Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#12151) Dr.Ádám válasza pvt.peter (#12150) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Ti melyik tábort erősítitek pti-mi-gi?

(#12152) pvt.peter válasza Dr.Ádám (#12151) üzenetére


pvt.peter
őstag

PTI

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12153) Dr.Ádám válasza pvt.peter (#12152) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Kalk és dimattal szemben nehéz a többi matekos tárgy pti-n?

(#12154) pvt.peter válasza Dr.Ádám (#12153) üzenetére


pvt.peter
őstag

hát, ezeken kívül vn kalkII, dimatII, dimatIII,
kalkII nehezebb mint kalkI,
dimatII és III szinte ua mint dimatI
de még ezek is a könnyű tárgyak közé tartoznak a többihez képest

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12155) mgoogyi válasza Dr.Ádám (#12153) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Logika/fonya/áfonya/matstat - már ha nevezhetjük mind matekosnak, akkor nehezebbek (voltak az én időmben 2003-2008).

(#12156) zeus90 válasza Dr.Ádám (#12153) üzenetére


zeus90
aktív tag

A dimat 2 az elég könnyű, szerintem könnyebb mint a dimat1, már ha még maradt Czédli prof.
Ha minél kevesebb matekot szeretnél tanulni, akkor GI. Nincsen csak kalk, dimat1, sztocha, alk stat, döntési rendszerek, ha jól emlékszem. Egyik se vészes ezek közül a kalk viszi a legnehezebb címet. Helyette magolhatsz közgé tárgyakat, bár ezek szerintem annyira nem vészesek, a számvitel kivételével.

Logika van még és számtud. Hát ja, ezektől nem lehet menekülni :) Nem az a tipikus matek, ha rááll az agyad akkor sínen vagy ha nem...

(#12157) pvt.peter válasza zeus90 (#12156) üzenetére


pvt.peter
őstag

...akkor is, csak nem a jó irányba :P

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12158) zeus90 válasza pvt.peter (#12157) üzenetére


zeus90
aktív tag

persze, csak nem mindegy, h vakvágányon haladsz vagy valami állomás felé :D

(#12159) Dr.Ádám válasza zeus90 (#12156) üzenetére


Dr.Ádám
tag

:) MI lesz a befutó...

(#12160) kallas02


kallas02
csendes tag

Diákmatricát keresek, ha tud valaki, akkor írjon légyszi privátot! thx

(#12161) moltam88


moltam88
tag

Elindult a Dropbox Space Race. Csak meg kell adnod az egyetemi e-mail címed, és bekerülsz a versenyzők közé. Jelenleg 8 GB-ot kapunk pluszba, de ez még nőni fog, ahogy egyre többen csatlakoznak.

(#12162) Rocko007 válasza moltam88 (#12161) üzenetére


Rocko007
aktív tag

nekem nem jon be

(#12163) pvt.peter válasza Rocko007 (#12162) üzenetére


pvt.peter
őstag

Akkor [ITT] próbáld :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12164) moltam88 válasza Rocko007 (#12162) üzenetére


moltam88
tag

Valahogy rossz linket másoltam be, remélem ez már jó :)

Illetve az előző hsz-ban levő is tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

(#12165) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Koszi, mukodik! :R

(#12166) frnc


frnc
újonc

SPSS korepetálót keresek sürgősen :)

(#12167) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Grafika moodle tesztről tud vki felvilágosítást adni?
Lesz egy kérdés és hozzá x darab válasz melyek közül ki kell választani 1-et (vagy többet)?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12168) Rocko007 válasza pvt.peter (#12167) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Pontosan! :D

(#12169) pvt.peter válasza Rocko007 (#12168) üzenetére


pvt.peter
őstag

Okés, köszi :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12170) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Lehet olyat csinalni, hogy ha van par targy, ami most nem igazan megy, de nem elofeltetelei mar semminek, akkor azokat most kihagyom, viszont a 6. szemeszterben megcsinalom a szakdogat, le is adom s utana egy plusz felevben megcsinalom a kimaradt targyakat es utana allamvizsgazok?
Nezegettem ETR-t s nem irjak, hogy a szakdoga elkeszitesenek elofeltetele lenne, hogy legyen meg az összes kredit amit teljesiteni kell a felvett szakon.
Ti mit tudtok errol?

