Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#6051) kaciokos válasza aprokaroka87 (#6050) üzenetére


kaciokos
őstag

Az sajna nálam nem választható, gyanítom, a root hiányzik neki.

(#6052) aprokaroka87 válasza kaciokos (#6051) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor úgy írná ki hogy "root aviable..."

Mivel nekem MTK chipset van a telefonomban ezért lehet hogy ez chipset pecifikus dolog.

De ha csinálok egy olyat hogy radio off majd futtatok egy olyan shell parancsot hogy settings put global mobile_data 1,majd ezután radio on-t választom...annyit csinál hogy lekapcsolja a hálozatot majd újraindul így már van mobilnet.

Persze az a bökkenő hogy settings put-hoz su jog kell.

(#6053) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6052) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem kell hozzá rootnak lenni, mivel nem csak shellparancsból, hanem Java API-n keresztül is el lehet érni a $Settings-et. Erre jó a korábban linkelt projekt, vagy az autotools. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6054) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6048) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nálam megy mindenféle hókusz-pókusz nélkül is, rendben visszakapom az értéket. Esetleg próbáld meg a Timeout értéket növelni picit.

Vagy itt egy Tasker JS kód, hátha ez megy, ha a másik nem:

var output = shell('ping -c 2 google.com', false, 10);
alert(output);

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6055) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6048) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs, dupla lett!

(#6042) hetn

Szia!

Ne haragudj a késleltetett reakciómért, szerettem volna válaszolni hamarabb is, de sajnos nem jött össze a kóros időhiány miatt...

Az jó jel, akkor írd meg a linkelt fórumon a problémád, s reméljük, hogy Pent megoldja hamarosan. De igyekezz, mert ha nem jelzel mostanában, akkor kiadja az új verziót, s a bugfix nem fog bekerülni, csak pár hónap múlva a Taskerbe.

2. Van egy logja a Tasker toggle alkalmazásnak (a belső tárhelyen egy mappában találod), ott meg tudod tekinteni az esetlegesen előforduló hibákat. Bár gyanítom, hogy a megoldás nincs kibékülve az Android 7-es főverziójával. :(

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6056) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6054) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi
megy az enyém is.
Csak én marha nem adtam engedélyt neki az afwall+ ban

(#6057) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6056) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát igen, úgy nehéz pingelni... :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6058) HREH válasza Mr Dini (#6055) üzenetére


HREH
Topikgazda

Kíváncsi leszek, mikor jön már a következő verzió, elvileg Pent átállt Android Studio-ra Eclipse-ről, ezért késik ennyire az új kiadás (március elején lett bejelentve, lassan május vége, és még semmi nincs...)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6059) aprokaroka87 válasza HREH (#6058) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tartom kizártnak hogy az UI-t tervezi kicsit tovább,hisz az ugye Materialos lesz.

(#6060) hetn válasza Mr Dini (#6055) üzenetére


hetn
tag

Pent-nek írtam, de nam azon a fórumon amit linkeltél, viszont:
Olvasgattam a "DisplayOff CellNear" ügyben -nem csak nekem volt ilyen problémám... Végső elkeseredésemben azt találtam ki, hogy készítek 2 profilt, az egyik a %LLOC a másik a %LGSM változóimat tölti fel %TIME értékével. Az egyik profilt Location (csak NET) a másikat a CellNear triggereli. Azt vettem észre, hogy most lefut mindkettő, (Location előbb a CellNear később pár perc különbséggel). Lehet hogy a Location nem engedi teljesen elaludni az androidot? a fentieken kívül semmit nem változattam/állítottam át. Hm, furcsa, de tesztelem tovább
Preferences: Display off monitoring:
AllChecks:120, AllChecksTimeout: 60, UseMotionDetrection: On, CellWorkaround: On, Net/CellWakeScreen Off

[ Szerkesztve ]

(#6061) HREH


HREH
Topikgazda

Sziasztok!
Aki keni-vágja a regexet, dobjon már rám egy privit, lenne pár kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6062) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Ezt szeretném megoldani: kellene egy Widget, amit, ha megnyomok, visszaszámol 1 óra 58 percet, és utána a telefon figyelmeztet. (rezgés, hang, mindegy.) Az lenne a legjobb, ha a widgeten is látnám, hogy mennyi van még hátra az 1 óra 58 percből. (igazából jó lenne a notification bar-ban is.) Ehhez van valami ötlet? Ilyesmit még nem csináltam.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6063) aprokaroka87 válasza icemad (#6062) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ez azért akku zabáló lenne.
Mármint az hogy visszaszámol.

