Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-25 16:28:38

LOGOUT.hu

Üdv! Olvasd el, ha új tag vagy, illetve mielőtt képet osztasz meg!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) bepken válasza pucz (#1100) üzenetére


bepken
veterán

a "Never-ending Dream" nagyon bejövős :) gondolom ezt lencse nélkül csinátlad. de akkor kérdés: mitől olyan szép karcos a kép? (nem mellesleg, szerintem abszolute illik a hangulatához, de mégis kétlem, hogy ez valamiféle effekt volna :D)

az ISO nem egyenlő azzal a +/- jelecskével? vagy az csak fényerő lenne (cybershot)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1102) pucz válasza bepken (#1101) üzenetére


pucz
senior tag

Fogtam egy drótkefét, és egyszer-kétszer megdörzsiztem a kamera lencséjét! :P ;]

Amúgy vicceltem. PhotoShop-ban tettem alá! :DDD Örülök, hogy tetszik!

Ja, ezt kifelejtettem:

Az ISO nem egyenlő azzal, amit mondtál. Azt nem csúszkával állítjuk ;]

[ Szerkesztve ]

(#1103) kelekyle


kelekyle
őstag

Szemezgessetek. Nem a legjobbak hála a felhős időnek, de próbálkoztam :)

Képek

SGSA, kis utómunka Lightroom

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1104) andikaaa válasza kelekyle (#1103) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Nagyon jók!

(#1100) pucz: Bocs, a te képeid is nagyon tetszenek! Mindenkié! Úgy örülök, hogy rátaláltam erre az ötletre, még jó, hogy nem volt pénzem és nem vettem hamarabb valami nagy, nehéz DSLR gépet... Szórakozgatni ez sokkal tökéletesebb!!!
Ma megyek egy légynél nagyobb ízeltlábút keresni! :) De lehet, hogy újra fogok egy békát.

(#1105) sonar


sonar
addikt

Tegnap voltunk Tihanyban a levendula fesztiválon úgyhogy készitettem pár közelit:

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1106) bepken válasza sonar (#1105) üzenetére


bepken
veterán

nem írtál készülék típust (lencse típust)

kicsit fakók a színek, picit dolgozd át szerintem. a téma viszont tetszik :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1107) sonar válasza bepken (#1106) üzenetére


sonar
addikt

BB9810 + DVD lencse

Kép szerkesztésre csak irfan view + gimp áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1108) bepken válasza sonar (#1107) üzenetére


bepken
veterán

pontosítok, talán mégsem a színekkel van "baj". inkább csak nagyon kicsi rész van fókuszban, nagy az elmosott terület. esetleg próbáld majd megfordítani a lencsét!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1109) kelekyle válasza bepken (#1108) üzenetére


kelekyle
őstag

Nem.... szimplán erre a témára nem jó ez a lencse... a mélységélességgel van probléma... a fókusz az okés és szerintem minden más is csak ugye... álvány több kép és utána focus stacking ha ezzel a lencsével szeretnél.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1110) 0xmilan válasza kelekyle (#1109) üzenetére


0xmilan
addikt

A "nagyon kicsi rész van fókuszban" és a "mélységélességgel van probléma" szerintem ugyanaz. Bár nem értem, hogy a mélységélességgel hogy lehet probléma... vagy kicsit vagy nagy, ennyi.

(#1111) Wa2x_ válasza 0xmilan (#1110) üzenetére


Wa2x_
veterán

Annyi, hogy ha nem elég nagy a dof, akkor elveszhet a részletekben a téma. Meg amúgy is, a jó dof jobb/hangsúlyosabb képet eredményez.

Példa egy a jó mélységélességre:

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1112) Blyan válasza Wa2x_ (#1111) üzenetére


Blyan
félisten

Ilyet csak akkor lehet mobillal jól csinálni, ha a fókuszban lévő tárgy párhuzamosan van a lencsével, kicsit távolodik vagy közeledik ehhez, akkor már bukta... :)

BTW :D

Muskátli (igaz nem túl szerkesztett - semennyire - és nem túl makró :D) i4S

[link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1113) kelekyle válasza 0xmilan (#1110) üzenetére


kelekyle
őstag

Ha nincs rendben akkor problémás... Értetted, akkor mi .... kötsz bele ?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1114) Wa2x_ válasza Blyan (#1112) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez csak illusztráció volt, ezt géppel csinálták, látszik is. A képed viszont jó.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1115) bepken válasza kelekyle (#1109) üzenetére


bepken
veterán

erről a focus stackingről tudnátok többet mondani? (csak míg hazaérek melóból, most nem tudok keresgélni)

Wa2x_! gyönyörű ez a kép! csak egyszer legyen keret normális gépre... :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1116) Wa2x_ válasza bepken (#1115) üzenetére


Wa2x_
veterán

Itt egy [link].

