Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rovtiv3 válasza Ybron (#300) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Persze, tökéletesen megértelek. Csak egy kósza ötlet volt. :B

Már bocsánat...

(#302) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

tudjátok esetleg, hogy hol tudnék csuklótámaszt szerezni a tesoro durandal-omhoz..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#303) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Nemrég csatlakoztam a Tesoro topichoz, egy Excalibur Specktrummal.
Azon kívül, hogy elég csattogós, főként egy membránoshoz képest, úgy tulajdonképp meg vagyok elégedve vele.
Most hirtelen 1 kérdés lenne.
A gép bekapcsolásakor mindíg teljes fényerővel indít. Azonban, amikor az Fn+Lenyíl gombbal lejjebb venném a fényerőt, azonnal lekapcsol, vagyis, azt "jól tudja", hogy minimális fényerő volt beállítva, mégis max fényerővel kapcsolódik be.

Nem hinném, hogy a hardver többi eleme számítana, de azért mégis.
Asus P8B75M alaplap, i5-3470, Nvidia 1060.
A gépet pedig, amikor kikapcsolom, akkor az elosztót is áramtalanítani szoktam, ha ez számít valamit.

(#304) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Sziasztok!

Átlagos Facebook beszélgetések és 220 óra PUBG mellett a 1,5 éves Tesoro Excaliburomon egymás után adják fel a harcot a barna Kailh kapcsolók. Pár napja az R betű kezdett duplázni, néha triplázni, úgyhogy kénytelen voltam kicserélni a Scroll Lock kapcsolójára. Most a 4-es gomb kapcsolója is elkezdte ezt játszani. Elég nevetséges, hogy a membránosnál sokkal hosszabb élettartammal sztárolt mechanikus kapcsolók ennyit bírnak. Vagy csak a Tesoro firmware-ének nem erőssége a pergésmentesítés?
Ha szétszedem és megtisztogatom ezeket a "csodálatos örökélet+1nap" kapcsolókat, akkor van rá esély, hogy megjavulnak, vagy addig cserélgessem őket, amíg el nem fogynak a billentyűzetről a használaton kívüli gombok? Esetleg az jelenthet tartós megoldást, ha membrános billentyűzet árban veszek egy marék Cherry-t és azokkal pótolom ezeket a kínai hulladékokat?

(#305) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Tegnap végre leváltottam az ezer éves Logitech G110 billentyűzetemet egy Tizona Spectrumra.

Munkahelyen Durandalt használok, amihez képest játékra jobb ez a Tizona a Red kapcsolók miatt, viszont nálam a Shift billentyűnél jobb lenne egy olyan amin érzem ha kattan (FPS játékoknál sprint miatt).
Ez ha jól tudom a Brown meg a Blue lenne. A Tizonához hol tudnék beszerezni egyetlen egy darab Brown/Blue kapcsolót ami passzol?

Előre is köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#306) PixAlan válasza Keksz03 (#305) üzenetére


PixAlan
aktív tag

itthon másodkézből max, aliról/ebayről lehet itt ott darabonként rendelni de egy darabra nem jön ki jól a shipping, meg legtöbb helyen csak 10+ darabot lehet rendelni.

(#307) nuke7 válasza vzsolo2225 (#304) üzenetére


nuke7
veterán

nekem a cherry brown-al 3 éve semmi gondom - koppkopp :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#308) pet3r válasza vzsolo2225 (#304) üzenetére


pet3r
csendes tag

Szia!

Nekem is elkezdtek az Excaliburomon duplázni a gombok.

Hogyan cserélted ki a kapcsolókat?

(#309) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Tesoro Durandal Ultimate GN1L.
Ma reggel bekapcsolva a gépet olyant csinál a billentyűzet, hogy random eltűnik a billentyűzet világítás, majd egy pillanat múlva vissza is jön, Num Lock-ot is kikapcsol (mintha rebootolná magát), Windows hang nincs, mint amikor ki- meg bedugom, szóval nem ott lesz a hiba. De kipróbáltam az összes USB aljzatban és még mindig csinálja.