(#12171) _Petya_ válasza birno (#12170) üzenetére


_Petya_
őstag

Lehet ilyet csinálni. Viszont, ha most nem megy egy (több) tárgy, miből gondolod, hogy jövőre menni fog(nak)?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#12172) birno válasza _Petya_ (#12171) üzenetére


birno
addikt

Az ido tenyezovel van a problema, nem azzal, hogy nem tudom oket megtanulni.
3 matekos targy is van, amik problemasak, de segitseggel mennenek, mint eddig is, csak ebben a felevben a suli a melo mellett, bejott egy ceges, mcp vizsga felkeszules, angol tanfolyam, meg 2 program nyelvbol is fel kell gyurnom magam, mert vegre dolgozni fogok junior fejlesztokent egy projekten(ami persze pont vizsgaidoszakban kezdodik) s ezek mellett kellene rendszeres matek korrepetalas segitsegevel felkeszulnom, ami nem megy, ez sajna nekem mar sok s inkabb a fejlesztest reszesitem elonyben, mert ha most sikerul jo munkat lerakni az asztalra, akkor lehet mire meglesz a diploma mar 1,5-2 ev tapasztalattal rendelkezhetem, ami azert nem mindegy.

Amugy is iszonyat hamar felejtek s emiatt gondoltam arra, hogy ezen 3 targyat meghagyom kozvetlen allamvizsga elotti idoszakra, igy akkor nem kell ujra tanulni s attol tartok ha mondjuk kovetkezo alkalommal (5. szemeszter pl.) felvennem oket az osszes, adott szemeszterben levo targyak melle, akkor megint tul sok lenne s ne adj isten igy valami olyat is elbukok ezek miatt amit egyebkent nem s vegul rosszabbul jarnek mintha megtoldom egy plusz felevvel.
Meg tenyleg az van, hogy pl. a felevvel ezelott tanult dimat II-es cuccokra mar szinte egyaltalan nem emlekszem, igy elsore nem tunik rossz elkepzelesnek a nehezebb targyakat az allamvizsga elottre hagyni.

(#12173) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Tudna vki alapötletet adni a mostani Mestint kötproghoz?
Átrágtam a programon magamat, értem, hogy mi micsoda benne, mi mit csinál.
Tesztelgettem többféle paraméterrel, közben konzolra íratás, hogy az adott objektumok állapota hogyan is változik.
Tlképpen a mostani NNPlayer osztály is egészen jól reagál a környezetre.
Hogyan, milyen algoritmusokkal lehetne jobbá tenni?
Nem kell konkrét megoldás, csak ha 1-2 hozzáértő személy akadna, aki jártasabb ilyen témákban és kisegítene némi alapötlettel, melyet továbbfejlesztenék azt megköszönném.

[Mestint kötprog leírása]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12174) mgoogyi válasza pvt.peter (#12173) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Szasz,

Ha jól értem, akkor két űrhajó(ágens) van, amelyek tudnak mozogni és lőni. A cél az, hogy a kettő közül a te ágensed érjen el több pontot(több aszteroida kilövése, kevesebb ütközés).

Indulj el egy egyszerű stratégia megvalósításának irányába.
A példaágens a legközelebbi célpontra lő mozgás nélkül. - és általában az az alapfeltétel, hogy azt lenyomd.
Ezt már annyival túl tudod teljesíteni, hogy a te ágensed kikerüli az aszteroidákat, ha azok felé tartanak, így kevesebb pontlevonásod lesz ütközés miatt.
Játszhatsz arra is, hogy bemész az aszteroidák sűrűjébe, aztán nyilván te tudod hamarabb kilőni majd őket, azaz több pontot szerzel.
Súlyozhatod a célpontválasztást az aszteroida értéke alapján is, nem csak a távolság alapján.
Az első stratégia halál primitív változata annyi, hogy balra megyek egy kicsit, ha felém tart valamelyik aszteroida, aztán megkeresem a legközelebbit és lövök.

