Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-25 16:28:38

LOGOUT.hu

Üdv! Olvasd el, ha új tag vagy, illetve mielőtt képet osztasz meg!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) paperboy


paperboy
senior tag

Egy kis érdekesség :)

Sebtiben csináltam a képeket, nem egy nagy kompozíciók, Exif adatok megnézése nélkül kitaláljátok milyen telóval csinálhattam?

képek

Köv. héten próbálok majd valami kreatívabbat.

(#1802) andaxin76 válasza paperboy (#1801) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Talán nokia 3310??? :DD'

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1803) paperboy válasza andaxin76 (#1802) üzenetére


paperboy
senior tag

Majdnem :DDD

(#1804) pucz válasza paperboy (#1801) üzenetére


pucz
senior tag

Nagyok a képek (még le sem jött...)

Nokia 808 PureView? Csak egy tipp! De megnézem most őket...

mod: megnéztem mivel készült, miután megnéztem a képeket! de nem lövöm le a poént. hogy jutottál hozzá? :))

[ Szerkesztve ]

(#1805) paperboy válasza pucz (#1804) üzenetére


paperboy
senior tag

Titokos :) De nem az enyém... :(

(#1806) pucz válasza paperboy (#1805) üzenetére


pucz
senior tag

Szomorú! :DD

(#1807) paperboy válasza pucz (#1806) üzenetére


paperboy
senior tag

Hát gondolhatod... :O

(#1808) andaxin76 válasza jonnyjoker01 (#1799) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Köszönöm :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1809) BigBlackDog válasza paperboy (#1801) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Méret és felbontás árulkodott már. De én is elsőre vakvágányra eveztem. Legalább kipróbálhattad. :)

(#1810) paperboy válasza BigBlackDog (#1809) üzenetére


paperboy
senior tag

Majd köv. héten még próbálgatom :)

(#1811) andaxin76 válasza paperboy (#1810) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Sajnos én még nem tudtam megnézni mert elment a netem,a telómon meg a 3g most botrányos,de majd bepótolom.

Addig is egy [virág]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1812) paperboy válasza andaxin76 (#1811) üzenetére


paperboy
senior tag

Jó lett, kicsit olyan, mint ha táblacsokin lenne :D

(#1813) andikaaa


andikaaa
aktív tag

(#1814) andikaaa válasza andikaaa (#1813) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Még egy: Süni hátulról

ZTE Grand X In

(#1815) pucz válasza andikaaa (#1814) üzenetére


pucz
senior tag

Voltak már neked ennél minőségibb képeid is Andika! :)

(#1816) paperboy válasza pucz (#1815) üzenetére


paperboy
senior tag

andikaaa: egyetértek puczal... :( De nem sikerülhet mindig tökéletesre.

pucz: Na milyen az S3? Próbálgatod?

[ Szerkesztve ]

(#1817) pucz válasza paperboy (#1816) üzenetére


pucz
senior tag

Próbálgatom, amennyire bírom. Ami rossz, hogy mindig kell legyen nálam valami kendő, vagy direkt erre való eszköz. Ugyanis a lencsét olyan könnyű összepiszkolni, és már kész is a hót életlen, homály kép.

Meg szerintem makróba nem bír olyan közel menni, mint az alcatel. De egyébként jó! Megyek majd terepre, csak sok a gond, így igazábol időm sem nagyon engedi! :D

A kamera beállítások szintén újjak nekem. Az alcatelbe fele ennyi lehetőség sem volt. Meg ami volt, az nem nagyon ért sokat. Itt meg minden lehetőség ténylegesen csinálja a dolgát. Így ez is furcsa! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1818) Bozek


Bozek
nagyúr

Lehetett volna jobb is, de igazából azt akartam vele megmutatni, hogy a Handy Photo-val miket ki lehet hozni egy fényképből. :)

[link]

(#1819) Wa2x_ válasza Bozek (#1818) üzenetére


Wa2x_
veterán

Zajt? ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1820) Bozek válasza Wa2x_ (#1819) üzenetére


Bozek
nagyúr

A zaj az rajt volt az eredetin is. Nappal szembe fotózásnál sajnos a sötét részek zajosak.

(#1821) Wa2x_ válasza Bozek (#1820) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tudom, csak cinkeltem... :) A színek jók lettek.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1822) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Végre! :))

Péntek esti vihar alatt egyedül voltam, gondoltam itt az idő villámokra vadászni. Elindítottam a Camera360-at, mert a gyári appban nincs sorozatfotó. Közel fél óra alatt csináltam 1622 képet, ebből 4 db-on lett villám, de inkább csak 3 értékelhető valamelyest. Életem első villámai! :D Amúgy a minőség szar, de ennyit tud a gép.

1 | 2 | 3 | 4

Pár makró: bögöly | kövek

...és egy kis éjszakai mászás és óriáshintázás a munkahelyemen.

Ace 2

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1823) dionaea válasza Wa2x_ (#1822) üzenetére


dionaea
őstag

Én is próbátam villámot teloval. De magyon nehéz. Zaj rengeteg illetve vagy kiég vagy semmi nem látszik.ezekem a záridőt nem lehet állítani meg igazán semmit. Sajnos

(#1824) BigBlackDog válasza dionaea (#1823) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Androidra nincs olyan app, ami kifejezetten villámfotózásra van és hasonlóan működik, mint ez (csak szoftveresen)?

