Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-25 16:28:38

LOGOUT.hu

Üdv! Olvasd el, ha új tag vagy, illetve mielőtt képet osztasz meg!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Ha már katicák és lepkék, akkor ....

Nos másnál is láttam már, hogy a kapor a kertben vonzza ezeket a bogarakat, nálunk is fosztogatják a kaprot :DD De közben azért meg, megállnak :DD

Bogarak a kapron ....

Nokia C7 - Camera Pro szoftver - Iso 100, élesítés teljesen levéve, 7,9 mpx, 100%-os JPG, - Nagyító lencse + photoshop 3

Sajnos a nap nagyon erősen megcsillant a bogarak páncélján.

[ Szerkesztve ]

(#1402) biocran


biocran
csendes tag

Ez megint nem az a kép amire az ember felkiált hogy húú de szép :)

legyek egymáson

(#1403) pucz válasza Polarstar (#1395) üzenetére


pucz
senior tag

Hát, én ehhez már nem bírok mit hozzáfűzni....
Valami egyéb állat? Esetleg... ;]

(#1404) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Mi van ma?? A szaporodás világnapja, vagy mi? :)) :W

Üdv. Johnny

(#1405) andikaaa válasza kameraman77 (#1401) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Wow! Ekkora területre tudtál fókuszálni vagy focus stacking technikával készült?

(#1406) bajaki válasza biocran (#1402) üzenetére


bajaki
őstag

Hát ez egyre jobb. :DD

(#1407) kameraman77 válasza andikaaa (#1405) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Nem nyúltam a fókuszhoz programmal. Ugye a C7-esen nincs autófókusz, egy nagyítólencsét tartok elé, és legnagyobb felbontáson csináltam a képet (8mpx), így volt miből kivágni. A lencsém elég nagy, tehát a széleken a torzítás itt azért eloszlik.

(#1408) andaxin76 válasza kameraman77 (#1401) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Nagyon király a mélységélesség!!!!!

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1409) jonnyjoker01 válasza kameraman77 (#1407) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Azért az csodálatra méltó, hogy mit ki lehet hozni egy fixfókuszos telóból egy lencsével. Ráadásul a C7 képminõsége kiemelkedõ. Mélységélesség tényleg káprázatos, persze a nagy lencse+fixfókusz miatt. Csak így tovább! Mellesleg lehet keresek otthon egy fixfókuszos telót plusz lencsét és próbálgatom a mélységélességet :)

Üdv. Johnny

(#1410) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Mai képem:
Kb. 3 mm-es rovar.

ZTE Grand X In
Makró lencse

(#1411) bepken válasza andaxin76 (#1398) üzenetére


bepken
veterán

hmmm de szép is a szerelem :D szinte előttem a párbeszéd, ahogy elmagyarázod Neki, hogy mindezt egy párzó katicákat ábrázoló kép váltotta ki belőled ;] - na jó ez nem az a topic... :DDD

kameraman77! eskü veszek egy C7-est.... :DD :R

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1412) andaxin76 válasza bepken (#1411) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Hát igazából meg sem próbáltam előadni magam :)) Nem beszél velem 2 hete az új hobbim miatt:-) És az is idegesíti h megyünk az utcán,én se szó se beszéd telefonnal a kezemben hasravágódok.Egyszer meg is kérdezte mit keresek....Hát mit keresnék???Persze hogy a FÓKUSZT!!! :))

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1413) legiaap válasza Blyan (#1375) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most néztem, hogy lehet venni olyan tokot is, amire ez a lencse rá van építve.
Úgy is jól nézett ki.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1414) bepken válasza andaxin76 (#1412) üzenetére


bepken
veterán

mi mást is kereshetnél az utcán, nem igaz? :DDD ajj a Nők a legtöbb ilyen hobbit nem értékelik egyébként...ugyanis ezek olykor náluk is jobban lekötnek minket :P
de fotózgass csak! attól még a végeredmény biztos tetszeni fog majd neki :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1415) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Köszönöm a dicsérő szavakat :B Azért a C7-nek vannak korlátai, ha kevés a fény eléggé mossa a képet, pl erdős terület kissé már vízfestményesedik, épületeknél nincs gond. Viszont a videófelvétele nagyon jó!

