- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Peter Kiss: Cockpit
- kraftxld: Untappd lista
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pickit3
aktív tag
Nem kicsit sértő a kiforgatásod. Az Ignist Te kezdted el "szarozni", én csak kiálltam mellette. 11év alatt kitapasztaltam/rájöttem, hogy ezen nem fognak meggazdagodni az autószerelők. Kicsi, fapad, de legalább 2x megkerüli a gázosodat úgy, hogy nem is fekszik ki a motor. Alacsonyabb üzemi hőmérsékletet tolják az ember képébe a gázos autók második előnyeként pedig 90°C fokon kopik legkevésbé a motor. Az első 4 bekezdésed pedig egy nagy katyvasz. Ha a gázos annyira megérné akkor minden második kocsiban az lenne. De nincs, max 2 naponta találkozok eggyel az is csak mentett lada, konklúziót levonod. Gázos autót vezettem, de a környéken szerencsére nincs és nekem se kell. Ezt a tágulási tartályba tankolást nem tudom honnan vették, de nagy marhaság. Nem kívánok veled erről többet vitázni úgyhogy erre a hozzászólásra se válaszolj és privátban se. Köszönöm!
-
Pickit3
aktív tag
Látom pár dolog nem tiszta. A g-s astra 52 litert tud benyelni, de ismerősnek sikerült 55 litert beletankolni. (És nem csontszáraz volt a tank.) Csapkodta az asztalt, nem kellett fizetnie, de mondták neki, hogy ne jöjjön ide többet tankolni. Ez még pár éve történt Dunántúlon és fájó volt látni, hogy ilyen mértékben ment a csalás ráadásul nem is tiltakoztak. Ez itt Szeged környékén is feltűnt, hogy tankolásnál 10 liter +0,5 liter amit még a gép rászámol. Az esetek nagy részében ez nem tűnik fel, mert sosem méred, hogy mennyit tankolsz. Evvel csak arra akartam kilyukadni, hogy gázos "tankolásnál" még jobban átb@szhatják az embert, mert ott tényleg nem tudsz semmit ellenőrizni.
Olvasnivaló: [link] [link][link]Az Ignis... Az Ignis az egy igenis jó autó, évek óta hajtom és semmi baja nem volt. A környéken is nagyon sok ignis van és azoknak sincs semmi baja pedig futóznak és homokban szaladgálnak vele. Nyilván nem egy felső kategória, de 4 személy csomagokkal el mehet kirándulni. 6literrel kényelmesen elszaladgál, még hóba hidegen is megáll 7literrel. Műszakin mondták, hogy eleve tisztább levegőt megy ki a kipufogón, mint amit beszív.
A gáz a régi ladák megmentésére szolgál, ignisbe (és a többi újabb autóba) kár ilyet tenni. Egy dízel-benzin vitát még jobban megérteném, de a benzin-gáz vita az felejtős. Szvsz nem akarok felrobbanni, nem akarok sokáig "tankolni", nem akarok sűrű ellenőrzésre járni és ezért sokat fizetni, hiába környezetkímélőbb amikor a kénégetés kutyafüle mellette olyan büdös, mélygarázs felejtős és több hibalehetőség. Mellesleg alacsonyabb üzemi hőmérséklet azaz pont, hogy jobban kopik a motor. De ezt csak az én véleményem, Te hajthatsz gázost, megengedem.
(#70201) Doggy dog
Benzin 8-9liter
Gázolajos 7-8liter, de ezek nem ajánlottak. Berlingo meg sem fordult a fejedben? -
Pickit3
aktív tag
válasz
Vesztor87 #70183 üzenetére
Upsz, ismerőst akartam írni.
Állapotot vegyél és ne km állást, kell még egy kis szerencse is hogy kifogd a jót. És ha lehet benzinest. Nem árt ha melletted van egy szerelő ismerős.
(#70184) Doggy dog
Egy ismerősnek 2db zafirája van, benzines és dízeles. (Imádja a zafirákat) A dízelest kevesebbet használja, de mégis 200k-t költött a motorra. A benzines napi használatban van és abba még nem kellett belenyúlni.
Dízeles g-s astra kombin tanultam vezetni és arra is volt először 300k és másodjára 600k költve a motorra. És ezt 1 hónap leforgása alatt. Szóval ha a dízelhez hozzá kell nyúlni akkor zsebbenyúlós.
Üllési barátnak szintén van egy benzines g astrája amit 100-110 fölött hajkurász, 140ekm van benne és semmi baja.
Ha zafirában gondolkodsz akkor számításba vehetnéd a berlingót is. Jóval kényelmesebb, kedvezőbb fogyi és bírja a gyepálást. Nagynéném 2hetente 160-nal 5500-6000rpm-mel tolja fel pestre és semmi baja. -
Pickit3
aktív tag
válasz
vizslakutya #70171 üzenetére
Akkor Ignis!
-
Pickit3
aktív tag
Hol tudok itt Szegeden egy Samsung BN59-01005A távirányítót keríteni? És lehetőleg minél előbb.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Milyen egeret válasszak?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik
- Home server / házi szerver építése
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen notebookot vegyek?
- Honda topik
- Trollok komolyan
- További aktív témák...
- LG UltraGear Gaming Monitorok: ÁPRILIS MADNESS -30%
- Csere-Beszámítás! Számítógép játékra! I7 6700 / GTX 1070 8GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest