Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Gub4cs_1


Gub4cs_1
újonc

Sziasztok,
Felni kérdésben kérném a segítségeteket.
Az autóm (STI 2018) gyári spec felnije: 8.5Jx19 ET55; 5x114.3.

Van az ET-től való eltérésre valami szabály, mekkora max ajánlott?
Pl.: ET38, ET40, ET45, ET50 -> bármelyik jó lehet az autóra? Vagy közelítsen a lehető legjobban az ET55-höz.
ET 38-nál már 17mm a diff... Nekem kicsit soknak tűnik.
Köszi,
G

(#8902) Qru válasza Gub4cs_1 (#8901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üdv!

Képet kérünk a járgányról, hagy csorgassuk a nyálunkat kicsit. :R

Az ET szám csak a felni szélességének ismeretében releváns adat, a kettőt együtt kell vizsgálni. Azonos szélesség de eltérő ET esetén:

- Szigorúan véve: A gyári ET-nél maradj, mert az agy csak úgy kapja teljesen függőlegesen a terhelést (amit olyan terhelésre terveztek). Ha nem teljesen függőlegesen kapja akkor idő előtt elkopik (észrevehető mert el kezd búgni ahogy a csapágy kopik), ezen kívül (futóműállítás nélkül) félrekoptatja a gumit, szélsőséges esetben instabillá is válhat az autó és feleslegesen nagy mecahnikai terhelést kapnak a futómű elemek aminek idő előtti kopás lesz az eredménye.

- Nem szigorúan véve: Igazából ha nem nagyon nagy az ET különbség akkor egy futómű állítás után korrigálható az eltérő ET okozta futóműgeometria torzulás és ha nem ér bele a kasztniba a gumi, akkor nem lesz gondod. Ha nem lóg túl a sárvédő íven akkor még a rendőr sem köt bele.

Jah és a titkos tipp: ha negatív pozitív irányba mész ET-ben a gyárihoz képest, akkor azt ellensúlyozhatod nyomtávszélesítővel (ami nem szabályos itthon, csak mellékesen jegyzem meg).

Én is ebben a cipőben voltam mert a gyárin kívül alig van ET55-ös felni. Végül gyárit vettem... már vagy 3 éve amit azóta se tettem fel. Vasfelni rulez. :DDD

mod:

Jah a kérdésre nem is válaszoltam:

Minél kisebb az eltérés a gyárihoz képest annál jobb. Itt egy jó kalkulátor, itt tudsz játszani a méretekkel: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8903) Gub4cs_1


Gub4cs_1
újonc

Köszi a gyors választ!
Szélesítőre gondoltam én is, de kicsit fázok tőle...

Másik opció lehet még a kisebb felnire váltás;

8.5Jx19 ET55 --- 245/35ZR19
helyett
8.5Jx18 ET55 --- 245/40R18

Erre pro - contra vélemény?

PVV lesz az én családi autóm ;)

[/ IMG]

(#8904) Qru válasza Gub4cs_1 (#8903) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Nagyon szuper járgány! Majd szervezünk topik találkozót, arra remélem elhozod. :K

Simán meglépném. A 18-as felni könnyebb (kisebb lesz a rugózatlan tömeg) és kvázi váltóméret (1 mm az átmérő különbség, az semmi). A gumi olcsóbb rá és ugye nem keskenyebb tehát tapadásban nem lesz különbség. A nagyobb peressége okán picit lágyabb lesz a rugózás de azt kb észre sem fogod venni, az is nüansznyi különbség.

#nincsbennetarcsi

(#8905) outsiders válasza Gub4cs_1 (#8903) üzenetére


outsiders
aktív tag

Gyári méret a 18-as is ahogy guglizom, de nézd meg a gépkönyvben lehet-e rá tenned a kisebb felnit itt is (jdm-nél láttam gyárinak).

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8906) Gub4cs_1 válasza Qru (#8904) üzenetére


Gub4cs_1
újonc

Köszi a linket, ment bookmarkba.

Ha jó lesz a találkozó időpontja szívesen megyek, PP-re is kijárok, ha kiadja.

Igen, JDM kiadásokra valóban gyári a 18" -> hmmmmm

(#8907) Qru válasza outsiders (#8905) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól látom a katalógusban az EUDM-nél 245/35ZR19 és 255/30ZR20 a gyári méret. Váltóméret mehet fel bár elvileg külföldön beleköthet a rendőr.

Gub4cs_1: Visszautalva a felni szélesség & ET szám kapcsolatára: 19" átmérőnél 8,5" széles a gyári felni és ET55-ös, 20" átmérőnél 9" széles és ET48.

