Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#6401) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6400) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem két Lollis eszközöm van, mindkettőn működik a belső tárhelyes elérés/írás. Viszont ha a Tasker data mappájába (Android/data/net.dinglisch.android.taskerm) írsz, azt engedni fogja a SAF, nem kell hozzá semmi speciális engedély. Ezek a fájlok viszont az app törlésével eltűnnek!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6402) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6401) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hamarosan megnézem...
Nem a data-n van

emulated sdcard0 és 1

(#6403) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Mivel Android 4.2 óta a Tasker nem támogatja a Display / Stay on funkciót ezért erre keresnék megoldást.

Tudom hogy a Secure settings plugin támogatja, de jó lenne valamelyest gyorsitani a folyamaton.

Néztem shell parancsot...de nem találltam.

Root van.
Android 5.1 az oprendszer.

(#6404) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Mostanában elég sokszor kapok összetettebb Taskeres kérdéseket, melyeket beépített elemekkel nem, vagy csak körülményesen lehetne megoldani. Viszont Java Function-ök, illetve a JS motor segítségével szépen és gyorsan ki lehet vitelezni sok mindent. Tulajdonképpen majdnem mindent, amire a Droid API képes, és nincs köze a GUI-hoz.

Mint már sokszor írtam, a Java Function-ökkel még jobban kiterjeszthető a Tasker végtelen tárháza, s a lehetőségek száma rengeteg. A segítségével közvetlenül (natívan) lehet megszólítani az adott rendszeren elérhető Droid API-t. Akár egy rendes alkalmazás esetében (persze néhány limitációval). Viszont azt veszem észre, hogy a felhasználók nagy részének ez egy "fekete lyuk". Szeretnék ezen változtatni, s írni pár leírást, mivel a hivatalos dokumentáció nem valami részletes...

Úgy gondolom, hogy tanítva tanulunk szóval feladatokon keresztül szeretném ezt kivitelezni. Első körben csak pár screenshotot, illetve referenciát és infókat fogok megosztani, majd egy-két hét elteltével (remélhetőleg :D) megosztom az én megoldásom is. Így akit érdekel a dolog, az elől nem lövöm le a poént, aki pedig csupán kíváncsi, az beletekinthet a taskba. Viszont, nem kötelező mindent ugyanúgy kivitelezni, sőt! Az egyedi megoldásokra vagyok csak igazán kíváncsi! :) Szívesen látnám viszont, hogy Ti mit alkottatok a Tasker segítségével!

Android verzióból minimum 5.1 a javallott a taskjaimhoz!

--------------------------------------------------------------------------------------

Elsőként, mint afféle bevezető egy viszonylag egyszerű, és látványos témát gondoltam, ez pedig a notibár értesítés készítés. Egy egyszerű szöveges értesítést kellene létrehozni, melynek lenne Title (cím) és Text (szöveg) mezője, plusz rendelkezhet egy kicsi és egy nagy ikonnal. Vizuális típusoknak :):

Érdemes átolvasni az Android Notifications, illetve a NotificationCompat.Builder referenciáját, ott A-Z-ig le van írva a dolog mikéntje.

Az igazi Tasker veteránok, akik seperc alatt összedobják a dolgot, foglalkozhatnak a következő feladattal, mégpedig a kiterjeszthető értesítésen is:

Várom a jobbnál-jobb megoldásokat! :C

PS: Ha valami nem megy, kérdezzetek bátran, hisz azért van a topik!

Have fun! :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6405) Bozek válasza Mr Dini (#6404) üzenetére


Bozek
nagyúr

Örülök, hogy ennyire otthon vagy a JS-ben és tanítani szeretnél minket, de ilyen értesítéses cuccot miért kell megírni abban? Ott az AutoNotification, mindkét említett dologra tökéletes, mindenféle programozási tudás nélkül. Sőt, még ezeknél sokkal többre is. Ha akarod, akár alap HTML kódokkal is tudod formázni az értesítést.

(#6406) Mr Dini válasza Bozek (#6405) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Remek kérdés! Köszönöm, hogy felhoztad! :) Tervben is volt, hogy kitérek erre, de sajnos elveszett az első hozzászólás vázlatom egy böngésző bug miatt, kifelejtettem másodszorra.

