Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meridian


Meridian
senior tag

Fasza. És mennyire bírják a "strapát" ezek...? Azaz mennyi írás/olvasás után purcannak ki minden előzetes jel nélkül, magával rántva a tetemes adatmennyiséget, amit tároltak? Mert ezeknek a kártyáknak ez a bajuk.

(#2) ledgeri válasza Meridian (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is (bár mobilos és micro) az volt a szép szem felnyitó állapot, mikor írhatatlan, de olvasható-ra romlott egy kártya... Na gari, és minden kártyán lévő adatom is megy oda, vagy benyelős... :U

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Engem az érdekelne,hogy ezek visszafelé kompatibilisek-e?
Vagyis használhatóak-e majd több éves laptop SD kártya olvasójával?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#4) Kristof93


Kristof93
senior tag

Szerintem a célterület itt videózás lehet, és abból is hosszú időtartamú esemény vagy hasonlók, vagy ha több napos/hetes timelapse-et szeretnél készíteni. Ilyenkor illik két kártyára párhuzomason írni. Ettől függetlenül nálunk >50 sd kártyából egy halt meg öt év alatt, az annyira nem rossz.

microSD-ből már most van 1.5tb-os, nem is olyan drága, úgy hogy ez a 4tb nem tűnik akkora varázslatnak. Térfogatban biztosan több mint 4x nagyobb egy SD kártya.

[ Szerkesztve ]

(#5) ledgeri válasza 69Raizen69 (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Címkézés szerint nem fog, hacsak nem firmware/driver....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az adatbiztonság érdekében legalább 2 helyen kell tárolni. Van 2 darab 500 GB samsung microsd kártyám amit samsung 2 TB SSD-re mentegetek. Gondolkoztam h veszek blu ray írót külsőt már egész kellemes áruk van az írónak is és a lemezeknek is, csak hát kicsit lassú az már nekem. Ja van még egy kupac külső HDD-m is 4TB+2TB+1TB :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

Lassan fölkészülnek a nyugdíjra a tányéros merevlemezek.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) bteebi


bteebi
veterán

4 TB??? :Y Még nem is hallottam az SDUC-ről, de nagyon viccesen hangzik. :)) Mondjuk ha V30, és valóban csak 30 MB/s-et tud, akkor élmény lehet teleírni - másfél nap folyamatos írás után meg is lenne. :DDD De még ~100 MB/s-el is kb. fél nap lenne. Attól még egy jó 4 terás HDD is gyorsabb (átlagos lineáris írásban).

#7: Hidd el, odébb van még az. ;) Amennyibe ez a kártya fájni fog, abból szerintem tudsz majd venni vagy 40 terányi HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Donki Hóte válasza Meridian (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem is inkább az SDXC szabványú UHS-I kártyák adatbiztonságát, írástűrését kellene javítani, nem a nagyobb kapacitás irányába tolni a fejlesztéseket.

Ha egy 32-64-128 GB-os kártyám tönkremegy, akkor nem örülök neki, de végülis nagy kár nem ér.

Ha viszont egy 2-4 TB-os kártyám menne tönkre tele adattal, akkor biztosan szívrohamot kapnék :(

Meg az UHS-II kártyák olcsóbbá tételén is dolgozhatnának, mire ezt a 4 TB-os UHS-I kártyát teleírod adattal az USB interfészek valósan elérhető 40-80 MB/s sebességével, addigra kinő a szakállad :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) Semplar


Semplar
őstag

Homályos, fekete-fehér, használhatatlan minőségű kötelező biztonsági kamerákba jó lesz. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Basszus, lassan a microsd kártyákat is fel kell osztani több particiora :D Régen nem gondoltam volna, h majd egy körömnyi izén elfér több ezer film. Tetszik amit látok. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) ricsip


ricsip
addikt

Aki profi videós (mondjuk TV csatorna, broadcast ipar), és gondolom sok éve digitális kamerával dolgozik, az mire rögzít? Szalagra? Gondolom nem ilyen sdkártyákkal szórakoznak.
A TV / broadcast költségszintje alatt 1-el, de még szintén a profi kategória: na ott mit használnak? Ha pl. ilyen sdkártyákat, akkor a használt eszközökben megoldott ez a dual-rögzítés ötlet?