De amúgy vannak olyan widget készitők amik tasker kompatobilisek.
pl zooper.

Bár lehet ezt javasriptben egyszerűbb lenne megoldani.
Majd Mr.Dini hátha jelentkezik

(#6064) HREH válasza icemad (#6062) üzenetére


HREH
Topikgazda

A Task Timer wigdet pont erre való szerintem, csak hozzá kell rendelned egy taskot, ahol beállítod az 1 óra 58 percet visszaszámlálási időként.
Én most teszteltem 5 másodperccel, nekem működik.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6065) aprokaroka87 válasza HREH (#6064) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk 1 óra 58 perc esetén mennyire lenne ez akku "gyilkos" ?

(#6066) HREH válasza aprokaroka87 (#6065) üzenetére


HREH
Topikgazda

Egy szimpla visszaszámolás miért lenne akkugyilkos? Alapjáraton a Tasker sem akkugyilkos a folyamatos profilfigyelésével, ill. a KLWP sem, pedig ott másodperces órát állítottam be (ezzel csak arra akartam reflektálni, hogy nem feltétlenül akkugyilkos egy gyakran (akár másodpercenként frissülő) widget).
Különben is, megoldást adtam arra, amit icemad kolléga kérdezett, az, hogy kicsit gyorsabban merül tőle a telefon, lehet járulékos veszteség is :DDD

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6067) aprokaroka87 válasza HREH (#6066) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igaz.

Más :
Mivel a taskerben nem találok olyan változót ami megtudja jeleniteni a tárolók adatait (szabad hely,felhasznált hely)

Ezért a df shell parancsot futtatva kiszedem az infot.
Viszont azzal meg a variable section-t kell használnom
mert nekem abból csak a free és az used kell.

Van valami más egyéb megoldás amivel ezt meglehetne oldani?
Mert így elég kacifántos.
Root van.

(#6068) Bozek válasza aprokaroka87 (#6065) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem kell közbe a kijelzőt nézni. Az, hogy megy az óra a telefonodon, az mennyire akkugyilkos? :D

(#6069) aprokaroka87 válasza Bozek (#6068) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az nyilván a háttérben megy.
Egy widget meg grafikailag is változhat másodpercenként akár.

Meg ugye sok app figyelmeztett hogy többet fogyaszt ha mondjuk 1 sec re állitom az update interval-t

(#6070) HREH válasza aprokaroka87 (#6069) üzenetére


HREH
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy szinte semmit sem fogyaszt. (Mint ahogy a Tasker és a KLWP sem)
Máskor pedig inkább próbálj meg érdemi válasz(oka)t adni a kérdésre!

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6071) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok! Most ismerkedem "komolyabban" a taskerrel, de el is akadtam.
Csináltam egy változót, ami cell near alapján vált értéket. Csináltam mellé egy task-ot, amiben feltételként megadtam a változót (variable set, ha az érték 1). A profil aktiválódik, a taskban a feltétel zöld, mégsem történik semmi. A task lefut a "play"-re kattintva. Mit rontok el?
Köszönöm előre is.

(#6072) aprokaroka87 válasza dzsordzs69 (#6071) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor lehet egyszerűbb ha megosztod a profilt ide.

pl feltöltöd gdrive-ra.

(#6073) dzsordzs69 válasza aprokaroka87 (#6072) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ha sikerül... :)
https://drive.google.com/file/d/0BzgJiXZxO91AaWRYaXlDc3ZJNW8/view?usp=drivesdk
Projectként mentettem el, a cell near-t átírtam time-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6074) HREH válasza dzsordzs69 (#6071) üzenetére


HREH
Topikgazda

Tehát Cell Near alapján akarsz Wifi-t kapcsolni? Ehhez miért kell a változó?
Egyébként megnéztem, nem tudom mi lehet a baj, nekem jónak tűnik.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6075) dzsordzs69 válasza HREH (#6074) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Több mindent kapcsolnék vele, és hát valahol el kell kezdeni az ismerkedést. :)

Kösz, hogy ránéztél, nem tudom mi lehet akkor a gond nálam. Egyébként pl. appot sem indít el, tehát semmit nem futtat le.