R.I.P billentyűzet? :O

Szerk.: Gari már nincs.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#310) HoaryFox válasza HoaryFox (#309) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerk. lejárt

Megpróbáltam FW update-et, de csak addig jut a program, hogy "Into Loader" és kalap.
Amúgy nem akarom elszólni magam, de egy gép restart után egyenlőre nem produkálta hibát. Nincs kedvem most új billentyűzetet venni :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#311) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok

A Razer Synapse-ban van egy olyan funkció, hogy más gyártókkal együttműködve lehetőséget ad a 3rd party RGB szoftvereknek kommunikálni a Synapse-al, ezzel szinkronba hozva őket a Razer eszközök világításával és színprofiljaival. A honlapjukon a Connected Devices menüpont alatt a Tesoro logója is szerepel: https://www2.razer.com/chroma-workshop/connected-devices

A kérdésem az lenne, hogy a Tesoro billentyűzetek szoftvere már tartalmazza ezt a funkciót, amivel össze lehet kapcsolni a Razer Synapse szoftverével és ezzel szinkronizálni a világítást? Ez már egy ténylegesen működő funkció? Valaki esetleg ki tudná ezt próbálni és beszámolni az eredményről, hogy egy Tesoro billentyűzet + Razer egér kombó a Synapse-t használva valóban képes-e a Synapse által megadott színprofilokkal együtt működni? Mondjuk az is érdekelne, hogy a Razer által támogatott és profillal rendelkező játékokkal együtt, melyeknek saját profiljuk van (Diablo III, Overwatch, Fortnite), hogy ezekkel is működik a dolog?

(#312) vzsolo2225 válasza pet3r (#308) üzenetére


vzsolo2225
tag

Szia!

Bocs, a jócskán megkésett válaszért...
Simán ki-, aztán beforrasztottam. De pont semmi értelme, mert akármelyik gombja kitalálhatja, hogy ő márpedig most dupláz, esetleg tripláz, tehát vagy Cherry kapcsolókat raksz ezek helyett az ipari selejtek helyett, vagy kidobod az egészet a kukába, ahová való.
Egyébként frissítettem firmware-t is, hátha... Hát nem.

Érdekességként írom, hogy a "W"-m most úgy működik, hogy egyszeri lenyomásra nem csak egyszerűen "ww"-t, vagy "www"-t ír, hanem ahogy írom tovább a szót, pl. azt, hogy "what?", azt ilyen formán sikerül a PC felé továbbítania: "wwhwat?". Szóval, hogy már bőven lenyomtam a következő billentyűt, ő még azért biztos, ami biztos alapon berak utána egyet az előzőből... welldán, gúdzsáb :C :W

Az a legviccesebb, hogy a Windowsban hiába állítom be a karakterismétlésnél az első ismétlés előtti időt hosszúra, mivel nem beragad a gomb, hanem valószínűleg a kapcsoló pergéséből eredően több gomblenyomást érzékel.
Vajon az USB HID-nek van valami ini fájlja, vagy registry bejegyzése, amivel állítható a legrövidebb adatfogadási idő egy adott eszköztől? Azzal talán kivédhető lehetne ez a fajta hiba.

(#313) sunset válasza vzsolo2225 (#312) üzenetére


sunset
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is egy 1,5 éves Excalibur-om van-és ugyan ez a problémám volt vele.
Ez a kis ingyenes progi oldotta meg: https://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Keyboard-Chattering-Fix.shtml

3 napja tesztelem-betettem az automatikusan induló progik közé-eddig hibátlan!
Azóta egyetlen nem szándékos karakter ismétlés sem történt.

[ Szerkesztve ]

(#314) vzsolo2225 válasza sunset (#313) üzenetére


vzsolo2225
tag

Köszönöm! Teszi a dolgát. :R :C (Reméljük nem keyloggerkedik másodállásban...)

(#315) pet3r válasza vzsolo2225 (#312) üzenetére


pet3r
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!

