Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#5551) hetn válasza #79335424 (#5550) üzenetére


hetn
tag

Azt nézted, hogy a variable convert utasítás miket tud?
korlátozottabb mint amit az android tud alapból, de itt is vannak "csodák" :)

(#5552) #79335424 válasza hetn (#5551) üzenetére


#79335424
törölt tag

Robotban úgy van, hogy van egy "idő szövegesen" opció. Itt megadod amit szeretnél az Android kódoknak megfelelően, és ennyi. Mivel ez a kód alapból a rendszer része, ezért fura nekem, hogy a Tasker -ben nincs lehetőség ebből kiindulni.

(#5553) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem majd MrDini összedob valami js kódot a problémára :)

Ha épp olvassa a topikot

(#5554) HREH válasza aprokaroka87 (#5553) üzenetére


HREH
Topikgazda

Már dobott is pár napja, az is tökéletesen működik :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#5555) aprokaroka87 válasza HREH (#5554) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Melyikre gondolsz?
amit nekem adott?

(#5556) HREH válasza aprokaroka87 (#5555) üzenetére


HREH
Topikgazda

Nem, arra, amit erre a problémára írt.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#5557) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#5553) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha épp olvassa a topikot

Alap! :) Ez az egyik kedvenc topikom, plusz a Tasker a kedvenc Android appom! :))

De írtam is neki privátban egy JS kódot, még aznap. :D Történetesen ezt:

setGlobal('%Time',global('%Time').replace(/[a-z] /g,':').replace(/[a-z]/g,''));

Ez ugyebár a %Time változóban cseréli le a stringben megjelenő összes kisbetű és space párosítást egy ':'-ra, majd a maradék betűket kicseréli a semmire és a kapott eredményt kiírja a %Time változóba. Természetesen átírható a %Time változó neve, a lényeg csak annyi, hogy nagybetűvel kezdődjön a neve!

(#5548) hetn

Nem rossz ötlet a replace, én is valami ilyesmit csinálnék. De ha regex-et használsz, akkor megspórolsz egyet belőle. A fenti JS kódom is hasonlóan működik. Taskerben ez valahogy így néz ki:

A1: Variable Set [ Name:%Time To:12h 01m 43s Recurse Variables:Off Do Maths:Off Append:Off ]
A2: Variable Search Replace [ Variable:%Time Search:[a-z] Ignore Case:Off Multi-Line:Off One Match Only:Off Store Matches In:%Time Replace Matches:On Replace With:: ]
A3: Variable Search Replace [ Variable:%Time Search:[a-z] Ignore Case:Off Multi-Line:Off One Match Only:Off Store Matches In:%Time Replace Matches:On Replace With: ]
A4: Flash [ Text:%Time Long:Off ]

(#5552) Somatom

Nem a rendszer része, hanem a rendszerre írt Java programoknál tudod használni ezt. ;) Tasker alatt is ugyanúgy lehet használni Java Object-tel ezt a megoldást, csak az kicsit bonyulultabb, nyilván nem fogok olyat írni, ha van egyszerűbb megoldás is.

Egyébként a legtutibb és leggyorsabb megoldás (ha van fent busybox), shellbe berakni ezt, majd a kimenetét kiirányítani egy változóba:

date %T

Vagy ha a date bináris hiányos lenne:

date %H:%M:%S

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5558) #79335424 válasza Mr Dini (#5557) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha Robotban tudtam közvetlenül használni, akkor Taskerben is lehetne. Ez csak a fejlesztőn múlik. Azért említettem meg, mert esetleg lehetne kérni ilyen funkciót.

(#5559) Mr Dini válasza #79335424 (#5558) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze, nyilván, de Pentnek elég sok teendője van így is. Aligha foglalkozna szerintem ilyen 'jelentéktelennek tűnő' problémával, mikor van rá workaround. És mint mondtam, a Tasker is tudja pontosan ugyanazt a megoldást, mint amit linkeltél, csak Java Objectekkel kell létrehozni, kb mintha egy droidos programot csinálnál.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5560) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Root nélkül ki tudom kapcsolni a képernyőt Tasker-rel? Eddig csak olyan megoldást találtam, ami kikapcsolás mellett olyan szinten lockolja a képernyőt, hogy a normál ujjlenyomatos feloldás helyett PIN-t kell megadnom. Ez nyilván nem optimális.

(#5561) aprokaroka87 válasza Mauzes (#5560) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Úgy szeretnéd kikapcsolni a képernyőt hogy ne legyen képernyőzár?

