Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Super PI

Hozzászólások

(#1251) subaruwrc válasza ROBERTOH (#1250) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem elsősorban a kimaxolt eredményeket várjuk. egyébként ez is megoldható. lefut a pi utána setfsb vel visszaveszel 5fsb-t és nem akadály a 4 cpu-z ablak.

(#1252) Ősember válasza ROBERTOH (#1250) üzenetére


Ősember
őstag

esetleg elöbb megnyitod a cpu z-ket és utána pi ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1253) #95904256


#95904256
törölt tag

Lenne egy észrevételem a Super PI Top lista oldalla kapcsolatosan. Ha már volt, akkor elnézést, de visszaolvasva nem láttam rá utalást.

Az eredményeknél ezek az oszlopok szerepelnek:
Név/Porc./Órajel/Mem.órajel/Mem.időzítés/Alaplap/Hűtés/Kép/Valid

Az eredmény beküldésénél pedig:
Név/Proc./RAM/Alaplap/Kép/Valid

Megoldható lenne hogy a beküldésnél is ugyanolyan mezőket kelljen kitölteni? Egyértelműbb lenne és nem maradna le pl. a hűtés, valamint munkát is spórolhatna az aki az eredményeket ellenőrzi. Tkp. nem neki kellene leolvasni és kézzel beírni az adatokat a CPU-Z képekről.

(#1254) tom_tol válasza subaruwrc (#1251) üzenetére


tom_tol
addikt

és amellik laphoz nincs generátor? (P5E WS PRO)
Ősember ugy is lehet csak ugy azért megnő az idő és csökken a max fsb ahol még lefut az SPI

(#1255) subaruwrc válasza tom_tol (#1254) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát az szívás :U ahhoz még nincsen? szerintem egyezik valami mással csak nicns külön feltűntetve.

(#1256) Achill3uS válasza subaruwrc (#1236) üzenetére


Achill3uS
veterán

na akkor gyerünk, valaki nekiállhat visszamenőleg frissíteni :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1257) Des1gnR válasza Ősember (#1252) üzenetére


Des1gnR
őstag

Aki a legjobb eredményt akarja kihozni az kinyom minden felesleges dolgot ha előbb a cpu-z-t nyitod meg és utána futtatsz pi-t akkor rosszabb eredményed lesz :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1258) ROBERTOH válasza subaruwrc (#1251) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szerintem pedig csak annak van értelme, különben minek futtatna valaki a gépén superpi-t? ;) Ha visszaveszed az órajelet, akkor a cpu-z ablakban is más eredmény fog szerepelni és az úgy már nemigazán hiteles. (na persze a valid azzá teszi, de akkor is :) )

Ősember: csatlakozom tom_tol és Des1gnR kollégához ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#1259) Ősember


Ősember
őstag

ok, akkor mire változtassam a beküldés feltételeit? 1 superpi és 1 cpuz a proci füllel? :)

ps.: beküldést megváltoztatta. tessék leellenörizni jo-e és van-e még rajta valamit javitani :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1260) Des1gnR válasza Ősember (#1259) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sztm maradhat így ha lefut az 1M akkor már nem hinném hogy gond megnyitni egy pár CPU-Z ablakot :K Bár sztm elég lenne a CPU és a Memory ablak is :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1261) Ősember válasza Des1gnR (#1260) üzenetére


Ősember
őstag

szerintem sem lehet gond :B azért jött ez a 4 cpu z ötlet, mert ha egyet ki tud nyitni, akkor a többivel sem lesz gond :)) a másik meg, hogy akkor igy hitelesebben ott lesz a proci mellett az alaplap és a ram is, tehát a konfig lényege. viszont ha a többség megszavazza, akkor ugy is lesz modositás, ezen nem mulik :K
nézd meg légyszi az 1M táblázatot. jo lesz az ugy? :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1262) Des1gnR válasza Ősember (#1261) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szvsz jó :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1263) ROBERTOH válasza Ősember (#1261) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Explorerrel simán bejön, firefoxal viszont 404-es hibát ír ki (a keresett dokumentum nem található), de csak az 1M-nél, a többi firefoxal is bejön.