A környezetet nem néztem át, csak a feladatleírás pdf-et, meg a példaágens kódját futtotam át, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy a mozgás/lövés milyen sebességgel történik, melyik a célravezetőbb stratégia.

Azt javaslom, hogy találj ki és valósíts meg néhány nem túl bonyolult stratégiát, teszteld őket(és kombinációikat) a keretrendszerrel, aztán majd látod, hogy melyik lesz az ígéretes változat.
Ez munkás dolog, de nem vészesen nehéz, gondolkozni kell és menni fog. Amit mestint-en tanítanak, az nem kell hozzá egyáltalán.

Googyi

(#12175) pvt.peter válasza mgoogyi (#12174) üzenetére


pvt.peter
őstag

Udv!

Koszonom szepen a segitsegedet es a reszletes informaciokat.
Kiertekelesnel majd az NNPlayer agenssel fog "kuzdeni" a sajat jatekosom es ha jol emlekszem akkor legalabb 16/20 alkalommal kell gyoznie a jatekosomnak.
Azert is irtam az elozo postot mert azt hittem hogy vmelyik mestinten vett algoritmust erdemes beletenni az agensembe, de nem talaltam olyat ami kifejezetten jo lenne bele.
Az NNPlayer rendkivul egyszeru es primitiv megoldast alkalmaz ami tlkeppen nagyon jo kiindulasi alap. Mar van is egy ket elgondolasom, hogy mit is teszek bele.
Megegyszer koszonom szepen a segitsegedet :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12176) mgoogyi válasza pvt.peter (#12175) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Nincs mit.:)
Lényeg, hogy kezdj neki időben.
Sokan az utolsó 1-2 hétre hagyják, aztán keresnek valakit, aki megírja helyettük.

(#12177) pvt.peter válasza mgoogyi (#12176) üzenetére


pvt.peter
őstag

Persze, persze, ez természetes :D
Épp ezért kezdtem el a témával foglalkozni, hogy majd időben betudjam fejezni.
(Csak megvártam, míg végleges lesz a feladat, ennek a dátuma pedig okt. 26-a volt)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12178) Arpho


Arpho
csendes tag

[záróvizsga]

Ha júniusba szeretnék záróvizsgázni, akkor arra még nem most kell jelentkezni???

Modulón nincs feltüntetve, hogy ez (2012. 10. 08. 08:00 - 2012. 11. 04. 23:59 ) a beadási időszak melyik záróvizsgára vonatkozik...

(#12179) LestatVenom válasza Arpho (#12178) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

Mindig az aktuálisra vonatkozik, az az a most januárira.

(#12180) azbest


azbest
félisten

Teljesen idióta az egyetem vezetése.

Először a tanulmányokkal kapcsolatos ügyintézést elektronikusra váltják. Ez jó, nem kell bemenni feleslegesen személyesen.
Utána szétszedték három részre az elektronikus rendszert: etr, modulo, coospace. De még így is van amiért a to-ra és van amiért a hszi-re kell menni személyesen.
Most kitalálták, hogy aki 3adjára vesz fel egy kurzust, az névre szóló 2db levelet személyesen kell, hogy átvegye a TO-n, aláírnia hogy átvette. Ekkor lehet vizsgáznia és ekkor rúghatják ki, ha nem sikerül.
Megint lehet sorban állni, mert iszonyat lassú lesz az ügyintézés. Másrészt, aki attól fél hogy már a gyakorlaton kibukna, nem írja alá a papírt és akkor - ha jól értem - nem rúghatják ki. :W

(#12181) en.gin válasza azbest (#12180) üzenetére


en.gin
újonc

"az értesítést át nem vevő hallgatók névsorát eljuttatjuk az ETR üzemeltetésre. A névsorban található hallgatók mindaddig nem jelentkezhetnek fel vizsgára, amíg a kari eljárási rend szerint a nevükre szóló értesítéseket fel nem veszik a TO-n."

(#12182) pvt.peter


pvt.peter
őstag

RF zh-n milyen típusú kérdések várhatóak?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12183) zeus90


zeus90
aktív tag

Halihó!

