Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Qru válasza outsiders (#9600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha régi és cserés lenne jövőre akkor simán előrehozhatod a cserét újra.

A Barum polairs 5 jó, Continental B brand. A Hankook sem rossz vagy a Kléber krisalp HP3 ami most bestbuy (friss teszteken tarolt).

#nincsbennetarcsi

(#9602) gyeniko


gyeniko
őstag

Subaru XV teszt. Így is lehet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9603) Qru válasza gyeniko (#9602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó cikk. Tetszik, csak egy picit erősebb motorral kéne. Mondjuk a Levorg 1.6 turbós motorjával már élném (csak kár, hogy azt is kifuttaták).

#nincsbennetarcsi

(#9604) outsiders válasza Qru (#9601) üzenetére


outsiders
aktív tag

A választott egy szett Hankook 215/60 R16 WINTER I*CEPT EVO 2 W320 [99] H XL lett, 100k szállítva. Kellett ez most nagyon.... :O Így már tuti maradok 16os felniken egy jó ideig, nyári 2 éves szett, téli új.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9605) Qru válasza outsiders (#9604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az. Kíváncsi vagyok hogy hazai vagy kínai gyártású lesz.

#nincsbennetarcsi

(#9606) outsiders válasza Qru (#9605) üzenetére


outsiders
aktív tag

Megrendelésben szépen leírtam a dot számok kapcsán a kivánalmaimat (egyezőség, idei gumi) .... XD Jobb vagy rosszabb a kettő közül bármelyik?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9607) Qru válasza outsiders (#9606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Állítólag az eredeti kínai jobb a magyar rosszabb minőségű. De lehet csak urban legend, nem kell vele foglalkozni.

#nincsbennetarcsi

(#9608) outsiders válasza Qru (#9607) üzenetére


outsiders
aktív tag

Köszi az infót mindenesetre :R 9 alatt jár a gép nálam most már hetek óta, jót tesz ez az időjárás a fogyasztásnak :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9609) Qru válasza outsiders (#9608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyém is keveset eszik így a garázsban állva (2.5 hónap alatt mentem vele kb 500 km-t). Basszus ha ezt tudom vettem volna H6-ot vagy egy STI-t, ennyi erővel az is keveset eszik. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#9610) outsiders válasza Qru (#9609) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is bánom időnként, hogy nyuszi voltam turbós forit venni.... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#9611) MasterMark válasza Qru (#9609) üzenetére


MasterMark
titán

Mostani fogyasztásom 16,81 volt omv százasból. :DDD

Switch Tax

(#9612) Qru válasza outsiders (#9610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az egyik itteni fórumos srác árulta a WRX-ét de nyuszi voltam beleugrani. Igaz még a keskenybódés stinkeye verzió de végig H&S saválló rendszer volt alatta, STI rugók, rendes Kenwood fejegység navival... Mai fejjel megvenném, amit megspórolok a benzinen abból kijönne egy nagy generál. :D

MasterMark: Az már döfi! :CEz a WRX 12-13-ból elvolt ha nem nyomtad neki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9613) Gub4cs_1 válasza MasterMark (#9611) üzenetére


Gub4cs_1
újonc

:R :C

Jaaaj ha leesik a hó mennyi lesz :D (nálam tuti rengeteg)

[ Szerkesztve ]

(#9614) Petester válasza Qru (#9612) üzenetére


Petester
senior tag

Én addig gondolkodtam csak, hogy H4 vagy H6 legyen, amíg nem találkoztam Jorussal és nem vitt el az övével. :D :P Azóta se bánom. :K A váltó már más kérdés, de ahhoz már hozzá szoktam. Pedig akkor árultak akkor egy képeken egész jól kinéző specb-t is. Na én azt bánom kicsit, hogy akkor sajnáltam érte a +1500 €-t... :B A nagyobb hasmagasság vigasztal azért, kicsit kinyílt a világ, mióta nem gond, hogy ha el kell hagyni a mű utat. :K

(ó\_!_/ó)

(#9615) Qru válasza Petester (#9614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam 10 liter a fájdalomküszöb, nem lesz soha H6-om.

