Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek! :)

Manapság egyre szélesebb körben, egyre több router típuson használják ezt a remek 3rd party firmware-t, így gondoltam megérdemel egy saját topikot! Kerestem, de nem találtam, így nyitottam neki egyet, remélem nem hiába!

Amit első körben tudni "kell" róla, hogy eredetileg a Linksys WRT54G router szériához készült, de manapság már több gyártó BroadCom Chipset alapú termékét is támogatja, így használható ASUS, Linksys, Netgear, D-Link, Buffalo, stb... típusokon is! A Jonathan Zarate munkájaként készült eredeti verziónak mára több módozata is készült, melyek egy része azóta el is tűnt a süllyesztőben, de vannak amik ma is dinamikusan fejlődnek! Ezekről a teljesség igénye nélkül egy lista ITT található! Ezen topik nyitásakor a leginkább fejlődő változat a Shibby féle build, amiből legjobb tudomásom szerint minden támogatott eszközre készült image, így talán ezt használják a legtöbben... Ebbe sok más fejlesztő (Victek, TeddyBear, Toastman, Teamen, stb...) munkája is belekerült, így nem véletlen, hogy ez rendelkezik a legtöbb elérhető funkcióval is! Ezzel, és természetesen bármely más verzióval kapcsolatosan is várom a felhasználókat, és az érdeklődőket ide!

Végül a Tomato firmware-el kapcsolatban néhány link, szintén a teljesség igénye nélkül...

Az eredeti verzió
Shibby féle build
Victek Mod
TeddyBear Mod
Tomato Wiki
Tomato firmware magyarul (Köszönet érte mgrincs-nek!)
Optware telepítése Tomato firmware-re, USB-s routerekhez
Egyéb cikkek, leírások
Tomato emulátor (vannak funkciók, amik ebben nincsenek benne)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.