(#6076) aprokaroka87 válasza dzsordzs69 (#6075) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amikor kész vagy jobb felül a pipara rányomsz?

(#6077) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Persze. Aktív a profil és a különálló task is, csak nem fut le a task.

(#6078) Bozek válasza aprokaroka87 (#6076) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bárcsak te nem nyomnál annyit az Ok gombra, amikor hozzászólást írsz... Miért kell hülyének nézni a másikat? Amúgy meg ha kilép a Tasker-ből, akkor is elfogadja, nem csak a "jobb felül a pipára".

(#6079) aprokaroka87 válasza Bozek (#6078) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a taskot épp "szerkeszted" és úgy nyomod meg a home gombot akkor is végrehajtsa nállad a müveletet ha megadtál egy profilt hozzá?

(#6080) Bozek válasza aprokaroka87 (#6079) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a home, hanem a vissza gombbal kell kilépni. Akkor "végrehajtsa nállam"... Meg az "orrodat is tisztíccsa"... :D

(#6081) aprokaroka87 válasza Bozek (#6080) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát kilépni?
Amúgy teljesen mindegy.
mert a Home gomb esetén is kilép
vagy mondjuk hogy háttérbe kerül.

Én pl mindig azzal mizériázom a háttérbe.

(#6082) HREH válasza aprokaroka87 (#6081) üzenetére


HREH
Topikgazda

Tényleg kezdesz sok lenni....
Home gombbal csak háttérbe rakod, olyankor a Tasker nem veszi figyelembe az esetleges módosításokat

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6083) aprokaroka87 válasza HREH (#6082) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.
Csak amit le irsz az nem igaz minden körülmény közt.

ennyi

(#6084) HREH válasza aprokaroka87 (#6083) üzenetére


HREH
Topikgazda

lehet, de a Tasker esetében hatványozottan igaz

ennyi

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6085) HREH


HREH
Topikgazda

AutoNotificationnál ki lehet valahogy kapcsolni a status bar icont (a képen a piros hold ikonra gondolok)?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6086) Mr Dini válasza HREH (#6085) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ugyan megvan az app, de amióta Tasker natívan is meg lehet oldani minden ilyesmit Java APIkkal, azóta azt használom.

Ettől függetlenül ez egy Android 'sajátosság', hogy a notifynek hiába van LargeIconja, egy SmallIcon is mindenképpen kell mellé. Különben nem jelenik meg az értesítés, s a NotificationBuilder eldobja. Szóval az a mini ikon mindenképp kötelező...

Mivel engem is idegesített a dolog, rákerestem, de nem találtam sehol megoldást erre... De nem hagytam annyiban, s a magam szakállára addig próbalkoztam, míg megtaláltam a (fél)megoldást, mégpedig, hogy a Notify SmallIconnak az android.color.transparent-et kell beállítani, így transzparens lesz az ikonja. Meglepetésemre így eltűnt a karika is, s semmi nyoma sincs magán az értesítési savon sem a végeredménynek. Egyedül ha van mögötte értesítés néz ki picit furcsán (mivel üresség van a helyén), de ezt is sikerült megoldani a priorítás állításával.

Az ötletért a Copyrightot fenntartom magamnak. :DDD

Az AutoNotify nem tudom, hogy enged-e transzparens ikont, meg priorítást állítani, de ha máshogy nem, hát megoldható a nélkül is! :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6087) HREH válasza Mr Dini (#6086) üzenetére


HREH
Topikgazda

köszi :)
prioritást enged, de transzparens ikont honnan szerezzek? :DDD

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6088) Mr Dini válasza HREH (#6087) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mint írtam, én az android egyik "színét" töltöm be, mint drawable, s ezt adom át a Buildernek.

Viszont erre gondolom a plugin nem képes, esetleg próbáld meg ezzel. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy lehet-e olyan képet mini ikonnak beállítani, ami 'külsős', tehát nem tartalmazza az APK csomagfájl (a res mappa). Tudtommal sajnos ez sem lehetséges... Ha érdekel, írd le mire lenne szükséged pontosan, s megcsinálom Taskerrel valamikor...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6089) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mr.Dini
A #6067-es hsz-ben felvetett dologra van valami ötleted?
Esetleg Javafunctions?