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1117) Blyan válasza bepken (#1115) üzenetére


Blyan
félisten

Majd nézd meg egész jó.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1118) andikaaa válasza bepken (#1115) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Nekem így sikerült megtanulni: Youtube.

(#1119) andikaaa


andikaaa
aktív tag

A mai képeim:
Zümi
Lencse nélküli virág
Bodobács

Telefon: ZTE Grand X In
Lencse: macro lens
App: Camera360
Utómunka: Photoshop CS5

(#1120) bepken


bepken
veterán

köszi mindenkinek az infókat! :) a videókat még nem tudtam megnézni, de a leírás alapján kicsit összezavarodtam....ha jól értem a focus stacking alatt ugyanazon téma többszöri fotózását értjük, csak mindig más terület van fókuszban, majd ezekből 1 db éles képet generálunk az erre a célre kitalált szoftverrel. na de! bár nekem elvileg tudja a készülék a touch-to-focus funkciót, ezt gyakorlatban még sosem sikerült alkalmaznom (expo alatt újra fókuszál valamiért...) tehát biztos, hogy ezt össze lehet hozni telefonnal? - bár ez kicsit banális kérdés, hisz telefonos fotózásról szól a topic :DDD

na de majd megnézem a videókat is, remélhetőleg abban lesz a megfejtés :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1121) Wa2x_ válasza bepken (#1120) üzenetére


Wa2x_
veterán

Telefonnal nem hiszem, hogy ez kivitelezhető lenne, vagy ha igen, akkor is csak nagyobb dolog esetén.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1122) andikaaa válasza andikaaa (#1119) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Javítva:

A mai képeim:

Lencse nélkül
Bodobács
Zümi

Telefon: ZTE Grand X In
Lencse: macro lens
App: Camera360
Utómunka: Photoshop CS5

(#1123) 0xmilan válasza Wa2x_ (#1121) üzenetére


0xmilan
addikt

Meg lehet csinálni szerintem akkor is ha konkrétan a telefon magától nem tud az adott részre fókuszálni. Odaraksz egy nagyobb felületű lapot a kívánt távolságba, ráfókuszálsz, elveszed a papírt a képből, AF kikapcs. és lő. Kicsit macerás, de működne.
Vagy: előre belövöd fixre a fókusztávot, AF off és a telefont mozgatod a téma felé, mint ITT. Ilyenkor ugye a zoommal is számolni kell, hogy utólag le lesz croppolva.

Másrészt meg telefonoknál a kicsi mélységélesség nem akkora probléma, mint pl. DSLR-eknél, mert az apró szenzor miatt amúgy is elég nagy rész van fókuszban. Persze ilyen lencsés módszereknél már csak 1-2 mm az éles tartomány.

(#1122) andikaaa A rovarok tetszenek! Bodobácsról nem volt még ilyen közeli itt szerintem. A zümit viszont megnézném kicsit több kontraszttal. Ja, és külön köszönet, hogy normálisan linkelted!! <3
Ma én is lőttem egy méhet, ami bejött az erkélyre az eső elől, de nem sok időt hagyott fotózni. A másik probléma, hogy rajta volt a tok a telefonon, így a lencse messzebb került a telefontól és így jobban torzított. Ami rosszabb, hogy a lencse műanyag kerete is bele lóg így a képekbe.
Most tekertem volna le a tóra, de az időjárás közbeszólt; még jó, hogy nem indultam el. Holnap is felejtős, mert 16 fok lesz esővel fűszerezve. :D

[ Szerkesztve ]

(#1124) paperboy


paperboy
senior tag

Borsóhajó, Lumia 820 + PS.