(#5562) Mauzes válasza aprokaroka87 (#5561) üzenetére


Mauzes
őstag

Képernyőzár lehet és legyen is, de a normál ujjlenyomattal feloldható, ne pedig PIN-es (PIN kódot akkor szokott csak kérni a telefonom az "ujjlenyomatok védelme érdekében", ha újraindítom a telót. A különféle screen off alkalmazások viszont amikor kikapcsolják a képernyőt, akkor minden alkalommal úgy zárják le, hogy kizárólag PIN-nel tudom feloldani, nem ujjlenyomattal. Miután megszoktam az ujjlenyomatos feloldást, elég zavaró már pinekkel szarakodni.)

[ Szerkesztve ]

(#5563) #79335424 válasza Mauzes (#5562) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha másképp nem megy, akkor én megpróbálnám azt a trükköt, hogy direkt lezárás helyett, levetetném 1mp -re a kijelző timeoutot, aztán a lezárást majd megoldja az OS. Ha lezárt, akkor meg visdzaállítatnám a kívánt értékre. Nem biztos, hogy működik, de egy próbát megér.

(#5564) HREH válasza #79335424 (#5563) üzenetére


HREH
Topikgazda

Jó lenne, csak Taskerben 7mp a minimum display timeout.
Egyébként root nélkül nincs is nagyon más megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#5565) Mauzes válasza HREH (#5564) üzenetére


Mauzes
őstag

És tényleg 7 mp.

Ezt a fost, most komolyan ezt a kő egyszerű taskot nem lehet megoldani Tasker-rel, hogy képernyő kikapcs? :)

(#5566) #79335424 válasza Mauzes (#5565) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valami rendszer szintű ármány lehet a háttérben. Robotban bármilyen időt be tudok állítani, de hiába állítom 2mp -re, nem reagál rá a teló, nem zárja le a kijelzőt. Viszont, a "kijelző kikapcsolása" műveletnél a Robot nem írja, hogy root kéne neki hozzá (Android 4.4.2).

(#5567) Mr Dini válasza Mauzes (#5560) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem hiszem, hogy a Taskerrel ezt root nélkül meg tudod oldani...

De próbáld meg ezt egy Run Shell-be tenni:

input keyevent 26

Aztán vagy engedi, vagy nem... :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5568) #79335424 válasza Mr Dini (#5567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nagyon meglepne, ha a keyeventek mennének root nélkül.

(#5569) Mr Dini válasza #79335424 (#5568) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Képzeld, a jelenleg nálam lévő Samsungon megy root nélkül is! :Y

Ezért bátorkodtam bedobni ide is...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5570) #79335424 válasza Mr Dini (#5569) üzenetére


#79335424
törölt tag

Esetleg "input tap x y" is?

(#5571) Mr Dini válasza #79335424 (#5570) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze, minden további nélkül! :P :D

Android 6.1.1...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5572) #79335424 válasza Mr Dini (#5571) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te jó ég! Ez írgalmatlan méretű rés a pajzson. Milyen Samu ez?

[ Szerkesztve ]

(#5573) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#5569) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na most várjunk
itt van kettő rootolt telefon

Android 4.2 és 5.1-el

Mindkettő rootolt
beírom a shell code-ba hogy input tap 400 200 mondjuk,és lefut a parancs

Nem írom be elé hogy su

(#5574) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#5573) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem kell su parancs. Egyébként is a Taskerben su helyett a Use rootot érdemes bepipálni. ;)

BTW Nálad is lefut root nélkül és végre is hajtódik?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5575) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#5574) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jól gondolom hogy ahhoz unrootolni kellene?

amugy terminalban is lefut a parancs

[ Szerkesztve ]

(#5576) Mauzes válasza Mr Dini (#5567) üzenetére


Mauzes
őstag

Nálam Galaxy S6, 6.0.1, és nem fut le se az input keyevent 26 se az input tap x y. Legalább is én Tasker-ben létrehoztam egy run shell task-ot és simán beírtam, amit javasoltál, de futtatásnál piros köröcske jelzi, hogy nem hajtja végre.

(#5577) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#5575) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, nem kell unrootolni. Ha nincs bepipálva a Use root a Run shell-nél, akkor nem root shellben futtatja le a Tasker a kódot.

Egyébként terminálban a $ jelzi, hogy nem vagy root. A # pedig a root shell-t jelöli.

Ha kiadod $ mögött, hogy input text "just a little test", akkor beírja ezt a szöveget az emulátorodba?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5578) Mr Dini válasza Mauzes (#5576) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Érdekes... Akkor valószínűleg nem megy Nálad a dolog... :(

Egyébként nem input tap x y, hanem az x és y helyére valamilyen kordinátát kell írni. Pl:

input tap 200 200

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5579) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#5577) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Error:invalid arguments...

viszont itt a text parancs végén van ilyen hogy (default: touchscreen)
ezt a hiba parancs után listázza ki

(#5580) Mauzes válasza Mr Dini (#5578) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, én is számokat írtam.