Mest int kötprogban segítséget vállal valaki? Péntek éjfélig.

(#12185) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Érdemes-e a következő tárgyakból könyvet beszerezni és ha igen, mit?
- Hardver és szoftver rendszerek verifikációja
- Digitális képfeldolgozás
- Rendszerfejlesztés II.
- Multimédia

Illetve, ha kaphatnék egy kis beszámolót a tárgyak milyenségéről (akár egyéni tapasztalat), azt is megköszönném :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12186) PazsitZ válasza pvt.peter (#12185) üzenetére


PazsitZ
addikt

- Hardver és szoftver rendszerek verifikációja: erről nem hallottam jókat, de még nem vettem fel, szóval passz, de talán ehhez nem árt
- Digitális képfeldolgozás: a teljesítéshez elég az online elérhető jegyzet, de amennyiben érdekel a téma, ehhez bőven van irodalom.
- Rendszerfejlesztés II.: ehhez van egyáltalán konkrét könyv? Szerintem felesleges. A gyakorlati résznél az hasznos ha normális csapattal dolgozol együtt. (értsd: akik képesek rá és akarnak is csinálni valamit)
- Multimédia: szerintem inkább gyakorlatra koncentráló tárgy, persze biztos van hozzá többféle könyv is.

Szóval Rf, multi inkább gyakos tárgyak, gyengébb vizsgákkal.
Képf. tanulósabb, HWSV-m még nem volt, de nehéznek hallottam.

- http://pazsitz.hu -

(#12187) pvt.peter válasza PazsitZ (#12186) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi szépen a választ.
Logika, bonya után nem hinném, hogy olyan nagy meglepetés lenne a hvsv :)
Remélem így is lesz.

Hát jah rendszerfejlesztés I. -nél is az egyik csapattag repült, mert nem csinált semmit sem...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12188) pvt.peter válasza PazsitZ (#12186) üzenetére


pvt.peter
őstag

illetve még lenne két kérdésem, melyik előadást érdemes látogatni és melyik tanárnál érdemes felvenni az adott tárgyat?

Rendszerfejlesztés II (gondolom hasonlóan izgalmas lehet mint RFI :D )
-ea: Dr. Beszédes Árpád
-gyak: Dr. Vidács László, Nagy Csaba, Betyár Gábor

Digitális képfeldolgozás
-ea: Dr. Palágyi Kálmán
-gyak: Molnár Csaba, Kardos Péter, Németh Gábor, Hantos Norbert

Multimédia
-ea: Dr. Nyúl László
-gyak: Bodnár Péter, Lúgos Gábor

illetve Hardver- és szoftverrendszerek verifikációja, de ebből az előadást és a gyakorlatokat Dr. Gombás Éva tartja

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12189) krenett009


krenett009
újonc

Sziasztok!
Az évfolyamból többen tanácstalanok vagyunk bizonyos tárgyakkal kapcsolatban. Így szeretnék érdeklődni a következő tárgyakkal kapcsolatban, hogy van-e vizsgakurzus/ keresztfélév?
programozás alapjai
kalkulus I
számítógép architektúrák

Válaszotokat előre is köszönöm / köszönjük!

(#12190) pvt.peter válasza krenett009 (#12189) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ahogy nézem lesz Programozás alapjaiból keresztfélév.
Kalkulus I. illetve Számítógép architektúrákból nem lesz, vagy legalábbis még nincs meghirdetve.
Utóbbi két tárgyból érdemes az oktatónál érdeklődni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12191) Frenky89 válasza pvt.peter (#12190) üzenetére


Frenky89
őstag

Hol találtad meg a meghirdetett kurzusokat?