Az első indok, hogy ez csak egy felvezetés lenne. Ez nem túl kompikált feladat, de a segítségével szépen rá lehet érezni a dolog mikéntjére.

Illetve a plugin ilyen pitiáner dologra, mint egy értesítés, overkill. Azzal, hogy megírsz még egy plusz kiegészítő alkalmazást, ami telepítve van az eszközödre, jelentős plusz helyet foglalsz el. Pl. a TaskerPlugin és FireReceiver osztályokat minden pluginba implementálni kell (mondjuk utóbbit nem, csak Action plugin esetében). Plusz egy APK lefordulásakor a dex fájlba belekerül a Droid API, amivel forgattál. Ez is plusz 1-2 MB. Egy task pedig 5-6 kb. Ha pedig a Taskerrel natívan megoldható, minek szenvedjek pluginkereséssel/-vásárlással?

Fejlesztettem már nem egy alkalmazást és Tasker plugint Droidra (utóbbit mondjuk csak magamnak, mert érdekelt a mikéntje), így valamennyire átlátom a struktúráját fejlesztői szemszögből. A Tasker (vagy Locale stb.) egy intenttet küld a pluginodnak. Ennek hatására a rendszer a Tasker "folyamata" mellé betölt még egy szálat pluszban, a plugin adott "folyamatát". Ez lefut, a Tasker bevárja, megkapja az eredményt, majd visszatér, s futtatja tovább a taskot. Ahol pedig a bevárás és az új szál szavak szerepelnek egymás mellett, azt a helyzetet én szeretem minél messzebbről elkerülni. Aki nem így tesz, az optimalizálás szempontjából rossz fejlesztői felfogással rendelkezik. Tudom, hogy nem egetverően sok plusz idő pluginnal megoldani, de én akkor sem tennék ilyet (feltéve, ha van szebb megoldás - s én tudok róla), ha egy búlvárlap hangos felolvasásával kínoznának...

Plusz a pluginok és az App Factoryvel exportált appok nem szeretik egymást.

PS: Ez nem JS (JavaScript). De arról is tervezek majd írni később... :) Ez a natúr Java nyelv "Taskeresítve", azaz a Java Functions opció.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6407) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6406) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából ha jól értem akkor adott esetben gyorsabb is lehet a végrehajtás ha azt köztvetlen a tasker végzi?

Mert én tapasztalok ilyet is...bár lehet csak placebo

[ Szerkesztve ]

(#6408) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6407) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. Amit még hozzátennék az előbbi hozzászólásomhoz, hogy a pluginnak akkor van értelme, ha a Tasker egyáltalán nem képes a funkció ellátására. Ilyen pl. Joao AutoInput pluginja. Ehhez annyi jog kell, illetve Activity-t kell tudni indítani pl., amire a Tasker nem képes, csak ha módosítjuk az APK-t. Persze az AutoNotification is jóval a Java Functionok előtt készült, hiszen akkor még nem volt alternatíva. Nekem is abból a korszakból van meg a fizetős verzió. :)) Bár már nem használom... Egy jól paraméterezhető külön taskom van erre a célra.

@Bozek

Alap Droid API része, hogy tudsz HTML tageket használni értesítésben (a Html osztály segítségével). Pl.:

A Textnek a kódja pedig a következő:

<strong><font color="gray">Mr Dini</font></strong> Hello World!

Ilyesmire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6409) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6408) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

Más:

Az csak nállam játszik hogy a Tasker 5.x lasabban bootol be rendszerinditáskor mint a 4.9 ?

(#6410) HREH


HREH
Topikgazda

A billentyűzet beviteli nyelvét lehet valahogyan módosítani Taskerrel?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6411) aprokaroka87 válasza HREH (#6410) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát na ez egy jó kérdés.

Nekem pl a Go keyboard shared preferences-ben jó pár utalás van a nyelvre.

De gondolom azt nem lehet módositani.

Meg ha lehet is,ahhoz root jog kell.

(#6412) Bozek válasza HREH (#6410) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez billentyűzetfüggő, tehát általános megoldás biztos nincs rá. De miért van erre szükséged?

