Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#12251) sss


sss
senior tag

Eladó könyvek:

Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-architektúrák
Angster Erzsébet: Objektumorientált Tervezés és Programozás JAVA I. kötet
Nyékiné Gaizler Judit: Programozási nyelvek
Angster Erzsébet: Programozás Tankönyv I. kötet. Turbo Pascal
Máté Eörs: Assembly programozás
Deikinger Géza: Valószínűségszámítási gyakorlatok
Szendrei Ágnes: Diszkrét matematika
Németh-Horváth-Kámán: Diszkrét matematikai feladatok

(#12252) Orionk válasza stopperos (#12247) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Tudnál egy kicsit mesélni erről, hogy milyen, amikor két szakja van a hallgatónak ? :)

Én gazdinfós vagyok, de szeptembertől felvételiztam proginfóra is, mert nagyon sok kurzusom megvan onnan is.

Azt már kinyomoztam, hogy ha két infós szakod van, és olyan kurzust veszel fel, ami mind a két szakon kötelező, akkor egyiken felveszed és teljesíted. Majd a másik szakra kreditátvitellel viszed át.
Ilyenkor melyik szakon érdemes felvenni és teljesíteni a kurzust ?, amelyiken nem fontos sietni a kreditátvitellel ?

(#12253) Orionk


Orionk
senior tag

Hallottatok valamit arról, hogy miért mentek el többen 2012 nov és decemberben a Siemens PSE cégtől, és januártól legtöbben az Evosoftnál kezdtek ?

köszi

(#12254) stopperos válasza Orionk (#12252) üzenetére


stopperos
senior tag

Mostmár nem érdekes a kétszakosság, mert a féléveket duplán számolják. Korábban volt olyan engedmény, hogy aki 1 évvel később kezdi a másik szakját, akkor annak az állami félévei nem számlálódnak. Ez ha jól tudom megszűnt.
Igazából én nem vettem észre semmi különöset azzal, hogy két szakom van. Kicsit többet járok a TO-ra, több órám van, meg több ösztöndíj kalapban vagyok benne. De ugyanúgy 1 bérlet, 1 diák.
Nem kellett kreditátvitelt beadni, ami tantárgyat megcsináltam, azt elismerték azonnal, ha a másik szakon is azonos kóddal volt hírdetve. (Pl borturizmus)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12255) Ryildom válasza LestatVenom (#12249) üzenetére


Ryildom
újonc

Nem, nekünk már más kell (már más tanítja, az anyag is változott), oda mentem az előadóhoz a Máté Eörs könyvvel, s azt mondta kevés lesz -.- , de köszi az infót..

azbest: Köszi az infót, meglesem a könyvet.

(#12256) sss válasza Orionk (#12253) üzenetére


sss
senior tag

Tavaly év végén úgy nézett ki, hogy megszűnik a siemens. Voltak leépítések, aztán olyat is lehetett hallani, hogy az epam egy az egyben átvenné az embereket. Aztán végül nem szűnt meg, hanem az evosoft vette át a helyét (ugye a két cégnek korábban is volt már némi köze egymáshoz).

(#12257) Orionk válasza sss (#12256) üzenetére


Orionk
senior tag

Aha, értem.
Az Evosoft-nak csak Bp-n van székhelye, ugye ?, vagy mostmár a szegedi Siemens székhelye lett az Evosoftnak a szegedi kirendelt székhelye ?

(#12258) Orionk válasza stopperos (#12254) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Igen, azt tudom, hogy duplán számolódnak a félévek.

-- Az mit jelent, hogy több ösztöndíj kalapban vagy ?

-- Milyen adminisztrációs ügyekkel van több ?, hogy többet kell TOra járni ?

-- PL. ha Prog2őt, vagy RF2őt, vagy Alkfejlt, vagy a többi olyan tárgyat akarom teljesíteni, ami Gazdinfón és Programtervezőn is van, akkor melyik szakon vegyem fel, a kurzust ?
Ha teljesítem, akkor automatikusan beíródik a másik szakomhoz is, ha ugyanazzal a kurzuskóddal szerepel ?

köszi szépen

(#12259) stopperos válasza Orionk (#12258) üzenetére


stopperos
senior tag

Mivel két szakod van, így mindkettő kalapjában benne vagy.
Az, hogy milyen adminisztrációs ügyek, azt majd látni fogod. Nekem tantárgy meghírdetésekkel volt gond, mert másik félévre jöttek ki.
Amelyiken akarod, én a főszakon csinálnám.
Igen, a többinél meg kreditátvitel.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12260) Orionk válasza stopperos (#12259) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

Te melyik két szakon vagy ?
Mit tudott segíteni a TO ?, hogyan lehet megoldani azt, hogy ha másik félévre jönnek ki a tárgy meghirdetések ?, mert nálam Gazdinfó 7 féléves, proginfó pedig 6.