(#1125) kelekyle válasza andikaaa (#1122) üzenetére


kelekyle
őstag

Bocsi, hogy trollkodom. Én is csak próbálkozom :B

[link]
Katt a képre

(#1124) paperboy
Nagyon baró :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1126) MartOOn válasza Blyan (#1117) üzenetére


MartOOn
addikt

Ez jo! En is konnyebben tanulok igy. :)

Esetleg ilyen progi nincs telora? Ugyanis az en laptopom erre mar nem valo... Tobb mint 8 eves... :) konkretan a nexus4-emben erosebb a vas. :D vhogy eddig eleg volt ez is... De az nagyon kiraly lenne ha telon ilyeneket lehetne szerkeszteni! :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1127) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Az operáció megkezdődik :-)
MINOLTA 110 ZOOM
[link]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1128) anony.name1


anony.name1
tag

Makróztatok már webkamerával? ;] Nálam ez tud a legjobban.. :D
[link]

Redmi Note 4 (mido) - Samsung S5K3L8 sensor

(#1129) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Az agyhalott fázisban mindjárt 3 lencse boldog tulajdonosa lettem,és akkor ez még csak a keresőé,még az optika visszavan:-)
[link]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1130) andikaaa válasza kelekyle (#1125) üzenetére


andikaaa
aktív tag

:DDD
Hmm... Jobb így tényleg.
Nekem így sikerültek a javítások:
Zengőlégy zajosan - Zengőlégy PS

Bodobács zajosan - Bodobács PS

Bocsi, ezek valamiért már jó nagy képek lettek! :D

[ Szerkesztve ]

(#1131) pucz


pucz
senior tag

Van nekem is egy döglött Sony gépem..

Elvan mozdulva az optika. Nincs szívem szétszedni...
Pedig egyszer szétkaptam, és nagyon úgy néz ki, hogy nem lehet megjavítani... :((

(#1130) andikaaa:

Köszönöm! A te képeid is tetszenek. Jó nézni, hogy egyre ügyesebb leszel!

De ahogy elnézem a mai termést, elszomorodok, és eszembe jut, hogy nagyon semmit tudok... :((
Grat mindenkinek, a napi termésért!

Egy kedvencet meg is jelölnék. Szerintem brutálisan feelinges lett!

[ Szerkesztve ]

(#1132) andaxin76 válasza pucz (#1131) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Jelentem a bontás kész,van 6 db kipróbálandó lencsém.Valamelyik csak használható lesz....
[lencsék]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1133) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok
Nézegettem ezt a topic-ot és nagyon megtetszett a makrózás, bele is kezdenék csak nem tudom hogy. Tudnátok tanácsokat adni egy kezdőnek? Olyannyira kezdő vagyok hogy nekem eddig annyiból állt a fényképezés hogy megnyomom a telefonon a gombot.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#1134) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Áááááááááááááá megvan a lencse!!!!!!!
[makro 1 cm-ről lőve]
Lg opimus 4x hd +minolta 110 zoom keresőlencse

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1135) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Uhhhhhhhh gyenge nagyítás.Kombinálva a minolta keresőlencse a minolta optikával.
[törölköző 2mm-ről.]
Persze utómunka ráfér és nem volt elég fényem,majd jó időben rovarral megnézem,de úgy gondolom jó lessz az :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1136) pucz válasza andaxin76 (#1134) üzenetére


pucz
senior tag

Még, még még... :))
Lőjj egy párat természetes fény mellett is, legyél szíves! ;]

(#1137) andaxin76 válasza pucz (#1136) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Már megyek is :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1138) bepken válasza andaxin76 (#1135) üzenetére


bepken
veterán

a széle mindenképp ennyire belóg? egyébként ígéretesnek tűnik :)

egyébként csináltam pár képet természetes fényben a BR lencsével. meglátom, hogy haladok vele, de 1-2 képet felteszek még ma este, szerintem nem lettek rosszak! (a természetes fény rengeteget számít!)

megnéztem a focus stacking-el kapcsolatos videókat, szerintem ezt DVD vagy BR lencse esetén nem lehet kivitelezni...már csak ha arra gondolunk, hogy 2 centire kell tartani a készüléket a témától, hogy éles legyen. (itt most a automatizált-scanner-dslr videóra gondolok) álványról pedig csak élettelen tárgyat tudnék így fotózni, ráadásul studió körülmények között (tehát se szellő, se semmi) - és a különböző pontokra történő fókuszálás se akar összejönni valamiért....bár lehet, hogy csak én vagyok béna :/

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1139) pucz válasza bepken (#1138) üzenetére


pucz
senior tag

Szerintem kivitelezhető.

Én így fogom tesztelni:

A szobámban egy kis sarkot, full, makulátlan fehérbe öltöztettem. Van egy nagy vakum, ezt átgányoltam, hogy 220 alatt menjen. Ez adja a fényt. A fehér, törés mentes háttér, meg a vaku már egy jó alap.
Fogok egy tárgyat, beállítom állványra a telefont, és "tap-to-focus". Csinálok pár képet, ugyan az a helyzet, minden, csak a pontok mások.