Esti próbálkozás

Szem és tükröződés

Próbáltam pont középre nézni, kicsit "gülüsztettem" is a szemem. De így a szembogaram köré sikerült játszani a lencse karimáját.

C7 - alap fotóprogram, nagyító lencse és photoshop 3

[ Szerkesztve ]

(#1416) Polarstar válasza kameraman77 (#1415) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Határozottan ügyes! :C

A C7 meg egész jó kis gép. Az egyik legszebb Nokia formaterv...
Az EDOF kamera mire nem képes.

Mellesleg a Bobtail-nek is volt kapros-bogaras képe. Na az nekem a másik gépen háttér volt.
Idén pedig trónfosztás volt. Wa2x gombás fatörzse az idei nyertes - eddig.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1417) jonnyjoker01 válasza andaxin76 (#1412) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:)) Dõlök elfele...

Andikaa szép lett a bogarad... de a mélységélesség... vegyél te is c7-et :DDD

Üdv. Johnny

(#1418) andaxin76 válasza bepken (#1414) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Hát remélem tetszeni fog :DD

Akkor megtöröm a csendet ma már kedd van és én vagyok az első..

Ennek a bronz fának a lényege,ha születik egy csecsemő Kaposváron a fára kerül egy levél alakú lemez amiben a pici neve van.Az ÉLET fája

Ez ittegy félresikerült landolási kísérlet tipikus esete néhány lábtöréssel és zúzódással elegyítve,természetesen eszméletlen állapotban..
más szögből
szintén

Őnagyon cuki fotogén alkat,miden kattintás után fordult egyet,hogy minden formás kis domborulatát láthassam.Biztos szuka lehetett :))
Más szögből
Ismét

Talán ibolya??
jég
virág

Lg optimus 4x hd/Minolta lencse/PS

Ma már szerintem nem lesz kép,mert bridge-el megyek terepre :)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1419) jonnyjoker01 válasza andaxin76 (#1418) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tetszik a félresikerült landolás :) és a virág is.

Üdv. Johnny

(#1420) kameraman77 válasza andaxin76 (#1418) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Az első félresikerült landolásos kép nagyon jó lett :C . És a két virágos is.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Polarstar válasza andaxin76 (#1418) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez egy mezei árvácska... Igen finom, frissen sült kenyérre emlékeztető illata van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1422) dionaea


dionaea
őstag

nagyon keményen toljátok a makrókat. Lassan nekem is szerválnom kellene egy lencsét. A nagyítós dolog nem jött be . Jók vagytok

(#1423) andikaaa válasza andaxin76 (#1412) üzenetére


andikaaa
aktív tag

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(#1424) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Délelőtti munkába menés közbeni képek.

bogár - piros

bogár - zöldes-kékes-türkíz

dongóféleség

lepke

ugyanaz a lepke

Amúgy a direkt napfény, vagyis a visszaverődése+a lencse+a telefon szenzora nincsenek túl nagy barátságban, lassan kezdem kiismerni, hogy ilyen esetben csökken a vonalélesség.

(A képek készültek: Nokia C7 + CameraPro szoftver - ISO100, élesség levéve nullára, 100%-os JPG + lencse + photoshop ps3 ) (Amúgy a sima Nokia kamera program egy 8mpx-es képet olyan fél megásra csinál, a camerapro pedig 5-6 megásra, ami azért nem kis különbség (lényegében 10x nagyobb a képfile mérete) - még ha lehet, hogy itt vannak felesleges adatinformációk is. (vagy nem tudom, nem értek hozzá :DDD )

(#1425) Polarstar válasza kameraman77 (#1424) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon csinos modelljeid vannak!

A fémes bogár különösen odab.szós. Hogy ez mekkora? :Y Mit eszik? Csoda, hogy nem tört le alatta virág!