Én is ugyanezeket tapasztalom. Most pl. a Shifft játssza azt hogy, ha nyomva tartom (pl. kijelölésnél) 1-2 másodperc után "megszakítja" a jelet, de utána újból érzékeli, miközben a gomb végig le volt nyomva.

sunset: Ezt én is kipróbálom. Köszi!

(#316) sunset válasza vzsolo2225 (#314) üzenetére


sunset
csendes tag

Szia! Azóta is hibátlan-ezen a linken van angol nyelvű leirás róla.(https://graphicscardhub.com/how-to-fix-keyboard-chatter/)
Ezek szerint nem tartalmaz semmi káros kód-ot,de én is bevizsgáltam az AMB.-al és a EMB-vel.
Nálam sem találtak semmit.
A hozzászólások szerint egyetlen hátránya van-bizonyos játékoknál ha egyszerre 4-8 billentyűt leütnek a CPU
használat 2-11%-al megnő. De ez elég extrém eset.
Itt azt javasolják ,ha bármilyen játék alatt ezt tapasztaljuk-akkor a progi config-jában tiltsuk le addig
a filtert.

[ Szerkesztve ]

(#317) mepet


mepet
addikt

Sziasztok,

Tesoro GRAM XS ULP (ultra low profile) billentyűzetem van. Csak én nem tudom beállítani a következőt sehogy, vagy tényleg ennyire szar szoftver ez a tesoro 360?
Szóval ezt szeretném: a WASD billentyűk világítása legyen fehér. Az összes többi gomb mondjuk piros. Na ezt nem sikerül. Valahogy lehetséges ezt megvalósítani? Esetleg fw-t kéne frissítenem, azért működhet olyan szarul a szoftver, ahogy? Gyakorlatilag az előre beállított profilok közül lehet választani, új profilt is lehet készíteni, de ott csak egyetlen színnel lehet operálni. Több profilt egyszerre használni egyszerre (mint layereket) nem lehet.

(#318) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Sziasztok! Keresek valakit, akinek Tesoro Gram SE Spectrum UXL bill-je van - egy kis szakmai csevegésre. Gondom van, egyelőre senki nem tudott segíteni.
Ki kellene próbálnod, hogy a Vezérlőpult - Billentyűzet - Tulajdonságok - Sebesség lapon a karakterismétlés késleltetését nálad is mindig 100%-ra ("Rövid") állásba teszi a bill-zet szoftvere? (Ha 66%-ra állítom, egy alvásból visszatérés után ismét 100%-on van.)
Ha jelentkezik valaki, bővebben is beszélhetünk.

-Y-

(#319) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Van egy Gram Spectrum Agile billentyűzetem: [link] A mai nap egyszer csak kettétört a Z billentyű belülről, a + jelzésű műanyag, így nem rögzül a switchre. Hol tudnák venni hozzá cserebillentyűt? Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#320) dqdb válasza HEAHEA (#319) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sehol sem, nem szabványos méretű MX kupakok vannak a billentyűzeten, maga a kapcsoló is kisebb, mint egy MX kapcsoló lenne. Kérdezz rá a Tesorónál, hátha küldenek neked egy kupakot, más lehetőség a 3D nyomtatáson túl nagyon nincsen.

Ha kapcsolóval akadna probléma, az itt kapható.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#321) HEAHEA válasza dqdb (#320) üzenetére


HEAHEA
tag

Ezt sajnálattal olvasom, :( . Nézegettem neten, de nem találtam, azért kérdeztem itt. Azért furcsa, hogyha már levehető és cserélhető, akkor miért nem lehet hozzá kapni. Még idén januárban vettem edigital-nál, de nem gondoltam, hogy ilyen maceráns, főleg egy ilyen árú billentyűzetnél.
Igaz, hogy garanciális, de először írok a Tesoro magyarországi képviseleténél mit mondanak, ahogy írtad.