A véleményem meg már leírtam. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#1264) Ősember válasza ROBERTOH (#1263) üzenetére


Ősember
őstag

nálam jo firefoxal :B lépj le az oldalrol és gyere be ujra :K van amikor még a régi adatot hozza elö, ha nem lépsz le...
megszavazzuk :)

ps.: jut eszembe, hütésnél csak olyanokat várunk, hogy lég, viz vagy teljes megnevezések? ezt az oszlopok szélessége miatt kérdezem + akkor az eredmény beküldéshez nem hagyok ott annyi helyett és irok példát is. :K

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1265) Des1gnR válasza Ősember (#1264) üzenetére


Des1gnR
őstag

Bőven elég csak a hűtés megnevezése (esetleg annyi helyet hadjál, hogy kiférjen a "szárazjég")

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1266) Ősember válasza Des1gnR (#1265) üzenetére


Ősember
őstag

annyi hely most is van. akkor egyelöre azt a táblázatot "szabványositom" ami az 1m-nél szerepel és annak megfelelöen lesz kitöltögetve. :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1267) Daemon09 válasza Des1gnR (#1265) üzenetére


Daemon09
őstag

Sztem is jó lesz ez így.
"Szárazjég" :) Sztem nem sokan írják majd oda, de azért biztos lesz valaki.

(#1268) ROBERTOH válasza Ősember (#1264) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Megtettem, de semmi változás. Már tegnap is ezt csinálta :(
Van valakinek valami ötlete? :F

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#1269) Ősember válasza ROBERTOH (#1268) üzenetére


Ősember
őstag

amikor felkeltem nekem is még ezt csinálta, de azota javitva lett :F esetleg ideiglenes internet fileokat töröljed, hátha onnan akarja mindig a rosszat betölteni ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1270) Achill3uS válasza Des1gnR (#1260) üzenetére


Achill3uS
veterán

dehogyisnem... jártam ugy nem1x, pi eredmény megvan, nyitom a cpuz-ket és bele kékhalálozik, éppen ezért az 1M nem mérvadó stabilitás szempontjából, volt már, hogy paint mentéskor fagyott be :D

a nemzetközi elvárások: 1M lefutott ablak teljes egészében látszódjon (checksum is), cpuz cpu és memory ablak (esetleg setfsb, memset), cpuz valid! [link]

egyébként kéne a listafeltöltésben valami jelölés, pl. hogy a régi eredmények a régi listából (ahol over 9.547-e volt a legjobb) szürkék vagy barnák legyenek... mert sztem azokat is be kéne tenni...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1271) Ősember válasza Achill3uS (#1270) üzenetére


Ősember
őstag

akkor az spd és az alaplap ablakot kivesszük a játékbol és mindenki happy :C

a régi eredmények is be lesznek másolva valami halványabb szinnel, de nem lesznek a háttrbe szoritva, mert az nem lenne fair :) amugy majd subaru végzi a frissitést, de még barátkozik a kivitelezéssel :D belerázodik hamar és akkor mehet a pi örület ezerrel :DD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1272) Des1gnR válasza Ősember (#1271) üzenetére


Des1gnR
őstag

:DDD :DDD
Achill3uS: Asszem hogy igazad lesz mert pont most jártam így a paintel :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1273) WiZARD válasza Achill3uS (#1270) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem volt olyan, hogy megvolt minden, elmentettem, és mentés után pár másodperccel szállt el.
raid0 + write-back cache megtette a hatását. még nem volt kiírva a vinyóra, cache-ben lehetett. így persze elszállt az eredmény :)

(tudom, nem raid-del kéne ilyeneket csinálni :D)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1274) #95904256 válasza ROBERTOH (#1268) üzenetére


#95904256
törölt tag

Próbáld meg csak a http://www.superpitoplist.extra.hu/1m.htm linket. ;)
Tegnap nekem is csak 404 jött be ( IE6, IE7 ) a lista helyén.

szerk.: Talán kiderül hogy hol a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#1275) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Ez egy átlagos eredménynek számít?

[ Szerkesztve ]

(#1276) Daemon09 válasza DjKoxi (#1275) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Ez jó eredmény. Nekem 4120Mhz-n 11.312s.
Ment az eredmény a listára. :)

(#1277) DjKoxi válasza Daemon09 (#1276) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi!

Te ennyi fesszel használod mindig a géped?

(#1278) Daemon09 válasza DjKoxi (#1277) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem, ez nagyon sok lenne neki és nem húzná sokáig. Csak egy teszt erejéig kapott ennyi feszt.

(#1279) DjKoxi válasza Daemon09 (#1278) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Akkor én szerencsésebb példányt fogtam ki.

