoxiestFox (#168) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon jó ez a Eizo monitor inkább még veszek majd kettő másikat:D

[ Szerkesztve ]

(#170) McNamara


McNamara
Ármester

Valaki nyomta a multit? Érdekelne, hogy mennyire lesz játszható a késöbbiekben.

(#171) Shing válasza djculture (#167) üzenetére


Shing
őstag

Nekem is 1280x1024. HD6870 videokártya és AMD Phenom II X4 965 proci. Csak a TressFX nincs bekapcsolva. Szerencsére legtöbbször 35-50FPS. De van amikor lemegy 25 köré. Egyébként eléggé jó a játék alacsony FPS-nél nem nagyon érezni, hogy szaggat.

(#172) lostprophet válasza JamesHun (#166) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Játékban kapcsold ki az "Exclusive Fullscreen"-t és mindjárt be tudsz lépni az Options-be :)

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#173) JamesHun válasza lostprophet (#172) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi ezt is megnézem :D

SeriesX: JamesSHun

(#174) djculture válasza McNamara (#170) üzenetére


djculture
félisten

Én csak belenéztem nem nagy szám meg már jön a dlc új multiplayer pályákkal így ez is ilyen fizess fizess fizess ha multizni akarsz dolog ...

(#175) Senais válasza Shing (#171) üzenetére


Senais
aktív tag

Nekem 1920x1080, HD 7750, FX-4100, és ha ultrán bekapcsolom a TressFX-et, akkor nagyon durván belaggol :( 10 fps körül lesz, de amúgy ultrán TressFX nélkül simán elmegy 20 fps-sel akadás nélkül!

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#176) huskydog17 válasza Senais (#175) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

20 FPS neked játszható? Te jó ég! Az azért már erősen szaggatás/akadás kategória, a legtöbb játékos számára játszhatatlan. Hogy tudsz ilyen alacsony sebesség mellett játszani? Hogy tudod ilyen alacsony sebesség mellett sikerrel venni a sok és nem egyszerű QTE-ket? Miért nem veszed lejjebb a grafikát ,hogy legalább a 30 FPS meglegyen? Ott már játszható.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#177) Senais válasza huskydog17 (#176) üzenetére


Senais
aktív tag

Nem tudom, nekem egyáltalán nem akad, és pedig 20 fps körül van. Nem akadtam akadályba, eddig csak azért haltam meg, mert átharapta a torkom egyszer egy farkas xD

Amúgy most szabadultam el a ruszkiktól, és az előbb lőttem le pisztollyal a csávót. Ott meghaltam egy párszor, de nem az fps miatt, hanem inkább amiatt, hogy mindig más billentyűt kellett nyomogatni, viszonylag gyorsan. Mondjuk ez lehet hogy ez a kevés fps-em miatt van, hogy gyorsnak találtam a menetet (nem vagyok otthon annyira a témában :( )

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#178) huskydog17 válasza Senais (#177) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az alacsony framerate miatt nem is tud a játék annyi billentyű parancsot regisztrálni, mint normális, magasabb framerate esetén, így sokkal nehezebb a játék. Ráadásul az alacsony framerate nagyon fárasztó is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#179) Senais válasza huskydog17 (#178) üzenetére


Senais
aktív tag

Hát akkor csak gratulálni tudok magamnak xD köszi a felvilágosítást :D

Amikor elindítottam, akkor normálon volt a grafika és amikor feltettem ultrára, nem vettem észre túl sok különbséget (mondjuk egy barlangban voltam). Szerintem visszarakom normálra, ott pedig egy TressFX-et megnézek, akkor remélem el fog futni 30 fps-sel.

Dragon27: Elején barlang?:O Egyet én is találtam, de oda meg nem tudtam bemenni... mintha valami fal lett volna a barlang előtt, de lehet hogy csak én voltam túl béna... Remélem nem volt semmi értékes abban a barlangban :(

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#180) Dragon27


Dragon27
senior tag

Egy kicsit idegesítő a játék eleje ahol a : Farkas barlangba kell bemenni és visszafelé megtámad a mocsok dög :DDD
és jön a jobb bal , F , E kombináció sorozat .... most lehet hogy simán csak béna vagyok ,. de pont úgy nyomom ahogy mutassa ., és nesze neki a farkas már tépi is Larát :DDD