(#6413) HREH válasza Bozek (#6412) üzenetére


HREH
Topikgazda

PH!-n és egyéb magyar fórumokon magyarul írok, Redditen pedig angolul, ezért gondoltam arra, hogy amikor a Reddit app-ba belépek, akkor váltson angolra, amikor kilépek, akkor pedig vissza (a javaslatok miatt).
GBoard-ról van szó, de nem baj, ha nincs rá megoldás, kézzel sem nagy dolog átnyomni.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6414) Bozek válasza HREH (#6413) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értem. Én Swiftkey-t használok, annál be van állítva két nyelv és felajánlja az angol szavakat is a javaslatoknál. Nem kell külön váltanom.

(#6415) Mr Dini válasza HREH (#6413) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezt max a reddit app patchelésével lehetne elérni.

Vagy emlékeim szerint volt rá egy SECURE_SETTINGS kulcs (az alapértelmezett nyelvre).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6416) Bozek


Bozek
nagyúr

Nektek is lassan vált háttérképet a Tasker, ha a beépített funkciót használjátok? Én most átváltottam az AutoTools-ra ez ügyben, az pillanatok alatt lecseréli. Mondjuk így meg átváltja a zárképernyő hátterét is, úgyhogy ez se tökéletes.

Csak úgy poénból csináltam egy shortcut-ot a kezdőképernyőre, hogy ha rányomok, akkor egy megadott mappából véletlenszerűen cserélje le a hátteret. :)

[ Szerkesztve ]

(#6417) aprokaroka87 válasza Bozek (#6416) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez a Taskerben hol van?

A Tasks/Display/Set wallpapers az?

(#6418) hetn


hetn
tag

Sziasztok,
Ha lenyitom a StatusBar-t, legördülnek az értesítéseim (pl töltődik, sms, Tasker...stb). Itt hogyan tudok Taskerrel "rákattintani" bármelyikre? (Autoinput, Autonotification van)

(#6419) Bozek válasza aprokaroka87 (#6417) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen.

(#6420) aprokaroka87 válasza Bozek (#6419) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kiprobáltam
egymás után 4 képpel nekem azonnal vált.

Bár ezek kisebb méretű képek voltak

(#6421) Bozek válasza aprokaroka87 (#6420) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem 720x1280-as képeim vannak, 300 dpi-vel (ezt nem állítottam át Lightroom-ban), ezeket nem váltja át azonnal. Az AutoTools gyorsabb.

(#6422) aprokaroka87 válasza Bozek (#6421) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk lehet hogy ilyenkor inkább a fájlmérete is játszik?

(#6423) Mr Dini válasza Bozek (#6416) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, itt is elég lassú a művelet. Van, hogy 3-4 másodpercbe telik neki.

Éppen ezért így szoktam megoldani a háttércserét. :) Nálam ez egy pillanat alatt lefut, s a lockscreen hátterét sem állítja. Ha viszont Nálad állítaná, akkor a task negyedik elemében a 0 paraméter helyére próbáld meg az 1-et behelyettesíteni.

PS: Nagyon látványos ez a háttérváltás. Csináltam én is még anno egy taskot, ami innen sorsol egy képet, majd letölteti a rendszerrel, s berakja háttérnek. Naponta egyszer lefut, s teljes az öröm. :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6424) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6423) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

3-4 mp?

az nagyon sok

Pentet kerested már ezügyben?

(#6425) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6424) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, mert nem tartom olyan egetverő problémának. Illetve egyszerű a workaround rá, hiszen Java Functionokkel ez is állítható (lásd. a korábban linket taskom).

Egyébként érdekes módon, közvetlenül JS-ből állítva a hátteret, sokkal gyorsabb a dolog (ez szintén a korábbi taskomból van kiragadva, s átalakítva):

var files = listFiles("/storage/extSdCard/Hatterek", false).split("\n"), random = ""; //change path to fit for Your environment

while(!random.endsWith(".jpg") && !random.endsWith(".png")) {
random = files[Math.floor(Math.random() * files.length)];
};

setWallpaper(random);

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6426) Bozek válasza Mr Dini (#6423) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valószínűleg az AutoTools is valahogy így oldja meg. Én nem akarok JS-t használni, mert úgyse értem. :) Na jó, valamennyire igen, bár én inkább csak Pascal-ban (Lazarus, ami FreePascal alapokon nyugszik) programozok. :)

Egyébként az AutoTools is tud weboldalról beállítani hátteret, itt van egy NASA-s példa.