[ Szerkesztve ]

-

(#13) bteebi válasza ricsip (#12) üzenetére


bteebi
veterán

A belső RAID az szerintem alap, minden normálisabb fényképezőgépben is ez van már. Szerintem amúgy leginkább külső SSD-re rögzíthetnek, de ez csak tipp. Azért nem űrtudomány megoldani az összeköttetést valamilyen céleszközzel, vagy akár kevésbé céleszközzel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Kristof93


Kristof93
senior tag

Broadcast kamerák más eszközbe szokták küldeni a jelet, de minden más - videókamerák hobbi szinttől moziig, profi fényképezőgépek, stb, mind valamilyen memóriakártyára rögzítenek, általában kettőre párhuzamosan. Mindenféle SD, CFast, CF Express, SxS, elég sok közül lehet válogatni. Attól függ milyen sebesség, kapacitás szükséges és mi fér el az eszközben.

(#15) ledgeri válasza ricsip (#12) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez szerintem nem a broadcast jéghegy eleme, az sokkal "live"-abb. (értem ezalatt, hogy sok kamerából megy a feed egy helyre, ahol élőben vágják, rakják rá az overlay-t, megy a világnak, ilyesmik... persze helyszíni riport anyagát vinni kell, de az már mgint szerintem egyszerűbb a neten [tv társaság szinten], mint a Béla az operatőr rohan a központba 3 szalag exclusive riporttal a tűzesetről a központba)
Emellett ma már egy Sony FX3-mal is forgatnak mozifilmeket ami topiktémát eszik, szóval már azt sem lehet könnyen eldönteni, hogy most melyik kamera a "nagyon profi alatt 1-el" kategória...

Kereső-kalandozáshoz azért segítség lehet a kamera oldalán alul a kategóriák sora....

#13 bteebi Biztos, hogy az RAID leírásának megfelelő RAID? Nem csak "írjuk mind a kettőre"? Raidnál van azért blokkegyeztetés is ha jól tudom, meg ilyesmik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) laed válasza Sanya (#7) üzenetére


laed
junior tag

Na, addig még sok víz le fog folyni a Dunán.
Arra pont jó, hogy átmásoljuk rá amit fotóztunk.

(#17) bteebi válasza ledgeri (#15) üzenetére


bteebi
veterán

De, valószínűleg csak "írjunk mind a kettőre". De az alapvetően elég. :) Habár amúgy mintha lett volna olyan is, ahol RAID 0 van, a sebesség növelésére (amikor még érdemben lassabbak voltak a kártyák). De nem akarok hazudni, ez csak nagyon halványan dereng. :B

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Graphics válasza bteebi (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen eltérő termékcsoportot akarsz összehasonlítani, 8K-ban lehet rá rögzíteni, de mégis a nyers tempót nézed, HDD-vel hasonlítgatva.

De miért? Ezt belerakod a fényképezőbe, fotózol vele, onnan 100MB/s tudsz menteni eszközre, netán egyből külső tárolóra is.

Nem véletlen jön ki ilyen termék, van piaca.
Kommentek felét elolvastam, de őszintén, mindig rácsodálkozok a PH szakmaiságára :D

@Dónki Hote: Miért és mivel akarod teleírni? Kamerával és fényképezőgéppel fotózol vagy filmezel, akkor folyamatos az írás.

Mire szeretnéd használni ezenkívül, ami időigényessé tenné a dolgot?
Erre az eszköz ír, és majd utána olvasod ki. Nem értem miért az írás a leglényegesebb része, amikor azt a céleszköz intézi a tartalommal.

Tényleg nem értem, de lehet én vagyok hülye a témában...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Pikari válasza bteebi (#8) üzenetére


Pikari
őstag

Ahogy Graphics is mondja, manapság ezeket a nagy méretű sd kártyákat például videókamerákban, notebookokban, netbookokban, beágyazott rendszerekben szokták használni. Tehát nem pendrájv helyett, hogy hirtelen adatokat dobálj rá. Hanem pl arra filmezel le egy kétnapos rendezvényt, vagy belepattintod egy mikropc-be (raspi klónba, stb) ami eleve erről bootol, és ebből csinálsz egy teljesen hangtalan kisfogyasztású passzív szervert vagy nast valahova. Itt nem lényeg az, hogy több száz mbyte/sec sebességgel írd, az amúgyis csak kinyírná az igencsak kezdetleges wear levelling miatt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.