(#322) HEAHEA válasza HEAHEA (#321) üzenetére


HEAHEA
tag

Azóta történt.... Visszavittem a billentyűzetet a Tesoro hazai forgalmazójához, mutattam mi a probléma. Mondták fröccsöntési hiba, rögtön adtak cserébe egy új billentyűzetet. :)) Kíváncsi leszek ez meddig bírja. :U

(#323) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Excalibur spectrum billen be lehet állítani, hogy a WASD gombok más háttérvilágítást kapjanak mint a többi vagy csak egyszerre lehet az összesnek állítani a színét?

Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#324) vlevi válasza C64 (#323) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az osses gomb egyedileg szinezheto rajta.

(#325) C64 válasza vlevi (#324) üzenetére


C64
őstag

Elvileg igen, de hogyan? mert én nem jöttem még rá :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#326) vlevi válasza C64 (#325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már nem Tesorot használok, nem tudom megnézni, de megoldható. A beállító szoftvere nem a leg kezreallobb.

(#327) C64 válasza vlevi (#326) üzenetére


C64
őstag

Azzal az appal kezdtem, de én semmit se találtam erre vonatkozóan. Csak egyben az összeset lehet állítani, ahogy néztem. Vagy pedig nagyon elrejtették valahogy ezt a beállítási lehetőséget.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#328) vlevi válasza C64 (#327) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valami rémlik, hogy igen, nem adja magát elsőre. Pedig hidd el, át lehet állítani az összes gombot.
Már nem emlékszem, de, lehet, hogy az első profilt, ami a PC beállítás, nem lehetne színezni, csak az 5 gémer profilt? Nem tudom pontosan.
Volt Excalibur Spectrumom, és át is állítottam rajta minden színt.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#329) sireli


sireli
friss újonc

Tesoro SE Spectrum billentyűzethez key unlock billentyű kombinációt tudtok? Se az FN+Pause, se a FN+End nem segít! :)

(#330) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Bedöglött az "a" gombom egy Tesoro Gram Spectrum Red Agile Switch: TS-G11SFL-en. Nem ismertek valakit, aki vállal javítást, vagy esetleg honnan beszerezhető ez a kapcsoló?

(#331) dqdb válasza R3laX (#330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem csak a forrasztásnak van baja, hanem tényleg a kapcsolónak, akkor azt innen lehet rendelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#332) R3laX válasza dqdb (#331) üzenetére


R3laX
addikt

Köszi a gyors választ! Nem tudsz valakit véletlen, aki vállalna ilyen javítást emberi áron?

(#333) dqdb válasza R3laX (#332) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keress valakit kezében egy pákával. Egy műszerésznek ez rutinmeló.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#334) R3laX válasza dqdb (#333) üzenetére


R3laX
addikt

:K Lehet az lesz. Rákérdek még a Milyen billentyűzetet vegyek? topikban is. Köszi :R

(#335) dqdb válasza R3laX (#334) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ottani kiegészítő információ alapján nagyon nagy valószínűséggel megrepedt forrasztás lesz csak, és a kapcsolónak semmi baja (ahogyan duplázó-kihagyó billentyűknél az esetek 99%-ában szokott lenni).

Ne csodálkozz, ha egy moderátor eltünteti azt a hozzászólást hirdetés miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#336) R3laX válasza dqdb (#335) üzenetére


R3laX
addikt

Á, aha. Na akkor lehet leviszem ma egy műszerésznek.

(#337) dqdb válasza R3laX (#336) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annyit kérj tőle, hogy forrassza ki és vissza a kapcsolót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#338) Fisha válasza dqdb (#337) üzenetére


Fisha
őstag

Jó régi topik, de remélem olvassa még valaki. :)
Vettünk egy tesoro billt (gram xs). A probléma annyi vele, hogy ha elmegy aludni a gép, akkor ugyan felkelthető a billentyűzetről, viszont a felkelés után a billentyűzet már nem működik. Passwordot beirni nem lehet. Csak usb ki/be oldja meg a problémát, ami elég idegőrlő. Firmware-et frissítettem. Win 10-ben elvileg nincs beállítva semmi energiaspórolás a billre. Normál alap driverrel megy, nem is találtam hozzá sehol sajátot, csak cirkuszolós appot.

Mi lehet a gond/megoldás?