Nagyon jó kis képeket készít a C7! :K /Nem győzöm csodálkozni rajta./

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1426) Blyan válasza kameraman77 (#1424) üzenetére


Blyan
félisten

Le a kalappal barátom. Vicc nélkül porba alázódik jó pár auto fókuszos masina ezek láttán.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1427) bepken válasza Blyan (#1426) üzenetére


bepken
veterán

épp azon gondolkozom, hogy átállítom a fókuszt végtelenre....a végeredmény ugyanaz lenne, nem? (mármint makró lencsével persze)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1428) Blyan válasza bepken (#1427) üzenetére


Blyan
félisten

Nem teljesen szerintem. Másrészt itt nem csak a fixfókusz ami jó, hanem a képek úgy teljes egésszében.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1429) bepken válasza Blyan (#1428) üzenetére


bepken
veterán

ezzel egyet kell értsek, szerintem a Kolléga simán elmehetne agysebésznek, amilyen stabilan tudja tartani a telefont, a képek ugyanis szép élesek :D

most kicsit lehet, hogy OFF leszek...pár napja valaki azzal illette egyik képemet, hogy "walking dead-es" fílingje van. bevallom őszintén, ezzel a képpel teljesen más érzéseket szerettem volna kifejezni, de sebaj :D

most ebből készítettem egy új verziót:

a minőségért bocsi, elég barkácsolós volt a történet :D (plusz most ismerkedek a PS lehetőségeivel)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1430) kameraman77 válasza bepken (#1429) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Nagyon jó kép! :R Szerintem semmi gond a minőséggel.

A C7-re visszatérve amikor lencséről beszélek, akkor nem boltban vásárolt makró lencséről, hanem egy ezer éves, talán távcső, vagy valamilyen extra nagyító lencséről, amely a közepén elég vastag, mindkét oldalán középre domború. (Köszönöm egyébként a dicséreteket, de van még hova fejlődni)

Ezt a nagyító lencsét használom a makróhoz, még kb 2 éve kezdtem vele, amikor a Kodak Zx3-as mini digitális videókamerámhoz eszkábáltam belőle makró előtétet. Most ezt fogom a telefon lencséje elé, a két lencse között olyan 5-7 mm távolság van.

(#1431) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Ez a makró lencse mágnessel tapad a telefonomra, azaz a tokra. Szerintetek a mágnes nem árt a mobilnak? Nem lesz baja tőle?

(#1432) bepken válasza kameraman77 (#1430) üzenetére


bepken
veterán

köszi, próbálgatom a különböző funkciókat. sajnos arra még nem jöttem rá, hogyan lehet élsimítani....így a "The Walking Dead" felairat elég fűrészes maradt (jobb híján a sorozat egyik banner-jéből lett kiollózva, úgy sejtem, ettől maradtak ilyen kis hibák rajta...)

egy ilyen távcsöves megoldáson én is gondolkozok. a legnagyobb problémát a lencse kicsi mérete okozza szerintem, mivel a kép szélei könnyen torzulnak bizonyos fényviszonyoknál. egy több centi széles lencsével ez nyilván kevésbé fordulhat elő. van itthon egy nagyító, de azzal nagyon kicsi a nagyítás mértéke (kissebb, mint a CAMEO lencsémmel)...szóval az nálam nem jött be.

remélem, hétvégén lesz egy kis időm fotózgatni, a napokban inkább csak gyönyörködtem a Ti képeitekben :) na meg szerkesztettem, próbálkoztam.

(#1431) andikaaa! ez bennem is felmerült már, igaz nekem a telefon tokom (amit szétszabdaltam :D) kapcsán. szerintem, mivel közvetlenül nem érintkezik a mágnes a telefonnal, nagy kárt nem tud benne tenni. pontosabban: ha bármi kárt tudna okozni, akkor az már megtörtént volna azóta, hogy használod :) de ez csak tipp, sajnos teljes biztonsággal én sem tudok semmi megnyugtatót mondani :/

(#1433) kameraman77! laikusként úgy gondolom, itt nincs szó számottevő mágnesességről. főleg úgy, hogy egy tok is van a telefon és a mágnes között. meg hát tényleg belegondolva...ha baja lehetne tőle, már előjött volna, nem? :/

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1433) kameraman77 válasza andikaaa (#1431) üzenetére


kameraman77
aktív tag

szerintem ez nem off téma :) Én is ezért nem vettem még ilyet, mert félek, hogy a mágnesesség kárt tehet a telefonban, vagy akár a memóriában.. de lehet, hogy butaság.

(#1434) Blyan válasza andikaaa (#1431) üzenetére


Blyan
félisten

Nem árt neki.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1435) pucz válasza bepken (#1429) üzenetére


pucz
senior tag

wallpaper gyanús! egyébként én mondtam, hogy walking deades filingje van..