Szóval ha felfelé váltasz akkor nézhetsz rá ET48-as felnit is pl. Bár én nem erőltetném a 20"-t, nem magyar utakra való méret az már... :N

mod:

Jah ez egy jó oldal, az adatbázisában benne vannak a gyári méretek is. Innen puskázok én is sokszor. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8908) MasterMark válasza Qru (#8902) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt a nyomtávszélesítős részt nem értem. Ha az ET kisebb lesz mint volt, akkor a kerék kijjebb van mint volt. Ezen hogy segít ha mégkijjebb teszed?

[link] Én ezt a számolóst szeretem, mert itt egymásra is vetíti mi mennyivel lóg túl / kisebb stb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8909) Qru válasza MasterMark (#8908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belekavarodtam, pozitívot akartam írni de elméleti dolog, ET55-nél nagyobb ET-s felni elég ritka.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8910) Gub4cs_1 válasza MasterMark (#8908) üzenetére


Gub4cs_1
újonc

Jogos! :DDD

(#8911) MasterMark válasza Qru (#8909) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs nem belédkötni akartam, csak már így is túl sok időt töltöttem azzal, hogy kitaláljam milyen gumi legyen majd a kocsin. Erre most azt hittem megint tök sötét vagyok. :DDD

Switch Tax

(#8912) Qru válasza MasterMark (#8911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Át is javítottam, biztos ami biztos az eredeti postban.

Hankook VP3 (K125), olcsó és jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#8913) MasterMark válasza Qru (#8912) üzenetére


MasterMark
titán

Inkább valami prémiumot, de a méret a kérdés elsősorban. Azt hiszem a 225/45 lesz, kicsit nagyobb mint a gyári, de pont kiadná.

A GoodYear Eagle F1 tetszik.

Amúgy az a gond, már asszem írtam, hogy a gyári felni 7JJx17 ET55, a MAK meg 7,5JJx17 ET48. Most ugyanúgy 215/45 gumik vannak rajta mint a gyárin, de nekem ez így nem tetszik, mert kijjebb is áll az egész kerék így, meg mindenhova odaverem a felni peremét, mert jobban kilóg a gumiból.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8914) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, srácok: árulnak az rx400-hoz egy progresszív "ültetőrugót", szóval olyan rugót, amivel 3-4 centivel lejjebb kerül az alja. van tapasztalata bárkinek a műfajjal? lehet bármi hátránya egy ilyen cserének?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8915) Qru válasza MasterMark (#8913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook a prémium alja, az vállalható. Sport vagy túra abroncs kell? GY F1 nem rossz gumi de jön a tél én már idénre nem vennék nyárit ha nem muszáj.

Vegyél gyári felnit, az még szép is. Nekem legalábbis tetszik, azt vettem volna szívem szerint de nem akartam 17-es felnit. Vagy veszel peremvédős gumit a MAK-odra.

Parci: Hát Bögre megültette a WRX-et (STi ruggancs ment bele) az -1 cm-t ültet rajta, azzal nem volt gond. Klemens az E92 Bimmert ültette meg -3/-4-es szettel, ott viszont a komránymű elkezdett zörögni egy idő után tőle.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8916) MasterMark válasza Qru (#8915) üzenetére


MasterMark
titán

Csak jövőre kell majd nyári gumi, nem most akarok.

Peremvédős most is, de a 215 szélesség az túl kicsi a 7,5 col szélesre.

Halk, de jól tapadó gumi kellene.

Switch Tax

(#8917) Qru válasza MasterMark (#8916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin Primacy 4 vagy a GoodYear is halk és tapad.

De nézhetsz nem csak gyári Lega felnit. Pont most láttam FB-on, hogy árulnak STI felnit 17x7.5J ET53...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8918) MasterMark válasza Qru (#8917) üzenetére


MasterMark
titán

De nekem nem kell felni, max ha el tudom adni a MAK-okat. És a gumi méret ezzel még mindig nincs megoldva. :DDD

Switch Tax

(#8919) Qru válasza MasterMark (#8918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

225/45R17 amúgy is olcsóbb méret én váltanék rá mindenképpen. A 245 lovat nem is fogja vissza (az enyémre viszont túl széles lenne már).

#nincsbennetarcsi

(#8920) MasterMark válasza Qru (#8919) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, én is amiatt néztem, illetve a többi váltóméret az ritka mint a fehérholló ha van egyáltalán. Marad a MAK és jövő nyárra lesz 225/45. Az meg hogy milyen majd akkor eldöntöm miből van jó ár. Köszi. :R

Switch Tax

(#8921) Qru válasza MasterMark (#8920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes lesz majd a friss tesztekre is ránézned vásárlás előtt de a prémium szegmensben nem nagyon vannak meglepetések mondjuk. Continental/Michelin/GoodYear ezek a nyerők.