(#5581) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#5579) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmm, akkor valamiért gondolom nem szereti a bináris a space-t a stringeknél.

input text test

Ennek mennie kell... Feltéve, ha engedi használni root nélkül...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5582) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#5581) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megy..

(#5583) Bozek válasza #79335424 (#5570) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gondolom az AutoInput is ezt használja, az is megy root nélkül.

(#5584) Mauzes válasza Bozek (#5583) üzenetére


Mauzes
őstag

Autoinput nálam is megy root nélkül, de ezek a parancsok mégsem futottak le Tasker-ben.

(#5585) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy az alábbi task-ot hogyan állítsam be?

1. Minden hónap 2. napján nyisson meg egy adott weboldalt
2. A weboldalon van egy "Letöltés" gomb, azt nyomja meg (ilyenkor automatikusan letölt a teló egy csv fájlt)
3. A letöltött fájlt csatolva küldje el egy megadott email címre

Megjegyzés: tök mindegy, hogy adott napon mikor hajtja végre a task-ot, de gyanítom, hogy a képernyőnek be kell kapcsolva lennie. Jó lenne, ha nem kellene számon tartanom az időt, hogy most akkor be kell kapcsolni a kijelzőmet, mert mi van, ha épp nem érek rá.

(#5586) Mr Dini válasza Mauzes (#5585) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Megtennéd, hogy kicsit konkretizálod a dolgot? :) Mondjuk, hogy milyen weboldal, milyen fájl... Jöhet privátban is! ;)

Illetve az e-mail küldés szerintem Taskeren belül nem megoldható, max a K9 maillel, vagy pl egy PHP szkriptet meghívva.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5587) Mauzes válasza Mr Dini (#5586) üzenetére


Mauzes
őstag

Van egy befektetési alapok árfolyamait követő weboldal, ahonnan adatokat lehet letölteni adott dátumra.

Pl: http://www.bamosz.hu/letoltesek?alapids=HU0000704549;HU0000704556;HU0000703509

Itt magában a weboldal linkjében benne van már az kiválasztott eszközök kódja, tehát ha a linket megnyitod, már ki van választva az a néhány értékpapír, ami téged érdekel.

Így egyből lehet is kattintani a "letöltés" gombra, ezután egy adatokat tartalmazó csv letöltődik. És jó lenne, ha ez a céges email címemre el lenne küldve a telómról.

Ez kicsit ilyen first world problem, hiszen manuálisan sem sok meló, de a célom az lenne, hogy automatikusan minden hó végi záró árfolyam összegyűjtve megérkezzen hozzám emailem, és a lényeg, hogy automatizálva soha nem lenne elfelejtve.

[ Szerkesztve ]

(#5588) Mr Dini válasza Mauzes (#5587) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, megnézem, mit tehetek! ;)

De egyébként ez egy tipikus olyan task, amit én PHP-ban raknék össze, s azt futtatnám Crontabból.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5589) Mauzes válasza Mr Dini (#5588) üzenetére


Mauzes
őstag

Én amatőr Tasker-es vagyok, amít írtál, már nem is értem. :)

(#5590) Mr Dini válasza Mauzes (#5589) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az nem Tasker, a PHP egy ismert szkriptnyelv, aminek eredeti feladata, hogy szerveroldalt tud dinamikusan előállítani HTML-t a weboldalad látogatóinak. De használható még sok másra, pl kiváló parsolásra, illetve mailt is tudsz vele küldeni.

Az időzítést pedig a crontab oldaná meg.

Egyébként ránéztem az oldalra... Sajnos ez így nem megvalósítható, mert az újabb Android verziók már nem tudnak rendesen POST/GET kérést küldeni JS-ből. Ez a bamosz pedig egy nagyon bonyolult form (űrlap) alapján generálná a csv-t, amit pedig max ezzel a módszerrel lehetne leszedni. :(

Esetleg kérdezz rá náluk, hogy nem biztosítanak-e API-t hozzá...

2. én is amatőr Taskeres vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5591) Mauzes válasza Mr Dini (#5590) üzenetére


Mauzes
őstag

És mi lenne, ha letöltés gombra az autoinput kattintana? Ha ez működne, akkor már csak a többi részét kellene valahogy megoldani.

Szerk: Odáig már működik, hogy browse url megadott lapra, majd letöltés gombra kattint autoinput, és le is tölti a download mappába a fájlt. Már csak el kellene küldeni majd bezárni mindent, esetleg a fájlt törölni.