(#1436) hacki87


hacki87
senior tag

szitakötő1

2

galaxy s3 + ps próbálkozás

(#1437) bepken válasza pucz (#1435) üzenetére


bepken
veterán

igen, tényleg! bocsi, nem találtam a hozzászólást, csak azóta ez a gondolat volt bennem :D aztán tegnap nekifogtam a megvalósításnak, ma pedig befejeztem :)

hasonló ötleteket máskor is szívesen fogadok! ;)

(#1436) hacki87! szép! na őt is biztos elég volt körbevágni :D a lábai kicsit eltűntek, talán egy kis plusz kontrasztot adhatnál még arra a részre. ha már úgyis kiemelés :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1438) kameraman77 válasza hacki87 (#1436) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Ezek brutálisan jók! Azért ezeket már nem nevezném próbálkozásnak. :C Főleg a második tetszik nagyon.

(#1439) hacki87 válasza bepken (#1437) üzenetére


hacki87
senior tag

szia köszi!

kontrasztot mind a 2 képen adtam rá pluszba de lehet még egy kicsit elbírt volna. :) a lábaknál meg lehet sok lett a radír. ezért próbálkozás. :) Reggel még könnyű dolgom volt nem igen akart repkedni. napközben láttam egy szép kéket de az örökmozgóba tolta.

(#1438) kameraman77 : köszi :)

v2.0

itt meg maradtak a lábak.

[ Szerkesztve ]

(#1440) pucz válasza hacki87 (#1436) üzenetére


pucz
senior tag

Az elsőnél szörnyű a blur effect kivitelezése. A 2. oké! Az első is az lenne, ha rendesen körbebírtad volna jelölni. De tudom, nem egyszerű..

[ Szerkesztve ]

(#1441) hacki87 válasza pucz (#1440) üzenetére


hacki87
senior tag

körbe jelöltem csak aztán radírral töröltem az éles rétegből, hogy ne legyen durva az átmenet, de akkor nem lett tökéletes. :)

(#1442) pucz válasza hacki87 (#1441) üzenetére


pucz
senior tag

Nagy nagyítás alatt, maszkolva, kikellett volna pepecselni a lábak körül! :) Az a körbe kivágott éles rész nagyon tré(fás). Számomra! De mint építőjellegű kritika, nem fikázás, úgy mondom. Vannak neten egész jó oktató anyagok.

(#1443) bepken válasza hacki87 (#1439) üzenetére


bepken
veterán

ez mondhatni csak szőrszál hasogatás lett volna, a kép így is üt :) de én arra gondoltam, hogy a lábát (értsd: csak a lábakat :) ) kijelölni, majd csupán erre a kis területre nyomni még egy kis kontrasztot. de más módon is el lehetne érni a kiemelést, pl én szoktam játszani az árnyékokkal és a csúcsfényekkel is. (ezt persze már a komplett képen!)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1444) hacki87 válasza bepken (#1443) üzenetére


hacki87
senior tag

Legközelebb majd úgy is megpróbálom köszi a tippeket.

Pucz: majd rákeresek. Gondoltam, hogy nem fikázás csak segíteni akarsz. Köszönöm

(#1445) jonnyjoker01 válasza hacki87 (#1436) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A második nagyon tetszik! 5letes!

Üdv. Johnny

(#1446) andaxin76 válasza bepken (#1429) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Nagyon tetszik,különben is kedvenc sorozatom :)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1447) bepken válasza andaxin76 (#1446) üzenetére


bepken
veterán

nem lehúzni akarom, valóban szuper kis sorozat... de akkor olvass egy kis képregényt is! ;) (úgy az 5. kötetig még spoiler veszély sincs)

bocsi az OFF-ért :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1448) Wa2x_ válasza hacki87 (#1436) üzenetére


Wa2x_
veterán

Látom írták már, a 2. kép jó, bár nekem az is túl "digitális", az elsőnél szörnyű a blur tényleg... :O :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1449) hacki87 válasza Wa2x_ (#1448) üzenetére


hacki87
senior tag

Keresek majd erre a blur re vmi gyakszit. :-) de ha tudsz valami jót akkor jöhet privátba is.

[ Szerkesztve ]

(#1450) Wa2x_ válasza hacki87 (#1449) üzenetére


Wa2x_
veterán

Attól függ, milyen programot használsz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.