Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sipi16


Sipi16
senior tag

Én már régóta gondolkodom hogy ki kéne próbálni, de mindig visszaléptem. Most hogy látom hogy van futárszolgálat is elkezdett komolyabban érdekelni a dolog.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#52) lorcsi


lorcsi
veterán

nálunk is nyílt wasabi
ebéd korlátlan 4ezer a vacsora 5ezer korlátlanul
bélpoklosak előnyben :DDD így nekem nem érné meg

(#53) nRu3 válasza Integra (#50) üzenetére


nRu3
addikt

OK, simán bármikor, modnj egy idő pontot.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#54) Xpod


Xpod
addikt

Na megvolt a sushi-s vacsi vasárnap. Egy boxot rendeltem meg egy 6 db-os paprikás makit. A lényeg nagyon fincsi volt, de legközelebb többet kell rendelnem 2 személyre (ugye az ember elsőre nem rendel be sokat nehogy baj legyen).
Seperc alatt megettük, de utánna azért eltünttetünk még 1-1 tányér pulykapaprikást is. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#55) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

olvasgatva a topikot..hááát rendesen csöpög a nyálam :))
ki szeretném próbálni, szfváron van valami kultúrált lelőhely?

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56) nRu3 válasza Motion_Blur (#55) üzenetére


nRu3
addikt

Elsőre az ember azt hiszi rizses hal nagyűgy ,nálunk van bácskai rizses hús :D de a szusi valahogy más, meg kell kostolni hogy az ember megszerese.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#57) Motion_Blur válasza nRu3 (#56) üzenetére


Motion_Blur
félisten

elnézve a képeket...ilovesushi :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58) Akheron


Akheron
senior tag

Nem akarok senkivel sem kötözködni, de nyugodtan lehet írni szusiként is, magyar átírással (a Hepburn-átírásos sushi például az angol nyelvben használatos, amennyire tudom - [link]). :B

Én az egyetlen rendelésem során különféle halas, rákos (igaz, csak préselt), zöldséges és tojásos makikat és nigiriket kóstoltam. Valahogy a tojásrántottás ízlett a legjobban, annak abszolút bejött az íze. :) A nyers hal sem a számnak, sem a gyomromnak nem tetszett - bár nyilván más lenne Japánban fogyasztani, mint egy pesti étteremtől hétvégén rendelni. Szójaszószt szinte minden étkezéskor használok. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#59) Integra válasza Akheron (#58) üzenetére


Integra
titán

nem igazán értelek, mi a fészkes fene köze van annak ahhoz hogy hol eszed? szereted a halat vagy nem. ennyi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#60) zsiga667 válasza Akheron (#58) üzenetére


zsiga667
addikt

Jól gondolod, magyarul szusinak kéne írni, csak hát ugye a sushi sokkal trendybb meg sznobabb, azt meg nehéz leírni hogy 寿司... ;) Meg a maki-t is lehetne ám nyugodtan tekercsnek hívni, mert egyrészt ugye az, másrészt még azt is jelenti. :)

A tamago nigiri (a tojásrántottás) nekem is az egyik kedvencem, nálam mindig része a menünek.

(#61) nRu3 válasza Akheron (#58) üzenetére


nRu3
addikt

Igaz én még nem kostoltam az igazi japán szusit, de feltehetöleg ég és föld a különbség

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#62) Akheron válasza Integra (#59) üzenetére


Akheron
senior tag

Meglehetősen nagy várakozásokkal fogtam neki az étkezésnek, így mikor azon kaptam magam, hogy minden igyekezetem ellenére kevéssé ízlik némelyik, akkor kitaláltam, hogy biztos azért van ez, mert amit épp eszem, az nem elég friss (hisz hétvégén rendeltem, helyben) vagy nincs egészen jól elkészítve, és hogy Japánban, a friss egészen biztosan ízlett volna. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#63) Gero válasza Integra (#59) üzenetére


Gero
tag

en soha semmit nem ettem eszek ami vizben el, ennek ellenere a szusit megszerettem amiota itt lakok, ezert szerintem az is probalja ki aki ki nem allhatja a halakat (en is ilyen vagyok)
kedvenceim:
uborkas
spargas
avokados
philadelphia - lazac, avokado, kremsajt
california - crab, avokado
tarzana - lazac, hagyma, crab

most csorog a nyalam, ahogy leirtam :)

cramstuff.com

(#64) dabadab


dabadab
titán

Fozott mar valaki szusit?
Asszony egyik este egy adag lazacos szusival (sake sushi, 鮭寿司, kinek hogy tetszik :) ) vart otthon, teljesen okes volt :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#65) dabadab válasza Gero (#63) üzenetére


dabadab
titán

Well, en gondolni, hogy amit ott Los Angeles, te mondasz ugy, crab, azt mi itthon mondani rak ;)