(#6427) Bozek


Bozek
nagyúr

A proximity-t hogyan lehetne figyelni Task-on belül? Nem akarok azért egy új profilt csinálni. Az AutoTools elvileg megoldás lehet, de be kell írni a számát. A 8-asra valami olyan hülye értéket kapok vissza, hogy azzal nem tudok mit kezdeni. Főleg, hogy letakart állapotban is ugyanazt dobja, mint ha nincs előtte semmi...

(#6428) Mr Dini válasza Bozek (#6427) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mivel az Android a proximity szenzor és az objektum távolságát egy event értékeként adja át a Taskernek, így a profilos megoldásnál nincs nagyon szebb tudtommal. Az AutoTools plugin egy szürke folt nálam, de feltételezem, hogy Ő is az eventre iratkozik fel, szóval szinte ugyanazt kapod teljesítményben vele, mint a Taskerrel... A 8-as konstans értékből feltételezem, hogy az említett plugin is ugyan azon az elven működik, szóval cm-ben kellene visszaadnia alapértelmezetten a távolságot.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6429) Bozek válasza Mr Dini (#6428) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a teljesítménnyel van a gondom, csak nekem jobban tetszik, ha a taskon belül kérem le az értéket és nem csinálok hozzá még egy profilt is.

De közben rájöttem a hibára. Igazából az értékek vesszővel vannak elválasztva és nekem az első érték kell belőle (a második elvileg az, hogy mikor lett letakarva a szenzor). Az, hogy miért volt folyton ugyanaz az érték, az én hülyeségem: a telefon jobb oldala helyett a bal oldalánál takartam le. Mivel nem ott van a szenzor, ezért nem is érzékelhetett változást.

[ Szerkesztve ]

(#6430) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Hogy tudom bejövő hívás esetén adott számra átirányítani a hívást? (Tudom, van a sima átirányítás, de néhány helyzetben szeretném én eldönteni, hogy fogadom-e, vagy másnak hagyom a hívást.)
Köszönöm

(#6431) Bozek válasza dzsordzs69 (#6430) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van egy tippem, hogy csak sima átirányítással tudod megoldani. Ha lenyomod, akkor elvileg foglaltat jelez, tehát az Átírányítás, ha foglalt lesz a jó neked. Persze benne van az is, hogy ha telefonálsz épp, akkor is lehet foglalt, de ha van hívásvárakoztatás, akkor ez kiküszöbölhető.

(#6432) dzsordzs69 válasza Bozek (#6431) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Elnézést a későiért, köszönöm a választ. Tényleg kézenfekvő, amit írsz, kár, hogy nem jutott eszembe. :)
És sajnálom, ha nincs Taskeres megoldás, mert nekem néha jól jönne, ha két különböző számra tudnék átirányítani, és ez a másik módszerrel nem megy.

(#6433) Bozek válasza dzsordzs69 (#6432) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most, hogy megnéztem a Tasker-t, van benne a Phone menüpont alatt, hogy Call Divert. Esetleg ezzel lehetne próbálkozni, az első változó a From Match (ami elvileg azt jelentené, hogy kiknek a hívását akarod átirányítani), a második meg a To (azaz, hogy hová). Sose próbáltam, úgyhogy konkrétumot nem tudok mondani azzal kapcsolatban, hogy hogyan működik, ha működik egyáltalán. A leírásban kimenő hívást ír, ami azért elég furcsa.

(#6434) dzsordzs69 válasza Bozek (#6433) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ezt még próbáltam, mielőtt feltettem volna a kérdést, és nem jó, vagy legalábbis nekem nem sikerült. :) És valóban, a kimenő hivásokat irányította át, ráadásul nem tudtam törölni sem, le kellett szedjem a Taskert, csak úgy lett jó. :)

(#6435) Bozek válasza dzsordzs69 (#6434) üzenetére


Bozek
nagyúr

"nem tudtam törölni sem"

Elviekben a Call Revert-el lehet törölni.