#nincsbennetarcsi

(#9616) Jorus válasza Qru (#9615) üzenetére


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9617) Petester válasza Jorus (#9616) üzenetére


Petester
senior tag

:DDD Ez zseniális! :DDD

(ó\_!_/ó)

(#9618) Qru válasza Jorus (#9616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bagoly mondja... :DDD Am igaz. Nem mindegy, hogy a garázsban állva 10 litert nem eszik meg vagy 15-öt?!

Bubi marad amíg ki nem tiltják a városból vagy ki nem ütik alólam. :K Jövőre úgy is fel kell törnöm a malacperselyt miatta.

#nincsbennetarcsi

(#9619) Jorus válasza Qru (#9618) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja. :D Ha így folytatom, vezérlést sem kell cserélnem, mert nem érem el a 200k-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9620) Qru válasza Jorus (#9619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meghagyhatod a kövi tulajnak. Mondjuk nekem... :F

#nincsbennetarcsi

(#9621) Petester válasza Qru (#9620) üzenetére


Petester
senior tag

[link] :U
Olyan bizonytalan vagy. Vagy mégsem? :D

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#9622) Qru válasza Petester (#9621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Álmodozni szabad. A racionális énem (aka feleség) sosem engedné, hogy legyen H6-om. :DDD

Am marad Bubi, most fogok rálocsolni egy szabad szemmel is jól látható összeget (vezérlés, gumik), azt még vissza kell hoznia.

#nincsbennetarcsi

(#9623) gyeniko válasza Qru (#9622) üzenetére


gyeniko
őstag

Várj! Hogyan tudja visszahozni a "rálocsolt" lovettát? Termel pénzt valamilyen módon? ;)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9624) MasterMark válasza gyeniko (#9623) üzenetére


MasterMark
titán

Ha mész vele, meg az élmény.

Qru: Miért kell malacperselyezni?

Petester: Az elején én is féltem kicsit, hogy milyen lesz az automata, de nagyon kényelmes. Így engem kárpotól ezzel. Igaz, néha hiányzik hogy én váltogassak. :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9625) Qru válasza gyeniko (#9623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bár úgy lenne. :D Használatban hozza vissza nekem az már elég.

MasterMark:

- Vezérléscsere
- 4 új gumi
- tpms likvidálás
- fékolaj csere
- szervóolaj csere
- pár kavicsnyom eltüntetése
- műszaki vizsga
cca. 400k

- 4 alufelni felújítása (opcionális)
- fóliázás (opcionális)
- alvázvédelem (opcionális)
- rádiófejegység (opcionális)
- fényre sötétedő tükör (opcionális)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9626) Parci válasza Qru (#9622) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk az xtrailnél jön ez, mert új gumikat kell venni rá, akkor meg már marad. mondjuk így, hogy hibátlan lett, elég pöpec holmi, mert mindent tud, igénytelen és amúgy nem ér sokat (<1,5m).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9627) Qru válasza Parci (#9626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyet veszel rá? Nem opció a 4évszakos?

#nincsbennetarcsi

(#9628) Parci válasza Qru (#9627) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem az sosem opció... (kivéve, ha valaki síkon nyomja mindig. vagy subaruja van :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9629) Petester válasza Parci (#9628) üzenetére


Petester
senior tag

Vagy mindig garázsban tartja az autóját. :D :P

(ó\_!_/ó)

(#9630) Qru válasza Parci (#9628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem ugye gyárilag azzal jött de bevált. Ha hó van nem megyek sehova max csúszkálni a parkolóba, oda meg csak előny ha nincs tapadás. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#9631) Parci válasza Qru (#9630) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra viszont a nyári mégjobbabb és akkor készpassz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9632) Petester válasza Qru (#9630) üzenetére


Petester
senior tag

Fori és OBK is azzal jön ki gyárilag, sőt a múltkor a villanyszerelőnk vett egy új Dustert és Conti 4 évszakkal kapta meg.