Ha jól gondolom itt van a kutyus elveteményözve.

(#6090) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6089) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Le lehet kérni ezeket (de nem az Általad linkelt módon; az felhoz egy Activityt, hogy törölnöd kell pár alkalmazást, mert nincs elég hely az appodnak), viszont a külső SD kártyára nincsen API.

Egyébként csináltam Neked egy taskot, innen letöltheted. Ebben benne van a két Android API-s megoldás, az elsővel a Data, a másodikkal pedig a külső 'resoure' tárolásra titulált adatokat tudod kinyerni. Viszont a külső SD-t, illetve pl. az OTG-s eszközömet nem tudtam meghívni, mert erre nincs API. Így egy workaroundot kellett kifundálnom ismét. Ehhez viszont a task alján lévő elemeket engedélyezés előtt csekkolni kell, hogy stimmel-e az elérési út. Egyébként az a megoldás bárminek vissza tudja adni a szabad/összes területét.

Android API 9 minimum szükséges a taskhoz, és minden értéket byteban ad vissza, így szükség szerint Neked kell konvertálnod!

Have fun! :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6091) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6090) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi

(#6092) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6090) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most néztem.
Ha storage/sdcard1 az útvonal, akkor kijelzi

(#6093) HREH


HREH
Topikgazda

Kint a Tasker béta verzió!
Tényleg erősen béta még, több helyen olvasom, hogy crashel, és több action sem működik.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6094) Bozek válasza HREH (#6093) üzenetére


Bozek
nagyúr

És igen, a Tasker béta megelőzte a PowerAmp bétát. :D Pedig mindkettőre sokat kellett várni, utóbbira még mindig várunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#6095) aprokaroka87 válasza HREH (#6093) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak így gyors tesztre megnéztem.

Há majd kicsit szokni kell hogy az eddigi + gomb jobb oldalon lesz.

De valóban béta még..a black theme esetén sokminden nem látszik.

De gondolom hetek kérdése és kint lesz a végleges.

(#6096) Mr Dini válasza HREH (#6085) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hi!

Csináltam Neked egy komplett projektet példaképp. Sajnos ezt a tetszetős hold ikont nem sikerült meglelnem, így megcsináltam, hogy a Night Notify task első elemeként be lehet tallózni bármilyen ikont kézzel.

Egyébként a projekt három komponensből áll, két taskból és egy profilból. A Night Notify task a magja a dolognak, ő hozza létre az értesítést, majd jeleníti meg. És van egy profil, mely azt figyeli (egy intent segítségével), hogy meg lett-e érintve az értesítés. Ha ez bekövetkezik, akkor lefut a Disable night mode task.

Fontos, hogy legyen engedélyezve a Tasker, különben hiába tapizza az ember, nem fog semmit sem reagálni. :))

Plugin nem kell hozzá, csak a Tasker, ugyanis Java functionöket használtam. Android 5.1-en tesztelve!

Ja és igyekeztem mindent cimkézni, hogy érthetőbb legyen (angolul).

Night_Mode_Example.prj.xml --> https://drive.google.com/open?id=0B9YIHdkp3xAlVDV3VE5zYXY2THc

Have fun! :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6097) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ehhez hasonló módszerrel akár állapotsori kapcsolokat is létre lehetne hozni?
Pl mobilnet, wifi, Bluetooth, zseblámpa... egyebek

Mr.Dini elöző hsz-re akartam reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#6098) HREH válasza Mr Dini (#6096) üzenetére


HREH
Topikgazda

Köszi, este kipróbálom :)
Egyébként kijött a béta második verziója, főként hibajavításokkal

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6099) aprokaroka87 válasza HREH (#6098) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt jól olvasom hogy Android 5.0+ ?

Az android 4.x -re lesz még valami update?

(#6100) HREH válasza aprokaroka87 (#6099) üzenetére


HREH
Topikgazda

Jól olvastad, mert én is ezt látom

Áruld már le nekem, hogy miért is kéne a Taskernek és a developernek támogatnia egy lassan 4,5 éves verziót?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.