Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-25 16:28:38

LOGOUT.hu

Üdv! Olvasd el, ha új tag vagy, illetve mielőtt képet osztasz meg!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) pucz válasza andaxin76 (#1149) üzenetére


pucz
senior tag

Hát, azért attól messze vannak! De azért köszi! :DDD

(#1150) hagel: Nem nagyon tudom, hogy melyikre gondolsz, mivel nincs pitypagos képem! Szvsz..
De ha rosszul tudom, javíts ki! :R

Amúgy a halastós egy egyszerű Ps effects, meg Lr fények, színek! :B Örülök, hogy tetszik! Köszönöm.

(#1152) Polarstar válasza paperboy (#1068) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szup-per!

Na, majd én is jövök pár sásliliom képpel... Kard ki kard! ;]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1153) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez itt pedig egy pitypang - termés.

a te képed! :K :R

Andiaka! Te pedig egyre bogarasabb leszel! :P A színes legyek nagyon klasszak!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1154) anony.name1


anony.name1
tag

Megvan! Míg nincs lencsém, fogok egy laptopot, az USB webcamot, és úgy fotózok virágokat meg bogarakat :DDD :DDD
Nagyon közelire be lehet állítani a fókuszt :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 4 (mido) - Samsung S5K3L8 sensor

(#1155) paperboy válasza kelekyle (#1125) üzenetére


paperboy
senior tag

Köszi! :)

(#1156) pucz válasza Polarstar (#1153) üzenetére


pucz
senior tag

Bocsásson Nagyság! ;] Kicsit szétszórt vagyok, és teljesen más képre gondoltam. Majd holnap lehet átgondolom! Köszi a tippet, és a kóró nevét! :R

(#1157) pucz válasza anony.name1 (#1154) üzenetére


pucz
senior tag

Egy sör fejébe (Fácán ;] ), tudok postázni egy távles lencsét! Én is azt használom! Hogy mennyire jó, azt a képeim megmondják. Nem egy hű de jó minőségű, de lényegesen jobb vele makrózni, mint alapban!

(A sör rész csak vicc. Nem használom, számomra amúgy is felesleges! Dupláért meg bocs.)

[ Szerkesztve ]

(#1158) Polarstar válasza pucz (#1156) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pacsit bele! :R :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1159) bepken


bepken
veterán

na hát akkor így kissé megkésve még szeretnék mutatni pár képet (immáron tegnapi) - mit mondjak...volt termés bőven :) ez már csak a szemezgetés eredménye:

lilás/rózsaszínes virágok #1 | lilás/rózsaszínes virágok #2 | más fajta lilás/rózsaszínes nyíló virág
| legyecske | legyecske #2 |szöcske/sáska | másik legyecske - jobb hátul a kaszni sérült, lehet neki tolatott egy méhecskének | kamilla (? talán) | vagy ez a kamilla (??) | hanyga pajtás | újabb lilás/rózsaszínes virág | vicces bogár (valószínűleg valamilyen tetü)

remélem tetszenek a képek :) szép estét mindenkinek!

eszköz: Sony Xperia Sola
lencse: Blu-ray lencse
app: 360Camera
utómunka: Photoshop CS2

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1160) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Kitaláljátok mi[ez?]
A fókusz sz@r lett mert bemozdultam.

Bepken jók a képeid,a színek kifejezetten tetszenek,de még mindíg azt mondom valami nem stimmel.A zöldeken még mindíg látszik ez a fátyolosodás és szerintem túl pici helyre összpontosul a fókusz.Szerintem nem csak teló ez lencse is.Érdemes lenne más lencsével is próbálkoznod.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1161) Polarstar válasza andaxin76 (#1160) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez egy nyelv?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1162) Polarstar válasza bepken (#1159) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen klasszak a képek. Több fókusz lehetne rajta - de kézből csináltad így szerencse is kell hozzá. A fátyol meg kellemes. Gondolom az már az optika hibája.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1163) bepken válasza andaxin76 (#1160) üzenetére


bepken
veterán

(#1160) andaxin76 és (#1162) hagel! én arra tippelek, hogy az olvasó lencsével ilyen szűk a fókusz (vagy hogy mondják ezt :D) szóval lehet próbálkozok a CAMEO lencséjével is pár kép erejéig... - bár a legjobb lenne egy céleszközbe befektetni, de még mindig gondolkozok rajta (pedig ahogy látszik is, ráfüggöttem elég szépen :D)