DRM is theft

(#66) zsiga667 válasza dabadab (#64) üzenetére


zsiga667
addikt

Próbáltam, de mivel totál antitalentum vagyok a konyhában ezért nem sok jó sült ki belőle... :B

A #65. meg LOL :R :DDD

(#67) Akheron válasza dabadab (#64) üzenetére


Akheron
senior tag

Én rizsfőzésben jó vagyok végül is, el tudnám készíteni olyan jellegzetesen tapadós, mégis telt és egyenletesen nedves állagúra, de a körbetekergetéssel biztosan nem fáradoznék... :) Azt esetleg tudja valaki, hogy a tojásrántottához szoktak-e valamilyen különleges fűszert használni? Én jázminrizzsel és szójaszósszal szoktam néha tojásrántottát fogyasztani, de emlékeim szerint az a nigiri sokkal finomabb volt.

Most olvasom, hogy a rizst rizsecettel szokták savanyítani... olyanom nincs. ;)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#68) Gero válasza dabadab (#65) üzenetére


Gero
tag

azert irtam igy, hogy lehessen tudni milyen fajta rak, mert otthon minden fajta pici, hosszu, kerek, nagy rakra egyszeruen azt mondjak, hogy rak. es azert izben, meg allagban, meg ugy sehogysem mindegy, hogy milyen rakbol van. ha mar ettel shrimpet, szerintem azt is raknak mondanak otthon, az valami szornyen gusztustalan valami, ellenben a crab-bel

azert lehet kotekedni ;)

cramstuff.com

(#69) Akheron válasza Gero (#68) üzenetére


Akheron
senior tag

Felétek meg a lapostetű is crab! :o :D (crab louse)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#70) dabadab válasza Gero (#68) üzenetére


dabadab
titán

A legtobb embernek baromi mindegy, mert nem ismeri oket, a shrimp meg konkretan garnela magyarul :)
Kotekedni meg mindig jo, idonkent szeretnem, ha az ''itt szoltam hozza'' feliratot lecserelnek arra, hogy ''itt szoltam be'' ;)

DRM is theft

(#71) Gero válasza dabadab (#70) üzenetére


Gero
tag

hozzaszolasom lenyege ugy is az volt, hogy az is probalja ki a szusit, aki irtozik a vizi eledelektol

cramstuff.com

(#72) Gero válasza Akheron (#69) üzenetére


Gero
tag

feletek? tobbet laktam otthon, mint itt, szoval lapostetu az lapostetu ;]

cramstuff.com

(#73) Flashback


Flashback
addikt

A vörös lazacos nigiri annyira nem jött be, ám a rákos, lepényhalas és a füstölt lazacos igen! A Tojásos, és a philadelphia tekercs szushi az tényleg nagyon jó. Shitake gombás nekem nagyon gombás :D Bár egyszer ezt is meg kellett kóstolni. Következőleg már Chic lesz. Integra ajánlhatsz valami jót!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#74) Flashback


Flashback
addikt

Olvasgattam az otthoni szushi csinálásról és szerintem ez a legjobb leírás:

[link]

ILOVESUSHI pedig alapanyagot is szálít házhoz!!! Pár dolog a Tescóban is beszerezhető aki merészebb négy tigris piac. Itt mindent lehet kapni!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#75) dabadab válasza Flashback (#74) üzenetére


dabadab
titán

Hosszuszemu rizs? Az valami tevedes lesz, a szusi gombolyu rizsbol keszul.

DRM is theft

(#76) Integra válasza Akheron (#67) üzenetére


Integra
titán

rizsfőzés nálam úgy megy hogy még mai napig pöpecen működik a japánból hozott 20 éves sharp rizsfőző, beleöntöm a rizst, rá a vizet, bekapcsolom és kész.
pedig jó vagyok a konyhában, imádok főzni, de bakker, a rizzsel soha sem tudtam mit kezdeni.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#77) Integra válasza Gero (#63) üzenetére


Integra
titán

az azért eléggé halmentes:)
de kezdetnek nem is rossz ;)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#79) robisz


robisz
senior tag

Mi is szoktunk évente 2x 3x sushi-t enni barátnőmmel.
Az I love Sushi elég gyenge, ha pesti futár kell akkor a mysushi az isten: [link]

(#80) Flashback válasza robisz (#79) üzenetére


Flashback
addikt

Hogy érted hogy gyenge? :F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#81) nRu3 válasza zsiga667 (#66) üzenetére


nRu3
addikt

nem lehet elrontani azt :D egy kis főtrizsa + valami hal darabok, valami száritot zöldbe takarni. kb hasonlo az elkészités mint a bácskai rizseshús csak a húst külön és nyersen kel belerakni :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#82) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnap voltunk a wasabi-ban, nagyon bejött a hely. Szinte az összes kaja ízlett, bár kicsit gyenge volt a választék a sushiból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#83) Flashback