(#181) zseko válasza Vistaboy (#120) üzenetére


zseko
veterán

és (#127) Xerxész, én is billentyűzettel szoktam meg a játékokat. 1997 óta van saját gépem, TR, quake, doom, HL, COD, FC, Crysis és társai, mind-mind csakis és kizárólag billentyűzettel, 'aki mást mond hülye' hozzáállással :) Aztán az autós játékok miatt vettem egy gamepadot úgy 6-7 éve. Azért nem kormányt mert az csak autóshoz jó, gamepad meg pl. focihoz is (azóta se játszottam :DDD) és egyéb egyszerűbb mászkálós dolgokhoz. Az újabb TR-eket már kipróbáltam vele de maradtam a jól bevált egér+bill-nél :) Aztán a Crysis 2 körül lévő átb.. átveréseken felhúzva magam azt mondtam, ezzel a hulladékkal nem vagyok hajlandó 'rendesen' játszani, kipróbálni jó lesz a joy is. Szenvedtem vele rendesen :D de akkor sem voltam hajlandó billentyűzettel játszani :N Végülis végigvittem :D Az FC3-at is így játszottam már ki és a Crysis 3-at is, bár az előbbihez azért elővettem a jól bevált eszközöket mert kellett :) ám elég jól el lehetett lenni a paddal is. Ezzel a TR-el is jól elvagyok gamepaddal, de egyetértek azokkal akik azt mondják hogy célzásra alkalmatlan. 'Igazi' fps-t sose játszanék vele, és mivel simán végigvittem így az FC3-t és a Crysis3 is látszik is hogy ezek már inkább casual játékok lettek mint 'klasszikus' fps.

Teljesen egyetértek persil-el is ebben:
Ki az az aberrált, aki külön örül annak, hogy qte eventek vannak egy játékban... ? Én játszani szeretnék, és szerettem is a korábbi tr játékokban, de az, hogy az e betűt folyamatosan, gyorsan kell nyomogatni, hogy végrehajtson a karakter valami egyszerű dolgot, az egyszerűen szánalmas. Miért nem elég szimplán megnyomni azt a buzi gombot? Esetleg miért nem elég nyomvatartani?
Minek kell ez a degenerált nyomogatós idiótaság egyáltalán?

Én ezt a konzolok fa..ságának tartom ami pc-re is begyűrűzött :((( :W Nem akarok anyázni de kb. ezt gondolom annak aki ezt kitalálta. :(((

Nekem egyébként még nehezíti is a dolgot hogy balkezes vagyok, így mindig át kell konfigolni minden játékot hogy kézreálljon, és qrv@ idegesítő mikor annyi ész nem szorul egy fejlesztőbe hogy ne fix billentyűket használjon :W Gamepaddal meg minden rögtön kézreáll...

Szóval ugyan meg lehet szokni a gamepadot bár nem egyszerű, és sosem fogja kiváltani az egér+bill párost, az mindig is jobb lesz.

HR24.hu

(#182) zseko


zseko
veterán

Egyébként én az 576-tól rendeltem, és nem kaptam Explorer és a Combat Strike Pack dlc-t, ilyenkor mi van? Itt nem járt?

HR24.hu

(#183) Lenry válasza zseko (#182) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg nem. a CDGalaxisnál külön fel volt tüntetve, hogy ők adnak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#184) tkesy válasza Dragon27 (#180) üzenetére


tkesy
őstag

Én ennél a résznél mondtam azt, hogy köszönöm nekem egyelőre ennyi elég volt.... Már az a tény, hogy megint rá lettem kényszerítve valami üssünk-rúgjunk-harapjunk scriptelt jelenetre,- holott tudom hogy ott van az a dög, de azért még a pisztolyt is elrakjuk kifele menet, a biztonság kedvéért, nehogy használni is tudjuk, - eléggé felpaprikázott, de ami végleg betette a kulcsot, az a csodálatos irányítási rendszer volt... Majdnem szétvertem a billentyűzetetemet, de csak megdöglöttem vagy harmincszor, úgyhogy egyelőre ennyi volt...

A történet érdekesnek igérkezik(ett), bár a főszereplő hölgy folyamatos szerencsétlenkedése (és nyafogása számomra) szintén kezdett idegesítővé válni, grafika terén meg hiába kezdtem visszabutítani a játékot, valahogy nem nőtt úgy az fps mint ahogy kellett volna... (értsd: alig akarja elérni a 30 fps-t fHD-ban...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#185) Mukorka


Mukorka
addikt

Megnyugtató hogy a farkasos rész után már viszonylag kevés QTE van amin be lehetne halni. Olyan mintha az elejére tartogatták volna a szenvedést. Több órája nem volt agyvérzésem a játéktól

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#186) ldave


ldave
félisten

Mindenesetre remélem, hogy a Crystal Dynamics ezek után Tomb Raider 2 helyett előbb inkább egy Legacy of Kain-t hoz össze, hasonló minőségben mint ez a TR reboot.