a fátyolosodást egy kicsit jobban kifejtenétek? az elmosott rész szerintem BR lencse esetében gyönyörű! a zöld résszel mi a gond? pontosabban melyik képen? (remélem nem az összesen :D) csak mert előfordulhat, hogy PS-ben rosszul "kevertem" a színeket. a hangyás virágos képen pl a virág fehérségét emeltem ki (kis kéket adtam hozzá) stb... szóval várom a kritikákat!!! :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1164) andikaaa válasza beast27 (#1148) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Jézus, 4200 Ft? Kínából rendelj: Nekem a legolcsóbb 855 Ft-os van.

(#1165) andikaaa válasza Polarstar (#1153) üzenetére


andikaaa
aktív tag

(#1153) hagel: Köszönöm szépen, kissé megszállottnak érzem magam én is, de bőven van még mit tanulni.
(#1159) bepken: A hangya pajtás és a vicces bogár nagyon tetszik!
(#1147) pucz: Jók az effektek! Hogy kell ilyeneket?

(#1166) bepken válasza andikaaa (#1164) üzenetére


bepken
veterán

ilyen 3-in-1 kombót érdemes venni? van érdembeni különbség a 3 lencse között?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1167) beast27 válasza bepken (#1166) üzenetére


beast27
senior tag

Én mindenképp rendelek egyet (sokat úgysem veszthetek rajta) és majd beszámolok róla

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#1168) andaxin76 válasza Polarstar (#1161) üzenetére


andaxin76
aktív tag

igen,ízlelőbimbók :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1169) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Vízcsepp CD-n.

Telefon: ZTE Grand X In
Lencse: macro lens
App: Camera360
Utómunka: Photoshop CS5

Így csináltam. De nem így sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

(#1170) Wa2x_ válasza beast27 (#1148) üzenetére


Wa2x_
veterán

Drága ennyiért.

____________________

Jó képek lettek a képek srácok! :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1171) beast27 válasza Wa2x_ (#1170) üzenetére


beast27
senior tag

Tudom hogy az drága, azt vettem volna csak az a link volt kéznél :D

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#1172) beast27 válasza beast27 (#1171) üzenetére


beast27
senior tag

*nem azt vettem volna
bocsi de kifututtam a szerk időből

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#1173) andaxin76 válasza andikaaa (#1169) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Jó lett nagyon a vízcsepped:-) Ezt én is kipróbálom:-) [ehez mit szóltok?]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1174) andikaaa válasza andaxin76 (#1173) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Nagyon jó! Jó sok szeme van, jól látszódik az összes!

(#1175) pucz válasza andikaaa (#1174) üzenetére


pucz
senior tag

Köszi! Melyik effect érdekel pontosan? :DDD

Grat srácok- lányok, jó lett a mai termés!
A CD-set kipróbálom... ;]

(#1176) paperboy


paperboy
senior tag

Hinta részlet (Lumia 820):

hinta

hinta bw

(#1177) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Gyerekek nagy ma a pangás... Talán mindenki természetjáró túrán van..Akkor este hatalmas lesz a dömping :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1178) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Próbálkoztam más fotókkal, de nem sikerültek, csak a makrófelvételek "jók" ZTE-vel.
Béka javítva
Százforintos

Tel.: ZTE Grand X In
App: Camera360
Lencse: macro

[ Szerkesztve ]

(#1179) pucz válasza andikaaa (#1178) üzenetére


pucz
senior tag

A beka tetszik! Szeretem a hüllőket.. :K Van nekem is egy! ;]
(Nem saját kép)

(#1177) andaxin76:
Nem hiszem. Ilyen takony időben... :F Majd megfagyok...
De amúgy tegnap is nagy pangás volt. Nem tudom mi van az emberekkel. Amiket látogatok topicokat, mindegyik megvan halva! ;]

8 óra meló után még csak ezt az örömet is megfosszák tőlem, hogy fórumozhassak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1180) Polarstar válasza pucz (#1179) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem a volt páromnál egy igen cuki mopsz volt.

Asszem a kígyóval nem lehet sokat sétálni - bár nem ugat és nem hullajtja a szőrét.. :D

Szűz Anyám!!!! Jut eszembe, hogy főznöm kell!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1181) pucz válasza Polarstar (#1180) üzenetére


pucz
senior tag

Már én is múltidőben bírok csak beszélni róla, de egy nekünk is volt egy Beagle volt. Nem szimpi amúgy az a kutya... ;]

Itthon meg most van 2 törpetacskó. Valódi családtagok... :DD

Amúgy a kígyót is lehet sétáltatni. Elengedem a szobában

Sok sikert a főzéshez!

[ Szerkesztve ]

(#1182) kelekyle válasza andikaaa (#1178) üzenetére


kelekyle
őstag

Na a százforintos az igazán tetszik. :R Jó lett, jó a nagyítása a lencsének. Egy kis kromatikus aberráció van rajta de ez a telefonnak (is?) köszönhető. Utómunka ráférne ;)

Szerk.: CameraFV-t próbáld meg én azt használom, meg nekem a gyári Samsung kamera app is tökéletes (néha azzal jobban találok fókuszpontot mint akármilyen 3rdpartyappal.)

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1183) bepken válasza andaxin76 (#1177) üzenetére


bepken
veterán

hát akkor én megtörném a csendet pár mai képpel :)

a világ legbambább lepkéjének szőrős hátsója (igen, ez a kép címe :DDD) - ez a jószág oly bamba, hogy gyakorlatilag simogathatjuk is, egyik kezről a másikra rakhatjuk, fújkálhatjuk....szinte bújik az emberhez! hogy nem haltak még ki? :D | kicsit közelebbről (kézből)

alien tojás - valami féle báb lehet (egy igen apró fajta!)

facehugger ("arctámadó") - ugyancsak az alien filmekből ismert :D- valószínűleg az imént bemutatott alien tojásból már kifejlődött példány - fogalmam sincs, miféle szerzet lehet, minden esetre elég absztrakt kivitel

...csak hogy komolyodjunk kicsit :)

a bögöly két szép szeme | a bögöly profilból | a bögöly felülről | a bögöly feneke

a rózsa maradványai (nem a presszó :D) | kalász

újabb legyecske

pár kép esetében most próbáltam a természetes színektől eltérően színezni (bögöly, rózsa, kalász) - de még mindig a természetes színek gyakorlását tartom fontosabbnak. egy-egy ilyen képet utólag is tudok majd effektezni...

remélem tetszenek a képek! további szép estét Mindenkinek! :)

ja most látom, hogy andikaaa linkelt már képeket korábban! akkor mégsem én törtem a csendet, bocsánat :) :R

eszköz: Sony Xperia Sola
lencse: Blu-ray lencse
app: Camera360
utómunka: Photoshop CS2

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1184) andikaaa válasza kelekyle (#1182) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Köszi! Milyen utómunkát javasolsz? Mit csináljak vele? :D

(#1183) bepken: Wow! A bögöly szeme nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#1185) pucz válasza bepken (#1183) üzenetére


pucz
senior tag

Na, így már más a leányzó fekvése! Tetszenek, gratulálok!

+1, hogy Alien fan vagy (Ha jól bogoztam ki).

(#1186) kelekyle válasza bepken (#1183) üzenetére


kelekyle
őstag

a bögöly két szép szeme | a bögöly profilból , újabb legyecske... ezek nagyon nagyon királyak lettek. Legjobb képeid! :)

Andikaaa: LRben kromatikus aberráció eltüntetése és szerintem a fehéregyensúly sincs a topon. Ennyit így csak mondásra. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1187) bepken válasza andikaaa (#1184) üzenetére


bepken
veterán

most megnéztem én is az érmés képedet és nagyon szuper! :) (mobilnetem van itthon, arról nem egyszerű meglesni a képeket :D) szerintem a csillanó részek miatt olyan az elmosódott rész, egy kis életlenítés/elmosás lehet tudna segíteni (amit nem tudok javítani, azt én is eltűntetem :D pl az eredeti "facehugger" képeken a kis cukiságon egy csomó szösz volt, pontosabban pókháló szerűség, ezt utólag ps-ben a javító ecsettel szépen el tudtam tűntetni :) )

(#1185) pucz! konkrétan mire mondod, hogy más a leányzó fekvése? :D arra következtetek, hogy a színek vagy az élesség javulhatott külső szemlélő szemével. vagy inkább csak reménykedek benne? :DDD

és igen, mondhatni rajongója vagyok az alien filmeknek :D bár fanatikusnak nem vallom magamat azért :P