(#6436) dzsordzs69 válasza Bozek (#6435) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Már késő. :)

(#6437) nuri


nuri
aktív tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm
Most akciósan vihető 309 HUF.
Ha még nem lenne meg, vagy kéne 1 ismerősnek.

(#6438) Bozek


Bozek
nagyúr

Arra van valami megoldás, hogy mondjuk egy parancsikont elhelyezek az asztalon és annak a felugró menüjében (hosszan nyomás esetén) meg tudok adni olyanokat, hogy milyen változót küldjön a Tasker-nek? Lehet, hogy kicsit hülyén fogalmaztam, de remélem azért érthető.

(#6439) hetn válasza Bozek (#6438) üzenetére


hetn
tag

Variable Query

(#6440) Bozek válasza hetn (#6439) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem egészen erre gondoltam. Persze egy megoldásnak jó lehet ez is, de akkor már inkább csinálok egy Scene-t, az sokkal elegánsabb.

A cél az lenne, hogy csak akkor kelljen hosszan nyomni a parancsikonra, ha saját változót akarok megadni. Ha nem, akkor mehetne mindenféle egyéb beavatkozás nélkül. Gyakorlatilag a háttércserélős taskomhoz kellene, hogy ha gyári háttér kell, akkor hosszan nyomásra ezt ki tudjam választani, ha meg nem, akkor random rakjon be egyet.

[ Szerkesztve ]

(#6441) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
A Load last app mükődése az függ valamitől?
Mert nekem pirosan mutatja

Android 5.1-en nézem

(#6442) nuri válasza Bozek (#6440) üzenetére


nuri
aktív tag

Autotools plugin tudja saját shortcutjait szerkeszteni.

(#6443) Bozek válasza nuri (#6442) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez se rossz ötlet, egyetlen problémám van vele, hogy ha csak simán rányomok, akkor az AutoTools indul el. Ilyen alapon megadhatok két Task-ot a Tasker-nél is shortcut-nak (3-at lehet benne beállítani alapból), azzal is elérem a célom.

Nem akarom én futásidőben szerkeszteni a shortcut-okat, annyi kell, hogy egyszer be tudjam állítani azt is, de ha csak simán nyomok rá az ikonra, akkor ne más alkalmazás induljon, hanem a Task.

[ Szerkesztve ]

(#6444) slice14


slice14
veterán

Sziasztok!

Jelenleg nincs itthon wifi-m, ezért kéntelen vagyok mobilnetet használni. Ezért cell near-el kel megoldjam a hangprofiljaimat.

Nem egészen tiszta, de úgy értelmezem hogy a / utáni szám a jel erősségét jelzi. Ill. ez a / után lévő szám eltérése menyire lényeges működés szempontjából?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6445) HREH válasza slice14 (#6444) üzenetére


HREH
Topikgazda

Nekem az összes cell near-os profilomban 0 van a / jel után, pedig nem babráltam semmit sem. Egyébként igen, jelerősséget jelent.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6446) slice14 válasza HREH (#6445) üzenetére


slice14
veterán

Köszi a választ.

Nekem így hozta a scan-re tappintva, bár ez a szám ugrál a jel erősségtől függően.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6448) DrBubo77 válasza HREH (#6445) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem is 0 van minden / után.
Én a wifit kapcsolom be otthon és munkahelyen. Más helyeken kikapcsolom a wifit, hogy ne dobálja mindenfelé, hogy elérhető wifi hálózat van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6449) kaciokos válasza DrBubo77 (#6448) üzenetére


kaciokos
őstag

Miért nem tiltod inkább le, hogy jelezze az elérhető WiFi hálózatokat? A folyamatosan bekapcsolt WiFi nem igazán számít a merülésben de segít a helymeghatározásban.

(#6450) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Android 7.1

A gondom az, hogy van egy okosórám, ami BT-vel kapcsolódik (audio, olyan vicces Knight Rider móka) és van egy autós kihangosítóm.
De, ha az óra a közelemben van, akkor nem kapcsolódik az autó kihangosítójára.

Meg lehet-e oldani, hogy ha a telefon érzékeli, hogy az autó BT-je a közelben van, akkor automatikusan aktiválja a telefon autóra vonatkozó BT kapcsolatát?

Remélem érthető voltam. :-)

Előre is köszönöm a segítséget!

vb

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.