#nincsbennetarcsi

(#8922) Qru


Qru
MODERÁTOR

Volt egy szélvédőm... :(((

#nincsbennetarcsi

(#8923) blasko92 válasza Qru (#8922) üzenetére


blasko92
őstag

Jajj. Azt hogy sikerült?

(#8924) Qru válasza blasko92 (#8923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

StEndre előtt kaptam egy követ... Ahhoz képest nem is szólt akkorát de szépen berepedt. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8925) Petester válasza Qru (#8922) üzenetére


Petester
senior tag

Jajj, ez nem frankó. :(
Én akkor nem is panaszkodok, nekem csak az akku adta meg magát ma. A múltkor egy kevéske zene megfektette, ami már gyanús volt, de ráhagytam. Ma reggel már furcsán indult, de nem sejtettem, hogy a mai 3. indítás fogja haza vágni. Viszont még ezzel vettem Frau Spitztől, aki ki tudja mikor vette, de Subaru matricás, így tuti márkaszervizben. :)

(ó\_!_/ó)

(#8926) Parci válasza Qru (#8924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fogadjunk, hogy a 2x2 sávos "gyorsforgalmi" részen... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8927) CB válasza Qru (#8922) üzenetére


CB
senior tag

Két hete én is kaptam egyet az új autónál. 15 perc múlva már meg volt javítva, mert nem voltam messze egy Tesco parkolós javító helytől. 7000 Ft volt, és nem biztos, hogy télen nem reped majd keresztbe. De akkor szélütést kapok.
De gondolom, ez nem vígasztal.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#8928) Qru válasza Parci (#8926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott. :((

De mindegy is, mert aztan az autopalyan a masikoldalra is kaptam egyet, az kagylos lett. :D

CB: Ahh, ujautonal duplan mereg. :(

Petester: Nem vartam meg a gyari 48 Ah-s amugy is eleg gyenge.

#nincsbennetarcsi

(#8929) MasterMark


MasterMark
titán

Akkor én már be se írom, hogy mekkorát szoptam a fékekkel... :DDD Az hagyján, hogy szarul volt összerakva, meg nem belevaló vezetőszár van benne, de a másik oldalra sikerült belevalót tenniük. Viszont én meg vettem 10-es megy 8-as vastag vezetőket is, hogy valamelyik biztos jó lesz. Hát rohadtul nem. Lemérve ebben 11 mm-esek vannak, egyik szokásos autósboltál sincs ekkora vezetőszár szett.

A fő gond, hogy a dugattyúk belül szét vannak rohadva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8930) Parci válasza Qru (#8928) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott b+ ez teljesen rendszeres, nekem is törött már ott szélvédőm. ott a murva az út szélén, időnként valami teherkocsi véletlenül kimegy rá vagy csak behordja szél és eső, aztán lövik fel egymásra a kocsik, ahogy mennek. elkefélt hely ez a szentendre úgy tízmillió szempontból :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8931) Petester válasza MasterMark (#8929) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem az első nyeregben már minden ki lett cserélve. Nekem is tiszta rozsda volt már a dugattyú.
Vezető szárra mit értesz? Ha azt, amire gondolok, akkor az csak gyáriban van, de nem egy nagy összeg. EF tart is raktáron, én tőlük vettem.

(ó\_!_/ó)

(#8932) MasterMark válasza Petester (#8931) üzenetére


MasterMark
titán

Eze? Meg felülre a gumi nélküli való. Meg akkor veszek bele új dugattyúkat meg ahhoz porvédő meg ez a gyűrű tömítés.

Köszi a tippet, megnézem majd. :R

Switch Tax

(#8933) MasterMark válasza Petester (#8931) üzenetére


MasterMark
titán

Még egy kérdés: milyen zsírt használtál? Ha jól látom glikol alapú lítium szappanos kéne, de nem találtam sehol.

Switch Tax

(#8934) outsiders


outsiders
aktív tag

Ez egész korrekt, főleg a brembo fékekkel [link]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8935) Qru válasza Parci (#8930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah es a legduhitobb h Pomazra mentunk, mehettem volna a felso uton is nem lent a 11-esen.

De legalabb aznap delutan az autopalyan elszenvedett masodik mar nem fajt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8936) CB válasza Qru (#8935) üzenetére


CB
senior tag

Naná, hogy ilyenkor szokott az ember morfondírozni azon, hogy
-ha megettem volna az utolsó falat kaját, akkor fél perccel később indulok......
-ha a másik úton megyek, amit az asszony erőltetett.......
-ha nem előzöm meg azt az autót......