(#12192) pvt.peter válasza Frenky89 (#12191) üzenetére


pvt.peter
őstag

2 helyen is lehet böngészgetni:
1. https://web1.etr.u-szeged.hu/etr/SzakokKepzesek majd Dinamikus tanterv
2. Általános információk > Kurzusok, majd a megfelelő dolgokat beállítod és akkor listázza is

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12193) Frenky89 válasza pvt.peter (#12192) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi! :R

(#12194) h146363


h146363
újonc

Sziasztok, útmutatás kellene:(

nyáron mennék államvizsgázni, esetleg tudtok nekem ötletet adni, hogy a záróvizsgatételek kidolgozását hol lehetne megszerezni, esetleg valami egyéb fórum, vagy egyetemi hírcsárda? Esetleg a mostani vizsgaidőszakban államvizsgázott valaki ptm 2005 előtt felvetteknél, egyetemi, nappali szakon?

millió hála és köszönet,

(#12195) h146363


h146363
újonc

Szisztok,

esetleg az idénre tudna valaki programtervező-matematikus 2005 előtt felvetteknek szóló államvizsga tételek kidolgozásában segíteni?
A 2012-es ptm záróvizsga tételek is jók lehetnek sztem, nagyban biztos nem fog változni ahhoz képest

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12196) blend válasza h146363 (#12194) üzenetére


blend
újonc

Hi!

szerintem konkrét kidolgozása senkinek nincs, mivel
1.: azt nem viheted be az államvizsgára mint segédlet
2.: semmi értelme nincs kidolgozni, mivel a jegyzetekben midnen benne van ami szükséges, és egy csomó felesleges idő elmegy a kidolgozással

Én úgy tanultam, hogy az összes tételhez megkerestem az előadás jegyzeteket, kinyomtattam, persze csak a szükséges odlalakat/diákat. Majd azokat olvasgattam. És az tényleg csak olvasgatás volt, hisz nem az a lényeg, hogy bemagold, hanem azt hogy értsd, hogy mi van odaírva. Persze egy két tételnél a gyakjegyzet is kell mint pl logika, hisz egy rezolúciós tétlnél illik egy példát felírni, és megcsinálni.
Egyébként a tanulási idő nálam 2 hét volt. Kb napi 3-4 tételt kellett így (újra) elsajátítanom.
A feleletre beviheted a kis kidolgozásodat, amit a felkészülési idő alatt írtál, abba bármikor nyugodtan belenézhetsz, szóval tényleg nem olyan nehéz mint gondolja az ember.

btw, én is keresgéltem kidolgozást, de örülök, hogy nem az alapján készültem fel.

(#12197) Feri1990 válasza h146363 (#12195) üzenetére


Feri1990
tag

Ilyen téren szerintem ne legyél lusta. Szó szerint kidolgozni nem lehet egyes tételeket, mert néhol lefedik a tantárgy felét, tehát összegyűjtöd szépen, hogy mihez mit gondolsz és azt kinyomtatod.

Ha ez megvan akkor esetleg magadnak írhatsz belőlük egy kis vázlatot, hogy amikor tanulod könnyebben eligazodj (de ezt nem viheted be majd a vizsgára való felkészüléskor)

A neten terjengő "kidolgozások"-ban meg néhol nem is a tételhez tartozó dolgok vannak és akkor lepődsz meg mikor full mást kérdez majd a bizottság :)

Másrészt amikor összeszeded a dolgokat már rendszerezed, hogy mihez mit kellene tudni - tehát közben is tanulod :)

(#12198) h146363 válasza blend (#12196) üzenetére


h146363
újonc

Szia

köszönöm szépen a gyors választ

én sem az alapján tanulnék, csak mivel mér régen végeztem, csak az államvizsgát eddig halogattam, attól félek, hogy nincs minden előadásjegyzetem meg, illetve a gyak anyagok, mivel papirosak, a felől több kétségem van
ezért keresgéltem egy félét

szóval nem megúszni, csak kiegészíteni akartam azt ami megvan

üdv.

(#12199) A szerzetes válasza blend (#12196) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Dettó. Összeszedtem az anyagokat, megnéztem minden tételhez, hogy mit hol találok, hogy na a két óra alatt kelljen keresgélni. Ezután pedig megnéztem azokat a tételeket, amiket kevésbé értettem, vagy olyan tárgyakhoz voltak köthetőek, amik hallatán még a térem is remegni kezdett :D

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12200) sss válasza h146363 (#12194) üzenetére


sss
senior tag

Linkelj már be egy tételsort pls, hogy lássam pontosan mik is kellenének neked.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.