[ Szerkesztve ]

(#1825) 0xmilan válasza BigBlackDog (#1824) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem kifejezetten villámfotózásra, de létezik. A legegyszerűbb, ha egy time lapse appal megmondod neki, hogy x másodpercenként fotózzon és kirakod az ablakba.

(#1826) BigBlackDog válasza 0xmilan (#1825) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, erre gondoltam, meg aztán Wa2x_ is így csinálta. Csak a tapasztalat alapján eléggé kevés lesz így a használható kép. Valami olyan app kéne, ami a lecsapó kezdetén már elkezd exponálni, de ezek szerint ilyen még nincs.

(#1827) pucz válasza Wa2x_ (#1822) üzenetére


pucz
senior tag

A 3. meg 4. villám nagyon jó lett. Én is szerettem volna fotózni villámot, de ide csak szél jutott, meg nagyon messze villám, ami csak megvilágított pár felhőt. :( Majd legközelebb!

Kíváncsi lettem volna a minőségre pedig, mert elég gyors az elsütés, meg van gyári sorozat is, ami szintén gyors!

(#1828) 0xmilan válasza BigBlackDog (#1826) üzenetére


0xmilan
addikt

[link] Ezzel utólag kell, 3 mp-en belül exponálni. A preview képből hozza vissza valahogy, tehát nem teljes felbontású képeket lő, hanem 480p-720p.
[link] Ez viszont érdekesebb, mert elvileg fénybehatásra exponál. A visszajelzések szerintem nem működik minden telefonnal.

(#1829) jonnyjoker01 válasza Wa2x_ (#1822) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A harmadik és a negyedik villám tuti lett! Én mielõtt ellopták a fényképezôgépem úgy "fotóztam" villámokat, hogy videóként vettem fel, hogy majd kivágok egy jó képkockát :)) Persze a extraviharos-villámos videó az sd kártyán maradt amit ugyebár a lopás után nem tudtam visszatenni... Azóta nincs pénzem egy másikra (15 vok, nem élek egy dúsgazdag családban és nincs fizetésem :DDD)

Üdv. Johnny

(#1830) Bozek válasza pucz (#1827) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ide jutott villám is, de nem volt az eszembe, hogy lefotózzam. Pedig volt a közelbe is pár. Az egyiknek köszönhetően egy modem, egy router, egy DVD lejátszó és egy erősítő (TV-hez ilyen olcsó Hama) a veszteségem...

A CameraPro amúgy elég jó sorozatfelvételre, be lehet állítani akár több száz képre is és nyomja egymás után. Igaz, a 3-as verzióval valami gond van, mert 40 képből vagy 5-öt ment el. A 2-esből az utolsó változat még jó, de azt már törölték a Play-ről, csak a mentésem van meg szerencsére. Igaz, az előbbi 10 megás képet ment, míg az utóbbi "csak" 2,5 megásat 100%-os JPEG-el, 13 megapixeles felbontással. Lehet, hogy lejjebb kéne vennem a 3-asban a felbontást és akkor el is mentené az összeset. Majd kitapasztalom.

(#1831) pucz válasza Bozek (#1830) üzenetére


pucz
senior tag

Erre semmi :( Mondjuk ide kb sose jut az ilyen dolgokból. A hó is elkerül mindig...:DD De majd egyszer!
Amúgy ez a CameraPro sima képnél milyen minőséget produkál? Mert a gyári app úgy vettem észre, hogy elég sokat tömörít a képen.

(#1832) Bozek válasza pucz (#1831) üzenetére


Bozek
nagyúr

Majd csinálok képeket ugyanarról a témáról gyárival, CameraPro 2-vel és 3-al is, aztán felrakom. De már besötétedett. :D

(#1833) pucz válasza Bozek (#1832) üzenetére


pucz
senior tag

Már várom! :))

Egyébként én ezt nézegetem most nagyon: ProCapture
Elméletileg jó. De majd megnézem, hogy mit tud! :DDD

(#1834) pucz válasza Bozek (#1830) üzenetére


pucz
senior tag

ProCapture kilőve, nem jön be tudásilag. Most próbálgatom majd a CameraPro-t. Camera FV szintén csak parasztvakítás. PNG-be megvan 10 mega a kép, de olyan tré minőség! Később nézek valami CWM flashelős kamerát! :DDD

(#1835) andaxin76 válasza Wa2x_ (#1822) üzenetére


andaxin76
aktív tag

A 4.villám és a bögöly bejövős...
Kár hogy kevesen vagyunk akik nem csak bogarakat meg virágokat fényképezünk,és hogy kevesen szerkesztik meg a fotót.Most nem élességre és színegyensúlyra gondolok.Szerintem megfelelő szerkesztéssel egy sz@r képből,témából is lehet értékelhető művet komponálni.... :-)

Ja és a változatosság kedvéért [növény] :-)
Sajnos a nevét elfelejtettem.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1836) pucz


pucz
senior tag

Pár random teszt kép.