Ha mindkét kalapban benne vagyok, akkor ez azt jelenti, hogy két ösztöndíjat is kaphatok, ha mindkét szakon megfelelő átlagot érek el ?

köszi

(#12261) stopperos válasza Orionk (#12260) üzenetére


stopperos
senior tag

Fizikus MSc és Fizikatanár MA. (és még rendszergazda is vagyok...)
Bár sok infós ismerősöm van, de ennyire nem ismerem a képzéseteket. Ezt így előre nem lehet megmondani, el kell kezdeni, és kiderül.
Ha mindkét helyen kapnál ösztöndíjat, akkor a teljes összeg 75% fogod kapni, mert csak 1 állami normatívát fizetnek az egyetemnek. Tehát egyik kalapban 20000, másikban 10000 az nem 30000, hanem 22500.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12262) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Sziasztok!

Ha van valaki itt, aki Fonyából meg tudja csinálni az első házit, írjon kérem privátba. Köszönöm.

(#12263) Orionk válasza TMontana88 (#12262) üzenetére


Orionk
senior tag

Én most előző félévben, keresztféléves kurzusként teljesítettem a Fonyát. Ekkor nem volt gyakorlat.
Viszont 1 évvel ezelőtt nem voltak házi feladatok. Ez biztosan új szokás, hogy házit adnak.

(#12264) Orionk válasza stopperos (#12261) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

(#12265) m4ncs


m4ncs
újonc

Sziasztok!

Valaki nem tud, ize khm, diakmatricat?

(#12266) LestatVenom


LestatVenom
csendes tag

Sziasztok!

Multi kötprogikat kiosztották már?

(#12267) pvt.peter válasza LestatVenom (#12266) üzenetére


pvt.peter
őstag

nem (még)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12268) A szerzetes válasza m4ncs (#12265) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

HSZI-n egyész évben felveheted.

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12269) joungleman12


joungleman12
újonc

Sziasztok!

Esetleg tudnátok némi infot irni a webterv vizsgáról? Mennyire necces? Utolsó tárgyam, s záró vizsga miatt jó lenne ha elsőre meglenne. Esetleg van hozzá valami kidolgozott anyagotok, vagy esetleg kérdéssor? Jó lenne még a a papiros vizsga változat kérdéssora is, legalább lenne min gyakorolni. Előadás anyagot mennyire érdemes tudni?
Ha esetleg van valami anyagokat, ide elküldhetitek: joungleman_1234@citromail.hu

Előre is köszönöm!

(#12270) Aldon


Aldon
újonc

Sziasztok!

Hwsw-hez van valakinek valami értelmes gyakorlati anyaga? Kidolgozott példafeladatokra gondolok... :) Sajnos a levelezőn nem igazán volt erre hangsúly fektetve (nem igazán = szinte semmi), de a ZH-ra valahogyan csak fel kellene készülni.
Ugyanez a kérdésem az Uppaal esetében is.

Üdv,
PT

(#12271) pvt.peter válasza Aldon (#12270) üzenetére


pvt.peter
őstag

csatlakozok az előttem szólóhoz
(bár én nappalin vagyok, de így is eléggé gyér a feladat mennyiség, ahhoz képest ami a ZH-n várható)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12272) Arpho


Arpho
csendes tag

Helló!

Nem tudja véletlen valaki, hogy jövőhéten multiból lesz elővizsga?

(#12273) Arpho


Arpho
csendes tag

Helló!

A témavezetőnek szoktak ajándékot adni?
Ha igen akkor mikor szokták átadni?

(#12274) A szerzetes válasza Arpho (#12273) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Tőlem csak a szakdogámat kapta meg bekötve :)
Egy más vélemény: "1.) Mikor felkérted mondhatott volna nemet is. 2.) Ha valakinek hálásak vagyunk, azt ki szoktuk fejezni valami jelképes ajándékkal (de sehol nem várják el) 3.) Átadás szigorúan a védés után"

[ Szerkesztve ]

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12275) sss


sss
senior tag

Van tavalyról némi államvizsgára felhalmozott anyagom (régi műinfó + háló szakirány), mondjuk egy részét már elosztogattam. Ha valaki pont ilyet szeretne akkor szóljon.

(#12276) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Üdv!

Nekem meg az alábbi kérdésem lenne.
Kaptam csekket HSZI-től, amit már rég befizettem, ETR-ben pénzügynél már el is tűnt, viszont akárhányszor bejelentkezek ETR-be mindig ez az üzenet vágódik az arcomba: [link]
Másnál is így van, vagy csak engem szívat a rendszer? (iszonyat idegesítő...)