Nameg hogy
-éreztem, hogy ma történni fog valami, már reggel nem olyan volt a kávé, mint szokott....
-tudtam, hogy tegnap megátkoztak a szomszédok, mert beszóltam nekik....

Ez volt egyébként a második kő, amit életemben kaptam, ill. voltak olyanok, amik nem tettek kárt a szélvédőben.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#8937) Petester válasza MasterMark (#8933) üzenetére


Petester
senior tag

Nem én raktam össze, de a szetthez adnak zsírt is, úgy rémlik. Csak a vezetőből vettem gyárit, a többi Unix kedvességes volt. Viszont a dugattyúval volt valami, legutóbb a Seibikoban mókoltak vele valamit, mikor a fék betétet cserélték.

(ó\_!_/ó)

(#8938) Qru válasza Qru (#8928) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

USA-ban a legtobnet tort auto Subaru. Nem csak a gyorshajtasi listat vezeti a marka. :D

[link]

CB: Igen utolag konnyu “okosnak” lenni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8939) carr


carr
őstag

Skacok! A bubum történetét ismeritek. Sajnos meg kell válnom tőle. Ha valakit érdekel első futómű után körbe lakatolt alapozóval lekent (jelenleg nem induló motorral (nincs szikra), hátsó futómű tárcsafékesre cserélve. Ill. Minden fékbetét (tárcsák és dob is) újra cserélve. (60e ft körül volt 2 éve kb a betét szett Unix 48% kedvezménnyel) tárcsák szabályozva.stb
Gf4 impreza, sportwagon hátsó ajtóval 4 téli 4 nyári gumi felnin. Illetve szöges gumik is. Benne. Stb. Részletesen leirom ha valakit érdekel h hol mi tartott.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8940) Qru válasza carr (#8939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy elengeded a kezét de a racionálisan jó döntést hozol vele. :R

#nincsbennetarcsi

(#8941) Petester


Petester
senior tag

...lapos és koszos...

(ó\_!_/ó)

(#8942) outsiders válasza Petester (#8941) üzenetére


outsiders
aktív tag

Fiad cuki a háttérben :D Én végre eljutottam egy rendes mosásig, kár volt. Újabb sérülések a fényezésen....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8943) Qru válasza outsiders (#8942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én ezért nem mosom már magam, ha nem tudom nem fáj... ;]

Am tegnap pl sk mostam le. Az autópályán elég sok bogarat sikerült begyűjtenem...

#nincsbennetarcsi

(#8944) Petester válasza outsiders (#8942) üzenetére


Petester
senior tag

Akkora sokk nem fog érni, mint amit engem legutóbb, amikor a bal hátsó ajtó alsó élén a rozsdát felfedeztem.

Amúgy egy nagyon jó murvás úton mentünk, mindkét gyerek kacagott a hátsó ülésen, élvezték ahogy szalad és csúszik az autó. :D Hatalmad port vertünk...

(ó\_!_/ó)

(#8945) Qru válasza Petester (#8944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most a hétvégi Mátrázás után felmerült bennem, hogy kéne egy sperr hátra... Bontottan egy Obk/Fori hátsó LSD difi nem lehet olyan drága nem? Persze lehetne gyártatni is de az sztem nem lenne olcsó.

#nincsbennetarcsi

(#8946) Petester válasza Qru (#8945) üzenetére


Petester
senior tag

Kinek mi a fontos. :D Én most azon agyalok, hogy hétvégén meginduljak Lipcse mellé, mert lenne ott olyan gyerek ülés, mint ami nekünk most jó lenne. :) És még árban is jó lenne. :K Nézem az útvonalat, hogy Csehországon vagy az osztrák és német pályán menjek el odáig.

(ó\_!_/ó)

(#8947) Qru válasza Petester (#8946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Á, csak gondolatkísérlet, nyuszi vagyok meglépni (bár ha bemattolna a gyárim biztos sperr menne a helyére).

Most amúgy is az új szélvédőre gyűjtök. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8948) CB válasza Petester (#8946) üzenetére


CB
senior tag

Rendelni nem lehet? Csak olcsóbban jönne ki.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#8949) Petester válasza CB (#8948) üzenetére


Petester
senior tag

Használtan is 1200 €, inkább autózok érte és ha valami nyűgje vagy hiánya van, tudok a helyszínen alkudni. Nem mellesleg tudok egyet pályázni is a német oldalon. ;]

(ó\_!_/ó)

(#8950) Qru válasza Petester (#8946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem pont most hétvége és kell utitárs szólj. :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.