Nem teszek fel több eredményt, csak még nem láttam a nevem a listán, ezért raktam fel ezt.

(#1280) PyroS


PyroS
senior tag

Üdv mindenkinek.

Itt egy 10.578-as 1M eredmény.Bár sajnos itt már nem stabil a proci :W . :DDD

(#1281) tom_tol válasza PyroS (#1280) üzenetére


tom_tol
addikt

ez naon kemény cpu :R

(#1282) Des1gnR válasza DjKoxi (#1279) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen jó kis darabot fogtál ki nekem is ilyen van és nem sok van belőle :K
PyroS: szép eredmény 1,175V 4464MHz :Y

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1283) PyroS válasza Des1gnR (#1282) üzenetére


PyroS
senior tag

Sajnos nem jó detektálja a Vid-et amióta a 17-es bios van az Abit IP35-ben.1.35v-on ment ekkor a proci,ettől több feszt nem akartam adni neki.

(#1284) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Még régebben csináltam. Nem tudom így megfelel-e a feltételeknek :F
SuperPI-1M ;)

(#1285) subaruwrc


subaruwrc
félisten

daemon09 a 11.312 secnél nem látszik a folyamat és a cheksum sem :))
DjKoxi a valid link ugyanaz mint a screenshot. küldj valid linket is.
most akkor mibe egyezünk meg hány db cpu-z ablak kell?

(#1286) _ATi_1 válasza subaruwrc (#1285) üzenetére


_ATi_1
senior tag

szerintem utoljára az volt a megegyezés, hogy 2 CPU-Z ablak kell:
egy CPU és egy memory fül.
Vagy tévedek? :F

(#1287) Des1gnR válasza _ATi_1 (#1286) üzenetére


Des1gnR
őstag

igy volt :K
lesznek frissitve visszamenőleg :K

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1288) subaruwrc válasza _ATi_1 (#1286) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor oké. nálad se látszik se a folyamat se a cheksum. ez viszont nem elfogadható.

(#1289) _ATi_1 válasza subaruwrc (#1288) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ok, régebben csináltam, akkor még csak úgy belinkeltem.
Majd csinálok egy újat. ;)

(#1290) Ősember


Ősember
őstag

na, egy lépéssel közelebb vagyunk a megoldáshoz :)) subarunál az excel mentésnél hibát ir ki, ezért amikor ö frissit és tölti fel, akkor nem jelenik meg az oldal. ez valoszinü azért van, mert én 2003-as ö meg 2007-es verziot használ és a 2007-es excel nem tudja rendesen lekezelni a 2003-ast vagy a fene sem tudja :B... este utánajárunk és megoldjuk, addig türelemmel legyetek, danke :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1291) DjKoxi válasza subaruwrc (#1285) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nem tudom mi az a valid, és hogy kell olyat csinálni. Regisztrálni kell valahol?

(#1292) Des1gnR válasza DjKoxi (#1291) üzenetére


Des1gnR
őstag

Letöltöd a legujjab CPU-Z-t megnyitod/About/Validation/Save Validation File
és azt feltöltöd ide [link] :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1293) DjKoxi válasza Des1gnR (#1292) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi!

(#1294) Ősember válasza Des1gnR (#1292) üzenetére


Ősember
őstag

ezt is majd akkor felteszem az oldalra extra infoként :D igazábol nem gondoltam, hogy aki mér super pi-vel az esetleg nem tudja mi az a valid :B segáz, igy tanul az ember :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1295) Daemon09 válasza DjKoxi (#1279) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, én is lecserélem nemsokára valami jobbra, ha találok. FPO-t tudsz mondani?

PyroS : FPO-t tudsz mondani?

mod : Subaruwrc : javítom és felteszem úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#1296) subaruwrc válasza Daemon09 (#1295) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#1297) tom_tol


tom_tol
addikt

eror 404 pedig szerettem vona megnézni :O

(#1298) subaruwrc válasza tom_tol (#1297) üzenetére


subaruwrc
félisten

a hiba nem az ön készülékében van. nemsokára megtekinthető lesz. türelem.

(#1299) M3kk válasza subaruwrc (#1296) üzenetére


M3kk
őstag

Pi : [link]

Valid : [link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1300) subaruwrc válasza M3kk (#1299) üzenetére


subaruwrc
félisten

nájsz.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Super PI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.