A Slime draws near! Command?

(#187) Mans20 válasza ldave (#186) üzenetére


Mans20
addikt

Inkább a régi minőségbe ne ebbe a mai trendibe.

(#188) Dragon27 válasza tkesy (#184) üzenetére


Dragon27
senior tag

na végre sikerült :U és pár percire jött a fagyás :((( / remélem hamar jönnek a javítások ..

hosszú a játékidő de csak a sok hiba végett ... lehet ezért fog elvérezni ez a játék ..

ez a játék nemlenen rossz ha javítva volna .. mert ma 1párszor itt hagytam és kimentem levegőzni amíg lenyugszok :DDD

Játék végén felkeresek 1 idegorvost :DDD :N

(#189) aizen92 válasza Senais (#179) üzenetére


aizen92
addikt

Miután megkapod a csákányt menj oda vissza és fel tudsz majd mászni!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#190) benjoe1 válasza tkesy (#184) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Tesselation opciót kapcsold ki, akkor lesz nagyobb FPS.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#191) zseko válasza Lenry (#183) üzenetére


zseko
veterán

Most visszakerestem, náluk is fel van tüntetve hogy előrendeléshez adják ajándékba. Még most is úgy megy a hirdetés a főoldalon. Megyek is szóvá tenni, plusz a törzsvásárlói kártyát se küldték, azt is igényeltem.

HR24.hu

(#192) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Tesselation-től kifagy a játék jelenleg Nvidian. Level of detailt-t meg normalra kell vennem mert high meg ultra beállitások mellett leesik az fps sok helyen. Basszus néha úgy fut ez a játék mint a Crysis 3,pedig az hol van ehhez képest grafikailag omg. :N

(#193) Croft-21 válasza zseko (#191) üzenetére


Croft-21
őstag

Bár én nem tőlük rendeltem, de nekem magára a tokra volt ráragasztva a DLC kód. A tok hátulját nem nézted meg?

(#194) Croft-21


Croft-21
őstag

Amúgy a multi egy vicc sztem. Egy értelmetlen lövölde az egész. Rohangálsz a pályán az ellenfeleket keresve, aztán jön egy pro játékos és fejbelő. Kb 2 percenként respawnoltam újra...
Érdekes hogy kedden jött ki a játék, de már a megjelenés napján voltak level 50es játékosok.

(#195) Lenry válasza Croft-21 (#194) üzenetére


Lenry
félisten

sok játékban semmi értelme a multinak. ez is egy ilyen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#196) temes69 válasza Lenry (#195) üzenetére


temes69
aktív tag

sztem kiadói nyomásra teszik bele a multit, mert hogy hangzana már manapság hogy csak sima single player van benne. én sztem ki sem fogom próbálni, mert nem is érdekel.

(#197) Lenry válasza temes69 (#196) üzenetére


Lenry
félisten

én sem próbálom ki, ahogy egyik AssCreedben sem néztem meg, mert az is egy jó sztorival megáldott, kiváló single játék. nem akarok belerondítani a multival.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#198) Croft-21 válasza Lenry (#197) üzenetére


Croft-21
őstag

Az ACben a mutli az kiváló. Azért nem kell általánosítani. Az AC multija élvezhető és páratlan ilyen téren sztem.

(#199) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Azt írják, hogy van új patch a játékhoz:

We have just made public a new version of the PC version of Tomb Raider, build 1.0.717.1. This patch will be applied by Steam automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client.

This is a first update that addresses a variety of issues that we either found out about shortly before release or immediately after.

Fixes include:

- Addressed some stability issues on machines that have both Intel and Nvidia graphics hardware.
- Various small UI updates.
- Fix for players being unable to progress related to the boat in the beach area.
- Some fixes for crashes on startup and when selecting Options.
- Some improvements to TressFX hair rendering.
- Fixes for various smaller graphics glitches.
- Fixes related to the benchmark scene and benchmark mode.

While we expect this patch to be an improvement for everyone. If you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build716.5, that can be used to switch back to the previous version.

We expect further patches to follow fairly soon, addressing further issues we see being brought up by players, and are actively monitoring these and other forums looking for issues.

Mondjuk nekem nem töltött le semmit, még mindig 1.00.716.5-ön van a verzióm. Visszavonták volna?

UPDATE: Ja, igen, visszavonták, mert egyesek profiljait elcseszte.

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#200) zseko válasza Croft-21 (#193) üzenetére


zseko
veterán

Nem volt. Beszéltem velük, minek nem személyesen vettem át így emailben küldik.

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Tomb Raider
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.