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1188) bepken válasza kelekyle (#1186) üzenetére


bepken
veterán

Neked is köszönöm kelekyle! :) a színekhez most mit szólsz? illetve ha jól emlkészem, a fátyolos jelzőt is Te használtad korábban. ezek a képek is BR lencsével készültek, de ezúttal több volt a napfény (már amennyi volt ma itt debrecenben) - úgy látom, ezen áll vagy bukik a dolog, alapjaiban!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1189) pucz válasza bepken (#1187) üzenetére


pucz
senior tag

Szimplán annyi, hogy minőségileg ég, és föld különbség van ezen széria, és a régiek között. Nem tudom mit csináltál a telóval, lencsével, de csak pozitív a dolog! :P

Az Alien pedig jó dolog :R

[ Szerkesztve ]

(#1190) Blyan válasza pucz (#1179) üzenetére


Blyan
félisten

De azért a béka nem hüllő ugye? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1191) pucz válasza Blyan (#1190) üzenetére


pucz
senior tag

Bocs, izom szívós napom volt, és plusszba itthon meg az fogadott, hogy: [link] (Az első mondtad, első 8 tagja)

Szóval elnézést, nagyon gatya vagyok ma...

[ Szerkesztve ]

(#1192) bepken válasza pucz (#1189) üzenetére


bepken
veterán

a telefon ugyan az, a lencse mondjuk változott. de a fő ok az lehet, hogy immáron használok fotóboltot is :) bár csak kontrasztot/fényerőt, színeket állítok és néha javító ecsetet használok (kb ennyit értek hozzá :D)
annak pedig kifejezetten örülök, ha látsz/láttok fejlődést a képeimben :)

ugyanis ez nem mást jelent, mint hogy a topic máris elérte a célját!!! :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1193) 0xmilan válasza bepken (#1183) üzenetére


0xmilan
addikt

Az összes jó lett, de a bögöly szemből nagyon para!! Lassan én is megyek fotózni...

(#1194) bepken válasza 0xmilan (#1193) üzenetére


bepken
veterán

nagyon para? én inkább flessssnek mondanám :D de köszi szépen! és fuss neki, várjuk a képeidet! ;)

ja igen....kis pontosítás az előző hozzászólásomhoz: természetesen nem az én fejlődésemmel érte el célját a topic, hanem a hozzám hasonló zöldfülűek látványos fejlődésének elősegítésével! ...csak mert nehogy félreértse itt a végén valaki :DDD :DD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1195) kelekyle válasza bepken (#1188) üzenetére


kelekyle
őstag

A színek azok most rendben vannak. Bár alapból nem egy színes téma így nehéz tutit mondani.
Újabb legyecske ez is korrekt, annyit csinálnék, hogy Lrben a zajszűrésen belül a szín részét kicsit felhúznám. Meg egy kicsit ezt azt...
Szóval így: KÉP
De kicsit extrémebben is hozzányúltam: KÉP

:DDD Remélem nem baj :B

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1196) andaxin76 válasza bepken (#1194) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Milyen közel kell tartanod kb az alanyhoz a telót hogy ilyen legyen a fókusz?
Egyébként nagyon zsír a mai sorozatod.....

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1197) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Loptam a dvd vízcsepp ötletet
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1198) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Jó reggelt! Így is lehetne járni a terepet! :D

(#1197) andaxin76: Jók a cseppek!

[ Szerkesztve ]

(#1199) bepken válasza kelekyle (#1195) üzenetére


bepken
veterán

azta! be kell szereznem azt a lightroom-ot, mert valóban úgy tűnik, inkább az való fotó editálásra :)

a második kép picit sötétebb, de tetszik! :D az aláírás viszont kevésbé :P akarok majd csinálni saját szignót, csak még nem tudom, hogyan tudnék saját aláírást oda varázsolni...kéne egy plotter...vagy egy Galaxy Note II :DDD

(#1196) andaxin76! lemértem vonalzóval ~1 cm a távolság az olvasó lencse és a téma között, amikor a közepe éles lesz. szóval elég közel... :DDD a légyhez és a bögölyhöz még sosem tudtam ilyen közel tartani, most szerintem a hűvösebb idő miatt le voltak lassulva egy kicsit, így lehetett esélyem :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1200) kelekyle válasza andaxin76 (#1197) üzenetére


kelekyle
őstag

Jók lettek, ezt nekem is ki kell próbálni, csak jönne már meg az a lencse :B

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.