Össze-vissza fókusz...

virág, távoli

virág, közeli

Hát nem azért. De egy ilyen árú terméknél, jobbat várna az ember. Wa2x kezében biztos jobban mutatna egy kép. Sőt, BIZTOS! De így első pár kittingatásra jobbat vártam. Bár lehet, hogy csak Én vagyok a láma, és elveszek a beállítások között. Mindenesetre picit csalódott vagyok...

Mod: valaki szerkesztene rajta egy keveset? Csak hogy minőségileg mit lehet kihozni belőle...

[ Szerkesztve ]

(#1837) Wa2x_ válasza pucz (#1836) üzenetére


Wa2x_
veterán

Melyiket szeretnéd viszont látni szerkesztve?

Amúgy sztem semmi gond a minőséggel! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1838) pucz válasza Wa2x_ (#1837) üzenetére


pucz
senior tag

Amelyik a kedves szerkesztőnek szimpi! :R
Amúgy nem tudom, így vissza nézve nem vészes. De voltam jobban elragadtatva is már teló fényképezőtől. Pl S5230 > X10 Mini Pro & OT-995

Áh, már idegesít ez a fényképező... :DDD Mindjárt kimegyek a szabadba fényképezni! :(((

[ Szerkesztve ]

(#1839) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Nekem tetszik, bent az első 5-ben még mindig. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1840) pucz


pucz
senior tag

Találtam egy érdekes cikket.

Ha jól bogoztam ki, egyféle út a telefonos RAW formátumhoz. Kár hogy nem vagyok valami nagy angolos, és programozó sem! :DDD

(#1841) Wa2x_ válasza pucz (#1840) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem működik, azt írják a kommentelők.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1842) pucz válasza Wa2x_ (#1841) üzenetére


pucz
senior tag

Az Alcateles mélyvízbe van pár agy, majd felvetem valamelyiknél a kérdést, hogy lehetséges-e. Bár szerintem ezt hardveresen is tudnia kéne..szvsz.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1843) 0xmilan válasza pucz (#1842) üzenetére


0xmilan
addikt

Vannak olyan Canon bridge gépek, amikben gyárilag nincs RAW, de módosított szoftverrel lehet engedélyezni.

(#1844) andaxin76 válasza Wa2x_ (#1839) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Szerintem sem rossz.Bár néznék olyan képeket a telótól,amin több tárgy,dolog van,több mindenhez lehet viszonyítani.Pl mint az 1811 es hozzászólásomban.

Milangfx én most egy sony a77 re kuporgatok....1 év és tuti összejön az ára

[ Szerkesztve ]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1845) pucz válasza andaxin76 (#1844) üzenetére


pucz
senior tag

Én D3100-ra, meg egy fasza obira! :DDD Pentax DSLR is szimpi nagyon, de nyílván Nikon lesz a befutó!

(#1846) Wa2x_ válasza pucz (#1845) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha vennék én is Pentax-ot vennék, csak drágák az obik az a bajom... :(

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1847) pucz válasza Wa2x_ (#1846) üzenetére


pucz
senior tag

Láttam 140 környékén már DSLR-t, egy alap obival. De ahhoz ugye még kéne egy obi, minimum! Ez így árba nem lenne vészes, meg utána összekuporgatni egy nagyobb obira. Csak azt nem tudom, hogy minőségben milyen. Vajon nem hiába nem látni mindenkinél Pentaxot, vagy csak azért nem látni, mert nincs annyira a köztudatban. Én mindenesetre bevállalnék egyet, valamiért nagyon szimpatikus!

K-30 - Fehérbe nagyon komáznám. De elméletileg a K-5 jobb, mintha úgy olvastam volna. Kérdés, hogy mennyivel, megéri-e azt a plusz 100.000 ft-ot. Ja, és csak váz, obi nélkül! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1848) andaxin76 válasza pucz (#1847) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Ha már kicsi a világ. Puczal egymás valódi nevét nem ismerve,ugyanazon facebook bejegyzéshez szóltunk hozzá..Gyanús volt a profilképe.Ami egy napraforgó mező,egy épület betonvázával :-) Mindjárt levágtam ki lehet.Úgyhogy már ott is ismerősöm Puczi koma :DD

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1849) Wa2x_ válasza pucz (#1847) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nekem a K-500 kellene. :))

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1850) pucz válasza andaxin76 (#1848) üzenetére


pucz
senior tag

Gyanús voltál, FlickR képről méghozzá. Mármint amikor bejelöltél! :DDD Utána elég volt csak megnézni a képeid. Asszonkád, gyerekek a motoron. :))

Csak tudnám (emlékeznék... ;]), hogy mihez szóltam hozzá, ahova te is! :DDD

(#1849) Wa2x_:

Nem vészes. 150-ért lehet kapni, egy alap 55-ös obival. De van egy (szerintem) best buy is. 180, és megkapod ennyiért a gépet, egy alap 55-ös obit, meg pluszba kapsz mellé egy 200-as obit! De plusz 40, vagy 50k egy macro 300-as obi! :DDD

Na, a végén még lehet csak Pentax lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.