Parci, amúgy annyira nem rosszak már a 4 évszakosak, a prémium gyártók termékei már jobb, mint vállalható. A téli gumik csak jégen tudnak jelentősen nagyobb tapadást felmutatni. A többi tulajdonság meg alig marad el a szezonális gumiktól. Anyámnak pl tökéletes, 3 év alatt eddig ment 16k km-t. Ha meg havazást mondanak, nemhogy kocsiba nem ül, de még a házat se hagyja el. :D

Mastermark, nekem csak az a bajom ezzel a váltóval, hogy teszetosza, lassúcska, ha esemény van, többet gondolkodik a kelleténél és mire magához tér, már majdnem késő. Városba és sokszor manuális módban használom, már csak a motorfék miatt is. Ha krúzolgatunk, akkor tök jó, sőt, észre sem lehet venni, olyan finoman vált, ha 2000 körül jár a fordulat, szinte cvt-sen vált, alig esik a fordulat felváltáskor, olyan finoman csúsztat.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#9633) MasterMark válasza Petester (#9632) üzenetére


MasterMark
titán

Barmi tortenik en lepadolozom, akkor tudja mit csinaljon es nem gondolkozik. :DDD

Amugy tenyleg jol valt. Aki nem ult meg nagyon automataban nem is erzi hol valt el.

Switch Tax

(#9634) gyeniko válasza Petester (#9632) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez egy elég friss teszt, szinte meglepő végeredménnyel. Érdemes a cikkben lévő osztrák linket is elolvasni, benne van a részletes táblázat. Eszerint a legjobb 4 évszakos gumik télen abszolút versenyképesek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9635) Parci válasza Petester (#9632) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

attól függ, hogy az adott 4 évszakos alapja egy téli vagy egy nyári gumi volt. akkor jó télen, ha az előbbi, de akkor nyáron nem jó. és én nem hiszek ebben a jég dologban, télen sokszor csúszik az út, ha nem síkon használod a kocsit, megnőnek a különbségek. sőt, ami igazán jó, az a vadi új téligumi. az mindent visz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9636) Jorus válasza Petester (#9632) üzenetére


Jorus
nagyúr

B6, B7 Passatok DSG-je még ennél is sokkal teszetoszább, lassúcskább és idegesítőbb. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9637) Parci válasza Jorus (#9636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és az még tönkre is megy. milyen szerencse, hogy a mindentudó totalcar anno minden bolygóművest szarozott, mert az isten dsg ilyen-olyan-amolyan. :((( aztán erről azóta nem beszélnek, csak most már azt is szarozzák.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9638) Qru válasza Petester (#9632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon is? Ezt nem tudtam. Egy új Forester-hez volt szerencsém még 2014-ben azon Geolandar volt a gyári szerelés ami nem 4évszakos csak félterep (M+S), nincs 3hegycsúcs hópehely minősítés (csak ez utóbbit fogadják el téliguminak is).
Mondjuk a vezetési tréningen esett-kelt vele a srác de hát ezek nem aszfaltra való papucsok.

mod:

Jorus: +1, őrületbe tud kergetni a DSG. Amíg nem sietsz nincs baj váltogat szépen de ha haladnál akkor annyira teszetosza hogy a falat kaparom kb, máskor meg csak kicsit jobban rálépek a gázra és máris 2-t visszagangol és megindul mint vmi őrült. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9639) Petester válasza Qru (#9638) üzenetére


Petester
senior tag

Ja, hogy a geolandar nem 4 évszakos? Nem tudom miért ez maradt meg bennem... :F De most már a Dustert is meg fogom nézni újra. :D

(ó\_!_/ó)

(#9640) Qru válasza Petester (#9639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am én pl azt hittem, hogy az M+S az téli de nem, azt nem fogadják el télinek. Csak azt amin a 3hegycsúcsoshópehely is rajta van. Utána kellett néznem mikor Bubival mentünk Svájcba, mert ott komolyan veszik az ilyesmit.