Utána meg PS, vagy Helicon Focus.

Szerintem ez, egy kis rétegnél (tárgyak, döglött állatok a házba...xD) működik. Persze kint, élővilágba, max egy mozogni nem vágyó csigával bírjuk ezt eljátszani, vagy virágnál, növénynél..(szélvédett helyen).

DE(!) lehet marhaságot írtam.. :DDD

(Az állatos részt poénnak szántam, és kisebb bogarakra, rovarokra értettem!)

[ Szerkesztve ]

(#1140) andaxin76 válasza pucz (#1139) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Bepken:Sajnos a lencsék között ott van a tok,így tudtam rögzíteni a kis keresőlencsét,de majd megpróbálom tok nélkül.

Sajnos fényhiánnyal küzdöttem,itt esik az eső.Azért volt pár próba.
[mai termés]

A sima képek minolta kereső lencsével,a kör szélüek kereső + minolta optika lencse kombó
A csavarok hasonlóan+hdr pro

Ha nem tudok csinálni semmit az optikai lencsével,akkor majd levágom a kép széleit.
Ja és a teló:lg optimus 4x hd

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1141) pucz válasza andaxin76 (#1140) üzenetére


pucz
senior tag

Azért EZ dúrva..még a takony is látszik rajta!
Szerintem ígéretes kis lencse. Természetes fénnyel, gyári app-al nagyon vad lenne! Kipróbálnám szívesen...
Néhol már szinte mikroszkóp... :DD

(#1142) kelekyle válasza andaxin76 (#1140) üzenetére


kelekyle
őstag

Jók lettek :R

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1143) andaxin76 válasza pucz (#1141) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Köszi :-)
Mákom volt.Egész nap fényképezőgépet kerestem a lencse miatt.Eszembe jutott h van itt egy bizományis.Megyek be,mondja a pali hogy zárva vannak a bolt megszűnt.Azért elmondtam neki mi érdekelne.Odahoz egy canont meg egy minoltat.Rá van írva 4000 ft. Mondom ennyiért nem érdekel.Közben a canont visszarakta a polcra.Kérdezi miért mennyit adnék érte?Mondom max 1000 ft.Már nyomta is a kezembe a minoltát :-) Úgyhogy asszem jól jártam:-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1144) pucz


pucz
senior tag

Na, egy picit megpróbáltam feldobni a mai t@kony időt, egy pár képpel!

|Margaréta|

Naplemente

|Pocsoja|

Device: Alcatel OT-995 Ultra
Programs used: Adobe PhotoShop & LightRoom

(#1145) kelekyle válasza pucz (#1144) üzenetére


kelekyle
őstag

Jók lettek :)
De te képboltban mit csinálsz, amit Lr-ban nem tudsz ?

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1146) Wa2x_ válasza pucz (#1144) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagyon jók lettek! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1147) pucz válasza kelekyle (#1145) üzenetére


pucz
senior tag

Köszi Neked, és Wa2x_-nak is! :R
Finomítgatok mind a kettőben. Csiszolgatom..
Alapjába véve anno Ps-t kenettem orrvérzésig. A Lr új nekem ahhoz képest.. :DDD

De egy konkrét dolog, amit Ps-ben bírok csak meg: Dirty Lens Effect 1 & 2.. ;]

(#1148) beast27:

Ne haragudj, hogy nem reagáltam rá. Akartam, de sajnos megfeledkeztem. Sok a meló manapság, és nagyon szétszórt tudok lenni. Sajnos annyira érdemben nem bírok hozzászólni, már eléggé le vagyok zombulva!

Wa2x_ fórumtárs többet tudna erről mondani.

Én csak annyit bírok, hogy igen, megéri. Valamit ilyesmit pl.

Vagy nekem kezdésnek egy távcső lencse van. Amiből van még egy darab, ha neked, valakinek kellene!

A program beállításról már csak tényleg Wa2x_ bírna mesélni, már ha csak nem fáradt ő is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1148) beast27 válasza beast27 (#1133) üzenetére


beast27
senior tag

Erre valaki?
Meg egy kérdéssel kiegészíteném
Érdemes lencsét venni hozzá?
Én ezt néztem [link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#1149) andaxin76 válasza pucz (#1144) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Nagyon szépek a képek,le a kalappal :DD

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1150) Polarstar válasza pucz (#1092) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Waoooo!

A pitypangos nagyon bejön! A termés körül jól érezné magát egy életlenítés!

A halastó hogy készült? Becsúszott valami program közben?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.