Előre is köszi a segítséget.

(#339) Annex


Annex
csendes tag

Sziasztok,
Lett egy érdekes hibám, hátha valaki jártasabb benne.
Adott egy tessoro durandal ultimate billentyűzet. Tesóm használta, a munkahelyi laptopján, illetve asztali gépén. (Azaz naponta párszor ki-be lett dugdosva). Egyik alkalom után egyszerűen megadta magát, a gép felismeri, hogy be lett dugva eszköz (bár nem billentyűzetnek). Ezt magyaráhatja, hogy az usb hub működik rajta továbbra is, illetve ha kézzel zárom rövidra a led háttérvilágítást, akkor prefekt. Egyedül a gombleütéseket nem tudja lekezelni.

Valaki találkozott már ilyesmi hibával? mi szállhatott el a központi ic?

Előre is köszi.

(#340) fido


fido
csendes újonc

Sziasztok!

Hol tudnék Tesoro Durandalhoz bal oldali shift billentyűhöz új kupakot venni?

(#341) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Tesoro GRAM Spectrum TKL billentyűzettel van olyan gondom, hogy az egyik profilban nem működik a space. A LED-je világít egyébként. Lehet tiltani egyes gombokat? A szoftveréből a "resetet" már próbáltam, de annak csak a világításra van hatása.

(#342) kiskornel


kiskornel
addikt

Sziasztok!
Van egy Tesorro Durandal Cherry Red es billentyűzetem. Egyszer leesett az ágy széléről, zakózott egyet, azóta mintha nem kapna tápot, semmire nem lehet használni. PC (se semmi) se ismeri fel. Világítás nuku, USB aljzatok nem működnek. Halott.
Szerintetek lehet ezt javítani?
Előre is köszönöm a választ:
Kornél

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#343) kiskornel válasza kiskornel (#342) üzenetére


kiskornel
addikt

Senki nem akarja megjavítani. :( Még a hivatalos magyar képviselet is ezt írta. Nagyot csalódtam ebben a márkában. Egy ilyen drága billentyűzet, és nincs szerviz hozzá, az kiábrándító. :W
Esetleg valaki ajánlani tud shufni javítási lehetőséget? :U
Előre is köszönöm:
Kornél

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#344) Gardaai


Gardaai
senior tag

Tesoro Gram Xs-hez valakinek alis vagy bármilyen red switch linkje?
Egyszerűen nem találom meg, hogy ez a saját típus milyen switch lenne.
Mint a malac orr, két oldalon megy bele a keycap.
:R

Szerk.:
Ahogy látom ez típus hiba és csak switch csere oldja meg. Az i betű vagy, hogy 6 órán keresztül hibátlan aztán gondol egyet és ha nem verem szét a gombot, akkor nem akar működni az esetek 99%-ban. Utána megint hibátlan. Most is arról gépelek, este nem akarta bevenni egyszer sem, reggelre tessék.. működik hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#345) dqdb válasza Gardaai (#344) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg a TTC gyártotta, de a konkrét típust nem tudom, és úgy nézem, hogy a TTC jelenlegi termékkínálatában már nem szerepel hasonló sem. Felülről nagyon hasonlít a Kailh Choc V1-re, azaz kupakkészlet szintjén kompatibilis, de hogy ez alulról is így van-e, azaz a nyákba belemegy-e a másik helyére, az adatlap hiányában jó kérdés.

Az i betű vagy, hogy 6 órán keresztül hibátlan aztán gondol egyet és ha nem verem szét a gombot, akkor nem akar működni az esetek 99%-ban.
Megrepedt forrasztásnak hangzik, legalábbis az estek túlnyomó többségében a kapcsolónak semmi baja. Sokszor a forrasztóón megfolyatása elegendő, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy kevés ólmos forrasztóónt is teszel a problémás kapcsolók lábaira, mert az rugalmasabb a gyári ólommentesnél, és a gépekés közben keletkező rezgéseket jobban viseli.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#346) Gardaai válasza dqdb (#345) üzenetére


Gardaai
senior tag

:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.