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12277) pvt.peter válasza pvt.peter (#12276) üzenetére


pvt.peter
őstag

nope...
eltűnt ma reggelre, pedig miután pénzügyeknél megjelent, hogy befizetve, utána még jó ideig kaptam a figyelmeztető felugró ablakot...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12278) Arpho


Arpho
csendes tag

A záróvizsgára be lehet ülni külső szemlélőként?

(#12279) Feri1990 válasza Arpho (#12278) üzenetére


Feri1990
tag

Nemhinném :)

(#12280) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Rákerestem, olvasgattam a témában, de semmi lényegi infót nem találtam, bár lehet csak rosszul kerestem.
Minden esetre vhátha van erre valaki, aki meg tudja mondani, mostani állami támogatásos képzéssel kapcsolatosan van bármiféle "röghözkötéses" automatikus szerződés, amely korlátozza a külföldi munkavállalást?

- http://pazsitz.hu -

(#12281) stopperos válasza PazsitZ (#12280) üzenetére


stopperos
senior tag

Nincs. Csak annyi a lényeg, hogy a végzésed utáni 20 évben a képzési időd x szeresét dolgozd magyar munkavállalónál, vagy fizesd vissza a képzésed összegét.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12282) birno


birno
addikt

Programozási nyelvek-hez tud esetleg valaki korábbi vizsgakérdéseket?
Nézegettem a neten, de nem nagyon sikerült találni.

stopperos: lol, van ilyen? s mennyi az az x idő? Az iskolai tanulmányok alatti meló nem számit bele akkor se ha az adott szakmába dolgoztam?

[ Szerkesztve ]

(#12283) stopperos válasza birno (#12282) üzenetére


stopperos
senior tag

Ezt nem tudom, hogy bele számít-e. Jelenleg még ha jól tudom, akkor a képzési időd 2 szeresét kell ledolgozni. Egy 7 féléves mérnökinfo bsc és 4 félévnyi msc esetén ez 11 év.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12284) Frenky89 válasza stopperos (#12283) üzenetére


Frenky89
őstag

Aki nem írt alá hallgatói szerződés arra ez nem vonatkozik, nem? Márpedig a "régiekkel" nem írattak alá ilyet.

(#12285) dekac válasza Frenky89 (#12284) üzenetére


dekac
tag

Így van, a régiekre nem vonatkozik:)

(#12286) birno válasza dekac (#12285) üzenetére


birno
addikt

Ki számit réginek?

(#12287) stopperos válasza birno (#12286) üzenetére


stopperos
senior tag

2011 ben és előtte felvettek. Ha 2012 ben iratkoztál be, akkor új vagy.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12288) birno válasza stopperos (#12287) üzenetére


birno
addikt

Akkor már pont nem vagyok új, király. :D

(#12289) dekac válasza stopperos (#12287) üzenetére


dekac
tag

Így van :R

(#12290) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

A 2011es ponthatárok a programtervező és gazdaságinformatikus szakokon 324 és 342 pontok körül mozogtak. Ez a 2011es általános felvételi eljáráshoz vonatkozik, ami szeptembertől kezdődött, alapszak, nappali és állami.

2012ben, azaz egy évvel később ezen a két szakon a ponthatár már 273 és 274 pontok körül mozogtak.

Szerintetek akkor 1 év alatt miért csökkent ennyit a ponthatár ?

Azért kiváncsiskodom, mert most a 2013as szeptemberi általános eljárásban jelenteztem erre a két infó szakra. Körülbelül be szerettem volna határolni, hogy előző évekhez képest milyen esélyem van a 304 pontommal.

Mi a véleményetek ?

köszi szépen

(#12291) Feri1990 válasza Orionk (#12290) üzenetére


Feri1990
tag

A jelentkezők számától és azok felvételi pontszámaitól függ valószínűleg a ponthatár, na meg persze a felvehető létszámtól :) - Előre nehéz megjósolni, hogy mi várható...

Talán a hallgatói szerződés eltántorít pár embert a jelentkezéstől így a ponthatár alacsonyabb lehet mostanában, viszont az, hogy több a "csak fizetős" szak az lehet okot ad arra, hogy azok is bepróbálkozzanak az infó szakkal akik csak felhasználói szinten űzik az ipart benne :)

(#12292) dekac válasza Orionk (#12290) üzenetére


dekac
tag

Úgy gondolom, hogy a fizetős képzések és a hallgatói szerződés kötés miatt, kevesebb hallgató jelentkezett a felsőoktatásba. Így valahogy meg kell fogni a diákot...