[ Szerkesztve ]

(#5592) Mr Dini válasza Mauzes (#5591) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A fájlt ki tudod olvasni a Read File-al egy változóba. Ha pedig fent van a K9-mail, azzal talán tudsz küldeni mailt a Taskerből. Ha így van, az e-mail szövege helyére tedd be a változó nevét. Szerintem csatolni nem lehet így...

A törlés meg valami Delete File néven van. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5593) #79335424 válasza Mr Dini (#5592) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a szerverre szinkronizálásban szabadabb a mozgástér, mint az e-mail küldésben. Ez lehet mondjuk Foldersync, és Gdrive. A másik eszköz értesítése meg lehet mondjuk Pushbullet -tel. Erre az letölti a cuccot a szerverről.

(#5595) aprokaroka87 válasza Mauzes (#5585) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán ez?

Bár én nem értek hozzá...

(#5596) hetn


hetn
tag

Csatlakozok én is a "kivánságlistához":
Azt hogyan lehet kicsikarni a Taskerből, hogy amikor ki van kapcsolva a kijelző, a készülék ne aludjon el?
Konkrétan: egy "mozgó wifi adó" jelét kéne elcsípnem, ami max 15-20mp-ig él. Annyit tudok behetárolni, hogy a keresett wifi -mondjuk- délután 2 és 3 közt "érkezik". Nem akarok csatlakozni hozzá, csak trigger-ként akarom annak a wifinek a jelét használni és nem érdekel hogy a figyelés alatt több energiát fogyaszt a telefon. A WifiNear-Toggle funkciója túl ritkán nézegeti a wifit ehhez a feladathoz,
A Tasker Preferences-ben sem tudom ~40mp alá vinni a figyelést, akkor ha a telefon "alszik"

[ Szerkesztve ]

(#5597) Mauzes


Mauzes
őstag

Még egy olyan trükk érdekelne, hogy hogyan tudnám továbbfejleszteni a whatsapp értesítős profilomat, hogy ne minden értesítésnél pittyegjen, hanem csak mondjuk 60 mp-enként egyszer.

Ami most van:
Alapból a whatsapp értesítési hangot kikapcsoltam, hogy soha ne adjon hangot (magát az értesítést nem). Ez azért jó, mert ha a munkahelyen vagyok, akkor néma marad a teló. Viszont ha nem munkahelyen vagyok, akkor nem baj, ha pittyeg a whatsapp, így beállítottam egy profilt: ha Notification Whatsapp + not wifi connected [munkahelyi wifi] -> Play ringtone notification [whatsapp értesítési hang].

Viszont amikor egy percen belül valaki 10-szer ír, akkor 10-szer pittyeg a teló, és pl. vezetés közben elég zavaró. Amit szeretnék:
Csak akkor játsszon le a tasker értesítési hangot a fenti profil alatt, ha az előző 60 mp alatt nem játszott le / nem volt végrehajtva a task. Így percenként max. 1-szer pittyegne a telóm.

[ Szerkesztve ]

(#5598) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!

A [linken] tálalható leírás szerint próbáltam két dátum közötti napok számát kiíratni a Flash paranccsal.

Hibára fut. A leírt logika alapján próbáltam magamtól is, de továbbra is a konvertálásnál hibára fut.

A változók megkapják a dátumot, de utána már nem fut tovább.

Tudnátok segíteni, mi lehet a baja?

Köszönöm.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#5599) Bozek válasza becenevem (#5598) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az utolsó kettő Variable Set-nél ki van pipálva a Do Maths? Szerintem ott lehet a probléma, mert ha a %today változó is megkapja az értéket, akkor nem a konvertálásnál hasal el a dolog, lévén az első konvertálás még az értékadás előtt van.

(#5600) becenevem válasza Bozek (#5599) üzenetére


becenevem
aktív tag

Variable set name %mainap to %DATE
Variable convert name %mainap function Date time ro second store result in %mainapsec

Már ez is elhasal.

08.10.56/Variables doreplresult: |%mainap| -> |2017. 02. 11.|
08.10.56/E Variable Convert: %mainap -> %mainap
08.10.56/E Variable Convert: %mainapsec -> %mainapsec
08.10.56/MyCal parseDateTime: bad time parts 1
08.10.56/MyCal parseDateTime: bad no date parts 1
08.10.56/MyCal DATE: null null null TIME: null null null
08.10.56/E Variable Convert: %mainap: failed.
08.10.56/E result: stop task (error)
08.10.56/Variables doreplresult: |%mainap| -> |2017. 02. 11.|
08.10.56/Variables doreplresult: |%mainapsec| -> |%mainapsec|
08.10.56/E Error: 1
08.10.56/MacroEdit action finished exeID 1 action no 1 code 596 status: Err next 1

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.