Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) LordVader80 válasza padre71 (#10244) üzenetére


LordVader80
senior tag

valahogy megszaporodott a 7900gs-ek eladása mosatnában, azt hiszem Te vagy már a harmadik, aki hírdeti... :U

mi történt ezekkel a vga-kal, hogy mindenki szabadul tőlük? :F

Eladó

NEC DVD-RW 3540A

May The Force Be With You!

(#10252) zolynet válasza LordVader80 (#10251) üzenetére


zolynet
addikt

Bár az adataimnál lévő konfigommal minden elfut natívban ami nálam 1680x1050, de általában 2évente cserélet teljes konfigot. Az amortizáció miatt. Természetesen így is búkó a dolog de ha még többet várok akkor meg mégnagyobb. Ill én tavasz környékén szoktam befektetni ilyesbe, márc-ápr könyéke. Nincs semmi baj ezzel a 256bites karival, nagyon jól muzsikál még mindig.

Asszem változik a konfigom eladása, full konfra, azaz ház,vinyó,dvdrw ... monitor nélkül. Nap közben majd moddolom az apróm.

Life is too short to stay stock!

(#10253) LordVader80 válasza zolynet (#10252) üzenetére


LordVader80
senior tag

csak olyan furcsának tűnt, eddig egy darab gs-t nem adtak el itt a szeged topikban (vagy nem emlékszem rá :B ), most meg "özönlenek"

de persze érthető az upgrade ;)

May The Force Be With You!

(#10254) Agyasima


Agyasima
senior tag

Megfeküdt a tápom. Pedig nem egy sz@r példány volt. Valami nagyonhirtelen kellene nekem egy táp, ami:
- normális minőségű
- 400W-ot tud legalább
- 6 PINes VGA tápkimenete van
- 20/24-PINes + 4PINes alaplapi csatija
- 6 molex sem hátrány (de 4 min.)
- min 2 SATA szintén

Mondtam már, hogy sürgős? :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#10255) boba6 válasza Agyasima (#10254) üzenetére


boba6
aktív tag

FSP400-60GLN -nek hívják :DDD
igaz csak 1 SATA de azon egy elosztóval lehet segíteni, a többi stimmel
br.12900 egy 2-es SATA osztóval, így van 3 SATA, 5 molex

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#10256) kalapos


kalapos
tag

Intel Core2duo E4500 processzor (tálcás, 8 hó rajatamkeresztül gar.) eladó - 19 000 Huf.
Intel Core2duo E4300 processzor (tálcás) eladó - 17 000 Huf.

Beszámítok, E2160-as E2180-as procit!

Privit kérek, ha valakit érdekel valami!

Inviziböl Dzsizusz

(#10257) kalapos válasza Agyasima (#10254) üzenetére


kalapos
tag

Eladod a szar tápod? Mi lett vele?

Inviziböl Dzsizusz

(#10258) Rick4 válasza kalapos (#10257) üzenetére


Rick4
félisten

eladod a szar procidat? mi lett vele? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10259) kalapos válasza Rick4 (#10258) üzenetére


kalapos
tag

Értem a célzást. Nem úgy gondolam, hanem hogy az elromlott tápját megvenném fillérekért, megcsinálnám és meggazdagodnék vagy nem tudnám megcsinálni és beszopódnék! ;)

[ Szerkesztve ]

Inviziböl Dzsizusz

(#10260) WindyJoe válasza WindyJoe (#10068) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Eladó:

X800GTO2(PRO) PCI-E 128MB 128bit 10k
2×Maxtor DM10 250GB SATA HDD még kb 1,5 év gyári gari 11k egyben 21k
Kworld usb-s TV tuner + távi (ha valakit érdekel pontos tipust később tok...) 8k
Canon Powershot A430 4Mp 4×opt+1GB+16MB SD 22k
TDK 16×-R 1600/25 (nem bontogatok)
Philips 16×-R+papírtok 70/db (min 10)
Ridisc 2,4×+R DL print+papírtok 320/db
Philips 8×+R DL print+papírtok 350/db

Alkudni lehet...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#10261) kalapos


kalapos
tag

Valaki nem tud nekem olcsó adni hengerben írható CD-t? Mindehol csak DVD-t kapni. :(

Inviziböl Dzsizusz

(#10262) Agyasima válasza kalapos (#10257) üzenetére


Agyasima
senior tag

Egyelőre nem adom el, inkább megnézetem mi baja lehet. Egy NorthQ tápnak nem illene elszállnia...
Amúgy annyi történt vele, hogy egyik este még filmet néztem rajt', minden OK; másnap reggel meg már nem akart bekapcsolni egyáltalán... szaga nincs. Lehet, hogy megviselte a földelés nélküni, 63-ban felújított elektromos hálozat.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#10263) jepeto válasza Rhino666 (#10248) üzenetére


jepeto
tag

csáo elhagytam a lanparty linkjét ragd be ujra léccy kössz üdv

jepeto

(#10264) WindyJoe válasza Rhino666 (#10211) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Folyékony közeg mindenképpen szükséges a biokémiai folyamatokhoz.
A víz a leg kézenfekvőbb, minden szempontból, igen nagy hőmérséklet tartományban cseppfolyós a H kötések miatt. Kiváló poláris oldószer.
Apoláris oldószer nemm jó, mert nem oldja a létfontosságú fémionokat. Ami még szóbajöhetne oldószer az az ammónia, persze nem földi körülmények között. (Nem szívesen mennék olyan bolygóra, ahol cseppfolyós ammóniatengerek vannak. (: )
Így hirtelen nem is tudok mondani más oldószert, ami szóba jöhetne...
Tehát ha máshol (naprendszer, galaxis, bárhol a világegyetemben, ahol a miénkhez hasonló fizikai törvények vannak) van élet az sztem olyan 95%-ban a víz eredménye...
Tehát ahol nincs a víznek a legkisebb nyoma sem, ott nem érdemes életformákat keresni. Márpedig a Marson valaha kiterjedt vízfelület volt, folyók, tengerek... Másrészt az odautazás is csak néhány hónap, más naprendszerbe meg még fénysebességgel is több (akár több 100) évre lenne szükség. Egyértelmű, hogy lázasan kutatják...
Persze attól még, hogy valahol rengeteg víz van/volt, nem jelenti azt, hogy élet is van/volt.

BTW a robotkutya, az elemes kisautó, sőt egyes porszívók is képesek az önálló helyváltoztatásra... Ez utóbbiak még a konnektorra is rácsatlakoznak h töltsék magukat, tehát esznek... Akkor azok is élnek? :DDD

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#10265) WindyJoe válasza kalapos (#10261) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Mert nincs értelme vele foglalkozni...
kb. 10 forintal (vagy annyival sem) olcsóbb mint a DVD
És már mindenkinek van DVD írója, akinek nincs az meg vegyen használtan 2-3k-ért...
Discmant meg el kell adni, és empéháromlejáccót kell venni... (Vagy inkább mp3-as bővíthető memós telefont... (: )

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#10266) bolcsodal válasza WindyJoe (#10264) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én már nem akartam ilyen mélységeibe hatolni a témának, látszott, hogy kikristályosodott világképe van Rhino-nak! ;] Nem venném a lelkemre, ha ebben zavar támadna miattam. ;)

They drew first blood....

(#10267) Rhino666 válasza bolcsodal (#10266) üzenetére


Rhino666
őstag

Ez már inkább filozófiai mélység, ha azon vitatkozunk hogy mi él meg mi nem. Egy ember ránézésre meg tudja mondani, de definiálni nehéz. Olyan ez mint az összes többi alapvető dolog, amit a legtöbb ember csak elfogad olyannak amilyen, mert úgy tudja. De nyugi, nagyon nem én vagyok az a típus aki elfogadna bármit is anélkül hogy meggyőződjön róla. Rengeteg hitetlenségem van minden téren. De ez már nem is filozófia, hanem elmebaj. :DDD Hagy ne menjek bele a kialakult világképembe, ami szerint az emberek és az emberszabású majmok csak idegen civilizáció elszigetelt genetikai kísérletei lélek injektálására egy - a Földön már korábban kialakult - számukra idegen bioszférába. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10268) bolcsodal válasza Rhino666 (#10267) üzenetére


bolcsodal
addikt

Xenu!! :DDD :DDD

Régen a Fallout2-ben voltak a Hubologisták? Te akár BHK-10-es is lehetnél ilyen dumával. ;)

They drew first blood....

(#10269) Rhino666 válasza WindyJoe (#10264) üzenetére


Rhino666
őstag

Folyékony közeg mindenféleképpen szükséges az általunk ismert élet folyamataihoz. És ha fényből "táplálkozik" egy számunkra ismeretlen faj, akkor már nem is nevezhető élőnek? Vagy éppen egy olyan organizmus ami két testből áll, az egyik test egy telep ami a bolygóján a talajt fogyasztja, a másik test szabadon lebeg és sugárzáson keresztül kapja meg saját magától az éltető energiát?

Szerintem ha máshol van élet és 95%-ban a víz eredménye, az csak annyit jelent hogy az élet egy félredefiniált fogalom, mint a legtöbb, amit valami okostojás állít fel, a többi meg szó nélkül elfogadja. :U

Hihetetlen, hogy az emberek ennyire képtelenek ennyire elvonatkoztatni a saját valóságuktól. A nagy számok törvénye is azt bizonyítja, hogy ha csak egyel több helyen van élet a galaxisban, annak semmi köze nem lehet az itteninek és nagy valószínűséggel észlelni/kimutatni sem tudnánk. :K

BTW a robotkutya, az elemes kisautó és egyes porszívók nem maguktól mozognak.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10270) bolcsodal válasza Rhino666 (#10269) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az hogy mit eszik lényegtelen az élet definíciója szempontjából. Szerintem élő organizmusnak az tekinthető, amely a környezetében található energiaforrások segítségével lehetőleg minél pontosabban képes önmagát reprodukálni ezáltal a szervezete képezte rendezetlenséget fenttartani.

Ebbe nagyjából minden belefér a sugárzásevő/földfonnyasztó lényektől az emberig!

They drew first blood....

(#10271) Rhino666 válasza bolcsodal (#10268) üzenetére


Rhino666
őstag

Egészségedre, fogalmam sincs miről beszélsz. :B Ezt a teóriát "magamnak" állítottam fel. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10272) Rhino666 válasza bolcsodal (#10270) üzenetére


Rhino666
őstag

Ez érdekes, mert ha egy olyan fajjal találkozunk, amiből kialakult egy, halhatatlan és nem reprodukálódik akkor azt nem neveznéd élőnek? :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10273) bolcsodal válasza Rhino666 (#10271) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sokan összekevernek néhány dolgot. Amikor az élet eredetére kíváncsiak óhatatlanul előhozzák a miért?-et és a hogyan?-t. A miért?-tel foglalkozni merő antropomorf tevékenység, mivel az ember képtelen elfogadni azt, hogy valaminek egyszerűen nincs oka. Az élet kialakulásának nincs oka, a hogyan? viszont sok érdekes dolgot tartogathat még az emberiség számára.

They drew first blood....

(#10274) Rhino666 válasza bolcsodal (#10273) üzenetére


Rhino666
őstag

Pedig mindennek van oka. :K De egész addig, amíg négy dimenzióban gondolkozunk, hogy találnánk meg a legalapvetőbb kérdésekre a választ?? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10275) bolcsodal válasza Rhino666 (#10272) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha valami képtelen önmagát reprodukálni szerintem kihullik az élet körforgásából. Az hogy halhatatlan pedig megint az emberi nézőpontból tűnik fenségesnek. Gyakorlatilag bármelyik egysejtű/baktérium halhatatlan, hiszen ha elér egy bizonyos életkort osztódik. Ergo soha nem hal meg. ;)

They drew first blood....

(#10276) jepeto válasza Rhino666 (#10269) üzenetére


jepeto
tag

valaki adjon a lanpartyrol egy linket plz :O :O :O :O :O :O :O

jepeto

(#10277) Rhino666 válasza jepeto (#10263) üzenetére


Rhino666
őstag

LanParty, ahol van egy üresedés. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10278) jepeto válasza Rhino666 (#10277) üzenetére


jepeto
tag

akkor vasárnap tuti lesz??

jepeto

(#10279) Rhino666 válasza jepeto (#10278) üzenetére


Rhino666
őstag

A fene tudja, ha nem lesz ott senki a helyszínen akkor... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10280) jepeto


jepeto
tag

a makoiak azok tuti jönnek

jepeto

(#10281) Rhino666 válasza jepeto (#10280) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor? ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10282) jepeto


jepeto
tag

legalább 4 tuti leszünk :)) :))

jepeto

(#10283) Rhino666 válasza bolcsodal (#10275) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor képzelj el egy önálló tudatú kocsonyás anyagú organizmust, ami a légkör atomjait köti meg és attól növekedik tovább. Nem neveznéd élőnek?

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10284) bolcsodal válasza Rhino666 (#10283) üzenetére


bolcsodal
addikt

Well..inkább nem képzelem el. Mert nincs sok értelme elképzelni. Az élet alapvető tulajdonsága, hogy szaporodik/terjed/változik az általa kitöltött tér/energia rovására! Ha az életet, mint egy létezőt tekintenénk akkor a viselkedése leginkább a mai vírusokéhoz lenne hasonlítható.

Szerintem a Naprendszerben található élettől teljesen külöböző után áhítozni nem okos dolog. Az építőkövek azonosak. Atomokból épülne fel az idegen életforma is. Az atomok közötti magas energiájú kötések segítségével konzerválná/termelné a létezéséhez szükséges energiát, vagy ha képes lenne rá, akkor a különböző energiájú fotonsugárzásokat próbálná befogni ez ezt átalakítani magas energiatartalmú anyaggá.

Ha másként cselekedne, akkor nem lenne esélyünk arra, hogy a létezését felfogjuk.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#10285) Rhino666 válasza bolcsodal (#10284) üzenetére


Rhino666
őstag

A legnagyobb probléma ezzel, hogy az élet fogalmát ha emberi szemszögből közelítjük meg, akkor tényleg csak a Naprendszerben található organizmusokra vonatkozhat, mert az alapján definiáltuk... :D

Miért vagy meggyőződve hogy más élőlények is atomokból épülnek fel? :F Ez óriási sarkítás, főleg azt figyelembe véve, hogy 11 dimenzióból alig 4-et tudunk érzékelni. :K

Nincs is sok. De ettől még nincs jogunk azt mondani, hogy nem élő. :Y

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10286) pintyesz válasza Agyasima (#10262) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nekem is hasonló problémám van,mint neked :W
[link]
Tegnap mikor legelőször bekapcsoltam (volna) nem csinált semmit :O
Ez sem 2Ft-os tápocska...

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#10287) viny válasza WindyJoe (#10260) üzenetére


viny
tag

Egy ilyenre befizetnék: TDK 16×-R 1600/25
Hol, mikor?

Never underestimate the power of a sick mind!

(#10288) Foolti


Foolti
csendes tag

Még mindig keresek min. 160 GB -s SATA -s vagy IDE -s HDD -t. Sürgős lenne, még a mai nap folyamán!

Foolti

(#10289) Rhino666 válasza pintyesz (#10286) üzenetére


Rhino666
őstag

Ennyi pénzért már Enermaxot is vehettél volna. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10290) bolcsodal válasza Rhino666 (#10285) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ahoz, hogy valamin el tudjunk gondolkozni néhány kopromisszumot azért kell kötni. Atom alatti struktúrákban gondolkozni lehet, de a beszélgetésünk szempontjából sok értelme nincsen. Hacsak a beszélgetés célja nem az, hogy kijelentsük nem vagyunk alkalmasak a kérdéskör átgondolására, mert akkor óriási egyetértés van közöttünk! ;)

They drew first blood....

(#10291) Rhino666


Rhino666
őstag

Verbatim DVD+R DL print 450Ft/db

Bezzeg, ha nem lenne akkor kéne... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10292) Rhino666 válasza bolcsodal (#10290) üzenetére


Rhino666
őstag

Én csak azt próbálom átadni, hogy ha nem specifikusan egy fajta élet után kutatnának, akkor több sikerrel járnának... ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10293) bolcsodal válasza Rhino666 (#10292) üzenetére


bolcsodal
addikt

A kutatás tárgyát azért nem árt ha fel is tudjuk fogni nem? Különben feltehetnénk a kezünket és elmehetnénk fényevő Zen-buddhistának kavicsot gereblyézni. :(

They drew first blood....

(#10294) Rhino666 válasza bolcsodal (#10293) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerintem sok minden van már a Marson is, amire ráférne egy kis kutatás. Bár én már azzal sem értek egyet, hogy amíg a teljes pusztulás szélén áll a Földi bioszféra, miért más bolygók vizecskéivel van elfoglalva bárki is ahelyett hogy az itteni problémákat próbálnák megoldani... :((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10295) bolcsodal válasza Rhino666 (#10294) üzenetére


bolcsodal
addikt

A földi bioszféra miatt ne aggódj! Sokkal durvább dolgokat túlélt már, mint az emberiségnek nevezett patkánysereget. Az emberiségért viszont már érdemesebb aggódni! ;)

Ha úgy vesszük a Marson található extrém szárazság tanulmányozása célravezető! :D

They drew first blood....

(#10296) Rhino666 válasza bolcsodal (#10295) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem a patkánysereggel van a baj, hanem a hulladékkal amit maguk után fognak hagyni. A szárazföld felét elvették a többi élőlénytől. Az emberiség meg vagy teljesen kihal, vagy csak félig. De ez rajtunk múlik. Más téma. Egészen más.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10297) bolcsodal válasza Rhino666 (#10296) üzenetére


bolcsodal
addikt

miért milyen hulladékot fogunk magunk után hagyni? Ami nem bomlik el 1 millió év alatt? 1 millió év pedig a földi bioszféra szempontjából a másodperc törtrésze....

Ha rajtunk múlik "mindenki meghal a többiek pedig megsebesülnek"!

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#10298) zolynet válasza pintyesz (#10152) üzenetére


zolynet
addikt

elküldtem a nagyobb tűzfal listát ;)

Life is too short to stay stock!

(#10299) pintyesz válasza Rhino666 (#10289) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem "annyiért" vettem :P

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#10300) LordVader80


LordVader80
senior tag

"Szösszy üzenete:
Lehet, hogy kívül szőke vagyok, de belül sötét, okké??? "
:DDD :DDD

May The Force Be With You!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.