(#12293) azbest válasza Orionk (#12290) üzenetére


azbest
félisten

2011 - 140 ezer jelentkező a felsőoktatásra
2012 - 110 ezer jelentkező [link]
2013 - 95 ezer jelentkező [link]

Ráadásul szigorodtak a szabályok az utóbbi 1-2 évben. Pl most már ugyanarra a szakra visszajelentkezéskor úgy számolják a szakon belüli félévet, mintha nem jelentkezett volna újra (tehát ugyanazon a szakon összesen max 8 félév, nem lehet újrafelvételivel 8+4ig is húzni akár). Valamint az előző félév óta éppen ellentétesen számolják a 2006 előtti féléveket (a keresztfélévben még nem számolták, most meg már hozzászámolják a 12-höz). Ja meg persze a 200 ezres tandíj.

[ Szerkesztve ]

(#12294) pvt.peter válasza azbest (#12293) üzenetére


pvt.peter
őstag

Valamilyen szinten érthető a szigorítást.
Így tényleg csak azok maradnak akik nem lébecolás céljából jelentkeztek...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12295) PazsitZ válasza azbest (#12293) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ezekrõl az infokrol tidnàtok valami linket, hivatalos forràst adni?
Bàr a jelentkezésemet màr ugye beadtam, de jó lenne tudni, h most éppen mi van. Pl. inkabb fizetek, de nem kérek a hülye jobb esetben majd visszamnõleges vàltoztatàsokból.

- http://pazsitz.hu -

(#12296) azbest válasza PazsitZ (#12295) üzenetére


azbest
félisten

2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról [link]
feli.hu 2013-as felvételi tájékoztató [link]

Az egyetem oldalait viszont nem érdemes nézni, mert kellemetlen meglepetés lehet belőle:
http://www.u-szeged.hu/felveteli/finanszirozas?objectParentFolderId=1242
Itt a korábbi módon, a jelenlegitől pont ellenkező módon írják a 2006 előtt be nem fejezett tanulmányok beszámítását. Jeleztem a to-nak, megköszönték és nem változott semmi az oldalon. :W A keresztféléves felvételinél még tényleg így írta az akkori tájékoztató.

Egyébként a linkelt törvény is júniusi hatályú a dátum szerint, de utána lehet megint változik valami. A jogtár oldalán lehet megvan a későbbi is.

[ Szerkesztve ]

(#12297) PazsitZ válasza azbest (#12296) üzenetére


PazsitZ
addikt

Köszi szépen a linkeket! Nem tudom hogy nem sikerült magamnak is megtalálnom. :B

Csak, hogy jól értelmezem-e lenne kérdésem.
Ezek alapján, ha 3 éves képzésre jelentkeztem, és 8 támogatott félévem már kimerült, akkor nem adhatok le érvényes jelentkezést állami támogatású képzésre?

Jelenleg ugyanis épp ez a problémám, hogy a jelentkezésemet beadtam állami támogatású képzésre is, viszont az utólag megismert körülmények miatt egyáltalán nem szeretenék ilyen formában részt venni, inkább fizetnék.

Viszont a fentiek alapján a jelentkezésem erre a képzési formára (kölségtérítés) alapból érvénytelen.
Legalább is nagyon remélem ez az eset fog fennállni.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#12298) azbest válasza PazsitZ (#12297) üzenetére


azbest
félisten

Na szóval összesen 12 félév van, ebből alapból egy bsc képzésen 6+2 használható fel. Ha nem fejezted be, akkor újra felvételivel a 12-ből megmaradt délévek még felhasználhatóak. Annyi szigorítás van, hogy ha ugyanarra a szakra jelentkezel újra, akkor beleszámolják a korábbi próbálkozást is.

Nézd meg a felvi oldalán az e-felvit, mert a TO 5.21-kor ledobta azokat a jelentkezéseket, ami nem felel meg a szabálynak. Ja persze erről nem értesítenek, bezzeg reklámokat kapsz dögivel, ha bepipáltad a jelentkezéskor.

A kérelmek részen lesz egy
Jelentkezési hely kizárása
Kizárás indoka Államilag támogatott képzésre nem jogosult a jelentkező
Indoklás Ugyanezen a szakon 8 félévig államilag támogatott volt.

Szóval ott lehet le is dobták a jelentkezésedet. Viszont ha nem akarsz valamelyik szakra jelentkezni, akkor még törölheted az e-felvin azt a helyet is a sorrendmódosítás részen. Ha minden igaz jun 24ig kell ezt megtenni [link].

Az itt leírtak pontosságáért felelősséget nem vállalok, olvasd el a felvételi tájékoztatót, az idevágó törvényeket és az egyetemi szabályzatokat.

(#12299) PazsitZ válasza azbest (#12298) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nagyon sokat segítettél, fogalmam sem volt a módosítási/törlési lehetőségről.

Nagyon szépen köszönöm! :R

- http://pazsitz.hu -

(#12300) Orionk válasza azbest (#12293) üzenetére


Orionk
senior tag

Tehát ez alapján te arra gondolsz, hogy idén még kevesebb lesz a ponthatár, mert még kevesebb ember jelentkezett hallgatónak ?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.