Flashback
addikt

Anyáméktól Sushis étkészletet kaptam!! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#84) Integra válasza robisz (#79) üzenetére


Integra
titán

nekem soha se volt bajom velük, szinte percre pontosan mindig itt voltak ház előtt és tiszta volt minden és friss is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#85) lenox válasza Integra (#84) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk a friss az relativ fogalom, tekintve a magyar tengerek kozelseget :). Amugy nekem is jobbnak tunik a mysushi az ilovesushinal. Meg probaltam a sushifutert is, es az is eleg jo. Amugy egy hianyzik nekem a magyar sushi valasztekban, jo, hogy van sokfele hal meg rak meg kagylo, de hol van pl. egy jo kis rainbow vagy caterpilar tekercs? Meg a tobbi 1000 kombinacio, ami LA-ben van, nalunk meg nincs. Meg Tokyoban is keresni kell amugy, mert kulonben a sushi is csak egyfajta japan kaja, van meg egy csomo. Mintha mindig pizzat enne az ember... De erdekes, sushit meg nem untam meg. Egy dolgot utalok, a tengeri sunt, de azt nagyon...

(#86) Grentsó


Grentsó
tag

Sziasztok!
Reménykedem, hátha tud valaki segíteni.
Debrecenben szeretnék alapanyagokhoz hozzájutni.
Pontosabban amiket nem tudtam beszerezni: riszecet, algalap, wasabipor, illetve a leveshezvalók.
Hipermarketeket, bioboltokat bejártam, semmi.
A Wasabi étteremnél is érdeklődtem, de hozzájuk Pestről érkezik a friss, import nyersanyag. Étteremben elkapott félmondatok alapján Debrecenben is, bizonyos bioboltokban beszerezhetőek a fenti áruk.
Melyek ezek a "bizonyos" boltok?
Neten nem szeretnék komplett készletet rendelni, mert azokban számomra felesleges kellékek is vannak.
Előre is kösz,
Grentsó

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#87) Grentsó válasza Grentsó (#86) üzenetére


Grentsó
tag

A minap "kaptam egy fülest", így hirtelenjében meg is válaszolom magamnak a kérdés egy részét. Esetleg más debreceni is hasznát veszi.
Algalap: Bem téren, Keleti fűszerek boltja (Ibolyával szemben), Varga Reformház (itt messze a legolcsóbb)
Wasabipor: Varga Reformház
Szójapaszta: Keleti fűszerek boltja
Wakame helyett algalapcsík, vagy algasaláta (Cora/Tesco)
Halpelyhet és rizsecetet nem találtam, rizsecetszerűséget borecetből próbálok barkácsolni.
Esetleg valakinek van tippje ezekre? Vagy csak rendelni tudok?

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#88) 9CS


9CS
senior tag

Kicsit felhozom ezt a topikot. :)

Kedden úgy tűnik megejtjük Párommal az első szusi vacsorát, a Wasabi-ba mennénk. Kíváncsi leszek a pálcikás egyensúlyozásra a falatokkal.

Illetve most ott hogy is megy pontosan ez a futószalagos móka? Bemegyünk leteszünk x ezret és akkor válogatunk a futószalagról és akkor vannak pincérek akik meg csak az itallal foglalkoznak? Vagy arra is van egy kis pult ahol lehet kérni, és akkor ott fizetni?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#89) 9CS válasza 9CS (#88) üzenetére


9CS
senior tag

Most már mindegy. :) Jó volt, és éhen sem maradunk a pálcikák miatt, bár ez elején vicces volt, a végén már csak ritkán.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#90) Integra


Integra
titán

sushi gyártás kezdőknek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#91) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Ma meg volt a miskolci Tokyo. Sokkal kisebb, mint a debreceni Wasabi, de a rendszer ugyanaz. Valamivel kisebbek az adagok és nincs olyan sokféle maki és nigiri sem. Pálcikát külön kellett kérni, de a wasabi és a gyömbér természetesen jár.
Annyira jót ettem, hogy most megyek is szégyellni magam azok miatt, akik nem szeretik a szusit.

--K--N--R--

(#92) Neptunfű


Neptunfű
tag

Sziasztok!
Az elmúlt napokban a barátnőmmel rákaptunk a sushi-ra :) persze eddig csak gondolatban... Összeszedtük az elméleti hátteret internet, könyvek stb, aztán megrendeltük a beszerezhetetlen kellékeket a fővárosból:
Nori, rizsecet, washabi
Szójaszószt meg rizst megvesszük a bevásárlóközpontból.
Gyömbéres cuccot meg frissen csinálok (egy jó héttel előtte)

Lenne egy olyan kérdésem is, hogy halat ha nem tudok frisset szerezni akkor a mirelit lazac, tonhal, surimi, vagy ezek konzerves változata is megteszi?

Üdv,
Tamás

as long as you don't choose everything remains possible

(#93) Neptunfű


Neptunfű
tag

UP! :K

as long as you don't choose everything remains possible

(#94) Flashback válasza Neptunfű (#93) üzenetére


Flashback
addikt

Hát a friss lenne a legjobb. Nekem ami a legjobban bejött, alaszkai vöröst lazac sós lében, Árkádos spárban lehet kapni, kis zöld doboza van. 1-2 doboz elég fél kiló rizshez. Amúgy az Ázsia centerben lehet kapni jóféle tubusos wasabit, szója szószt (kikoman), bár algalapot is láttunk, de azt a márkát nem ismertük.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

wasabiból rendeltünk sushit tegnap este, beraktuk a hűtőbe úgy ahogy volt és ott maradt. :(
A kérdés, hogy meddig fogyasztható... Ma estig még kibírja vagy kuka az egész?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#96) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Látom ez a topik is döglött, de érdemes megemlíteni a Planet Sushi Oktogon-t, mint az egyik legjobb kommersz sushizót Budapesten. Ár/értékben messze jobb mint az I Love Sushi, vagy a Wasabi.
A makik nagyobbak, a rizs frissebbnek tűnik, nem olyan szottyadt, csúnya mint pl. a Wasabis makikban.
Aki nem vágyik túl sokra, és olyan 3-4-5000 forintért szeretne jól lakni néha finomnak nevezhető, korrekt minőségű kommersz sushival, annak tökéletes választás.

(#97) hodostamas


hodostamas
addikt

Kicsit kihalt a topic.. :)

Sushi-hoz Lazac-ot fagyasztottat vagy ami még nem volt?

(#98) L4D1K válasza hodostamas (#97) üzenetére


L4D1K
őstag

Neked köszönhetően viszont nem 😉. Ha nem írsz, észre sem veszem, hogy van ilyen topic.

Én csak egy helyet említenék meg itt:

OKUYAMA

Fuji, wasabi, futár etc... Na ezeket kerülni. Pontosabban végig lehet menni a bóvli kategórián, de egyszerűbb egyből egy csúcs, és autentikus helyen ismerkedni a jóval.

# ANTAL Tuning #

(#99) hodostamas válasza L4D1K (#98) üzenetére


hodostamas
addikt

nem venni akartunk hanem csinálni :) Meg is lett másnap, isteni házi sushi lett :C

[ Szerkesztve ]

(#100) samujózsi


samujózsi
tag

Kihalt ez a téma. Kár. :(
Pár napja felcsillant a szemem: Auchan hűtőjében sushi. Na, ezt muszáj megkóstolni, messziről egész jól néz ki. Közelebbről... Surimi a sushiban rákhús helyett... kösz, nem. :(
Meg régen a Lidl sushija is egész ehető volt, de pár hónapja megint vettem egyet és óriásit csalódtam. Szinte minden hozzávalót lecseréltek, a korábbinál lényegesen silányabb minőségre. Wasabi helyett zöld mustár, ráadásul majdnem folyékony. Tonhalkrémből a legolcsóbb, legrosszabb stb.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#101) Azurooandrew válasza Fitzgerald (#96) üzenetére


Azurooandrew
tag

Tudom, hogy korábbi a hozzászólás amelyre reagálok, így most arról érdeklődnék, hogy jelenleg melyik belvárosi/körút környéki helyet mondanátok Ti a legjobb ár-érték arányú helynek?

Fitzgerald fórumtárs a Planet Sushi Oktogon-t említi, mint az egyik legjobb kommersz sushizót Budapesten, ennek a helynek a tesója gondolom a Planet Sushi Allee. Erről a helyről mi a véleményetek?

(#102) eventus válasza Azurooandrew (#101) üzenetére


eventus
veterán

Szuper mindketto, Wasabi a beka feneke alatt :(
De mar otthon is keszitettem :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#103) Azurooandrew válasza eventus (#102) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszönöm szépen :) , akkor ezek szerint a Planet Sushik tényleg ajánlottak, ezekkel nem nyúlunk mellé.

Wasabi-t All u can eat kapcsán néztem, de végül lemondtam róla mert ezen a vonalon jobbak tűnik (és sokfélébb az étel sortiment is) a Trófea Grill vagy az Ape Regina.

(#104) Nutra válasza Azurooandrew (#101) üzenetére


Nutra
tag

Bár nem belváros, de igazi rejtett gyöngyszem a L4D1K
kolléga által említett Okuyama. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.