#nincsbennetarcsi

(#9641) Petester


Petester
senior tag

[link]
Nem ismerem az orosz piacra szánt modelleket, de ez onnan jöhet? Az óracsoport csak km/h-t mutat és nem a 2,5-es modellé, mert annak talán csak 240-ig van skálázva. Meg Celsiusban mutatja a hőmérsékletet is a középkonzolon. De UDM jellegű, mert nagy első ködlámpa és nagy tetőkorlát van. :F Meg utólagos a hátsó ködlámpa is. Vagy mivel H6 már csak az USA-ban van, így a külső jellemzők megmaradnak, de metrikus az információ megjelenítés?
Viszont ha orosz piacról jött, akkor nehezebb is az előéletét megtudni. Hiába írja, hogy unfallfrei, az első lököst minimum fújták, azon látszik a csúnya maszkolás. Meg miért "Nicht fahrtauglich"? A videó alapján működik, hibaüzenet mentes a műszerfal... :U

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#9642) gyeniko válasza Petester (#9641) üzenetére


gyeniko
őstag

Litván magánszemélytől autót venni? Ráadásul 30%-kal a piaci ár alatt? Ehhez kellene bátorság...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9643) Parci válasza Petester (#9641) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor anno nézegettem a litván (amerikából behozott) gépeket, azokban is európai óracsoport volt. kicserélik. azért közepes összegben fogadni mernék rá, hogy ha alvázszám alapján megveszed az előtörténetét, látsz majd amerikai kilépős képeket, amin a kocsi három darabban van...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9644) Petester válasza Parci (#9643) üzenetére


Petester
senior tag

De nem volt 260-as óracsoport EU modellben. Sőt, most láttam ilyet először, eddig mindegyiken megvolt a mph skálázás is. Ezért gyanítom, hogy orosz piacról hozták be, így meg nem lesz alvázszám találat kártörténet lekérdezéskor, nem? Van egyáltalán orosz biztosítási nyilvántartás? :D

(#9642) gyeniko
Nem célom tőlük autót venni, sőt nem célom most a PDF-et lecserélni, csak követem a piacot. :) De nem lennék meglepődve, hogy a németeknél megvehető UDM modellek közül is a legtöbb nem litván kezeken ment volna keresztül. Csak az állapota lehet csalódás mentes.

(ó\_!_/ó)

(#9645) Qru válasza Petester (#9641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem EU-s az biztos, ott az utólagos ködzárófény, tudtommal az az Oroszoknál is kötelező. :U

#nincsbennetarcsi

(#9646) Qru válasza Parci (#9643) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha majd kiöregedett alólad az RX400 akkor itt egy lehetséges méltó utód: 300 lóerős RAV4 HSD

#nincsbennetarcsi

(#9647) Petester válasza Qru (#9646) üzenetére


Petester
senior tag

Egy ilyen hibridet illene a Subarunak is beletenni a kínálatába egy eléggé záros határidőn belül és a talán lenne esélye akár szélesíteni a vásárlóinak a körét, illetve a régi vevőit megtartani. Amit most a Foriban e-boxer néven nyújtanak, az egy őszi lepkefing... :U

(ó\_!_/ó)

(#9648) Qru válasza Petester (#9647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, egy ilyen hajtásláncra már rá lehetne írni, hogy XT. :K

#nincsbennetarcsi

(#9649) Petester válasza Qru (#9648) üzenetére


Petester
senior tag

eXT :D

(ó\_!_/ó)

(#9650) Qru válasza Petester (#9649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megjött a keret nekem is. Röpke 15 nap alatt sikerült is kézbesítenie a Postának (szemben a normál 4-5 nappal) . :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.